آموزش زبان

جملات معلوم و مجهول در زبان انگلیسی | ویدیو آموزشی کامل + فایل Pdf

2454 0
28 شهریور 1401
جملات معلوم و مجهول در زبان انگلیسی

جملات معلوم و مجهول (passive and active) یکی دیگر از قواعد زبان انگلیسی هستند. زبان‌آموز برای درک بهتر این نوع از جملات باید ابتدا تفاوت آن‌ها را درک کند. به طور کلی، جملات معلوم جملاتی هستند که فاعل آن‌ها مشخص است. اما در سمت مقابل، جملات مجهول جملاتی هستند که فاعل (یا کننده‌ی کار) در آن‌ها مشخص نیست.

مسئله‌ی بسیار مهم در این بخش از گرامر زبان انگلیسی، یادگیری عمیق ساختار و زمان درست استفاده از جملات مجهول است. مجله‌ی استادبانک در این بخش از آموزش زبان خود گرامر جملات مجهول و معلوم را با کمک ویدیوی آموزشی‌ استاد مریم فرجی برای شما توضیح می‌دهد. در ادامه‌ی این مطلب علاوه بر ویدیو به فایل Pdf توضیحات جملات معلوم و مجهول در زبان انگلیسی و نکات گرامری دسترسی دارید.

ویدیو آموزشی گرامر جملات معلوم و مجهول در زبان انگلیسی استادبانک شامل چه مواردی است؟

یادگیری قواعد زبان انگلیسی، برای زبان‌آموز راحت نیست. به هر حال، انگلیسی نیز مانند هر زبان دیگری از گرامر و ساختارهای مختلفی شکل گرفته است که هرکدام جزئیات و استثنائات خاص خود را دارند. در مورد گرامر جملات معلوم و مجهول – به خصوصی مجهول –  نیز این دغدغه وجود دارد. برخلاف تصور اولیه، انگلیسی زبانان در بسیاری از مکالمات روزمره از این قاعده استفاده می‌کنند و با کمی دقت می‌توان درک که تا چه میزان جملات مجهول در گفت‌وگوها کاربرد دارد.

استاد مریم فرجی ویدیوی آموزشی گرامر جملات معلوم و مجهول به خوبی این موضوع را بررسی کرده و در کنار توضیحات اولیه و ساختار این دسته از جملات، زبان‌آموز را با کاربرد و نحوه‌ی استفاده از این قاعده آشنا کرده است. این ویدیوی آموزشی شامل موارد زیر می‌شود:

  • تعریف جمله‌ معلوم
  • تعریف جمله‌ مجهول
  • توضیح ساختار جملات مجهول (مرحله به مرحله)
  • توضیح تفاوت جملات معلوم و مجهول
  • زمان کاربرد جملات مجهول
  • مثال برای جمله‌های معلوم و مجهول در انگلیسی

خوشبختانه استاد مریم فرجی در این ویدیو به همه‌ی بخش‌های گرامر جملات مجهول پرداخته است تا زبان‌آموز بهتر و راحت‌تر کاربرد آن‌ها را درک کند. به طور کل، یادگیری گرامر passive and active زمانی درست انجام می‌شود که زبان‌آموز تسلط کافی روی همه‌ی قواعد دستور زبانی از گرامر حال ساده در انگلیسی تا دیگر زمان‌های اصلی و مهم انگلیسی داشته باشد.

دانلود جزوه گرامر passive and active در زبان انگلیسی استادبانک

فایل گرامر جملات معلوم و مجهول در زبان انگلیسی pdf استادبانک نیز برای دانش‌آموزانی که ترجیح می‌دهند از طریق فایل متنی درس را مطالعه کنند، آماده شده است. این جزوه‌ی گرامر انگلیسی، شامل توضیحات کامل این بخش و ارائه‌ی مثال برای جمله‌های مجهول در انگلیسی می‌شود. البته همان‌طور که گفته شد، برای یادگیری اصولی گرامر passive باید به خوبی با زمان‌ های انگلیسی آشنا باشید. برای دانلود pdf گرامر جملات معلوم و مجهول، روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود جزوه Pdf گرامر جملات معلوم و مجهول

ویدیو آموزش جملات معلوم و مجهول | passive and active

ویدیو آموزشی جملات معلوم و مجهول ابتدا تعریف کلی و زمان کاربرد این دو زمان را شرح می‌دهد و سپس زبان‌آموز را با ساختار، نحوه‌ی کاربرد و مثال‌های متعدد این دو قاعده‌ی گرامری آشنا می‌کند. برای راحت‌تر بودن کاربر، همه‌ی آموزش‌ها به صورت اسلاید به اسلاید همراه با توضیحات استاد فرجی تهیه شده است:


یادگیری زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته با کمک معلم خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

آموزش زبان انگلیسی وابسته به عوامل مختلفی است که هر کدام به نوعی روی عملکرد زبان‌آموز اثر می‌گذارند. داشتن انواع کتاب آموزشی و تمرینی، تماشای ویدیوهای آموزشی، گوش دادن به فایل‌های صوتی و شرکت در کلاس زبان آنلاین از پرطرفدارترین امکانات برای یادگیری زبان هستند. اما یادگیری زبان به این شکل، زمان‌بر است و موانع بسیاری پیش‌روی زبان‌پژوه قرار دارد. زبان‌آموز باید به دنبال راه‌حلی باشد که در مدت زمان مناسب و در بالاترین سطح و کیفیت آموزش، زبان را یادبگیرد و اهدافش را دنبال کند. کمک گرفتن از معلم خصوصی زبان انگلیسی و شرکت در کلاس زبان آنلاین یا حضوری، موثرترین روش یادگیری زبان انگلیسی است.

زبان به مرور زمان، سخت‌تر می‌شود و زبان‌آموز به راهنمایی‌های استاد زبانی کاربلد نیاز دارد. شرکت در جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی، فرصتی است تا زبان‌پژوه نقاط ضعف خود را رفع کند و با جدیدترین روش‌های آموزش آشنا شود. سامانه استادبانک در کنار استاد مریم فرجی، جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را به صورت آنلاین و حضوری در دسترس شما قرار می‌دهد

معلم خصوصی زبان انگلیسی


آموزش زبان انگلیسی برای مهارت‌های اصلی و آزمون‌های بین‌المللی با استادبانک

یادگیری زبان انگلیسی با اهداف مختلفی انجام می‌شود که هرکدام از این اهداف به یک نوع از مهارت یا مدرک زبان انگلیسی نیاز دارد. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، برای مهارت‌ها یا آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، بهترین معلم زبان انگلیسی آنلاین و در منزل را در اختیار شما قرار می‌دهد. در لیست زیر با کلیک روی هر گزینه به اساتید زبان همان بخش دسترسی پیدا می‌کنید:

امکانات جامع آموزش زبان استادبانک، همراه زبان‌آموز تا یادگیری کامل انگلیسی

معلم زبان انگلیسی در منزل یا معلم زبان انگلیسی آنلاین، مهم‌ترین بخش از مجموعه خدمات آموزش زبان استادبانک است. زبان‌آموزان از سراسر کشور می‌توانند در کلاس‌ آنلاین یا در منزل استادبانک شرکت کنند. اساتید استادبانک با بالاترین کیفیت آموزشی و مناسب‌ترین قیمت در دسترس شما قرار دارند تا بهترین تجربه‌ی یادگیری را پشت‌سر بگذارید. اما استادبانک در کنار اساتید درجه یک زبان انگلیسی، امکانات آموزشی دیگر را نیز در اختیار شما قرار داده است.

مجموعه کاربردی و مفیدی از مقالات آموزش زبان و آیلتس، ویدیوهای آموزش زبان که توسط برترین اساتید تهیه می‌شود و انواع فایل‌های Pdf جزوه زبان از خدمات آموزشی دیگر استادبانک هستند که در مسیر یادگیری زبان به صورت رایگان در دسترس زبان‌آموزان قرار دارند. اگر برای انتخاب معلم خصوصی زبان نیاز به کمک دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره‌ی 91005343 – 021  تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان است.

آیا ویدیو آموزش گرامر زبان انگلیسی این پست رایگان است؟

بله، همه‌ی ویدیو‌های قرار گرفته شده در این مطالب به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد.

ویدیوهای آموزش گرامر جملات معلوم و مجهول، شامل چه چیزی می‌شود؟

در این ویدیوها، استاد فرجی به صورت کامل ساختار این زمان را همراه با مثال‌های کاربردی توضیح می‌دهد تا به صورت کامل قابل درک باشد.

آیا این ویدیوهای آموزش گرامر جملات مجهول برای یادگیری زبان کافی است؟

این موضوع بستگی به سطح زبان‌آموز دارد. اما در یک نگاه کلی، زبان‌آموزان در هر سطی برای یادگیری زبان انگلیسی به معلم خصوصی نیاز دارند و باید در کلاس آنلاین یا حضوری زبان شرکت کنند.