آموزش زبان

انواع جملات شرطی در انگلیسی | ویدیو آموزشی کامل + فایل Pdf

2870 0
06 مهر 1401
آموزش گرامر انواع جملات شرطی در زبان انگلیسی

جملات شرطی در انگلیسی (Conditional Sentences) یکی دیگر از انواع ساختار گرامری این زبان هستند که در مکالمات، نوشتار و زندگی روزمره انگلیسی‌زبانان استفاده می‌شود. جملات شرطی در انواع مختلفی (4 نوع) وجود دارند و ساختار هر یک از آن‌ها اندکی یا دیگری متفاوت است. به طور کل، جملات شرطی جملاتی هستند که انجام کاری را مشروط به انجام دیگر می‌کنند.

یادگیری ساختار جملات شرطی سخت نیست، اما مهم است که به ترتیب و از ساده‌ترین این جملات شروع به یادگیری کنید و گام‌به‌گام پیش بروید. مجله آموزشی استادبانک در این بخش آموزش زبان خود با کمک مجموعه ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی استاد مریم فرجی به سراغ گرامر جملات شرطی در انگلیسی رفته است. در ادامه در دو ویدیو استاد فرجی این بخش از گرامر زبان را برای شما شرح می‌دهد. همین‌طور فایل جزوه‌ گرامر انواع جملات شرطی استادبانک به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد و قابل دانلود است.

ویدیو آموزش گرامر انواع جملات شرطی در انگلیسی استادبانک شامل چه مواردی است؟

تنوع ساختار در بخش گرامری جملات شرطی، یکبار دیگر یادآور چالش استفاده از ساختارهای مختلف زبان انگلیسی در هنگام مکالمه است. در واقع، زبان‌آموزان ترجیح می‌دهند با حداقل ساختار و فرمول‌های گرامری به مکالمه مسلط شوند یا گرامر را یاد بگیرند. اما در سطح پیشرفته نیاز است تا با همه‌ی ساختارهای یک گرامر آشنا باشید.

از طرفی دیگر، اهمیت روش استفاده یا نحوه‌ی استفاده از این ساختارهای قرار دارد. حفظ کردن چند فرمول یا ساختار، راه‌حل یادگیری عمیق گرامر انواع جملات شرطی در انگلیسی نیست. به همین دلیل استاد فرجی به عنوان یکی از بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی در استادبانک، بعد از تعریف و شرح ساختار این جملات، شروع به مثال زدن و نحوه‌ی کاربرد جملات شروطی نوع اول و دوم می‌کند. ویدیوهای آموزش انواع جملات شرطی استادبانک، شامل موارد زیر می‌شود:

  • تعریف جملات شرطی
  • ساختار انواع جملات شرطی (نوع اول و دوم)
  • فرمول ساخت جمله
  • مثال جملات شرطی در انگلیسی

این روش آموزش اجازه می‌دهد، زبان‌آموز ابتدا با مفهوم کلی گرامر Conditional Sentences آشنا شود و سپس با کمک مثال و تمرین و تکرار روی مبحث مسلط شود. استاد فرجی در بخش‌های دیگر آموزش زبان مانند: جملات معلوم و مجهول در زبان انگلیسی نیز از همین تکنیک و روش آموزشی استفاده کرده است.

دانلود جزوه گرامر Conditional Sentences در زبان انگلیسی استادبانک

مطالعه از روی فایل Pdf یا جزوه برای بسیاری از زبان‌آموزان ساده‌تر است. این دسته از زبان‌آموزان ترجیح می‌دهند از روی متن درس بخوانند و یادگیری بهتری از این طریق دارند. به همین دلیل جزوه گرامر انواع جملات شرطی در انگلیسی Pdf استادبانک را نیز آماده کردیم. برای دانلود Pdf آموزش جملات شرطی نوع اول و دوم، کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

فایل Pdf جزوه گرامر انواع جملات شرطی نوع اول و دوم در انگلیسی


ویدیو اول: آموزش گرامر جملات شرطی نوع اول

در این ویدیو استاد فرجی ابتدا تعریف انواع جملات شرطی را ارائه می‌دهد و در مورد کاربرد آن در مکالمات روزمره توضیح می‌دهد. سپس ساختار کلی آن را شرح داده و شروع به آموزش جملات شرطی نوع اول می‌کند. در ادامه با چند مثال جملات شرطی در انگلیسی را بیشتر توضیح می‌دهد:


ویدیو دوم: آموزش گرامر جملات شرطی نوع دوم

در ادامه‌ی ویدیو قبل، استاد فرجی به سراغ جملات شرطی نوع می‌رود، ساختار و نوع ساخت جمله شرطی نوع دوم و کاربرد آن را توضیح می‌دهد و مانند ویدیو بخش قبل، با کمک مثال جملات شرطی در انگلیسی را عمیق‌تر و گسترده‌تر شرح می‌دهد:


آموزش زبان انگلیسی مقدماتی تا پیشرفته با کمک معلم خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

آموزش خودخوان انگلیسی میان بسیاری از زبان‌آموزان رایج است. این شیوه بدون تاثیر نیست و زبان‌پژوه می‌تواند تا سطح قابل‌توجهی پشرفت کند. فایل‌های آموزش زبان انگلیسی مجله استادبانک نیز با همین هدف تولید می‌شوند و به صورت رایگان در دسترس زبان‌آموزان قرار می‌گیرند. اما در شیوه‌ی آموزش زبان انگلیسی در خانه چند چالش مهم وجود دارد. کم بودن سرعت یادگیری، عدم رفع اشکال در زمان درست و افت فرآیند یادگیری از مهم‌ترین مشکلات این روش است.

زبان‌آموز نیاز دارد در مدت زمان مناسب با کیفیت بالا درس بخواند و پیشرفت خود را حس کند. در سطوح بالا، کمک گرفتن از معلم خصوصی انگلیسی نیازی غیرقابل‌انکار است و از طرفی دیگر، شروع یادگیری زبان نیز کار ساده‌ای نیست و زبان‌آموز باید روی راهنمایی و هدایت فردی متخصص حساب کند. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک برای همه‌ی سطوح زبان انگلیسی از مدرسه تا دانشگاه و برای همه‌ی آزمون‌های بین‌المللی، بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را در دسترس زبان‌آموزان سراسر کشور قرار داده است.

معلم خصوصی زبان انگلیسی


انواع آموزش زبان انگلیسی در استادبانک؛ مهارت‌های اصلی و آزمون‌های بین‌المللی

امکانات آموزشی زبان انگلیسی در استادبانک، بسیار متنوع است و این سامانه برای همه‌ی مهارت‌ها و آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، بهترین معلم زبان انگلیسی آنلاین و حضوری را در اختیار شما قرار می‌دهد. با کلیک روی هر کدام از گزینه‌های زیر به اساتید همان بخش، دسترسی پیدا می‌کنید:


خدمات آموزشی متنوع استادبانک، همراه زبان‌آموز تا یادگیری کامل انگلیسی

ویدیوهای آموزشی در کنار استاد زبان آنلاین یا معلم خصوصی انگلیسی حضوری، فقط یکی از مجموعه خدمات آموزش زبان استادبانک است. در واقع زبان‌آموزان از هرکجای ایران به بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی استادبانک با مناسب‌ترین قیمت دسترسی دارند. کلاس‌های زبان انگلیسی در استادبانک به صورت آنلاین و در منزل برگزار می‌شود تا محدودیتی برای هیچ زبان‌آموزی وجود نداشته باشد.

اما استادبانک در کنار اساتید درجه یک زبان انگلیسی، امکانات آموزشی دیگر را نیز در اختیار شما قرار داده است. مجموعه مقالات آموزش زبان و آیلتس استادبانک، فایل‌های جزوه زبان و ویدیوهایی آموزشی از دیگر خدماتی هستند که می‌توانند در مسیر یادگیری انگلیسی به زبان‌آموز کمک نمایند. اگر برای انتخاب معلم خصوصی زبان نیاز به کمک دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره‌ی 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان است.

آیا ویدیو آموزش گرامر انواع جملات شرطی این پست رایگان است؟

بله، همه‌ی ویدیو‌های قرار گرفته شده در این مطالب به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد.

ویدیو آموزش گرامر جملات شرطی نوع اول و دوم استادبانک شامل چه چیزی می‌شود؟

در این ویدیوها، استاد فرجی به صورت کامل ساختار جملات شرطی نوع اول و دوم را توضیح می‌دهد و با ذکر مثال برای جملات شرطی به زبان‌آموز کمک می‌کند تا درک درستی از کاربرد و نحوه‌ی استفاده از این ساختار به دست آورد.

آیا این ویدیوهای آموزش زبان این بخش برای یادگیری زبان کافی است؟

این موضوع بستگی به سطح زبان‌آموز دارد. اما در یک نگاه کلی، زبان‌آموزان در هر سطی برای یادگیری زبان انگلیسی به معلم خصوصی نیاز دارند و باید در کلاس زبان آنلاین یا حضوری زبان شرکت کنند.