برنامه‌ ریزی درسی کنکور 1402 استادبانککنکور انسانی 1402 استادبانککنکور تجربی 1402 استادبانککنکور ریاضی 1402 استادبانککنکور زبان انگلیسی 1402کنکور هنر 1402 استادبانکمشاوره تحصیلی کنکور

کنکور را چگونه شروع کنیم؟ شروع درس خواندن برای کنکور از تابستان

ملیحه فراهانی نویسنده
6481 0
02 مرداد 1401
کنکور را چگونه شروع کنیم؟

سوال کنکور را چگونه شروع کنیم؟ یا چگونه از صفر برای کنکور شروع کنیم؟ یک دغدغه‌ی مهم و اولین مشغله‌ی ذهنی داوطلبین این آزمون است. برای قبولی در کنکور در سال بعد و کسب رتبه بالا نیاز به از خودگذشتگی است. خودگذشتگی در کم کردن ساعات استراحت و تفریح و همچنین کنار گذاشتن روش‌های غلط و اشتباه قبلی برای مطالعه در زمان کنکور است. خیلی از داوطلبان کنکوری این سوال را می‌پرسند که چگونه درس خواندن برای کنکور را شروع کنیم اما نه از لحاظ روانی و نه از لحاظ ذهنی، آمادگی مناسبی برای شروع این پروسه به نسبت طولانی را ندارند. ساعت مطالعه کنکوری‌ها بسیار بالا است و درس خواندن برای کنکور نیاز به صبر و حوصله فراوان دارد.

همچنین در جواب سوال چگونه از صفر برای کنکور بخوانیم، باید گفت برای یک مطالعه هدفمند نیاز به مهم‌ترین ابزارهای مطالعه نظیر برنامه ریزی درسی موفق،‌ آموزش صحیح و بهترین منابع کنکور نیز داریم. بنابراین زمانی می‌توانید آمادگی خود را جهت درس خواندن برای کنکور اعلام کنید، که علاوه بر از خودگذشتگی، بالا بردن صبر و حوصله، یک برنامه درسی موفق، کلاس‌های آموزشی حرفه‌ای و بهترین منابع کنکور را نیز در اختیار داشته باشید.

در این محتوا قصد داریم با ارائه بهترین و کلیدی‌ترین نکات کنکوری، به سوال خیلی از داوطلبان که می‌پرسند چگونه کنکور را شروع کنیم، پاسخ دهیم.

اولین قدم موفق در پاسخ به سوال چگونه کنکور را از صفر شروع کنیم؟

اغلب داوطلبانی که این سوال چگونه از صفر برای کنکور شروع کنیم را از خود می‌پرسند، معمولاً کسانی هستند که سال‌های قبل با روش‌های اشتباه و خسته‌کننده در کنکور شکست خورده‌اند. هرچند که برای خیلی از داوطلبان کنکوری که برای اولین بار می‌خواهند شانس خود را امتحان کرده و با بهترین روش مطالعه برای کنکور، موفقیت‌شان را تضمین کنند، نیز این سوال پیش می‌آید.

اولین و مهم‌ترین قدم برای موفقیت در کنکور سراسری را شما باید از همان ابتدای سال بردارید. در واقع داشتن یک برنامه‌ریزی درسی موفق که تمام اصول برنامه‌ریزی در آن را رعایت شده، بسیار مهم است. برنامه‌ای که مطابق با خواسته‌ها و اهداف‌تان باشد و شما را وارد پروسه خسته‌کننده درس خواندن برای کنکور نکند. در واقع برنامه درسی باید شما را یک قدم به اهداف‌تان نزدیک نماید نه اینکه باعث دلزدگی و خستگی مداوم شما در درس خواندن شود.

بنابراین اولین قدم شما مشورت با یک مشاور تحصیلی موفق در زمینه تدوین برنامه‌ درسی برای شروع مطالعه است. با کمک مشاور تحصیلی یاد می‌گیرید چطور در بازه‌های زمانی مختلف برنامه‌ریزی کرده و طبق آن پیش بروید. از چه منابعی استفاده کرده و در صورت لزوم در کلاس‌هایی نظیر کلاس معلم خصوصی شرکت کنید. پس اولین قدم خود را با انتخاب یک مشاور تحصیلی موفق، محکم بردارید، تا ادامه مسیر برای‌تان هموار شود.

کنکور را چگونه شروع کنیم؟

کنکور را چگونه شروع کنیم؟ شروع درس خواندن برای کنکور در تابستان

برای قبولی در کنکور سراسری، به سه ابزار بسیار مهم برنامه‌ریزی درسی موفق، منابع کافی برای درس خواندن و روش مطالعه کنکوری نیاز دارید. هر کدام از این سه ابزار نکات مهم و خاص خود را دارد. برای مثال، برای اینکه بتوانید طبق یک برنامه درسی جامع، درس خواندن برای کنکور را شروع کنید، باید به یک سری نکات مهم از جمله زمان‌های درنظر گرفته برای مطالعه دروس عمومی و اختصاص دقت نمایید. به دلیل اهمیت این سه ابزار مهم، در ادامه به مهم‌ترین نکات مربوط به هر سه ابزار مورد نیاز در کنکور اشاره کرده‌ایم.مشاوره کنکور استادبانک

کنکور آسان است اگر برنامه‌ریزی درسی موفقی داشته باشید!

شعار کنکور آسان است، زمانی برای شما مسجل خواهد شد‌ که طبق یک برنامه‌ریزی درسی کنکوری موفق پیش بروید. در زمان برنامه‌ریزی درسی کنکوری، مشاور تحصیلی به شما می‌گوید که اولین نکته توجه به زمانی است که برای مطالعه در اختیار دارید. اگر از برنامه تابستان برای کنکور، می‌خواهید استفاده کنید، پس زمان کافی برای مطالعه خواهید داشت. زمان این فرصت را به شما می‌دهد که تصمیم بگیرید روی هر کتاب و منبع مطالعاتی خود چقدر می‌توانید مانور داده و به چه میزان در زمان مطالعه حساسیت داشته یا سریع عمل کنید.

از طرفی با در اختیار داشتن زمان کافی برای مطالعه، شما در پروسه کنکور کمتر خسته می‌شوید. زیرا لازم نیست از همان ابتدا با مطالعه سنگین و ساعت‌های طولانی درس خواندن، به استقبال کنکور بروید.  بنابراین اگر یک بازه زمانی یک‌ساله را برای کنکور در اختیار دارید، قدر دانسته و با بهترین برنامه‌ریزی درسی کنکوری، موفقیت خود را رقم بزنید.

تعیین هدف برای کنکور، از مهم‌ترین اصول برنامه‌ریزی درسی کنکور

در زمان برنامه‌ریزی درسی کنکوری، بهتر است تعیین هدف کنید. اهداف مهم‌ترین انگیزه برای تلاش در زمان کنکور هستند. تا زمانی که هدف مشخص و دقیقی نداشته، انگیزه کافی برای درس خواندن نخواهید داشت. از اهداف کلی دور باشید. برای مثال این جمله که من درس بخوانم، هر جا قبول شدم یا مهم قبولی و ورود من به دانشگاه با هر رتبه و رشته‌ای است، اشتباهی بزرگ می‌باشد. در واقع اهداف کلی، خاموش کننده موتور انگیزه شما در پروسه سخت کنکور است. هرچقدر اهداف کلی، شما را از موفقیت دور می‌کند، داشتن هدف‌هایی با جزئی‌ترین مشخصات شما را نزدیک به موفقیت خواهد کرد.

یک مثال واضح در مورد تفاوت بین اهداف کلی و اهداف جزئی می‌تواند این نمونه باشد: فرض کنید شما در پروسه درس خواندن برای کنکور قرار گرفته و هر روز صبح با این هدف جزئی و مشخص که می‌خواهید رتبه ۲۰ تا ۳۰ کنکور از آن شما بوده و رشته دندان‌پزشکی دانشگاه تهران را بخوانید، از خواب بیدار شده و پشت میز مطالعه کنکوری خود قرار می‌گیرید. با این هدف مشخص، ساعت‌ها در طول روز درس خوانده بدون اینکه خستگی مطالعه اذیت‌تان کند. سوالات متنوع حل کرده و از روش‌های مفید و موثر برای موفقیت خود استفاده می‌کنید. این هدف مشخص به شما انگیزه و نیرو مقابله با همه سختی‌های درس خواندن را می‌دهد.

اما هدف‌های کلی باعث درجا زدن شما در پروسه کنکور می‌شود. یک روز انگیزه برای درس خواندن دارید و یک روز هیچ دلیلی برای تلاش بیشتر، نخواهید داشت. پس در برنامه خود یک هدف مشخص و جزئی برای بالا بردن انگیزه و تلاش خود داشته باشید.

کنکور را چگونه شروع کنیم؟

چند ساعت مطالعه، چند ساعت استراحت؟ رعایت ساعت مطالعه هر درس برای کنکور

میزان ساعات مطالعه هر درس برای کنکور، متفاوت از ساعت‌هایی است که برای امتحانات ترم و در طول مدرسه درس می‌خوانید. ساعت مطالعه کنکور باید بیشتر باشد. زیرا حجم کتاب‌ها و منابعی که باید مطالعه شود نیز بیشتر شده است. برای اینکه بتوانید تعادل را بین دروس عمومی و اختصاصی رعایت کرده و فرصت داشته که به مطالعه و مرور همه دروس خود برسید، باید ساعات درس خواندن برای کنکور را بالا ببرید.

اما افزایش ساعات مطالعه نباید ناگهانی و به دور از ظرفیت مطالعاتی شما باشد. در ابتدا بهتر است فقط یک الی دو ساعت به ساعات مطالعه کنکوری خود اضافه کنید و همین روند را به طور پیوسته تا ماه‌ها ادامه داده و نزدیک ایام عید و ماه‌های آخر کنکور، ساعت مطالعه را بیشتر کنید. اگر از همان ابتدا ناگهانی ساعات مطالعه را بالا برده، در ادامه مسیر یا انتهای آن که زمان طلایی شما محسوب شده، خسته و دلزده می‌شوید.

بنابراین در ابتدا بهتر است خود را به مطالعه با یک زمان مشخص اما پیوسته عادت داده و در ماه‌های آخر کنکور این زمان را افزایش دهید. مطالعه مقاله چگونه ساعت مطالعه را بالا ببریم، می‌توانید تکنیک‌های مناسبی را در زمینه افزایش ساعات مطالعه به شما آموزش دهد.

بهترین منابع مطالعاتی کنکور سراسری

همانطور که گفتیم در پاسخ به سوال کنکور را چگونه شروع کنیم، علاوه بر داشتن یک برنامه اصولی و دقیق با کمک مشاور تحصیلی، نیاز به بهترین منابع آموزشی و کمک درسی برای مطالعه نیز است. بهترین منابع مطالعاتی کنکور شامل بهترین کتاب‌های کنکور تجربی برای دانش‌آموزان رشته تجربی، بهترین منابع ریاضی کنکور برای دانش‌آموزان رشته علوم ریاضی و بهترین کتاب‌های کنکور انسانی برای دانش‌آموزان رشته انسانی است.

علاوه بر منابع کنکور، منابع آموزشی نیز شامل شرکت در کلاس‌های معلم خصوصی کنکور، شرکت در کلاس‌های تقویتی و استفاده از مشاور تحصیلی برای برنامه‌ریزی و نحوه درس خواندن برای کنکور  و همچنین شرکت در آزمون‌های آزمایشی است. 

در واقع منابع مطالعاتی کنکور شامل تمام منابعی است که یک داوطلب کنکوری برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد.

تاثیر معلم خصوصی کنکور در یادگیری دانش‌آموزان

یکی از بهترین منابع آموزشی برای روزهای کنکوری، شرکت در کلاس معلم خصوصی کنکور است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که معلم خصوصی کنکور می‌تواند در موفقیت دانش‌آموزان کنکوری تاثیر داشته باشد، نحوه تدریس هدفمند معلم به دانش‌آموز و ارتباط مستقیم او با شاگردش است. معلم خصوصی کنکور فرصت‌های پیش‌رو دانش‌آموز را هدر نمی‌دهد و براساس بودجه‌بندی کنکور‌، سعی کرده از مباحث بی‌اهمیت گذر کرده و روی مباحث مهم و تست‌خیز دروس تمرکز کند.

نکته بعدی ارتباط مستقیمی که معلم خصوصی کنکور با دانش‌آموز برقرار می‌کند، این فرصت را در اختیار شاگرد قرار می‌دهد که آموزش و رفع اشکال کلاس معلم را تمام و کمال برای خود داشته باشد. این امر باعث می‌شود کل زمان کلاس برای شاگرد باشد و به دلیل خصوصی بودن کلاس، سرعت یادگیری، رفع اشکال، تدریس معلم و تست‌زنی بالا رفته و در سریع‌ترین زمان دانش‌آموزی کنکوری به آمادگی مناسبی برای شرکت در کنکور برسد.

کنکور را چگونه شروع کنیم؟

بهترین منابع کنکور سراسری، بخشی از برنامه درس خواندن برای کنکور

در بخش شناسایی بهترین منابع کنکور سراسری، باید به چند نکته بسیار مهم توجه شود. منابع کمک درسی بعد از برنامه‌ریزی درسی، مهم‌ترین ابزار شما برای موفقیت در کنکور است. اولین و مهم‌ترین منبع مطالعاتی کنکور باید کتب درسی باشد. در ابتدا باید به سراغ تک تک کتاب‌های درسی و اصلی خود رفته و طبق بودجه‌بندی کنکور ۱۴۰۱ و بودجه بندی کنکور ۱۴۰۲، براساس حذفیات کنکور و باتوجه به مباحث مهم و پراهمیت، کل کتاب را مطالعه و مرور کنید.

دومین منبع مطالعاتی کنکور برای شما باید کتب کمک درسی با درسنامه و توضیحات جامع‌تری باشد که دانش شما را از سطح کتاب‌های مدرسه فراتر برده تا به درک عمیق‌تری از مباحث هر کتاب برسید. منابع کمک درسی باید متناسب با میزان درک‌تان از مباحث باشد. برای شروع به هیچ عنوان به سراغ کتاب‌های سطح بالا نروید و کتابی را انتخاب کرده که تکمیل کننده مباحث کتاب با بیانی ساده و روان باشد. کتاب مورد نظر باید بعد از هر مبحث تست‌های طبقه‌بندی شده داشته باشد تا مطالعه شما را با تمرین بیشتر کامل کند.

سومین منبع کتاب‌های کمکی باید شامل آزمون‌های آزمایشی و سوالات کنکور‌های سراسری باشد که بهتر است این قبیل کتاب‌ها را بعد از مرور کامل تمام درسنامه‌ها و در روزهای پایانی کنکور تمرین کنید.

ثبت‌‌نام کنکور آزمایشی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی

بعد از کلاس معلم خصوصی دروس عمومی و اختصاصی کنکور و همچنین بهترین منابع کنکور سراسری، در پاسخ به سوال چگونه درس خواندن برای کنکور را شروع کنیم؟ باید بگوییم از همان ابتدای مطالعه، بهتر است در یکی از آزمون‌های آزمایشی کنکور ثبت‌نام کرده و مطالعه دروس را طبق بودجه‌بندی آزمون‌های هفتگی پیش ببرید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت‌نام کنکور آزمایشی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی این است که از همان ابتدا وارد فضای رقابت شده و در آزمون‌های شبیه‌سازی شده کنکور شرکت می‌کنید. همچنین علاوه بر محک زدن میزان معلومات و توانایی خود در آزمون‌ها و پی بردن به نقاط ضعف و قوت در هر آزمون، می‌توانید طبق برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی هر آزمون درس خوانده و خود را آماده کنید.

لینک دسترسی به معلم خصوصی دروس عمومی کنکور 

بهترین آزمون‌های آزمایشی برای کنکور شامل چه آزمون‌هایی است؟

به طور کلی آزمون‌هایی که در زمینه کنکور در ایران بازه‌های زمانی مشخصی از سال برگزار می‌شود، شامل آزمون‌های زیر است:

  • آزمون‌های سنجش 

آزمون های سنجش، مشابه‌ترین آزمون‌های آزمایشی به کنکور سراسری است. نسبت به سایر آزمون‌ها، دارای سوالات استاندارد تری بوده و جامعه آماری آن هم در زمان برگزاریش، بیشتر از سایر آزمون‌ها است. آزمون سه مرحله‌ای جامع آن که روزهای نزدیک به کنکور برگزار می‌شود، بهترین و شبیه‌ترین به آزمون کنکور بوده و امکان مقایسه و سنجش داوطلب را در هر دو دروس عمومی و اختصاصی فراهم می‌کند. در این آزمون هم به صورت فردی و هم از طریق مدرسه می‌توان ثبت‌نام کرد.

  • آزمون‌های قلم‌چی 

آزمون‌های قلم‌چی هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود که در این مدت دانش‌آموزان فرصت دارند خود را برای آزمون بعدی آماده سازند. دانش‌آموزان می‌توانند طبق بودجه‌بندی هر آزمون، درسنامه‌ها و مباحث را بخوانند و خود را برای کسب تراز بالا در هر آزمون قلم‌چی آماده نمایند. در کنار آزمون‌های آزمایشی، پشتیبان‌‌هایی  نیز در کنار شما حضور دارند که روند مطالعاتی و کیفیت آزمون‌تان را بررسی و کنترل کنند.

  • آزمون‌های گزینه دو 

آزمون‌های آزمایشی گزینه دو، هر سه هفته یک بار برگزار می‌شود. می‌توانید در آزمون‌های گزینه دو به صورت آنلاین نیز شرکت کنید. سوالات این آزمون‌های گزینه دو، کمی دشوارتر از کنکور سراسری است. زیرا برخی معتقدند که هرچه سوالات سخت بیشتری حل شود، مهارت داوطلب بیشتر شده و مسلماً از عهده سوالات آسان‌تر هم برخواهد آمد.

  • آزمون‌های گاج 

گاج به کتاب‌های کمک درسی بسیار پرفروش خود معروف بوده که در سال‌های اخیر اقدام به برگزاری آزمون‌های شبیه ساز کنکور نیز کرده است. تعداد شرکت‌کنندگان آن نسبت به آزمون‌های قلم‌چی و سنجش، کمتر است اما در رابطه با سطح پرسش‌ها می توان گفت که آزمون این موسسه شامل ۲۰ الی ۳۰ درصد سوالات آسان، ۴۰ الی ۶۰ درصد متوسط و ۲۰ الی ۳۰ درصد سخت می‌شود. در اقع سطح دشواری سوالات طبق این ارقام بیشتر از آزمون‌های قبلی است. آزمون‌های گاج به فاصله دو هفته از یکدیگر برگزار شده که فرصت مناسبی برای بالا رفتن آمادگی داوطلب برای شرکت در این آزمون است.

روش مطالعه کنکوری، آخرین ابزار موفقیت در زمان درس خواندن برای کنکور

بعد از داشتن برنامه‌ریزی درسی و همچنین بهترین منابع کنکور، به سراغ روش مطالعه کنکوری می‌رویم. بهترین روش مطالعه کنکوری در سه نکته بسیار مهم زیر خلاصه می‌شود:

۱. رعایت نسبت مطالعه دروس اختصاصی به عمومی در برنامه زمان‌بندی مطالعه دروس کنکور

یکی از موارد بسیار مهمی که باید از همان ابتدای درس خواندن برای کنکور باید رعایت شود، ایجاد تعادل بین مطالعه دروس اختصاصی و عمومی است. طبیعتاً نسبت مطالعه دروس اختصاصی به عمومی باید بیشتر باشد. به خصوص در ماه‌‌های اول باید این نسبت دو برابر باشد. برای مثال اگر شما از صبح تا ظهر مشغول درس‌ خواندن هستید، باید دو درس اختصاصی و یک درس عمومی بخوانید. سعی کنید در یک روز تنها به خواندن دروس عمومی یا اختصاصی اکتفا نکنید. تنوع مطالعاتی در زمان درس خواندن برای کنکور، ذهن‌تان را خسته نمی‌کند. بنابراین در ابتدای صبح به دلیل آمادگی بالای ذهن برای مطالعه، با دو درس اختصاصی شروع کنید و سپس به سراغ یک درس عمومی بروید و همین نسبت را بعد از هر استراحت رعایت کنید.

۲. خلاصه‌بردای و نوشتن نکات مهم در یک سال درس خواندن برای کنکور

خیلی از داوطلبانی می‌پرسند که چگونه از دهم برای کنکور شروع کنیم یا چگونه از یازدهم برای کنکور شروع کنیم؟ فرقی نمی‌کند که در چه مقطعی قرار دارید. شما باید تا هفته آخر باقی مانده به کنکور، بارها و بارها تمام کتب درسی خود را مرور کنید. چه بهتر که این پروسه مطالعه و مرور را با خلاصه‌برداری نکات مهم، استفاده از هایلات‌ها برای خود آسان نمایید. فقط کافیست از همان ابتدای مطالعه، یک‌بار تمام مباحث را کامل خوانده و تمام نکات مهم و تست‌خیزش را علامت‌گذاری کرده و خلاصه‌برداری کنید. بعد از مطالعه دور اول، خواهید دید که با این روش در مرور‌های بعدی چقدر در زمان خود صرفه‌جویی کرده و جلو افتاده‌اید.

کنکور را چگونه شروع کنیم؟

۳. حل تمرین و تست به دفعات و افزایش تدریجی آن در ماه‌های پایانی کنکور

برای به دست آوردن مهارت در حل تست‌ها و سوالات کنکور هرچند سخت، هیچ راهی به غیر از حل تمرین و حل تست ندارید. بنابراین در ما به شما در پاسخ به سوال چگونه از صفر برای کنکور شروع کنیم؟ می‌گوییم که حتماً از همان ابتدای مطالعه خود به صورت روزانه و هفتگی حل سوالات تشریحی و سپس حل سوالات تستی را در برنامه درسی‌تان قرار دهید. بهتر است در ابتدا بعد از مطالعه هر مبحث از روی کتاب اصلی و مطالعه درسنامه آن در کتاب کمک درسی‌تان، به سراغ سوالات تشریحی رفته و بعد از تقویت راه‌حل‌های خود، به سراغ سوالات تستی آن مبحث رفته و تعداد مشخصی از این تست‌ها را بزنید. این روند را برای همه مباحث کتب خود به کار ببرید تا مهارت‌تان در حل تست افزایش پیدا کند.

هرچند که در این مرحله نیز یک روش زودبازده و سریع‌تری نیز وجود دارد که آن هم حضور معلم خصوصی کنکور در زمان حل تست‌ است. معلم خصوصی کنکور با  آموزش روش‌های تست‌زنی و تکنیک‌های سریع پاسخ‌گویی به سوالات به شما کمک خواهد کرد که در سریع‌ترین زمان به راه‌حل و جواب درست برسید و این تکنیک‌ها را برای همیشه در ذهن‌تان حفظ کنید.

سامانه آموزش خصوصی استادبانک، مرجعی کامل برای موفقیت در کنکور

 حال که سه ابزار بسیار قدرتمند در زمان درس خواندن برای کنکور را به شما معرفی کردیم، بهتر است در این مرحله مرجع آموزشی که می‌تواند این سه ابزار بسیار مهم را در اختیارتان قرار دهد نیز معرفی کنیم. شما با ورود به سایت معلم خصوصی استادبانک، علاوه بر اینکه می‌توانید از بهترین اساتید تدریس خصوصی کنکور دروس عمومی و اختصاصی در تمام رشته‌های تحصیلی بهره‌مند شوید، از طریق مجله و اپلیکیشن استادبانک نیز بهترین منابع کمک درسی و نمونه سوالات را نیز در اختیار داشته باشید. حتی می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس گرفته و برای ثبت درخواست معلم خصوصی و خدمات مشاوره تحصیلی این مجموعه با تیم پشتیبانی آن صحبت نمایید. در هر صورت می‌توانید با انتخاب استادبانک، بهترین خدمات آموزشی را برای موفقیت در کنکور دریافت نمایید.

چگونه درس خواندن برای کنکور را شروع کنیم؟

با کمک مشاور تحصیلی در زمینه برنامه‌ریزی درسی و روند مطالعه، با کمک معلم خصوصی برای آموزش و تقویت بهتر دروس کنکور و همچنین با استفاده از بهترین منابع کمک درسی و روش مطالعه درست برای کنکور می‌توان، پروسه درس خواندن برای کنکور را آغاز کنیم.

سه ابزار قدرتمند برای موفقیت در کنکور کدامند؟

۱. داشتن برنامه‌ریزی درسی جامع مناسب کنکور

۲. استفاده از بهترین منابع آموزشی نظیر معلم خصوصی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی و همچنین بهترین کتاب‌های کمک درسی مناسب کنکور

۳. استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های صحیح مطالعه برای کنکور

بهترین آزمون‌های آزمایشی برای کنکور شامل چه آزمون‌هایی است؟
  • آزمون‌های سنجش 
  • آزمون‌های قلم‌چی 
  • آزمون‌های گزینه دو
  • آزمون‌های گاج