کنکور انسانی 1402 استادبانککنکور تجربی 1402 استادبانککنکور ریاضی 1402 استادبانککنکور زبان انگلیسی 1402کنکور هنر 1402 استادبانکمشاوره تحصیلی کنکور

کنکور ۱۴۰۲ چگونه خواهد بود؟ هر آنچه باید بدانید! بررسی جامع کنکور 1402

4982 0
01 شهریور 1401
کنکور 1402؛ هر آنچه باید بدانید! بررسی جامع و کامل

آنچه مطالعه خواهید کرد

رقابت کنکور 1402 آغاز شده است. داوطلبین پس ‌از چند سال تلاش و درس خواندن به گام‌های نهایی این مسیر طولانی رسیده‌اند. آزمون کنکور سراسری به دلیل اهمیت و حساسیت که در جامعه‌ی آموزشی کشور دارد، همیشه حواشی خاصی را ایجاد می‌کند و داوطلبین علاوه بر درس خواندن باید به اعمال تغییرات یا قوانین سازمان سنجش توجه داشته باشند. اما کنکور 1402 از چند جنبه‌ی دیگر نیز بحث داغی را ایجاد کرده است.

ابتدا مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد روش برگزاری کنکور 1402 مسئله‌ساز شد تا داوطلبین از تغییرات کنکور 1402 نگران شوند. هرچند در ادامه سازمان سنجش نحوه‌ی برگزاری کنکور 1402 را اعلام کرد. در کنار این موضوع، سوالات همیشگی دانش‌آموزان نیز وجود دارد که باعث مشغول ذهن آن‌ها می‌شود. به همین دلیل در مطالب از مجموعه مقالات مشاوره تحصیلی مجله استادبانک به طور کامل به کنکور 1402 می‌پردازیم تا داوطلبین جواب‌ همه‌ی سوالات، دغدغه‌ها و ابهامات خود را پیدا کنند.مشاوره کنکور استادبانک

موفقیت در کنکور 1402 با کمک و راهنمایی‌های مشاوره تحصیلی کنکور

موفقیت در کنکور 1402 هدف هر داوطلبی است که خود را برای آزمون سراسری آماده می‌کند. دانش‌آموزان از منابع کنکور 1402، بهترین اساتید تدریس خصوصی کنکور، کتاب‌های کمک آموزشی و غیره استفاده می‌کنند تا بهترین نتیجه‌ی ممکن را به دست آورند. اما در کنار همه‌ی این امکانات آموزشی، سوالات و ابهامات کنکور همیشه وجود دارد. کنکور 1402 چگونه است؟ آیا تغییرات کنکور ۱۴۰۲ قطعی است؟ تاریخ کنکور ۱۴۰۲ چه زمانی است؟

این نوع از دغدغه‌ها به مرور زمان تبدیل به دل‌نگرانی می‌شود و روی داوطلب اثر منفی می‌گذارد. در این موقعیت کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی کنکور بهترین پیشنهاد به دانش‌آموز است. مشاور، هجوم این این نوع از سوالات به ذهن داوطلب را مدیریت می‌کند و اطلاعات اصلی و مهم را در اختیار او قرار می‌دهد. از طرفی دیگر، مشاورین کنکور از نظر جنبه‌های تحصیلی، مطالعاتی، برنامه‌ریزی درسی کنکور و روحیه و انگیزه، بسیار روی داوطلب اثر مثبت می‌گذارند و هدایت‌گری کاربلد و باتجربه هستند.

بنابراین کمک گرفتن و مراجعه به مشاور تحصیلی کنکور، انتخابی هوشمندانه از طرف دانش‌آموز و والدین است تا در سال سرنوشت‌ساز و پیچیده‌ی کنکور ، فردی متخصص و آگاه در کنار داوطلب حضور داشته باشد. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک نیز، جمعی از برترین مشاورین کنکور 1402 را با مناسب‌ترین قیمت در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار داده است.

تاریخ کنکور 1402 (زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲ دو مرحله‌ای دی و تیر)

بدون تردید تاریخ کنکور 1402 یا همان زمان برگزاری این کنکور، یکی از اولین و اصلی‌ترین سوالات داوطلبین است. دومین سوال یا ابهام مهم دانش‌آموزان “کنکور 1402 چند بار برگزار می‌شود” یا “کنکور ۱۴۰۲ چگونه خواهد بود” است که مربوط به نحوه برگزاری یا موضوع مطرح شده‌ی دو بار کنکور در سال می‌شود. طبق آخرین اعلام رسمی سازمان سنجش تاریخ کنکور 1402 دو مرحله‌ای دی و تیر به صورت زیر است:

تاریخ کنکور 1402 | زمان برگزاری کنکور دی 1401

تاریخ کنکور 1402 | زمان برگزاری کنکور تیر 1402

بنابراین داوطلبین کنکور تجربی 1402 و همه‌ی چهار رشته دیگر، باید خود را براساس زمان اعلام‌شده برای شرکت در کنکور دی  ۱۴۰۱ و تیر 1402 آماده کنند.

نکات زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ (تاریخ ثبت نام کنکور دی 1401 و تیر 1402)

آیا در کنکور 1402 دو بار برگزار می شود؟ به این سوال در بخش قبل پاسخ دادیم و در تاریخ ثبت‌نام کنکور دی 1401 و 1402 را در جدول بالا ذکر کردیم. اما شرکت در کنکور 1402 نیز نیازمند رعایت برخی نکات ساده، ولی حیاتی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

قوانین و نکات گفته‌شده در بخش زیر، طبق اعلام سازمان‌سنجش و به طور دقیق از سایت این سازمان نقل‌قول شده است. بنابراین نسبت به رعایت و اجرای آن‌ها دقت کنید:

1.در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملی و يا اصل شناسنامه عكس‌دار الزامی است.

2.هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشی مربوط‌، لازم است اصل كارت ملی و يا اصل شناسنامه عكس‌دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يک سنجاق و يا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

3.براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضی شركت در آزمون گروه‌هايی آزمايشی‌ علوم‌ رياضی‌ و فنی‌، علوم‌ انسانی، علوم‌ تجربی و زبان‌های خارجی‌ كه علاقه‌مندی‌ خود را برای‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشی‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشيی مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر برای‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق پايگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

4.چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور دی 1401 و کنکور تیر 1402 دارای اشکال هست، حتما قبل‌ از برگزاری آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهی‌ است‌ در حين‌ اجرای آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامی‌ انجام‌ نخواهد شد.


کنکور ۱۴۰۲: نحوه برگزاری کنکور 1402 سازمان سنجش

کنکور 1402 طبق آخرین اخبار شنیده‌شده با تغییرات مختلفی همراه است که نحوه‌ برگزاری کنکور 1402 را زیر سوال برده و باعث ابهاماتی شده است. اما طبق آخرین اطلاعیه سازمان‌سنجش کشور، هنوز نحوه برگزاری کنکور 1402 و اطلاعات تکمیلی آن مشخص نشده و بعد از تشکیل جلسات مربوطه، اعلام می‌شود. متن جدیدترین اطلاعیه سایت سنجش به تاریخ 26 تیرماه 1401 به شرح زیر است:

باتوجه به ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که در تاریخ 25 تیرماه سال جاری ابلاغ شده است و نظر به اینکه در ماده 10 مصوبه مذکور اعلام شده است که از تاریخ تصویب لازم الاجراست. ضمن عرض پوزش از کلیه داوطلبان عزیز و والدین محترم آنان، به استحضار می‌رساند آزمون سراسری سال 1402 براساس مصوبه فوق الذکر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود. جزئیات فنی و اجرایی این آزمون پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو اطلاع رسانی خواهد شد.

بنابراین، داوطلببن برای کسب اطلاعات لازم درباره‌ی سیستم اجرایی و جزئیات بیشتر کنکور 1402 باید منتظر اطلاعیه‌های جدیدتر باشند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات داوطلبین پاسخ داده می‌شود.

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ تاثیر 60 درصدی معدل در کنکور؟

تاثیر معدل در کنکور 1402 یکی از مسائل مهم و دغدغه‌های ذهنی دانش‌آموزان است. در واقع معدل در کنار تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ از موضوعات حیاتی برای داوطلبین است. اما در این بخش نیز هنوز اطلاعیه یا خبر از سمت سازمان سنجش اعلام نشده است و باید منتظر جلسه و مصوبه‌ی شورای سنجش و پذیرش باشیم. برای درک بهتر این موضوع تعریف کلی سوابق تحصیلی را برای شما شرح می‌دهیم:

منظور از سوابق تحصیلی کنکور 1402 چیست؟

در حال حاضر دانش‌آموزان پایه دوازدهم، امتحانات نهایی دارند که برگزاری آن به صورت هماهنگ کشوری است. نتیجه‌ی این امتحانات، سوابق تحصیلی کنکور 1402 برای دانش‌آموزان نظام جدید تشکیل می‌دهد. اما تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور طبق نظام قدیم، براساس نتیجه‌ی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی دانش‌آموز محاسبه می‌شود. بنابراین زمانی که از تاثیر معدل در کنکور انسانی 1402 و دیگر رشته‌های این آزمون صحبت می‌شود، اشاره به نتیجه‌ی کارنامه‌ی تحصیلی داوطلب در امتحانات نهایی یا دوران پیش‌دانشگاهی و سوم دبیرستان در نظام قدیم دارد.

تاثیر 60 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 1402 حقیقت دارد؟

یک سوال دیگر نیز در مورد سوابق تحصیلی و معدل وجود دارد؛ میزان تاثیر معدل 1402 چقدر است؟ آیا تاثیر 60 درصدی صحت دارد؟ پاسخ این سوال مثبت است اما به صورت پلکانی و تا سال 1405 این عدد به 60 درصد می‌رسد. در واقع، براساس آخرین اخبار منتشر شده از ارگان‌های رسمی و مربوطه با تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه به 60 درصد ارتقاء پیدا می‌کند.

به این ترتیب سهم نمره سابقه تحصیلی برای قبولی در کنکور رشته‌های پرطرفدار در سال تحصیلی 1402 – 1403 از 40 درصد شروع می‌شود (فقط با در نظر گرفتن پایه دوازدهم) و تا سال تحصیلی 1405 – 1406 به 60 درصد و (پایه‌های دهم تا دوازدهم) ارتقاء می‌یابد. در جدول زیر جزئیات کامل این تصمیم قابل مشاهده است:

تاثیر 60 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 1402


کنکور ۱۴۰۲ با دیپلم غیر مرتبط (تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان)

تاثیر معدل دیپلم غیر مرتبط یا تغییر رشته‌ای، موضوع مورد بحث دیگری است که هر سال تکرار می‌شود و برای کنکور 1402 نیز وجود دارد. به طور کلی، داوطلبین در مواجه با کنکور با دیپلم غیرمرتبط، سوالاتی از این دست دارند:

  • با دیپلم ریاضی، اگر کنکور تجربی 1402 شرکت کنم تاثیر معدل چند درصد است؟
  • با دیپلم تجربی، اگر کنکور انسانی 1402 شرکت کنم تاثیر معدل چند درصد است؟
  • با دیپلم انسانی، اگر کنکور ریاضی 1402 شرکت کنم تاثیر معدل چند درصد است؟

همان‌طور که در بخش قبل توضیح داده شد تاثیر معدل در کنکور 1402 طبق اعلام رسمی، 40 درصد است. اما برای محاسبه‌ی میزان تاثیر معدل دیپلم‌های غیرمرتبط، عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌شود. در ادامه تاثیر معدل دوازدهم، سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی در کنکور را بررسی می‌کنیم. توجه کنید که جداول زیر طبق آخرین اطلاعات اعلام‌شده برای کنکور 1401 تهیه شده‌اند و امکان اعمال هرگونه تغییری وجود دارد:

1.تاثیر معدل دوازدهم در کنکور 1402 با دیپلم غیر مرتبط

اگر نوع دیپلم متقاضی با گروه آزمایشی یکسان باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر 40٪ است. اما برای محاسبه‌ی تاثیر معدل در کنکور 1402 با دیپلم غیرمرتبط در صورتی ‌که نوع دیپلم متقاضی با گروه آزمایشی انتخابی، متفاوت باشد یا نمرات تمام دروس لازم سوابق تحصیلی در دسترس نباشد، دروس موثر داوطلب بر اساس دروس موجود موثر محاسبه می‌شود.

تاثیر معدل دوازدهم در کنکور 1402 با دیپلم غیر مرتبط

2.تاثیر معدل سوم دبیرستان در کنکور 1402 با دیپلم غیر مرتبط

اگر نوع دیپلم متقاضی با گروه آزمایشی یکسان باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر ۳۰٪ است. اما اگر نوع دیپلم متقاضی با گروه آزمایشی انتخابی تفاوت داشته باشد یا یا نمرات تمام دروس لازم سوابق تحصیلی در دسترس نباشد یا سال دریافت نمرات پیش از سال ۱۳۸۴ باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر داوطلب بر اساس دروس مؤثر موجود محاسبه می‌شود.

تاثیر معدل سوم دبیرستان در کنکور 1402 با دیپلم غیر مرتبط

3.تاثیر معدل پیش‌دانشگاهی در کنکور 1402 با دیپلم غیر مرتبط

اگر رشته پیش‌دانشگاهی متقاضی با گروه آزمایشی انتخابی یکسان باشد و نمرات تمامی دروس پیش‌دانشگاهی از سال ۱۳۹۱ به بعد دریافت شده باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر ۱۰٪ خواهد بود. اما اگر نوع دیپلم متقاضی با گروه آزمایشی انتخابی تفاوت داشته باشد یا یا نمرات تمام دروس لازم سوابق تحصیلی در دسترس نباشد یا سال دریافت نمرات پیش از سال 1391 باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر داوطلب بر اساس دروس مؤثر موجود محاسبه می‌شود.

تاثیر معدل پیش‌دانشگاهی در کنکور 1402 با دیپلم غیر مرتبط

حذف دروس عمومی از کنکور 1402 | دروس عمومی در کنکور دی 1401 و کنکور تیر 1402

حذف دروس عمومی از کنکور، یکی از مباحث قدیمی میان سازمان سنجش و دیگر ارگان‌ها است که چندی سال مورد بررسی قرار گرفت. طبق آخرین اخبار کنکور 1402، قانون حذف دروس عمومی از کنکور 1402 اجرایی می‌شود و تاثیر این دروس به سوابق تحصیلی منتقل خواهد شد. به این ترتیب از کنکور 1402، سوالی از دورس عمومی در آزمون سراس طرح نمی‌شود و سوالات کنکور را دروس تخصصی تشکیل می‌دهند.

حذفیات کنکور 1402 تجربی، ریاضی و انسانی

حذفیات کنکور ۱۴۰۲ را مطالبی تشکیل می‌دهند که از آن‌ها در کنکور سوالی مطرح نمی‌شود. سازمان سنجش امسال نیز مانند سال‌های گذشته، لیست حذفیات کنکور 1402 ریاضی، تجربی، انسانی و معارف را اعلام خواهد کرد که به محض انتشار در این مطلب و مطالب مربوطه به کنکور 1402 استادبانک منتشر می‌شود.

تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1402 تجربی انسانی ریاضی

تغییرات کتاب درسی هر ساله در موارد جزئی در کتاب‌های درسی اعمال می‌شود که باید بعد از پخش کتب درسی دوره متوسطه دوم، بررسی شود. تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1402 مجله استادبانک در حال تکمیل است و پس از آماده‌سازی شما به موارد زیر دسترسی دارید:

تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1402 – دروس عمومی

تغییرات کتاب های درسی برای کنکور 1402 تجربی

تغییرات کتاب های درسی برای کنکور 1402 انسانی

تغییرات کتاب های درسی برای کنکور 1402 ریاضی

این بخش از کنکور 1402 مجله استادبانک به صورت درس به درس به بررسی کتاب‌های درسی کنکور 1402 انسانی، ریاضی و تجربی می‌پردازد و به طور دقیق تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1402 را در دسترش شما قرار می‌دهد.

منابع کنکور 1402 چه دروسی هستند؟

بدون تردید، مرجع داوطلبین برای درس خواندن و موفقیت در این آزمون، منابع کنکور 1402 هستند. این منابع را کتاب‌های درسی رشته‌های ریاضی، انسانی و تجربی تشکیل می‌دهند و باید به سال چاپ و تغییرات احتمالی هر چاپ جدید دقت کرد. شما برای دسترسی به منابع کنکور 1402 بیشتر و جامع‌تر می‌توانید، وارد بخش و رشته‌ی موردنظرتان در مجله استادبانک شوید:


دفترچه ثبت نام کنکور دی 1401 و تیر 1402

ثبت نام کنکور 1402 امسال در مقطع و ماه‌های دی 1401 و تیر 1402 انجام می‌شود. طبیعی است که داوطلبین به دنبال دفترچه ثبت‌نام کنکور باشند. باتوجه به زمان برگزاری کنکور دی 1401، دفترچه این آزمون در محدوده‌ی زمانی  8تا 14 آبان در دسترس داوطلبین قرار می‌گیرد تا فرآیند نام‌نویسی را تکمیل کنند. برای کنکور تیر 1402 نیز، دفترچه ثبت‌نام کنکور در بازه‌ی زمانی 15 فروردین تا 21 فروردین منتشر می‌شود.


ضرایب و زیرگروه‌های کنکور 1402 انسانی، تجربی و ریاضی

حذف ضرایب و زیرگروه‌ها از موضوعات مورد بحث در ماه‌های اخیر بوده است که سوالاتی متعددی را درباره‌ی حذف یا تغییر ضرایب کنکور 1402 ایجاده کرده است. طبق آخرین اخبار غیر رسمی (اطلاعیه رسمی از سمت سازمان سنجش اعلام نشده است)، پیش‌بینی می‌شود زیرگروه‌ها در کنکور 1402 حذف شوند. این پیش‌بینی به دلیل مصاحبه‌ی رئیس سازمان سنجش با خبرگزاری مهر است. متن پاسخ رئیس این سازمان به سوال مربوط به تغییرات ضرایب کنکور 1402 نقل از خبرگزاری مهر:

“زیرگروه‌ها در کنکور ۱۴۰۲ حذف شده است و ضرایب جدید در شورای سنجش و پذیرش تصویب می‌شود. در انتظار ارائه ضرایب جدید سوابق تحصیلی از سوی آموزش و پرورش هستیم و بعد از آن ضرایب گروه‌ها را اعلام می‌کنیم. تا قبل از موعد قانونی شهریورماه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

طبق این مصاحبه، داوطلبین باید منتظر باشند تا در اواخر شهریور ماه اطاعیه رسمی سازمان سنجش کشور در مورد حذف زیرگروه‌ها در کنکور 1402 منتشر شود.

موفقیت در کنکور 1402 با برترین اساتید تدریس خصوصی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی

موفقیت در کنکور 1402، هدف بسیاری از داوطلبین است که چند سال تلاش می‌کنند و با برنامه‌ریزی و مطالعه‌ی دقیق دروس قصد قبولی در رشته و دانشگاه موردنظرشان را دارند. به دست آوردن رتبه‌ی بالا در کنکور سراسر، وابسته به عوامل مختلفی است. داشتن نظم و برنامه‌ریزی در کنار کمک گرفتن از بهترین منابع آموزشی، مسیر درس‌خواندن را برای داوطلب ساده‌تر می‌کند. اما، مهم‌ترین نیاز دانش‌آموز داشتن معلم خصوصی کنکور باکیفیت است.

معلمی کاربلد و باتجربه که به بهترین شکل با شاگردش ارتباط برقرا می‌کند و فرآیند تدریس و هدایت تحصیلی را پیش می‌برد. دانش‌آموزان در سال کنکور، فشارهای درسی و روحی روانی مختلفی را تجربه می‌کنند و امکان بروز اشتباه و افت تحصیلی برای آن‌ها وجود دارد. داشتن معلم خصوصی کنکور، باعث می‌شود تا داوطلب با اعتمادبه‌نفس و روحیه‌ی بالاتری به سراغ درس خواندن برود و در زمان درست، ضعف‌ها و اشکالاتش را برطرف کند. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی کنکور کشور را با مناسب‌ترین قیمت در دسترس شما قرار داده است.


خدمات آموزشی استادبانک همراه داوطلبین در کنکور 1402

کنکور 1402 از صفر تا صد از نظر اخبار و دیگر اطلاعات تکمیلی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. البته، اخبار جدید کنکور 1402 و گزارش همه‌ی اطلاعیه‌های مهم سازمان سنجش و ارگان‌های مربوطه به صورت دائمی در این مطلب قرار می‌گیرد و اطلاعات این صفحه بروزرسانی می‌‌شود. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک با سال‌ها تجربه در حوزه‌ی تدریس خصوصی ابتدایی تا دانشگاه، با انواع خدمات آموزشی در کنار داوطلبین کنکور 1402 است.

برترین اساتید تدریس خصوصی و باتجربه‌ترین مشاوران کنکور استادبانک، اجازه می‌دهند تا دانش‌آموز به دور از هیاهوی اخبار کنکور و استرس و نگرانی به بهترین شکل و با موثرترین شیوه‌های تدریس، آموزش ببیند و به هدف نهایی خود، موفقیت در کنکور برسد. در کنار این خدمات، مجموعه مقالات آموزشی و روش مطالعه، بانک نمونه سوالات کنکور، بسته‌های معلم خصوصی و اپلیکیشن استادبانک در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار دارند تا ساده‌تر، راحت‌تر و بهینه‌تر درس بخوانند.

شما برای انتخاب معلم خصوصی یا مشاوره تحصیلی، می‌توانید با شماره 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

 

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰2 چه زمانی است؟

جدول زمان‌بندی تاریخ برگزاری کنکور 1402 تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان در این مقاله آمده است.

تاثیر معدل در کنکور 1402 تا چه میزان است؟

طبق آخرین اعلام سازمان سنجش تاثیر معدل یا سوابق تحصیلی داوطلبین در کنکور 1402 40 درصد است. اما این درصد تا سال‌های آینده افزایش پیدا می‌کند که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

آیا در کنکور 1402 دو بار برگزار می‌شود؟

بله، کنکور 1402 در دو مرحله دی ماه 1402 و تیر 1402 برگزار می‌شود.

حذف دروس عمومی از کنکور 1402 حقیقت دارد؟

طبق آخرین اطلاعیه و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، دروس عمومی از کنکور 1402 حذف شده و به تاثیر سوابق تحصیلی انتقال یافته است.