روش مطالعه کنکور انسانیروش مطالعه کنکور تجربیروش مطالعه کنکور ریاضی

چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ | 11 روش کاربردی + بررسی مباحث مهم

ملیحه فراهانی نویسنده
11623 3
13 شهریور 1401
چگونه ریاضی را 100 بزنیم ؟

“چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” یا “در کنکور چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟”سوالی پرتکرار میان داوطلبین کنکور است که در نگاه اول کمی عجیب به نظر می‌رسد و برخی فکر می‌کنند پاسخ آن دست‌یافتی نیست یا حداقل، بعید است بتوان ریاضی کنکور را 100 زد. البته این میزان دل‌نگرانی و بدبینی نسبت به این درس، دور از انتظار نیست. به هرحال ریاضی، سخت‌ترین درس رشته ریاضی فیزیک و یکی از دروس مهم و دشوار رشته‌های تجربی و انسانی است.

اما بااینکه مباحث ریاضیات پیچیده و گسترده هستند، همچنان می‌توان با رعایت برخی نکات و استفاده از ابزار آموزش باکیفیت و کاربردی به درصد بالا و حتی 100 ریاضی دست یافت. مجله استادبانک در این مقاله از مجموعه مقالات مشاوره تحصیلی خود به سراغ بررسی پاسخ سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” رفته است. شما در این مقاله ابتدا با مهم‌ترین ابزارهای کمک آموزشی برای موفقیت در درس ریاضی، سپس با برخی از مباحث مهم ریاضی را که تاثیر بیشتری در نتیجه‌ی نهایی این درس دارند را معرفی می‌کنیم و در آخر با تکنیک‌های عمومی و بسیار مهمی که در مسیر مطالعه‌‌ی اصولی ریاضی اهمیت دارند، آشنا می‌شوید.مشاوره کنکور استادبانک

با مشاوره تحصیلی بدانید چگونه ریاضی را 100 بزنید!

در پاسخ به سوال چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم؟ باید گفت درس خواندن، فرآیندی طولانی است که دانش‌آموز در آن تجربه‌های مختلفی را پشت‌سر می‌گذارد. بعضی از مباحث آسان است و کمک می‌کند تا داوطلب اعتمادبه‌نفس بیشتری به دست آورد و از سمت دیگر، برخی مفاهیم – به خصوص در ریاضی – بسیار پیچیده و دشوار هستند که باعث دل‌زدگی، افت راندمان مطالعه و صرف زمان بیش‌ازاندازه در برنامه‌ریزی درسی دانش‌آموز می‌شوند. همه‌ی این مسائل با داشتن هدف، سوال و چالش بزرگی مانند “چگونه ریاضی را 100 بزنیم”، اهمیت و ارزش بیشتری پیدا می‌کنند و شکل جدی‌تری به خود می‌گیرند.

مجموعه‌ی این دلایل، نیاز مهمی را ایجاد می‌کنند. ابزار و خدمات کمک آموزشی در چنین موقعیتی راهکار کاربردی و بسیار مفید هستند. دانش‌آموز برای رسیدن به بهترین راندمان، روش مطالعه، برنامه‌ریزی درسی، رفع اشکال و داشتن ریتم مناسب در یادگیری باید از افراد متخصص و آگاه کمک بگیرد. مشاورین تحصیلی، در یک سمت مهم از این فرآیند مهم و مسیر یادگیری دانش‌آموز قرار دارند. مشاوره تحصیلی، اجازه می‌دهد دانش‌آموز بهترین برنامه‌ ریزی درسی کنکور را داشته باشد – تصور رسیدن به درصد 100 یا عددی بالا در ریاضی بدون برنامه‌ریزی غیرممکن است – شرایط روحی و روانی داوطلب را حفظ می‌کند و به صورت دائمی عملکرد تحصیلی او را تحت نظارت دارد.

کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی کنکور؛ پاسخ عالی برای سوال چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟

در مورد اهمیت داشتن مشاور تحصیلی برای موفقیت در درس ریاضی صحبت کردیم. اما در بخش دیگر این موضوع مهم، معلم خصوصی ریاضی کنکور قرار می‌گیرد. معلمین، عنصر حیاتی یادگیری اصولی و رسیدن به هدف بزرگ ” 100 زدن ریاضی” هستند. ریاضی، درسی نیست که داوطلب بتواند به تنهایی همه‌ی مباحث آن را در مدت زمانی مناسب عمیق یاد بگیرد، روی جزئیات و نکات گسترده‌ی آن مسلط شود و تکنیک‌های تست‌زنی را اجرا کند.

معلم خصوصی ریاضی در ابتدا مراحل آموزش و انتقال مفاهیم را به بهترین شکل پیاده می‌کند، در گام بعد داوطلب را در فضای تمرین و تکرار قرار می‌دهد تا مباحث را عمیق یادبگیرد و سپس با تست‌های فروان میزان تسلط او را افزایش می‌دهد. این فرآیندی عالی، دقیق و اصولی است که علاوه بر یادگیری و کسب مهارت تست‌زنی، در آن اشکالات دانش‌آموز به موقع (زمان درست) رفع می‌شود.

بنابراین موثرترین و مهم‌ترین ابزار آموزشی برای رسیدن به پاسخ قطعی سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” کمک گرفتن از معلم خصوصی است. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی کنکور را با مناسب‌ترین قیمت در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار داده است.

معلم خصوصی ریاضی کنکور


چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ | گام اول؛ شناخت مباحث مهم بودجه‌بندی

شناخت بودجه‌بندی ریاضی کنکور، اولین کاری است که باید در مسیر یادگیری این درس انجام داد. وقتی هدف شما رسیدن به 100درصد پاسخ صحیح ریاضی در کنکور سراسری است، نباید از هیچ مبحث، نکته و مطلبی بی‌تفاوت عبور کنید. بنابراین شناخت بودجه‌بندی دقیق کنکور تجربی و ریاضی – فیزیک در درس ریاضی، اهمیت دوچندان پیدا می‌کند.

مسئله‌ی بعد این است که تسلط روی مباحث مطرح و مهم ریاضی در کنکور، اجازه می‌دهد تا ساده‌تر و دقیق‌تر برنامه‌ریزی انجام دهید، روی مباحث پرتکرارتر بیشتر زمان و تمرکز بگذارید و در صورت اشکال، بدانید کدام مباحث نقطه ضعف شما هستند تا دید بهتری از شرایط امتحان داشته باشید. در ادامه با مباحث مهم ریاضی کنکور آشنا می‌شوید:

یک: مباحث حد و پیوستگی و مشتق

مباحث حد و پیوستگی و مشتق در ریاضی یازدهم و دوازدهم تجربی تدریس می‌شوند و تقسیم‌بندی سوالات در آن‌ها به شکل زیر است:

ریاضی یازدهم: فصل ۶ / حد و پیوستگی؛ ۳ سوال

ریاضی دوازدهم: فصل ۴ / مشتق؛ ۴ سوال

اهمیت این فصول در این است کع پیش‌نیاز مباحث دیگر هستند و از نظر مفهومی، یکدیگر را تکمیل می‌کنند. طبق تجربه‌ی کنکور سال‌های گذشته از این مباحث 7 سوال طرح می‌شود که حدود 23 درصد کل ریاضی کنکور تجربی را تشکیل می‌دهد. بنابراین در جواب به سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” باید گفت که 23 درصد آن را مباحث حد و پیوستگی و مشتق به داوطلب تقدیم می‌کند.

دو: مبحث کاربرد مشتق و اهمیت آن در 100 زدن ریاضی

بعد از یادگیری دو مبحث مهم که در بخش قبل اشاره شد، می‌توان با ذهنیت آماده به شراغ فصل مشتق رفت. تقسیم‌بندی سوالات در این مبحث به شکل زیر است:

ریاضی دوازدهم: فصل 5 / مشتق؛ 4 سوال

در یک نگاه کلی دانش‌آموز با تسلط روی این مبحث، حدود 13 درصد از سوالات ریاضی کنکور را پاسخ می‌دهد. نوع سوالات فصول حد و پیوستگی و مشتق بسیار به یکدیگر نزدیک است و مطالعه و یادگیری آن چالش سنگینی برای داوطلب ایجاد نمی‌کند.

سه: مباحث بسیار مهم و سنگین تابع و مثلثات

مبحث مثلثات سنگین‌ترین مطلب ریاضی تجربی است و دانش‌آموز را وارد چالشی جدی می‌کند. در کنار آن فصل تابع قرار دارد که اندکی ساده‌تر است و داوطلبین سریع‌تر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. تقسیم‌بندی سوالات در این دو بخش به صورت زیر است:

ریاضی یازدهم: فصل 3 و 5 / 4 سوال

ریاضی یازدهم: فصل 3 / ۴ سوال

این دو مبحث 4 سوال ترکیبی و شبیه به یکدیگر در کنکور سراسری دارند و از طرف دیگر، مبحث مثلثات به تنهایی 4 سوال با محاسبات پیچیده دارد. بسیاری از داوطلبین کنکور، با صرف نظر از 100 زدن ریاضی کنکور، فقط یکی از این دو مبحث را انتخاب می‌کنند.

چهار: چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ با معادله و نامعادله سرمایه‌گذاری روی مبحث

برخلاف فصل‌ها تابع و مثلثات که سخت‌ترین و دشوارترین مباحث ریاضی کنکور تجربی را تشکیل می‌دهند، مبحث معادله و نامعادله فرصتی برای جبران و نزدیک شدن به 100 زدن ریاضی است. تقسیم‌بندی سوالات در این بخش به صورت زیر است:

ریاضی دهم: فصل 4/ 3 سوال

داوطلبین با اندکی صرف زمان و مطالعه مستمر مبحث معادله و نامعادله، به راحتی می‌توانند به سوال از ریاضی کنکور پاسخ صحیح بدهند. فصل معادله و نامعادله آسان‌ترین مبحث ریاضی کنکور است که داوطلب نباید سوالات آن را از دست بدهد.

چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ روش‌های ضروری برای مطالعه ریاضی کنکور

چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ روش‌های ضروری برای مطالعه ریاضی کنکور

رسیدن به اهداف در دروس مختلف، وجه اشتراک‌های متعددی دارد. برای مثال، داشتن نظم و برنامه‌ریزی درسی یک از موارد مشترک میان روش مطالعه و موفقیت تحصیلی است. وقتی داوطلبی به دنبال جواب سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” است، در ابتدای کار باید اصول اولیه، حیاتی و کاربردی فرآیند مطالعه را رعایت کند. در هر صورت خواندن ریاضی، یعنی دست‌وپنجه نرم کردن با یکی از سخت‌ترین دروس تخصصی کنکور که باید با حساسیت و دقت انجام شود.

داوطلبین در کنار داشتن بهترین معلم خصوصی و مشاور تحصیلی، باید قواعد به نظر ساده، ولی بسیار مهم و کاربردی را رعایت کنند. روش‌هایی که در ادامه برای شما شرح داده می‌شود، بخشی از روش مطالعه کنکور تجربی را تشکیل می‌دهند که در کنار روش‌های مطالعه اختصاصی هر درس، اهمیت دارند.

1.عینک بدبینی را از چشم خود بردارید؛ ذهنیت برتر

اولین مرحله برای اینکه در کنکور، ریاضی را صد بزنید این است که عینک بدبینی را از روی چشم‌های خود بردارید. اگر با ذهنیت “من نمی‌توانم درصد خوبی داشته باشم” پیش بروید، موفقیتی در انتظار شما نخواهد بود. بنابراین دید و چشم‌انداز خود را تغییر دهید و با خود بگویید می‌توانم از پس سخت‌ترین درس‌ها در کنکور برآیم. مطمئن باشید، اگر ذهنیت خود را نسبت به توانایی‌هایتان تغییر دهید نصف راه را برای موفق بودن در کنکور رفته‌اید.

2.برای 100 زدن ریاضی کنکور، مباحث را سطحی مطالعه نکنید

باتوجه به اینکه ریاضی یک درس پایه است، بیشتر مباحث آن به‌یکدیگر ارتباط دارند. از مطالعه هیچ یک از مباحث آن دریغ نکنید و همه‌ی مطالب آورده شده در کتاب درسی را با دقت مطالعه کنید. منظور از داشتن دقت، عمق یادگیری است. ریاضی را نمی‌توان حفظ کرد و توقع موفقیت در کنکور را داشت. یکی از دلایلی که به صورت مرتب به استفاده از روش مطالعه کنکور ریاضی و تجربی منطبق با آموزش اصولی می‌شود، همین مسئله‌ی یادگیری عمیق ریاضی و دروس تخصصی است.

وقتی در مورد مراجعه به معلم خصوصی یا منابع معتبر صحبت می‌کنیم نیز، موضوع اصلی یادگیری اساسی و درست توسط دانش‌آموز است. بنابراین، اگر به سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” فکر می‌کنید، یادتان باشد، یادگیری اصولی گامی مهم و حیاتی در این مسیر است.

3.برای شروع مطالعه اولویت شما کتاب درسی باشد

صد زدن ریاضی کار راحتی نیست، اما اگر اصول درست مطالعه کردن را بدانید، می‌توانید به این هدف سخت، ولی ممکن برسید. قدم اول مطالعه اصولی، توجه به این نکته است که کتاب درسی مهم‌ترین و اصلی‌ترین مرجع یادگیری برای ریاضی کنکور است. به طور کلی، اولویت‌بندی منابع یادگیری خود را به شکل زیر تعیین کنید:

  • اولویت اول و مهم شما کتاب درسی است. آن را کامل و دقیق بخوانید.
  • جزوه‌ی که معلم به شما می‌دهد را نیز بخوانید.
  • برای فهم بیشتر مطالب می‌توانید از کتاب‌های کمکی نیز استفاده کنید.
  • بعد از مطالعه کامل کتاب شروع به حل تمرین‌های کتاب کنید.
  • بعد از حل تمرین‌های تشریحی، تست زدن را شروع کنید.

میان منابع کنکور که در اختیار دارید، کتاب درسی اولین و مهم‌ترین مرجع شما است و پس از جزوات معلم و کتاب‌های کمک آموزشی قرار می‌گیرند. به این نکته توجه کنید که برای استفاده از هر منبع، نظر معلم خصوصی یا مشاوره تحصیلی خود را بپرسید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

4.در مطالعه ریاضی صبوری به خرج دهید

در یادگیری مطالب و حل تمرینات ریاضی صبور و بردبار باشید. از اشتباهاتی که ممکن است در حین تمرین کنید، عصبانی نشوید و با آرامش خاطر اشتباه خود را رفع کنید. یادگیر ریاضی، حتی با داشتن بهترین منابع و معلم، فرآیندی زمان‌بر و سخت است. بنابراین با حفظ اعتمادبه‌نفس، صبور باشید و مستمر درس بخوانید.

چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ با حفظ تمرکز

5.تمرکز در حین مطالعه ریاضی بهترین روش برای ماندگاری مطالب است

برای پاسخ دادن به این سوال که چگونه ریاضی را 100 بزنیم بهتر است در حین مطالعه تمرکز داشته باشید. سعی کنید، زمانی برای مطالعه ریاضی، خود را آماده کنید که تمرکز کافی برای آن داشته باشید. برای اینکه بتوانید تمرینات را بخوبی انجام دهید، باید مطالب را بصورت مفهومی بخوانید. یادگیری مفهومی نیز فقط با داشتن ذهنی آماده و متمرکز ممکن است. برای حفظ تمرکز خود، محیط مطالعه مناسب (ساکت و آرام) انتخاب کنید که از نظر نور و تهویه هوا مناسب باشد.

6.چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ با فرمول‌ها درگیر شوید.

فقط به حفظ فرمول‌ها اکتفا نکنید، بلکه تلاش کنید به اثبات کامل آن‌ها برسید. سعی کنید با تمرین زیاد و حل سوالات مختلف از ساده تا دشوار این فرمول‌ها را در ذهن تثبیت کنید. همان‌طور که پیش از این نیز تاکید شد، راه یادگیری اصولی ریاضی، حفظ فرمول یا هر مطلب دیگری نیست. یادگیر ریاضی، یعنی تمرین و تکرار و درگیر شدن با انواع فرمول و سوال!

7.در حین مطالعه خلاصه نویسی فراموش نشود.

در ماه‌های پایانی کنکور سخت است که بخواهید دوباره کتاب را از نو بخوانید. بهتر است در حین مطالعه تمام نکات مهم در مورد فرمول‌ها و مطالب مرتبط با آن‌ها را یادداشت کنید. یادداشت‌برداری باعث می‌شود در صورت نیاز بدون هیچگونه اتلاف وقتی به مطالب دسترسی داشته باشید. از طرف دیگر، دست‌نوشته‌های شخصی‌تان، معنا و مفهموم بسیاری از مباحث را سریع‌تر به شما یادآوری می‌کند و در بسیاری از مواقع به کمک‌تان می‌آیند. خلاصه‌نویسی برای هر درسی از تکنیک‌های اصلی مطالعه است که در زمان تلاش برای کسب درصد 100 در ریاضی نیز به آن نیاز دارید.

8.مطالعه و تمرین مستمر را فراموش نکنید

یکی از اصلی‌ترین پاسخ‌های سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنم؟” تمرین مستمر است. سعی کنید در برنامه روزانه خود مطالعه و تمرین ریاضی را بگنجانید. می‌توانید هرشب حداقل 5 مساله از مباحث ریاضی را حل کنید. همیشه این جمله را فراموش نکنید که ریاضی خواندنی نیست بلکه کار کردنی است.

با حل تمرین فراوان به درک مسائل ریاضی می‌رسید. بیشتر سوالات کنکور شبیه سوالاتی است که شاید بارها حل کرده‌اید، اما برخی از سوالات کنکور جدید بوده و نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد. با حل تمرین‌های زیاد و تست‌های مختلف است که می‌توانید از پس سوالات جدید برآیید.

چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ سوالات کنکور سال‌های گذشته را بطور مرتب حل کنید!

9.چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ سوالات کنکور سال‌های گذشته را بطور مرتب حل کنید!

حل سوالات کنکور سال‌های قبل، یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین منابع کنکور برای داوطلبین است. بنابراین باید سوالات کنکور سال‌های گذشته را بارها حل کنید تا حفظ شوید! شاید کمی اغراق‌آمیز به نظر برسد، ولی باید دفعات حل تست شما چنان تکرار شود تا هیچ نکته‌ی مبهم یا نقطه ضعفی در این دسته از سوالات نداشه باشد. کمک گرفتن از سوالات کنکور رشته تجربی و ریاضی به داوطلب اجازه می‌دهد تا با ذهنیت و نحوه‌ی طراحی سوال طراحان هم آشنا شود.

10.راه حل های مختلف را در حل تمرینات ریاضی انجام دهید.

در کنکور راه حل‌های شما سنجیده نمی‌شود، بلکه جواب آخری که بدست می‌آورید کلید موفقیت شما در کسب درصد بالای ریاضی است. پس سعی کنید راه‌حل‌های مختلف را بررسی کنید که این عمل ذهن شما را برای بهترین و کوتاه ترین راه‌حل فعال می کند. البته این مهارت به‌تدریج و با تمرین بسیار بدست می‌آید. حتی ممکن است شما راه‌حل را درست انجام بدهید، اما جواب آخر غلط باشد. پس تمرین کنید که هم ذهن‌تان برای ارائه یک راه حل کوتاه و کارآمد فعال شود هم در عملیات جبری اشتباه نکنید.

11.زمان را در کنکور فراموش نکنید.

شما برای حل 30 سوال ریاضی در کنکور تجربی 47 دقیقه زمان دارید. یعنی برای هر تست یک دقیقه و نیم زمان دارید. به همین دلیل باید سرعت‌تان را در حل تست‌های ریاضی افزایش دهید. کنکور آزمایشی از خود بگیرید و زمان را نیز در آزمون در نظر بگیرید. اگر مرتب تمرین کرده باشید در جلسه کنکور متوجه می‌شوید که سوالات کنکور بغیر از چند سوال جدید، مابقی شبیه همان سوالاتی است که خود حل کرده‌‌اید. به همین دلیل زمان به اندازه کافی برای پاسخگویی به تست‌ها دارید. البته اگر قبل از آن، خوب تمرین کرده باشید.

چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ حل تمرین تست های طبقه‌بندی شده و متناسب با توان دانش‌آموز

چند نکته‌ی کلیدی در مورد نحوه‌ی تست‌زدن ریاضی کنکور

شناخت مباحث اصلی ریاضی در کنار استفاده از تکنیک‌هایی مانند خلاصه‌نویسی، مرور و تست‌زنی با روش‌های مختلف، قدم‌ها و نیازهای اولیه برای رسیدن به پاسخ سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” است. اما در کنار بهره بردن از این تکنیک‌ها، نکات جزئی و مهمی نیز وجود دارند که می‌توانند روی عملکرد و نتیجه‌ی نهایی ریاضی کنکور داوطلب تاثیر چشم‌گیری داشته باشند. مسئله‌ی مهمی که در مورد تست‌زنی ریاضی کنکور وجود دارد این است که اهداف داوطلبین و میزان توانایی آن‌ها می‌تواند، روی نحوه‌ی تست‌زنی اثر بگذارد. ابتدا به نکات زیر توجه کنید:

  • اگر شما دانش‌آموز قوی در درس ریاضی هستید، پس باید خود را به تست‌های همه‌ی مباحث ریاضی مسلط کنید.
  • اگر دانش‌آموز متوسط یا ضعیف در درس ریاضی هستید، باید مطالعه همه‌ی مطالب را اولویت بدانید.
  • اگر دانش‌آموز متوسط یا ضعیفی هستید که به درصد زیر 20 برای ریاضی کنکور قانع است، مباحث کنکوری را از نظر محتوایی طبقه‌بندی کنید.
  • اگر دانش‌آموز متوسط یا ضعیفی هستید فقط آن مبحث را که سؤالات بیشتری از آن می‌آید مطالعه کنید و تست بزنید.

همان‌طور که در این نکات نیز اشاره شده است، توانایی دانش‌آموزان روی انتخاب نوع تست‌ها، درجه‌ی سختی و طبقه‌بندی آن‌ها اثر می‌گذارد. بنابراین باید در هنگام انتخاب سوالات و منابع به این چند نکته نیز توجه کرد. یادتان باشد، انتخاب نامناسب منبع سوالات و حل تست، می‌تواند راندمان و عملکرد دانش‌آموز را مختل کند. بنابراین حتما از معلم خصوصی ریاضی کنکور یا مشاوره تحصیلی در این زمینه کمک بگیرید.

با کمک خدمات و منابع کمک آموزشی استادبانک ریاضی کنکور را 100 بزنید!

در این مقاله سوال “چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟” را مورد بررسی قرار دادیم. در مورد راه‌حل‌ها، منابع، مباحث حساس و مهم، روش‌ها و تکنیک‌های مطالعه صحبت کردیم. صد زدن ریاضی کنکور، هدفی غیرممکن نیست، اما نیازمند برنامه‌ریزی بسیار دقیق و داشتن ابزار کمک آموزشی باکیفیت است.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، خدمات و امکانات آموزشی بسیار متنوعی را برای دانش‌آموزان سراسر کشور آماده کرده است. برترین اساتید تدریس خصوصی استادبانک به صورت آنلاین و حضوری، مشاورین تحصیلی، مقالات آموزشی و روش مطالعه، بانک نمونه سوالات کنکور و اپلیکیشن استادبانک در اختیار داوطلبین سراسر کشور قرار دارند تا ساده‌ترین درس بخوانند و به اهداف تحصیلی خود برسند.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی یا مشاور تحصیلی نیاز به راهنمایی دارید یا در صورت داشتن هرگونه مشکل و سوال، می‌توانید با شماره‌ی 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

آیا سوال چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ یک پاسخ قطعی دارد؟

پاسخ سوال چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ را باید در چند بخش مختلف پاسخ داد. شناخت مباحث مهم، رعایت نظم، استفاده از تکنیک‌های مطالعه، بخشی از پاسخ این سوال هستند. در این مقاله به طور کامل در این مورد صحبت کردیم.

برای 100 زدن ریاضی به چه ابزار کمک آموزشی نیاز داریم؟

بدون شک رسیدن به درصد 100 ریاضی کنکور، نیازمند منابع کمک آموزشی باکیفیت است. کتاب‌های تست و جزوات معلمین از مهم‌ترین منابع هستند. اما به طور کلی، کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی کنکور و مراجعه مشاوره تحصیلی، بهترین پشنهادی است که می‌توان به داوطلبین داد.