آموزش زبانکلاس نهم متوسطه اول استادبانک

گرامرهای زبان انگلیسی نهم متوسطه اول | گرامر درس اول تا ششم زبان نهم + Pdf

60901 1
28 مهر 1401
گرامرهای زبان انگلیسی نهم متوسطه اول | گرامر درس اول تا ششم زبان نهم + Pdf

گرامرهای زبان انگلیسی نهم متوسطه اول، مهم‌ترین بخش‌های این کتاب درسی هستند. زبان انگلیسی از پایه هفتم وارد چرخه آموزشی دانش‌آموزان می‌شود و یکی از دروس مهم این مقطع است که تا سال کنکور، دانش‌آموز را همراهی می‌کند. گرامر انگلیسی، مجموعه قواعد نوشتار، مکالمه و نگارشی این زبان است. دانش‌آموز باید دستور زبان پایه هفتم و هشتم را بداند تا مشکلی در فرآیند یادگیری گرامر نهم پیش نیاید.

گرامرهای زبان نهم در شش فصل این کتاب، تدریس می‌شوند. مجله آموزشی استادبانک در این بخش از آموزش زبان خود به سراغ توضیح گرامر نهم متوسطه رفته است. در ادامه گرامر درس اول تا ششم نهم را در قالب جداول مختلف برای شما شرح می‌دهیم. همین‌طور برای راحت‌تر بودن و دسترسی همیشگی به مباحث، شرایط دانلود فایل Pdf گرامر نهم متوسطه اول استادبانک به صورت رایگان در دسترس شما قرار گرفته است.مشاوره تحصیلی استادبانک

آموزش گرامر درس اول تا ششم نهم متوسطه اول با کمک معلم خصوصی زبان انگلیسی

یادگیری یک زبان انگلیسی برای بیشتر دانش‌آموزان سخت است. به خصوص دانش‌آموزی که بیرون از محیط مدرسه در کلاس‌های آموزشی یا سایر دوره‌های زبان انگلیسی شرکت نکرده باشد. انگلیسی، قواعد و چهارچوب خاص خود را دارد و یکی از مهم‌ترین معیارهای یادگیری آن صرف زمان کافی است. در واقع، دانش‌آموز متوسطه اول برای یادگیری گرامرهای زبان نهم، باید صبر و حوصله کافی داشته باشد و مدت زمان مناسبی را به آن اختصاص دهد.

مسئله‌ی بعدی، سخت بودن ذاتی گرامر انگلیسی است. محصلان معمولا بسیار راحت‌تر با لغات و معانی متون ارتباط برقرار می‌کنند و به طور کلی در این بخش به تمرین و تکرار نیاز است تا توضیح و درک موضوع. اما برای یادگیری گرامر درس اول تا ششم نهم، دانش‌آموز باید در گام اول، ساختار هر بخش را متوجه شود و درک درستی از کاربرد گرامر زمان‌ های انگلیسی به دست آورد. یادگیری گرامر به صورت خودخوان و به تنهایی دشوار است و زمان بیش‌ازاندازه‌ای از دانش‌آموز می‌گیرد.

به همین دلیل، باید از بهترین راه‌حل برای یادگیری گرامرهای زبان انگلیسی نهم استفاده کرد. کمک گرفتن از معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم متوسطه اول، اصولی‌تر راه برای آموزش گرامر زبان نهم به محصل این مقطع است. معلمی که در مدت زمانی مناسب با بهترین روش‌های تدریس، مفاهیم را به دانش‌‌آموز منتقل کند و با تمرین و تکرار عمق یادگیری او را افزایش دهد. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، برترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی نهم را با مناسب‌ترین قیمت در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار داده است.

معلم خصوصی زبان نهم

آموزش گرامر زبان نهم درس اول – بخش اول: حال ساده

درس اول زبان نهم متوسطه اول به گرامر حال ساده می‌پردازد. به طور خلاصه، از این ساختار زمانی استفاده می‌شود که قصد داشته باشیم موضوعی را به صورت کلی بیان کنیم. در جدول زیر اولین بخش از گرامرهای زبان نهم را نمایش می‌دهد و به گرامر حال ساده در انگلیسی برای پایه نهم متوسطه آماده شده است.

در جدول زیر به این بخش از گرامرهای زبان نهم به خوبی پرداخته شده است و آموزش حالت‌های مثبت، منفی و سوالی حال ساده را به همراه ساختار و مثال مشاهده می‌کنید.

گرامرهای زبان انگلیسی نهم متوسطه اول | گرامر درس اول زبان نهم


درس اول گرامر نهم – بخش دوم: There is و There are

در ادامه درس اول گرامر نهم از مجموع گرامرهای زبان نهم، کتاب درسی به موضوع There is و There are می‌پردازد. این دو عبارت به ترتیب به معنی “وجود دارد” و “وجود دارند” هستند که از There is برای حالت مفرد و از There are در حالب جمع استفاده می‌کنیم. در جدول زیر به ساختار There is و There are و چندین مثال مختلف پرداخته شده است.

گرامرهای زبان انگلیسی نهم متوسطه اول | گرامر درس اول زبان نهم There is و There are


گرامر نهم درس اول – بخش سوم: مخفف‌سازی

افعال to be یا همان am,is,are در زبان انگلیسی به صورت مخفف نیز نوشته می‌شوند و کافی است بعد از فاعل یک کاما ((‘ قرار دهید. این بخش، ساده‌ترین بخش از درس اول گرامرهای زبان انگلیسی نهم است. در ادامه با کمک جدول زیر، می‌توانید مخفف‌سازی افعال to be را یاد بگیرید.

گرامرهای زبان انگلیسی نهم متوسطه اول | گرامر درس اول زبان نهم - مخفف سازی افعال to be


آموزش گرامر زبان نهم درس دوم – بخش اول: حال استمراری

درس دوم گرامر زبان نهم به مبحث زمان حال استمراری در زبان انگلیسی می‌پردازد. از نظر ساختار این گرامر، تفاوت چندانی با حال ساده ندارد و فقط فعل حال استمراری ingدار است. از حال استمرای برای بیان عملی استفاده می‌کنیم که هنوز به پایان نرسیده است.

در جدول زیر به این بخش از گرامرهای زبان نهم به خوبی پرداخته شده است و حالت‌های مثبت، منفی و سوالی حال ساده استمراری را به همراه ساختار و مثال مشاهده می‌کنید.

گرامرهای زبان نهم درس دوم زمان حال استمراری


گرامر درس دوم زبان نهم – بخش دوم: WH Questions

یکی دیگر از مباحثی که در درس دوم زبان نهم مطرح می‌شود، روش سوالی کردن حال استمرای با استفاده از کلمات پرسشی یا WH Question است. ساختار این سوالات بسیار ساده است که در ادامه به راحتی‌ می‌توان باکمک جدول زیر آن را یاد گرفت.

گرامرهای زبان نهم درس دوم wh question در حال استمراری


درس دوم زبان نهم – بخش سوم: s یا of مالکیت

آخرین مبحث آموزشی درس 2 زبان نهم، نحوه‌ی استفاده از s یا of برای بیان مالکیت است. وقتی قصد داریم، مالکیت چیزی را به شخص (انسان) یا حیوان (موجود زنده) نسبت دهیم از s مالکیت استفاده می‌کنیم. باید قبل از s مالکیت، علامت کاما () بگذاریم. همین‌طور برای اشیاء یا سایر موقعیت‌ها از of استفاده می‌شود. این مبحث از بخش‌های ساده‌ی گرامرهای زبان نهم است و به راحتی می‌توان با کمک تکنیک‌های آموزش زبان انگلیسی در خانه آن‌ را یاد گرفت.

گرامرهای زبان نهم درس دوم زمان حال استمراری مالکیت s و of


آموزش گرامر زبان نهم درس سوم – بخش اول: سوم شخص در حال ساده

درس سوم زبان نهم به موضوع نحوه‌ بکارگیری افعال در زمان استفاده از فاعل سوم شخص است. وقتی که در ساختار حال ساده، فاعل ما سوم شخص باشد، به فعل اصلی s اضافه می‌شود که به آن S سوم شخص گفته می‌شود. به طور خلاصه، برای I, you, we, they، فعل را به صورت ساده و برای he, she, it در آخر فعل s سوم شخص اضافه می‌کنیم.

در جدول زیر، ساختار زمان حال ساده برای فاعل سوم شخص را در حالت‌های مثبت، منفی و سوالی مشاهده می‌کنید:

گرامرهای زبان نهم درس سوم | سوم شخص در حال ساده زبان نهم


درس سوم زبان نهم – بخش دوم: ضمایر ملکی

برای نشان دادن مالکیت کسی یا چیزی از ضمایر ملکی استفاده می‌کنیم. صفات ملکی در انگلیسی مالکیت اسم را نشان می‌دهند و همیشه قبل از اسم می‌آیند. این مبحث نیز در درس سوم از گرامرهای زبان نهم به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. در جدول زیر شیوه‌ی استفاده از ضمایر ملکی را مشاهده می‌کنید.

آموزش گرامرهای زبان نهم درس سوم ضمایر ملکی


آموزش گرامر زبان نهم درس چهارم – بخش اول: Wh Question

کلمات (What, Where, When, Who, How,) کلماتی هستند که در ابتدای جمله سوالی می‌آیند و برای پرسیدن از موارد مختلف مانند مکان، زمان و غیره استفاده می‌شوند. به این دسته از کلمات به اصطلاح کلمات پرسشی یا Wh word یا Wh Question گفته می‌شود. در ادامه‌ی این مقاله از آموزش گرامرهای زبان نهم به روش استفاده از کلمات پرسشی می‌پردازیم. این مقاله، فقط یکی از مجموعه منابع کلاس نهم استادبانک است که به صورت رایگان دسترس شما قرار گرفته است.

همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، whها در اول جمله سوالی می‌آیند و بعد از آن‌ها افعال to be یا همان am,is & are یا do/does می‌آید.

آموزش گرامرهای زبان نهم درس چهارم


درس چهارم زبان نهم – بخش دوم: قیدهای تکرار

قیدهای تکرار، کلماتی هستند که احتمال وقوع یا به وقوع پیوستن یک اتفاق را بیان می‌کنند. قیدهای تکرار می‌توانند، بعد از فعل اصلی و افعال to be یعنی am, is, are به کار بروند.

آموزش گرامر زبان نهم | قیدهای تکرار زبان نهم


آموزش گرامرهای زبان نهم درس پنجم – بخش اول: زمان گذشته ساده (افعال باقاعده)

برای ساخت زمان گذشته ساده، باید فعل را به صورت گذشته استفاده کرد. اما افعال به دو دسته افعال باقاعده و بی‌قاعده تقسیم می‌شوند. در درس پنجم گرامر زبان نهم، زمان گذشته ساده با افعال باقاعده را یاد می‌گیرید. برای استفاده از افعال باقاعده در ساختار گذشته به آخر آن‌ها d یا ed اضافه می‌کنیم.

آموزش گرامر زبان نهم درس پنجم – بخش اول: زمان گذشته ساده (افعال باقاعده)


درس پنجم زبان نهم – بخش دوم: گذشته‌ افعال to be

درس 5 زبان نهم با مبحث شکل گذشته افعال to be ادامه پیدا می‌کند. افعال am,is & are از پرتکرارترین افعال کمکی زبان انگلیسی هستند و شکل گذشته‌ی آن‌ها اهمیت دارد. گذشته افعال to be یا همان am, is, are به شکل was, were است. برای I/she/he/it از  Was و برای we/you/they از Were استفاده می‌کنیم.

قبل از اینکه به سراغ جدول آموزش گرامر شکل گذشته افعال to be بروید، اگر برای یادگیری زبان انگلیسی دچار چالش‌های متعدد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی چرا نمی‌تونم زبان یاد بگیرم مجله آموزشی استادبانک را مطالعه کنید تا با راهکارهای رفع مشکل زبان انگلیسی آشنا شوید.

گرامرهای زبان نهم | شکل گذشته افعال to be


آموزش گرامر زبان نهم درس ششم – بخش اول: زمان گذشته ساده (افعال بی‌قاعده)

همان‌طور که در درس پنج توضیح داده شد، افعال در ساختار زمان گذشته ساده به دو شکل افعال باقاعده و بی‌قاعده استفاده می‌شود. افعال بی‌قاعده افعالی هستند که گذشته شکل آن‌ها از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. در جدول زیر، ساختار گذشته ساده با افعال بی‌قاعده برای سه حالت جملات مثبت، منفی و سوالی مطرح شده است.

آموزش گرامر زبان نهم درس ششم – بخش اول: زمان گذشته ساده (افعال بی‌قاعده)


درس پنجم زبان ششم – بخش دوم: ضمایر مفعولی

ضمایر مفعولی کلماتی هستند که در جایگاه مفعول قرار می‌گیرند و طبق آنچه گفته شد، دریافت‌کننده کار هستند. این بخش، آخرین مبحث آموزشی گرامرهای زبان نهم کتاب درسی متوسطه دوم است.

گرامر درس ششم زبان نهم


دانلود جزوه گرامرهای زبان نهم – درس اول تا ششم | فایل Pdf

در این مقاله، گرامرهای زبان انگلیسی نهم در قالب جدول‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. اما بسیاری از دانش‌آموز ترجیح می‌دهند، جزوه گرامرهای زبان نهم ره به صورت Pdf داشته باشند. به همین دلیل، مجله آموزشی استادبانک فایل Pdf جزوه گرامر درس اول تا ششم زبان نهم را برای شما آماده کرده است. در این جزوه علاوه بر جدول‌های گرامری این مقاله، توضیحات تکمیل‌تر به همراه مثال‌های بیشتر آورده شده است.

جزوه گرامرهای زبان انگلیسی نهم Pdf استادبانک


یادگیری زبان انگلیسی نهم با خدمات آموزشی استادبانک

گرامرهای زبان انگلیسی نهم را از درس اول تا ششم به طور کامل برای شما توضیح دادیم. سعی کردیم با استفاده از جدول‌های گرامری، شرایط یادگیری و مطالعه‌ی راحت‌تر و جذاب‌تری برای شما ایجاد کنیم. گرامرهای زبان نهم، مهم‌ترین و سخت‌ترین بخش زبان انگلیسی این پایه هستند. برای یادگیری آن‌ها در کنار برنامه‌ریزی درسی و تلاش مستمر، باید از خدمات کمک آموزشی باکیفیت استفاده کنید.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، در کنار مقالات و جزوات آموزش زبان، امکانات آموزشی متنوع دیگری را نیز فراهم کرد. بهترین اساتید تدریس خصوصی استادبانک به صورت آنلاین و حضوری، نمونه سوالات زبان انگلیسی نهم، گام‌به‌گام زبان نهم و اپلیکیش استادبانک در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار دارند. این منابع به شما اجازه می‌دهند تا راحت‌تر و سریع‌تر زبان انگلیسی نهم را یاد بگیرید.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی زبان نهم نیاز به راهنمایی دارید با در صورت داشتن هرگونه سوال و مشکل، می‌توانید با شماره تماس 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

گرامرهای زبان نهم شامل چند درس است؟

گرامرهای زبان انگلیسی نهم شامل 6 درس است. در این مقاله گرامر درس اول زبان نهم تا درس ششم به همراه جدول گرامری آمده است.

مقاله گرامرهای زبان نهم زبان انگلیسی جزوه نیز دارد؟

مجله استادبانک برای راحتی دانش‌آموزان فایل جزوه گرامرهای زبان نهم را به صورت Pdf نیز آماده کرده است که به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد.

به چه ابزار آموزشی برای یادگیری گرامر نهم نیاز است؟

استفاده از فایل‌های آموزشی مانند مقالات یا جزوات و یا کتاب‌های کمک آموزشی تا حدودی به دانش‌آموز کمک می‌کنند. اما بهترین انتخاب، داشتن معلم خصوصی زبان انگلیسی نهم است.