برنامه ریزی درسی استادبانکبرنامه‌ ریزی درسی کنکور 1402 استادبانکمشاوره تحصیلی کنکور

در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟ نکات طلایی بعد از کنکور

ملیحه فراهانی نویسنده
3188 0
13 تیر 1401
در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟

در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟ زندگی بعد از کنکور چگونه است؟ خیلی از داوطلبان بعد از روز آزمون، با حس حسرت بعد از کنکور و حس خراب کردن آزمون رو به رو شده و فکر می‌کنند باید از فردای کنکور مجدد درس خواندن را شروع کنند. مجدد برنامه‌ریزی درسی کرده و بدون هیچ استراحتی، درس خواندن برای کنکور را آغاز می‌کنند. این اشتباهی محض است.

به خودتان ظلم نکنید. حداقل تا اعلام نتایج اولیه کنکور که یک ماه بعد از آزمون، مشخص می‌شود، صبر کنید. بعد از اعلام نتایج متوجه خواهید شد که می‌خواهید با تراز کسب شده انتخاب رشته کنکور کرده یا یک سال دیگر به خود زمان داده و برای کسب رتبه و تراز بهتری در سال آینده تلاش کنید.

برخی دیگر از داوطلبان کنکور هستند که بعد از یکی دو سال داشتن برنامه‌ریزی درسی مشخص و درس خواندن پیاپی، حال بعد از کنکور نمی‌دانند که باید چه کنند؟ تا اعلام نتایج کنکور و فرارسیدن زمان انتخاب رشته روی چه موضوعاتی وقت بگذارند؟

بنابراین در این محتوا به منظور راهنمایی داوطلبان عزیز، در مورد برنامه‌ ریزی درسی در تابستان بعد از کنکور، مشاور تحصیلی برای انتخاب رشته، تفریحات بعد از کنکور و به طور کلی در مورد موضوع بعد از قبولی در کنکور چه باید کرد؟ نکات بسیاری مهمی را بیان کرده‌ایم.

در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟

برنامه‌ریزی درسی یا انتخاب رشته کنکور، هر دو بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

حس بعد از کنکور برای شما باید حس خوشحالی، استراحت و تفریح باشد. استرس نتایج کنکور را نداشته باشید. در طول سال تحصیلی به اندازه کافی استرس موفقیت در کنکور را دائماً داشته و با نگرانی روزها را سپری کرده‌اید.

الان وقت استراحت و تفریح است. حدود یک ماه بعد از آزمون، کارنامه اولیه شما در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد که می‌توانید با مشاهده نتایج اولیه کنکور که شامل تراز و رتبه‌تان در کنکور است، تصمیم بگیرید. در این مرحله به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک مشاور تحصیلی آگاه و خبره مشورت بگیرید.

مشورت و کمک از مشاور تحصیلی باید راجع به تمام اطلاعات و پارامترهایی باشد که در انتخاب رشته شما تاثیر می‌گذارد. راجع به رشته‌هایی که شانس قبولی‌تان در آن‌ها زیاد است، راجع به تمام رشته‌های دانشگاهی،‌ دانشگاه‌های مطرح و همچنین شهرهایی که امکان قبولی‌تان در آن بالا است و غیره می‌توانید با کمک مشاور تحصیلی اطلاعات خوبی به دست بیاورید.

حتی اگر قرار شد مجدد برای کنکور سال بعد درس بخوانید، باز هم با مشورت مشاور تحصیلی خود و با کمک او برنامه‌ریزی درسی برای کنکور بریزد تا شانس قبولی‌تان را در آزمون بعدی بالا ببرید.

اولین قدم بعد از آزمون، به تفریحات بعد از کنکور فکر کنید

 سعی کنید روز آزمون را با همه سختی‌ها و شیرینی‌های آن فراموش کنید. به رتبه و ترازی که ممکن است کسب کرده فکر نکنید. سعی کنید تابستان بعد از کنکور را بیشتر به خود اختصاص داده و رفتن به مسافرت و انجام تفریحات تابستانه، کمی به خود روحیه دهید و خستگی روزهای کنکور را از بین ببرید. رفتن به پارک‌های آبی، مسافرت‌های داخلی یا خارجی، قرار گذاشتن با دوستان و انواع تفریحات بعد از کنکور را برای خود فراهم کنید.

حتما در نظر بگیرید که بررسی رتبه و تراز شما تنها به پاسخ‌هایی که در کنکور داده‌اید، محدود نمی‌شود.

سهمیه داوطلب در منطقه، تاثیر معدل در کنکور و خیلی از پارامترهای دیگر نیز مورد سنجش قرار می‌گیرد. بنابراین با چک کردن پاسخ‌ها در صورتی که تعداد پاسخ‌های منفی شما زیاد باشد، تا اعلام نتایج اولیه کنکور، به غیر از استرس و نگرانی و خراب کردن تابستان خود، امتیاز دیگری برای‌تان ندارد.

می‌توانید بعد از کنکور نیز برای تفریحات خود برنامه‌ریزی کنید و با بررسی لیست کلاس‌های تابستان برای نوجوانان، بهترین سرگرمی‌ها را برای خود فراهم نمایید. به جای حسرت بعد از کنکور و استرس نتایج کنکور، برای خود دغدغه‌های لذت‌بخشی را ایجاد کرده تا کمتر به کنکور و مسائل آن فکر کنید.

برای مثال رفتن به کلاس‌های ورزشی، آموزش مهارت‌های جدید مثل شرکت در دوره‌های کامپیوتر و برنامه‌نویسی، نقاشی، خطاطی، آموزش موسیقی و غیره می‌تواند بهترین پیشنهاد برای استفاده لذت‌بخش و بهینه از روزهای تابستان باشد.

در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟

تابستان بهترین فرصت برای یادگیری زبان انگلیسی از پایه است

اغلب داوطلبان کنکور‌، در روز‌های قبل از کنکور به دلیل حساسیت و محدود بودن زمان، تمام کلاس‌ها و سایر فعالیت‌های خارج از درس را تعطیل می‌کنند. ترجیح می‌دهند فقط درس بخوانند و خود را برای کنکور آماده نمایند. یکی از کلاس‌هایی که تقریبا بیشتر داوطلبان در سال کنکور آن را متوقف می‌کنند، کلاس زبان انگلیسی است. اما بعد از شرکت در آزمون و ورود به تابستان بعد از کنکور، یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها برای انتخاب برنامه تابستان، شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی برای بالا بردن سطح و مهارت زبان‌تان است.

به خصوص که قرار است به زودی دانشجو شوید و تسلط بر زبان انگلیسی یک امتیاز و فرصت ویژه برای شما در دانشگاه خلق می‌کند. زیرا می‌توانید برای آماده کردن پروٰژه‌های دانشجویی خود، بالا بردن مهارت‌تان در رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید، به منابع خارجی مراجعه نمایید.

همچنین بعدها برای شرکت‌ در آزمون‌های مهم بین‌المللی مثل آیلتس و تافل و پذیرش در رشته‌های بورسیه‌دار خارجی نیاز به تسلط کامل بر زبان انگلیسی دارید. بنابراین تابستان بعد از کنکور فرصت مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی از پایه و همچنین آموزش زبان انگلیسی برای بالا بردن سطح و لول خود است.

لینک دسترسی به معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی 

در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟ راجع به رشته‌های دانشگاهی بیشتر بدانیم!

تابستان فرصت خوبی است که راجع به دانشگاه‌ها، تحصیل در آن‌ها، رشته‌های دانشگاهی و حتی بهترین رشته‌های تحصیلی در دنیا بیشتر بدانید و تحقیق کنید. تا زمان اعلام نتایج کنکور و انتخاب رشته کنکور هرچه بیشتر تحقیق کرده و اطلاعات خود را بالا ببرید، می‌توانید در انجام یک انتخاب رشته موفق به خود کمک شایانی نمایید. با مطالعه و تحقیق راجع به رشته‌های دانشگاهی،‌ آینده شغلی و دانشگاه‌هایی که در شهرهای مختلف دانشجو می پذیرند،‌بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که به کدام رشته علاقه داشته و محدود به انتخاب یک یا دو رشته تحصیلی نخواهید شد.

خوشبختانه اکثر دانشگاه‌ های ایران دارای سایت هستند و شما می‌توانید با دانشگاه‌ها و امکانات آن‌ها آشنا شوید. همچنین از مکان دانشگاه در شهر مورد نظر و راه‌های دستیابی به آن آگاهی کسب کنید. گفت و گو با دانشجویان سال‌های آخر و فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف نیز می‌تواند مفید باشد. می‌توانید با رفتن به چند دانشگاه مطرح و صحبت با دانشجویان آن، اطلاعات مفیدی از رشته‌های مورد نظر خود به دست آورید.

رشته‌های بورسیه‌دار و رشته‌های دارای مصاحبه کنکور را بشناسید!

گاهی بدون در نظر گرفتن شرایط خاص برخی از رشته‌های دانشگاهی یا شرایط پذیرش برخی از دانشگاه‌ها، دست به انتخاب رشته می‌زنیم. در صورتی که نمی‌دانیم قبولی در برخی از رشته‌ها شامل چه شرایطی است. رشته‌های بورسیه‌دار در ایران شامل رشته‌هایی است که تنها کسب رتبه و تراز، شرط قبولی در آن نیست و بلکه شرایط سنی داوطلب، داشتن شرایط عمومی و تخصصی دانشگاه مورد نظر و همچنین مصاحبه علمی و عملی و آزمون ورود به دانشگاه نیز ملاک پذیرش داوطلب است.

بنابراین روزهای پیش رو داوطلب در تابستان بعد از کنکور، بهترین فرصت برای تحقیق در زمینه رشته‌های دانشگاهی و همچنین رشته‌های دارای مصاحبه کنکور و رشته‌های بورسیه‌دار ایران است.

در این شرایط شما می‌توانید از یک مشاور تحصیلی نیز کمک بخواهید و اطلاعات جامعی راجع به رشته‌های نیمه‌متمرکز، آگاهی از فضای مصاحبه‌های دانشگاه و همچنین سایر شرایط پذیرش دانشگاه‌ها و رشته‌ های بورسیه‌دار کنکور سراسری کسب کنید.

 

در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟

بعد از قبولی در کنکور چه باید کرد؟

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور که شامل رتبه و تراز داوطلب است، در صورت مجاز بودن، داوطلبان طبق مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری، موظف هستند نهایتاً طی ۴ الی ۵ روز از طریق فرم انتخاب رشته کنکور سراسری، اقدام به انتخاب رشته کنند. بنابراین تحقیق در مورد رشته‌های دانشگاهی و رشته‌هایی که داوطلب علاقمند به انتخاب آن‌ها است، در تابستان بعد از کنکور بسیار مهم است.

زیرا بعد از اعلام نتایج اولیه، چندان فرصتی برای تحقیق نیست. البته بهتر است پرکردن فرم انتخاب رشته کنکور، با کمک و مشورت مشاور تحصیلی انجام شود. در مورد رشته‌های نیمه‌ متمرکز، روزانه، شبانه و بورسیه‌دار بدانید و با اطلاع از ضوابط قبولی در هر کدام از این رشته‌ها، فرم انتخاب رشته را تکمیل کنید.

 بعد از پر کردن کردن فرم انتخاب رشته تا پایان شهریور که نتایج نهایی کنکور سراسری مشخص می‌شود، می‌توانید همچنان به خود استراحت داده و به یادگیری و آموزش مهارت‌های مختلف مانند زبان انگلیسی بپردازید.

در صورتی که مجاز به انتخاب رشته نشدید یا به هر دلیلی تصمیم گرفتید، مجدد برای کنکور سال بعد بخوانید، بهتر است کمی به خود زمان دهید. بعد از یک استراحت مناسب در تابستان بعد از کنکور، در ابتدا برای خود برنامه‌ریزی کنید. در تابستان و سال تحصیلی پیش‌رو فرصت و زمان بیشتری دارید. زیرا تحصیل در پایه دوازدهم را نیز به پایان رسانده و دیگر آموزش جدیدی ندارید.

بنابراین می‌توانید با یک برنامه‌ریزی درسی اصولی، مشورت از بهترین مشاورین تحصیلی و همچنین استفاده از کلاس‌های موثر نظیر معلم خصوصی در جهت رفع اشکال و از بین بردن تمام نقاط ضعف خود در کنکور، برای سال بعد خود را آماده کنید.

استادبانک، مرجعی مطمئن برای روزهای کنکور و روزهای بعد از کنکور

 با تجربه‌ای که در آزمون امسال داشتید، متوجه نقاط ضعف خود در کنکور شده‌اید. متوجه شده‌ که در بخش محاسبات مشکل داشته یا به خوبی نکات در سال گشته را یاد نگرفتید. بر این نکته که باید سال بعد روی چه کتبی سرمایه‌گذاری کرده و روی چه مباحثی بیشتر کار کنید، آگاهی پیدا کرده‌اید. بنابراین براساس تجربه امسال، بهتر است برنامه‌ریزی درسی کرده و با کمک روش‌های زودبازده نظیر معلم خصوصی روی تمام نقاط ضعف خود در کنکور تمرکز کنید.

اساتید تدریس خصوصی استادبانک به دلیل مهارت و تجربه‌شان در تدریس، می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشند. چون علاوه بر اینکه در بدو ورود به استادبانک رزومه تحصیلی و تدریس آن‌ها بررسی می‌شود، نظارت دائمی نیز بر کیفیت تدریس‌شان در جلسات وجود دارد. بنابراین با خیال راحت می‌توانید معلم مورد نظر خود را برای آمادگی در کنکور سال بعد داشته باشید.

همچنین برای تابستان بعد از کنکور و شرکت در کلاس‌های مختلف نظیر دور‌های کامپیوتر و برنامه‌نویسی، زبان انگلیسی و سایر مهارت‌ها نیز می‌توانید روی اساتید استادبانک حساب کنید. همچنین جهت انتخاب رشته کنکور و انواع برنامه‌ریزی درسی، مشاورین تحصیلی استادبانک در دسترس شما قرار دارند. فقط کافیست برای رفع هر کدام از نیازهای آموزشی خود روی لینک استادبانک کلیک کنید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ جهت ارتباط با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس بگیرید.

در تابستان بعد از کنکور چه کنیم؟

۱. به کنکور و نتیجه‌ای که قرار است، کسب کرده، فکر نکنیم.

۲. به تفریحات بعد از کنکور بپردازیم، تفریحاتی نظیر رفتن به کلاس‌های ورزشی، رفتن به پارک‌های آبی، مسافرت و غیره

۳. مهارت‌های جدید یاد بگیریم نظیر شرکت در کلاس نقاشی یا برنامه‌نویسی و دوره‌های کامپیوتر

۴. روی مهارت‌های قبلی خود تمرکز کنیم. نظیر ادامه دادن کلاس‌های زبان انگلیسی برای بالا بردن تسلط‌مان در زبان

۵. با رشته‌های دانشگاهی و بهترین رشته‌های دنیا آشنا شویم و در مورد رشته‌های مورد علاقه خود تحقیق کنیم.