روش مطالعه کنکور تجربی

چگونه کنکور پزشکی قبول شویم؟ با 7 قاعده طلایی

استادبانک نویسنده
834 0
20 اردیبهشت 1402

یک لحظه چشم‌هایتان را ببندید و به این تصویر عمیقا فکر کنید: یک صبح بهاری است و شما با یک فنجان قهوه داغ، در حالی که یک روپوش سفید پوشیده‌اید، وارد یک اتاق کار آرام و زیبا می‌شوید. این اتاق مطب شماست که در یک کلینیک درمانی در نزدیکی محل‌ زندگیتان قرار گرفته است. مریض‌هایتان منتظر شما هستند و شما قرار است یک روز عالی داشته باشید!

حالا چشم‌هایتان را باز کنید و به زمان حال برگردید. این تصویر اصلا یک رویا یا خواب نیست! مطمئن باشید که اگر بخواهید می‌توانید حتما آن را به واقعیت تبدیل کنید. فقط کافیست این مقاله را تا آخر بخوانید. همه پاسخ‌های شما درباره این سوال: چگونه کنکور پزشکی قبول شویم؟ در این مقاله است.

چه راه‌هایی برای قبولی کنکور پزشکی وجود دارد؟

برای اینکه در رشته پزشکی قبول شوید، باید بتوانید خودتان را برای یک رقابت بزرگ آماده کنید. برای اینکه در این رقابت بهترین عملکرد را داشته باشید باید بتوانید چند قاعده مهم را رعایت کنید. شک نداشته باشید که با عمل کردن به این قواعد حتما به نتیجه می‌رسید. به شرطی که تمرکز و انگیزه کافی داشته باشید و پیوسته برای رسیدن به خواسته‌تان تلاش کنید.

در ادامه این قواعد را برای شما توضیح می‌دهیم.مشاوره تحصیلی استادبانک

1.برنامه‌ریزی معجزه موفقیت در کنکور

در مورد برنامه‌ریزی چیزهای زیادی شنیده‌اید. احتمالا تا الان هم به روش‌های مختلفی برنامه‌ریزی درسی انجام داده‌اید. اما یادتان باشد که برنامه‌ریزی درسی باید هوشمندانه باشد.

برنامه‌ریزی درسی هوشمندانه یعنی استفاده از روش‌ها و ابزارهایی که به شما کمک کند سطح یادگیری و بهره‌وری خودتان را بالاتر ببرید. برای اینکه چنین برنامه‌ریزی داشته باشید حتما به کمک مشاوره تحصیلی نیاز دارید.

به عنوان مثال برنامه‌ریزی هوشمندانه باید براساس نقاط ضعف و قوت شما طراحی شود. همچنین برنامه مناسب برنامه‌ای است که به صورت دائمی به روز‌رسانی شود.

2.افزایش تمرکز رمز قبولی در رشته پزشکی

خیلی از داوطلبانی که به رشته پزشکی علاقمند هستند اصلا به این موضوع توجه نمی‌کنند که باید برای افزایش تمرکز خود هنگام درس خواندن برنامه‌ریزی کنند. به این دلیل که یک ساعت درس خواندن با تمرکز بهتر از ده ساعت درس خواندن با حواس‌پرتی است. تمرکز مهم‌ترین عامل در روش مطالعه کنکور تجربی است که شما را به رشته دانشگاهی دلخواهتان می‌رساند.

برای اینکه بتوانید تمرکز خود را افزایش دهید این تمرین‌ها را انجام دهید:

 • تمرین دقت: در این تمرین، شما باید روی یک وظیفه خاص تمرکز کنید و سعی کنید تا با دقت بالا آن را انجام دهید.
 • تمرین تنفس عمیق: در این تمرین، شما باید به طور عمیق و آرام نفس بکشید و به حال و هوا و حس بدن خود توجه کنید.
 • تمرین مدیتیشن: در این تمرین، شما باید به صورت آرام و راحت نشسته و به تنفس خود توجه کنید و سعی کنید ذهن خود را خالی کنید.

پس اگر مشکل تمرکز دارید، در زمان‌های خالی، این تمرین‌ها را انجام دهید تا میزان تمرکزتان گام به گام افزایش یابد.

3.از معلم خصوصی غافل نشوید

هیچ چیز بیشتر از تجربه و دانش یک فرد متخصص نمی‌تواند به شما کمک کند تا در کنکورتان موفق شوید. پس خودتان را از لذت داشتن یک معلم خصوصی ماهر و باتجربه محروم نکنید.

داشتن معلم خصوصی کنکور تجربی در هر درسی که در آن مشکل دارید، بدون شک مهارت‌تان را چندین برابر افزایش می‌دهد. همین موضوع شانس شما را برای قبولی در رشته پزشکی بیشتر می‌کند.

پس یادتان باشد یک معلم خصوصی به شما کمک می‌کند در زمین مسابقه از بقیه داوطلب‌ها چندین قدم جلوتر باشید.

قبولی در کنکور پزشکی با 7 توصیه طلایی

4.اعتماد به نفس همراه همیشگی شما

شما به خوبی می‌دانید که کنکور تجربی پررقابت‌ترین کنکور در ایران است. بنابراین مهم‌ترین عاملی که کمکتان می‌کند در این رقابت خسته و ناامید نشوید، اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس یعنی خودتان را باور داشته باشید.

اما بعضی وقت‌ها داشتن اعتماد به نفس کار ساده‌ای نیست. در چنین مواقعی با این روش‌ها اعتماد به نفس خودتان را تقویت کنید:

 • تمرین تمرکز بر خود: در این تمرین، شما باید به خودتان توجه کنید و به خودتان بگویید که شما می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید انجام دهید.
 • تمرین تصور: در این تمرین، شما باید به خودتان تصور کنید که در موقعیتی موفق (دانشجوی پزشکی) هستید و احساس موفقیت را تجربه کنید.
 • تمرین تجربه موفقیت: در این تمرین، شما باید به یاد موفقیت‌های قبلی خود بیفتید و احساس موفقیت را تجربه کنید.
 • تمرین قبول کردن خود: در این تمرین، شما باید خود را به شکل کامل قبول کنید و به خودتان بگویید که شما با تمام عیب‌ها و مشکلاتتان عالی هستید.

5.منابع خوب را پیدا کنید

این روزها بیشترین آمار کتاب‌های درسی مربوط به منابع کنکور تجربی هستند. اما همه این کتاب‌ها مناسب شما نیستند. پس باید کدام کتاب‌ها و منابع را انتخاب کنید؟

در اینجا یک پیشنهاد هوشمندانه به شما می‌دهیم. سعی کنید لیستی از 5 دانشجوی پزشکی که در دانشگاه مورد علاقه شما و رتبه دلخواه شما پذیرفته‌ شده‌اند، تهیه کنید. به سراغ آنها بروید و از آنها بخواهید منابعی که مطالعه کرده‌اند را به شما معرفی کنند. به همین سادگی!

اما برای اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید خوب است بدانید که بهترین کتاب‌های موجود در بازار در رشته تجربی این موارد هستند:

 • مجموعه کتاب‌های انتشارات خیلی سبز
 • سری کتاب‌های کنکور تجربی انتشارات IQ گاج
 • مجموعه کتاب‌های کنکور تجربی نشر الگو
 • سری‌ کتاب‌های کنکور تجربی نشر مهر و ماه
 • مجموعه کتاب‌های کنکور تجربی مبتکران

6.مربی تحصیلی پیدا کنید

داشتن یک مربی یا یاور درسی، بهترین کاری است که می‌توانید برای خودتان انجام دهید. چنین کسی هم می‌تواند در نقش مشاور باشد و به شما در برنامه‌ریزی درسی کنکور کمکتان کند و هم می‌تواند در لحظات سخت و حساس کنارتان باشد.

همراهی یک مربی تحصیلی می‌تواند به شما کمک کند تا هر لحظه احساس خستگی و ناامیدی کردید، دوباره به مسیر برگردید. پس لطفا برای پیدا کردن چنین کسی حتما برنامه‌ریزی کنید.

7.تا آخرین لحظه مبارزه کنید

موفقیت سهم کسانی است که تا آخرین لحظه مبارزه می‌کنند. پس حتی اگر یک روز هم به کنکور مانده است، تلاش کنید و ناامید نشوید. اجازه ندهید اضطراب و ناامیدی بر شما غلبه کند.

اگر قبول شدن در رشته پزشکی خواسته واقعی و قلبی شما باشد، حتما می‌توانید به آن برسید. کافیست به خودتان اجازه ناامید شدن ندهید.

20 راز موفقیت در کنکور

استادبانک همراه شما در مسیر قبولی پزشکی

همانطور که متوجه شدید، برای قبولی در رشته پزشکی باید 7 قاعده اساسی را رعایت کنید. یادتان باشد که بدست آوردن هرچیز ارزشمندی، نیازمند فداکاری و پشتکار است. پس زود ناامید نشوید و ادامه دهید.

استادبانک هم در این مسیر همراه و یاور شماست. استادبانک قدیمی‌ترین شبکه‌ تدریس خصوصی در کشور است. شما با کمک استادبانک می‌توانید با بهترین اساتید کنکور آشنا شوید. همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره کنکور استفاده کنید.

برای این منظور می‌توانید از پلتفرم تدریس خصوصی استادبانک کمک بخواهید. با ورود به صفحه اساتید تدریس خصوصی استادبانک و مشاهده پروفایل آن‌ها، به راحتی توانسته استاد مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید.

اگر هم در زمینه ثبت درخواست معلم خصوصی نیز به راهنمایی و مشاوره داشته، با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس گرفته و تمام اطلاعات لازم را در این خصوص از تیم پشتیبانی این مجموعه دریافت نمایید، تا در نهایت به نتیجه دلخواه خود در  کنکور برسید.

تعداد سوال‌های کنکور تجربی چندتا است؟

تعداد سوالات کنکور تجربی در حالت کلی 270 سوال است. این 270 سوال شامل سوالات درس‌های عمومی و تخصصی است. داوطلبان باید به 270 سوال کنکور تجربی در مدت زمان 250 دقیقه پاسخ دهند

بهترین روش قبولی پزشکی چیست؟

برای اینکه بتوانید در رشته پزشکی قبول شوید، باید هوشمندانه و با برنامه‌ریزی درس بخوانید. همچنین باید روی اعتماد به نفس و تمرکز خود کار کنید. در این مقاله درباره تمام این روش‌ها صحبت کرده‌ایم.