روش مطالعه کنکور انسانیروش مطالعه کنکور تجربیروش مطالعه کنکور ریاضیمشاوره تحصیلی کنکور

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ | ترتیب مطالعه مباحث ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی

استادبانک نویسنده
1318 0
18 مهر 1401
چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ | ترتیب مطالعه مباحث ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی

حدس پاسخ این سوالات سخت نیست؛ سخت‌ترین و مهم‌ترین درس میان سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی کدام است؟ درسی که در هر سه رشته وجود دارد و از دید بسیاری از دانش‌آموزان، غول‌آسا و ترسناک به نظر می‌رسد؟ درسی ریاضی در چنین موقعیتی قرار دارد و باعث دل‌نگرانی داوطلبین کنکور می‌شود. سوالاتی نظیر: چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟” یا “روش مطالعه کنکوری ریاضی چگونه است؟”، نشانه‌های دغدغه و دل‌مشغولی دانش‌آموزان را به همراه دارد.

با اینکه حجم ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی یکسان نیست، ولی برای مطالعه ریاضی کنکور، نکات اشتراک مختلفی دارند. البته که داوطلبین ریاضی به دلیل اهمیت این درس و مباحث گسترده‌تر باید روش مطالعه ریاضی کنکور مناسب‌تر و سخت‌گیرانه‌تری را در پیش بگیرند. بنابراین وقتی از روش خواندن ریاضی برای کنکور صحبت می‌کنیم، جنبه‌های متعددی برای بررسی وجود دارند. مجله آموزشی استادبانک در این مقاله از مجموعه مقالات مشاوره تحصیلی به سراغ روش مطالعه ریاضی کنکور رفته است. در ادامه با نیازهای یادگیری اصولی ریاضی کنکور، ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور تجربی، ریاضی و انسانی و نکات اساسی و مهم در روش مطالعه ریاضی کنکور آشنا می‌شوید.مشاوره کنکور استادبانک

روش یادگیری ریاضی کنکور و برنامه‌ریزی با کمک مشاوره تحصیلی

منظور از پرسیدن سوال چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ چیست؟ پاسخ ساده و شفاف این است که دانش‌آموز به دنبال راه‌حلی اصولی، کاربردی و قدرتمند است که بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. روش مطالعه ریاضی کنکور، استفاده از منابع برتر و برنامه‌ریزی درسی از مهم‌ترین نیازها و ارکان موفقیت در این مسیر هستند و شکی درباره‌ی این موضوع وجود ندارد. اما یک نکته بسیار ظریف و حساس را نباید نادیده گرفت؛ چگونگی استفاده از ابزار کمک آموزشی.

ممکن است دانش‌آموز و والدین گران‌قیمت‌ترین کلاس‌های خصوصی را ثبت‌نام کنند و معتبرترین کتاب‌های کمک آموزشی را هم بخرند، ولی همچنان نتیجه‌ی دلخواه به دست نیاید. برای اینکه، انتخاب دانش‌آموز در مسیر یادگیری ریاضی کنکور درست باشد، بهتر است از مشاوره تحصیلی کمک گرفته شود. مشاور به عنوان یک فرد متخصص و آگاه، می‌داند چگونه داوطلب را هدایت کند و متناسب با سطح تحصیلی و توانایی او بهترین گزینه‌ها را پیش‌رویش قرار دهد.

حوزه‌ی وظیفه‌ی مشاوره تحصیلی باتوجه به درخواست داوطلب می‌تواند بسیار وسیع باشد. با کمک مشاوره تحصیلی دانش‌آموز بهترین برنامه ریزی درسی کنکور را تنظیم می‌کند، بهترین روش خواندن ریاضی برای کنکور را یاد می‌گیرد و حتی به برترین اساتید تدریس خصوصی معرفی می‌شود. بنابراین مشاوره برای دانش‌آموز، نقش هدایتگر را دارد تا در یادگیری ریاضی کنکور، شانس موفقیت بالاتری داشته باشد. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک نیز، جمعی از برترین مشاورین تحصیلی کنکور کشور را در دسترس شما قرار داده است.

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ داشتن معلم خصوصی ضروری است!

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ داشتن معلم خصوصی ضروری است!

دانش‌آموز برای یادگیری ریاضی کنکور، ابزار مختلفی در دسترس دارد. برای مثال استفاده از روش مطالعه‌ی مناسب، بسیار اهمیت دارد و تاثیرگذار است. سپس داشتن منابع کنکوری یا همان کتاب‌های کمک آموزشی ریاضی کنکور معتبر، باید در نظر گرفته شود. البته قبل از هر اقدامی نیز، تنظیم برنامه‌ریزی درسی دقیق باید مورد توجه قرار داشته باشد. مجموعه‌ی این امکانات، روش خواندن ریاضی برای کنکور را ساده‌تر می‌کنند، اما همچنان یک نیاز اساسی و غیرقابل‌چشم‌پوشی وجود دارد.

ریاضی، درسی دشوار و سخت است که در هر سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی از دروس تاثیرگذار محسوب می‌شود و حتی در رشته‌های تجربی و ریاضی، نقش حیاتی و بسیار مهم‌تری دارد. بنابراین باید به دنبال بهترین راه‌حل و پاسخ برای سوال “چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟” باشید. جواب این پرسش پرتکرار، کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی است. دانش‌آموز و والدین باید واقع‌بین باشند، ریاضی درسی نیست که بتوان به تنهایی و حتی با بهترین روش‌های مطالعه و منابع کمک آموزشی آن را به طور دقیق و اصولی یاد گرفت.

شرکت در جلسات تدریس خصوصی ریاضی کنکور، اجازه می‌دهد داوطلب ابتدا هر مبحث را خوب یاد بگیرد، تمرین مکرر و هدفمند داشته باشد و در زمان مناسب وارد چرخه‌ی تست‌زنی و رفع اشکال شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود در کنار استفاده از انواع ابزار کمک آموزشی، اولویت را شرکت در کلاس معلم خصوصی ریاضی کنکور باکیفیت قرار دهید. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک در این بخش نیز آماده‌ی خدمت‌رسانی به داوطلبین کنکور است و بهترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی کنکور را متنوع‌ترین و مناسب‌ترین قیمت در دسترس دانش‌آموزان قرار داده است.

ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور؛ اهمیت اولویت مباحث

مسیر یادگیری ریاضی، پرچالش است و باید به نکات ریزودرشت فروانی دقت کرد. اولین مسئله‌ای که باید در زمان استفاده از بهترین روش یادگیری ریاضی به آن توجه کرد، ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور است. بررسی عملکرد داوطلبین در سال‌های گذشته نشان می‌دهد، بسیاری از آن‌ها بااینکه همه‌ی فصول ریاضی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را مطالعه کرده بودند، اما نتیجه‌ی مناسبی به دست نیاوردند. یکی از دلایل مهم و اصلی این موضوع، عدم رعایت ترتیب خواندن فصول ریاضی کنکور و اولویت‌بندی اشتباه است. موضوعی که همچنان توسط برخی دانش‌آموزان تکرار می‌شود و مانند پاشنه آشیل عمل می‌کند!

مباحث ریاضی در هر رشته‌ای، زنجیرورا به یکدیگر مرتبط هستند و پیوستگی موضوعی دارند. برای مثال در ریاضی کنکور تجربی، مبحث مثلثات ابتدا در فصل 2 ریاضی دهم، سپس در فصل 4 ریاضی یازدهم و در آخر در فصل 2 ریاضی دوازدهم تجربی تدریس می‌شود. دانش‌آموز اگر با رویکرد مطالعه فصل‌به‌فصل به سراغ ریاضی تجربی کنکور برود، دچار اشتباهی بزرگ شده و به سادگی زمان و انرژی خود را بیهوده تلف می‌کند.

بنابراین، اگر به دنبال موفقیت در درس ریاضی هستید و سوالاتی نظیر: “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟”یا چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم” ذهن شما را مشغول کرده است، باید به ترتیب خواندن مباحث ریاضی کنکور توجه‌ای ویژه داشته باشید. در ادامه‌ی این مقاله ترتیب خواندن فصول ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چگونه ریاضی کنکور تجربی را بخوانیم؟

ریاضی کنکور تجربی از نظر موضوعی هم به یکدیگر وابسته است و هم ترتیب خواندن آن‌ها اهمیت فروانی دارد. مسئله، پیش‌نیاز بودن مفاهیم است که دانش‌آموز بدون یادگیری آن‌ها نمی‌تواند به سراغ بخش دیگر برود و باید ترتیب مطالعه ریاضی رعایت شود. برای مثال، یادگیری بخش تابع، بدون دانستن مبحث دامنه تابع غیرممکن است که آن هم به طور مستقیم وابسته به بخش معادلات و نامعادلات می‌شود!

به همین سادگی، زنجیروار بودن مباحث، روی فرآیند آموزش داوطلب تاثیر می‌گذارد و به ضرب‌آهنگ مطالعه‌ی او را بهم می‌ریزد. منظور از ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور تجربی، همین است. داوطلبین باید با کمک مشاور تحصیلی یا معلم خصوصی، مبحث‌به‌مبحث ریاضی کنکور تجربی را بخوانند و به پیوستگی موضوعی توجه کنند. به طور کلی، مباحث زنجیروار ریاضی کنکور تجربی که به شدت به یکدیگر وابسته هستند به ترتیب زیر است:

 • مثلثات
 • معادلات و نامعادلات
 • تابع 
 • حد
 • مشتق
 • کاربرد مشتق

همین‌طور، توصیه می‌شود برای آمادگی بیشتر و شروع بهتر فرآیند مطالعه ریاضی کنکور تجربی، دانش‌آموزان نگاهی به فصول اتحادها (از متوسطه اول) و توان‌های گویا و عبارات جبری بیندازند. برای خواندن ریاضی و درک عمیق‌تر مباحث، در کنار معلم و ابزار آموزشی مختلف، حتما از بهترین کتاب‌ های ریاضی کنکور تجربی بهره ببرید تا روند مطالعه ساده‌تر شود و از طرفی دیگر با انواع تست آشنا شوید.

چگونه ریاضی کنکور ریاضی فیزیک را بخوانیم؟ | ترتیب درس خواندن ریاضی برای کنکور

چگونه ریاضی کنکور ریاضی فیزیک را بخوانیم؟ | مباحث متعدد و سخت!

شکی نیست که سخت‌ترین ریاضی کنکور، متعلق به ریاضیات کنکور رشته ریاضی فیزیک است. چندین کتاب مختلف با مباحث گسترده، پیچیده و بهم‌پیوسته که بالاترین ضرایب را در زیرگروه‌های کنکور ریاضی دارد. ریاضیات در رشته ریاضی فیزیک از 5 کتاب درسی زیر تشکیل می‌شود:

 • ریاضی (فقط در پایه دهم)
 • حسابان (پایه‌های یازدهم و دوازدهم)
 • ریاضیات گسسته (پایه دوازدهم)
 • آمار و احتمال (پایه یازدهم)
 • هندسه (پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم)

با این حجم از گستردگی موضوعی، ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور ریاضی، بیش از هر رشته دیگری است. داوطلب باید با بالاترین سطح حساسیت روی این موضوع تمرکز کند و توجه‌ای ویژه داشته باشد. این 5 کتاب (8 جلد) را می‌توان از نظر موضوع و مباحث در 4 دسته‌ی مختلف، تقسیم‌بندی کرد تا کار ساده‌تری برای مطالعه داشت:

 • دسته اول: ریاضی دهم + حسابان
 • دسته دوم: آمار و احتمال 
 • دسته سوم: ریاضیات گسسته
 • دسته چهارم: هندسه

اما تریتب خواندن این کتاب‌ها باید به این صورت باشد که داوطلب ابتدا، مباحث ریاضی دهم و حسابان را مطالعه کند تا به تسلط بالایی روی آن‌ها برسد. این مفاهیم، پایه‌های یادگیری ریاضی کنکور ریاضی هستند و از طرف دیگر، بخش قابل‌توجه‌ای از سوالات کنکور را تشکیل می‌دهند. توصیه می‌شود، مباحث این دو درس به ترتیب زیر مطالعه شوند:

 1. مرور اتحاد‌ها
 2. توان‌های گویا و عبارات جبری
 3. جبر و معادله
 4. مثلثات
 5. معادلات و نامعادلات
 6. تابع
 7. حد
 8. مشتق
 9. کاربرد مشتق

در گام بعد یادگیری آمار و احتمال باید در اولویت قرار بگیرد و سپس باید برای مطالعه گسسته و هندسه برنامه‌ریزی کرد. ترتیب مطالعه سه درس آمار و احتمال، ریاضیات گسسته و هندسه باید به شکل زیر انجام شود:

آمار و احتمال: فصل‌به‌فصل (پیش نیاز: مبحث شمارش بدون شمردن از ریاضی دهم)

ریاضیات گسسته: ابتدا مطالعه‌ی فصل 2 و 3 و در آخر فصل سوم

هندسه: ابتدا مطالعه فصل دوازدهم، سپس فصول دهم و یازدهم

گسسته و هندسه برای بسیاری از دانش‌آموزان، دشوارترین دروس ریاضی کنکور ریاضی فیزیک هستند و بهتر است دانش‌آموز از قبل سال کنکور، مطالعه داشته باشد. به طور کلی، یادگیری درس‌های ریاضی باید در مدت زمانی مناسب و فرصت کافی انجام شود. استفاده از بهترین کتاب های ریاضی کنکور ریاضی در کنار معلمین باتجربه، نیاز اساسی دانش‌آموز در مسیر یادگیری این مباحث دشوار است.

چگونه ریاضی کنکور انسانی را بخوانیم؟ | روش درس خواندن ریاضی برای کنکور انسانی

چگونه ریاضی کنکور انسانی را بخوانیم؟

ساده‌ترین ریاضیات کنکور برای رشته انسانی است و از این نظر دانش‌آموزان این رشته با مباحث کمتر و آسان‌تری روبه‌رو هستند و دانش‌آموزان در مواجه با پاسخ سوال چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ با حجم مطالعاتی سبک‌تری مواجه هستند. مباحث ریاضی کنکور انسانی به شکل زیر است:

 • آمار و احتمال (فصل 3 و 4 ریاضی دهم، فصل 3 ریاضی یازدهم، فصل 1 ریاضی دوازدهم)
 • تابع (فصل 2 ریاضی دهم، فصل 2 ریاضی یازدهم)
 • معادله درجه دوم (فصل 1 ریاضی دهم)
 • الگو و دنباله (فصل 2 و 3 ریاضی دوازدهم)
 • استدلال و منطق ریاضیات (فصل 1 ریاضی یازدهم)

ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور انسانی، چندان پیچیده نیست و دانش‌آموز می‌تواند با رعایت این اولویت‌بندی، نتیجه‌ی بهتری در کنکور سراسر کسب کند. پیشنهاد می‌شود، دانش‌آموز در روش مطالعه ریاضی کنکور انسانی، ترتیب زیر را در نظر داشته باشند:

 1. آمار و احتمال
 2. الگو و دنباله
 3. استدلال و منطق ریاضیات
 4. معادله درجه دوم
 5. تابع

ریاضی انسانی، با اینکه در هر سه پایه مقطع متوسه دوم در لیست کتاب های تخصصی رشته انسانی با عنوان ریاضی و آمار (2،1 و 3) وجود دارد، اما درس سختی نیست و دانش‌آموز می‌تواند با اندکی تلاش و روش مطالعه مناسب به نتیجه‌ی خوبی برسد.

روش خواندن ریاضی برای کنکور؛ چند گام مهم برای مطالعه ریاضی کنکور

درس خواندن برای کنکور، قاعده و قانون خاص خود را دارد. داشتن برنامه‌ریزی درسی دقیق و منظم یا کمک گرفتن از معلم خصوصی باکیفیت، اساسی‌ترین نیاز‌ها و یا پیش‌نیازهای دانش‌آموز در مسیر موفقیت در کنکور هستند. حتی یادگیری برخی دروس سخت‌تر و مهم‌تری مانند ریاضی، شرایط خاص‌تر و فرآیندی پیچیده‌تر هم دارد. در مورد ترتیب مطالعه مباحث ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی به طور کامل صحبت کردیم، اما برخی نکات جزئی و اثرگذار وجود دارند که باید در زمان مطالعه ریاضی رعایت شوند. در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

1.یادگیری مفهومی برای خواندن ریاضی کنکور

ریاضی را باید به شکل مفهومی و عمیق یادبگیرید. یکی از دلایل که روی استفاده درست از روش مطالعه مناسب و به طور همزمان کمک گرفتن از مشاور تحصیلی یا معلم خصوصی تاکید می‌شود، رعایت همین موضوع است. شما باید درس را خوب بفهمید و سپس با تمرین و تکرار عمیق یادگیری‌تان را افزایش دهید.

2.حل سوالات و تمرین و تکرار

یادگیری ریاضی کنکور، بدون تمرین و تکرار و حل سوالات متوالی غیرممکن است. خودتان را در معرض تمرینات و سوالات متنوع قرار دهید، اشتباه کنید و راه‌حل‌های مختلفی را آزمایش نمایید. در این مسیر نیز داشتن معلم خصوصی ریاضی کنکور، می‌تواند بسیار اثرگذار باشد. رفع اشکلات دانش‌آموز در زمان مناسب و ارائه‌ی روش‌های حل تمرین و تست مختلف، کمک بزرگی برای داوطلب است. در هر صورت، تمرین و تکرار را فراموش نکنید!

3.حل انواع تست در روش خواندن ریاضی برای کنکور

حل تست، یکی از مهم‌ترین گام‌های شما در مسیر یادگیری ریاضی کنکور است. اما نباید برای شروع این مرحله عجله کرد. ابتدا درس را خوب یاد بگیرید و سپس با تست‌های ساده و اندکی دشوار شروع کنید. در این مرحله، هدف اصلی، رفع اشکال و تثبیت مطالب خوانده‌شده است. برای حل تست، حتما از منابع کنکور مناسب و سوالات کنکور سال‌های گذشته استفاده کنید و خوب پاسخ‌های آن‌ها را بررسی نمایید. سپس به سراغ تست‌های زمان‌دار بروید تا تکنیک تست‌زنی و سرعت عمل شما بهبود پیدا کند.

حل انواع تست در روش خواندن ریاضی برای کنکور و مرور و خلاصه نویسی برای یادگیری ریاضی کنکور

4.منابع کمک آموزشی باکیفیت

کتاب‌های کمک آموزشی بسیار خوبی در بازار نشر کشور وجود دارد، با مشورت مشاور یا معلم‌تان بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی، ریاضی یا انسانی را انتخاب کنید. منابع شما باید براساس نیاز، توانایی و اهداف شما تهیه شوند. بنابراین روی این موضوع حساس باشید. داشتن منابع کمک آموزشی باکیفیت، یکی از اولین گام‌های شروع خوب کنکور و آمادگی برای این آزمون است. منابع به دسته‌بندی‌های مختلفی مانند آموزش ریاضی، بانک تست ریاضی کنکور و انواع محتوایی آموزشی تقسیم‌بندی می‌شوند. یادتان باشد، داشتن تعداد محدود منبع معتبر، برای موفقیت در کنکور و درس ریاضی کافی است.

5.مرور و خلاصه نویسی برای یادگیری ریاضی کنکور

تکنیک خلاصه‌نویسی، برای یادگیری هر درسی فوق‌العاده است. داوطلب کنکور، باید در خلاصه‌نویسی و یادداشت‌بردای حرفه‌ای باشد. داشتن این دست‌نوشته‌های شخصی ارزشمند، کلید یکی از مهم‌ترین گام‌های یادگیری ریاضی کنکور است؛ مرور کردن! اگر به طور جدی به سوال “چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ فکر می‌کنید، بدانید که باید خلاصه‌نویسی کنید! خلاصه‌برداری، فرآیند بسیار مهم مرور را ساده می‌کند و عمق بیشتری به دانسته‌های شما می‌دهد، به این دلیل که شما دست به قلم می‌شوید و مطالب را بر اساس درک خودتان می‌نویسید.

در طول سال کنکور، دفترچه‌ای برای خلاصه‌نویسی درس ریاضی داشته باشید و به طور منظم روی آن کار کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای آموزش بهتر نحوه‌ی خلاصه‌برداری، مقاله چگونه خلاصه نویسی و یادداشت برداری کنیم؟ مجله استادبانک را بخوانید.

یادگیری ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی با خدمات جامع آموزشی استادبانک

در این مقاله سعی شد به دغدغه‌ی مهم “چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟” داوطلبین پاسخ داده شود. یادگیری اصولی ریاضی کنکور به جنبه‌های مختلفی بستگی دارد. مثل همیشه، برنامه‌ریزی و تلاش مستمر محرکه‌های اولیه هستند. اما استفاده از روش مطالعه و رعایت ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور هم بسیار اهیمت دارد. به همین دلیل، ترتیب مطالعه مباحث ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی را بررسی کردیم.

داوطلبین در کنار رعایت این نکته به ابزار کمک آموزشی باکیفیت مانند منابع کمک آموزشی یا کلاس‌ خصوصی ریاضی کنکور نیز نیاز دارند. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، مجموعه‌ی کاملی از خدمات آموزشی را در اختیار داوطلبین قرار داده است. برترین اساتید تدریس خصوصی استادبانک به دو صورت آنلاین و حضوری، بهترین مشاورین تحصیلی کنکور، مقالات آموزشی، روش مطالعه و برنامه‌ریزی درسی، بانک نمونه سوالات، بسته‌های معلم خصوصی و اپلیکیشن استادبانک در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار دارند.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی کنکور یا مشاور تحصیلی کنکور نیاز به راهنمایی دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال و مشکل، می‌توانید با شماره 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

روش درس خواندن برای ریاضی کنکور چگونه است؟

درس خواندن برای ریاضی کنکور باید با رعایت ترتیب مباحث ریاضی انجام شود. در این مقاله ترتیب خواندن درس ریاضی برای کنکور تجربی، ریاضی و انسانی مورد بررسی قرار گرفته است.

آیا روش یادگیری ریاضی کنکور تجربی، انسانی و ریاضی یکسان است؟

برخی نکات در زمان یادگیری ریاضی این سه رشته مشترک است. هرچند، ریاضی کنکور تجربی و ریاضی، سخت‌تر و حجم مطالب بیشتر است. به همه‌ی این جنبه‌ها و موارد در این مقاله پاسخ داده شده است.

زنجیروار بودن مباحث ریاضی کنکور چیست؟

فصول ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی در سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به یکدیگر ارتباط دارد و برخی فصل پیش‌نیاز یادگیری فصل‌های دیگر هستند. به همین علت مباحث باید طبق یک ترتیب مشخص و بهم‌پیوسته مطالعه شوند.

آیا روش مطالعه و رعایت ترتیب درس خواندن ریاضی کنکور برای موفقیت کافی است؟

این موضوع به توانایی دانش‌آموز بستگی دارد. اما بسیار بعید به نظر می‌رسد بدون کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی کنکور و حتی داشتن مشاور تحصیلی، داوطلب بتواند از عهده‌ی درس دشوار ریاضی بربیاید.