کنکور تجربی 1402 استادبانکمشاوره تحصیلی کنکورمنابع کنکور تجربی

بهترین کتاب‌های ریاضی کنکور تجربی | معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور

استادبانک نویسنده
3019 10
16 مهر 1401

یکی از مواردی که برای کسب آمادگی جهت شرکت در کنکور سراسری ضروری محسوب می‌شود انتخاب بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی است. متاسفانه اکثر داوطلبان کنکور تجربی به درس ریاضی توجهی نکرده و حتی درصد منفی در این درس کسب می‌کنند. مشاوران مجرب در جلسات مشاوره تحصیلی که برای داوطلبان کنکور برگزار می‌کنند کسب درصد مطلوب در درس ریاضی را به عنوان یک سکوی پرتاب به جایگاه، رتبه و تراز بهتر معرفی می‌کنند.

عوامل مختلفی برای یادگیری مفاهیم ریاضی و مسلط شدن نسبت به تست زنی وجود دارند، برای مثال کتاب‌های خوب و متناسب با سطح علمی داوطلبان یکی از ضروریات این موضوع است. توجه داشته باشید که هر داوطلب کنکور تجربی نباید همه کتاب‌های کنکوری درس ریاضی را مطالعه کند، بلکه به صورت اصولی برای دوران یادگیری اولیه و سپس رسیدن به تسلط در تست زنی دو یا سه کتاب انتخاب می‌شوند. باتوجه به اهمیت و تاثیر درس ریاضی در کنکور سراسری، ما قصد داریم در این مقاله از مجله آموزشی استادبانک به بررسی موضوع بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی و بهترین کتاب‌های زیست کنکور بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.مشاوره کنکور استادبانک

یادگیری ریاضی به کمک معلم خصوصی ریاضی کنکور تجربی

اکثر داوطلبان کنکور تجربی با مشکلات فراوان در درس ریاضی مواجه هستند، به همین علت از پاسخگویی به سوالات این درس در کنکور سراسری منصرف شده و یک عامل مهم موفقیت خود را حذف می‌کنند. بهترین راهکاری که برای رفع این مشکل وجود دارد شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی است. معلم خصوصی ریاضی کنکور تجربی با آموزش مفاهیم درس ریاضی و سپس توضیح نکات کنکوری، بررسی روش‌های تست زنی و غیره به داوطلب کمک می‌کند تا درصد ریاضی کنکور را ارتقاء دهد.

در هر صورت، درس ریاضی همیشه از دروس دشوار و پیچیده برای دانش‌آموزان است که یادگیری آن به تنهایی و حتی با کمک بهترین کتاب‌های ریاضی کنکور تجربی و داشتن دقیق‌ترین برنامه‌ ریزی درسی کنکور نیز به سادگی ممکن نیست. بنابراین باید از معلمی کاربلد و باتجربی کمک گرفت تا فرآیند یادگیری و آموزش را در مدت زمانی مناسب – باتوجه به محدودیت زمان در دوران کنکور – طی کند. سامانه جامع آموزشی استادبانک، جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی کنکور تجربی را با قیمتی مناسب در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار داده است. برای انتخاب معلم مناسب نیز می‌توانید از مشاورین مجرب استادبانک کمک بگیرید.

معلم خصوصی ریاضی کنکور تجربی

نقش مشاور تحصیلی در انتخاب بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی

کنکور سراسری یک رقابت علمی است که کسب موفقیت در آن نیازمند طی کردن یک مسیر پرچالش است. اولین اقدام لازم برای آغاز مسیر کنکور شرکت در جلسات مشاوره تحصیلی و استفاده از راهنمایی مشاوران مجرب است. شما به عنوان یک دانش‌آموز کنکوری از همه جوانب کنکور سراسری مطلع نیستید به همین علت چنانچه از مشاور تحصیلی کمک نگیرید دچار مشکل شده و رتبه مورد نظر خود را کسب نخواهید کرد.

مشاوران تحصیلی حرفه‌ای مانند مشاوران استادبانک شرایط، عوامل و هرآنچه که برای کسب موفقیت نیاز دارید را به شما توضیح می‌دهند. از جمله مهم‌ترین مواردی که یک مشاور تحصیلی آگاه به اطلاع داوطلبان خود می‌رساند، لیست منابع کنکور تجربی است. داوطلبان کنکور تجربی برای یادگیری مفاهیم درسی به صورت تستی و کنکوری نیازمند اطلاع از منابع کنکور و سپس تهیه آن‌ها هستند.

 برای مثال مشاور تحصیلی به شما کمک می‌کند تا بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی را متناسب با سطح آموزشی خود انتخاب کنید. باتوجه به اهمیت درس ریاضی و تاثیر ویژه آن بر تغییر رتبه داوطلبان، در ادامه مطلب به چند مورد از بهترین کتاب‌های ریاضی کنکور تجربی اشاره می‌کنیم.

کتاب ریاضی جامع خیلی سبز؛ یکی از بهترین کتاب‌های ریاضی برای کنکور تجربی

1.کتاب ریاضی جامع خیلی سبز؛ یکی از بهترین کتاب‌های ریاضی برای کنکور تجربی

خیلی سبز از جمله انتشارات‌هایی است که در تهیه کتاب‌های تخصصی رشته تجربی عملکرد خوبی داشته و به ارتقاء سطح تسلط داوطلبان کنکور در زمینه تست زنی کمک کرده است. دانش‌آموزانی که نسبت به مفاهیم درس ریاضی تجربی مسلط نیستند و در تست زنی درصدی کمتر از 50 را کسب می‌کنند ابتدا باید به کتاب ریاضی جامع خیلی سبز بپردازند. از جمله ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یک جلد مختص درسنامه کامل و بیان نکات کنکوری
  • جلد دوم شامل تست و پاسخنامه
  • روند آموزشی اصولی از آسان به سخت
  • شامل تست‌هایی با سطح آسان و متوسط

بنابراین کتاب جامع خیلی سبز می‌تواند به یادگیری مفاهیم آموزشی و نکات کنکوری به شما کمک کرده و تا حدودی برای رسیدن به تسلط در تست زنی مفید باشد.

کتاب ریاضی جامع مهر و ماه از بهترین کتاب های ریاضی برای کنکور تجربی

2.کتاب ریاضی جامع مهر و ماه؛ انتخابی عالی برای کنکور تجربی

انتشارات مهر و ماه نیز یکی از بهترین کتاب‌های ریاضی کنکور تجربی را در دو جلد منتشر کرده است. مطالعه این کتاب نیز به داوطلبانی توصیه می‌شود که سطح آموزشی مطلوبی در درس ریاضی ندارند و درصد خوبی در تست زنی کسب نمی‌کنند. از جمله ویژگی‌های کتاب جامع ریاضی مهر و ماه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درسنامه آموزشی خوب و کامل
  • یک جلد شامل درسنامه و جلد بعدی مختص تست و پاسخنامه
  • سطح دشواری تست‌ها بالاتر از سطح سوالات کتاب خیلی سبز

به طور کلی تفاوت بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی از انتشارات مهر و ماه با انتشارات خیلی سبز مربوط به درجه سختی تست‌هاست، در غیر این صورت تفاوت چشمگیری درمورد درسنامه با یکدیگر ندارند.

کتاب ریاضی جامع IQ کنکور تجربی گاج؛ سخت‌ترین کتاب ریاضی برای تجربی

3.کتاب ریاضی جامع IQ کنکور تجربی گاج؛ سخت‌ترین کتاب ریاضی برای تجربی

چنانچه مفاهیم درس ریاضی را به خوبی یاد گرفته، درصد نسبتا متوسطی در تست زنی کسب می‌کنید و به طور کلی به دنبال پاسخ سوال چگونه ریاضی را 100 بزنیم؟ هستید باید به مطالعه کتاب ریاضی جامع IQ گاج بپردازید. بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی که سبب ارتقاء سطح تست زنی شما از متوسط به عالی می‌شود، همین کتاب است. در ادامه مطلب به معرفی چند مورد از ویژگی‌های کتاب ریاضی جامع IQ گاج می‌پردازیم:

  • یک جلد مختص درسنامه تقریبا مختصر و کلی
  • جلد دوم شامل تست و پاسخنامه
  • درجه سختی تست‌ها نسبتا بالا

توجه داشته باشید تا زمانی که مفاهیم درس ریاضی تجربی را به خوبی یاد نگیرید به تسلط در تست زنی نمی‌رسید. بنابراین برای دور اول مطالعه کنکوری به سراغ کتاب جامع IQ گاج نرفته و از دو مورد دیگری که بیان کردیم استفاده کنید.

باتوجه به توضیحات گفته شده انتخاب بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی نیازمند تعیین سطح آموزشی داوطلبان است. مشاوران مجرب استادبانک با بررسی سطح تسلط داوطلبان نسبت به مفاهیم درسی به آنان کمک می‌کنند تا بهترین و مناسب‌ترین کتاب‌های کنکوری را انتخاب نمایند.

بهترین کتاب های ریاضی کنکور تجربی

چگونه در کنکور تجربی و درس ریاضی موفق باشیم؟ کتاب کافی نیست!

یکی از دغدغه‌های داوطلبان کنکور این است که برای شروع مسیر کنکور چه کارهایی را باید انجام دهند و مطالعه کنکوری را از چه زمانی شروع کنند؟ باتوجه به رقابتی که میان داوطلبان کنکور تجربی وجود دارد کسب موفقیت در این زمینه طی مدت زمانی کوتاه و بدون کسب آگاهی لازم انجام نمی‌شود. بنابراین چنانچه به دنبال پیدا کردن پاسخ برای سوال کنکور را چگونه شروع کنیم؟ هستید باید از مشاوران تحصیلی مجرب کمک بگیرید. مشاور با بررسی شرایطی که دارید و مدت زمانی که تا کنکور فرصت باقی است هرآنچه که سبب رسیدن شما به اهداف‌تان می‌شود را توضیح خواهد داد.

کسب موفقیت در کنکور سراسری به ویژه کنکور تجربی نیازمند فراهم کردن عوامل مختلف به صورت هم زمان است. برای کسب رتبه عالی در کنکور تجربی استفاده از مشاوره تحصیلی بدون تهیه کتاب‌های لازم، عدم فراهم کردن محیط مطالعه مناسب یا رفع مشکلات درسی با کمک تدریس خصوصی، اشتباه است. بنابراین هر موردی باید نقش خود را به موقع و در کنار سایر عوامل زمینه ساز موفقیت ایفا کند.

انتخاب بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی  و موفقیت در این درس به کمک استادبانک

در سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک جلسات مشاوره تحصیلی کنکور تجربی به صورت تخصصی برگزار می‌شوند. استادبانک شرایطی را فراهم کرده تا همه داوطلبان کنکور تجربی با هر نوع معیار آموزشی و هزینه‌ای که مد نظر دارند از بهترین خدمات مشاوره و تدریس خصوصی استادبانک استفاده کنند. مشاوران مجربی که با استادبانک همکاری دارند اطلاعات به روز و کاملی از ضروریات کسب موفقیت در کنکور سراسری مانند انتخاب بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند.

در کنار مشاورین، استادبانک جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی کنکور تجربی را هم در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار داده است که با مناسب‌ترین قیمت به دو شکل آنلاین و حضور آماده برگزاری کلاس خصوصی ریاضی تجربی هستند. باتوجه به توضیحات گفته شده برای دریافت مشاوره تخصصی متناسب با شرایط خود و انتخاب بهترین معلم خصوصی ریاضی کنکور تجربی، می‌توانید از طریق شماره 91005343 021 با استادبانک در ارتباط باشید.

آیا کتاب IQ جامع ریاضی تجربی برای یادگیری تست‌های آسان مناسب است؟

خیر، سطح سوالات این کتاب نسبتا دشوار است، بنابراین برای یادگیری اولیه مناسب نیست.

آیا می توانیم در کنکور تجربی درصدی بیشتر از 50 را برای درس ریاضی کسب کنیم؟

بله، برای رسیدن به این هدف باید از بهترین کتاب ریاضی برای کنکور تجربی و تدریس معلمان خصوصی استفاده کنید.

آیا کتاب دو جلدی جامع ریاضی تجربی مهر و ماه درسنامه کاملی دارد؟

بله، درسنامه این کتاب روند آموزشی خوب و کاملی دارد.