انتخاب رشته کنکور انسانیانتخاب رشته کنکور تجربیانتخاب رشته کنکور ریاضی

چه رشته ای بازار کار خوبی دارد؟ بهترین رشته‌های بازار کار در ایران

ملیحه فراهانی نویسنده
39226 60
01 خرداد 1401
چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

چه رشته ای بازار کار خوبی دارد؟ این سوالی است که خیلی از دانش‌آموزان و والدین آن‌ها در زمان انتخاب رشته کنکور از خود می‌پرسند. در حال حاضر رشته‌های علوم تجربی از بازار کار بهتری نسبت به رشته‌های ریاضی و انسانی برخوردار است. در واقع رشته‌های علوم پزشکی بازار کار مناسب‌تری نسبت به رشته‌های فنی و مهندسی و رشته‌های علوم انسانی دارد.

در ادامه از مجله آموزشی استادبانک، با کمک بخش مشاوره تحصیلی به معرفی بهترین رشته‌ های بازار کار در ایران، چه رشته‌ ای خوب است؟ و چه رشته‌ ای بازار کار خوبی دارد؟ می‌پردازیم

نقش مشاور تحصیلی در انتخاب رشته کنکور و قبولی در بهترین رشته‌های بازار کار در ایران

مشاور تحصیلی تنها فرد متخصصی است که برای انتخاب رشته کنکور سراسری و ورود به پول‌سازترین رشته‌های دانشگاهی می‌توان از او مشورت گرفت. برای ورود به بهترین رشته‌های دانشگاهی، نیاز به کسب رتبه مناسب و مهم‌تر از آن انتخاب رشته‌ای موفق و هوشمندانه است. برخی از مواقع ما رشته‌ای را انتخاب کرده که برای تحصیل در آن به صورت دقیق نمی‌دانیم بهترین دانشگاه برای تحصیل این رشته کدام است؟ لزوماً با اینکه اکثر دانشگاه‌های دولتی تهران در اکثر رشته‌ها حرف اول را می‌زنند اما برای برخی از رشته‌ها، بهترین دانشگاه لزوماً در تهران قرار ندارد. برای رشته‌های فنی و مهندسی برعکس رشته‌های تجربی و علوم انسانی این قضیه صدق می‌کند.

یا در خیلی از مواقع از خود می‌پرسیم که چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟ چه رشته‌ای خوب است؟ چه رشته‌ای در دانشگاه بخوانم؟ برای پاسخ به همه این سوالات نیاز به مشاور تحصیلی داریم تا با تجربه و دانش خود ما را در این زمینه راهنمایی کند.انتخاب رشته کنکور سراسری استادبانک

مشاور تحصیلی باتوجه به این نکات و سایر نکات مهم و ضروری انتخاب رشته، با در نظر گرفتن علائق و ذوق شما در برخی از رشته‌ها، کمک شایانی در پر کردن فرم انتخاب رشته‌ به صورت اصولی و هوشمندانه می‌کند تا شانس شما برای قبولی در بهترین رشته‌های بازار کار در ایران بیشتر شود.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 

چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟ بهترین رشته‌های دانشگاهی در ایران

باتوجه به اهمیت آگاهی از بهترین رشته‌های دانشگاهی یا به قولی پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی در ایران، می‌خواهیم راجع به بهترین این رشته‌ها در هر سه رشته تحصیلی ریاضی، تجربی و انسانی صحبت کنیم. تا شما داوطلبان عزیز باتوجه به این اطلاعات، به همراه کمک از مشاور تحصیلی بهترین انتخاب رشته کنکور را انجام دهید.

چه رشته ای بازار کار خوبی دارد؟

رشته ریاضی چه شغل‌هایی دارد؟ رشته‌های پولساز کنکور ریاضی

سازمان سنجش اعلام کرده است که تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که مربوط به آمار پارسال بوده است، در گروه ریاضی و فیزیک کمتر از ده درصد بوده است. این آمار نشان می‌دهد که اکثر رشته‌های ریاضی که شامل رشته‌های فنی و مهندسی بوده، اشباع شده است و دیگر در بین داوطلبان کنکور چندان طرفداری ندارد. رشته‌های فنی و مهندسی نظیر رشته مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع و مهندسی عمران با وجود اینکه در بین‌ سال‌های ۸۰ تا ۹۰ بسیار طرفدار داشته و رقابت زیادی بین داوطلبان کنکور ریاضی برای قبولی در این رشته‌ها وجود داشته اما متاسفانه در حال حاضر از لحاظ بازار کار در ایران به شدت اشباع شده‌اند.

با وجود کاهش قابل توجه داوطلبان کنکور ریاضی، اما باز هم در حال حاضر برخی از رشته‌های فنی و مهندسی وجود دارد که بیشتر در زمره مشاغل خدماتی هستند تا مشاغل صنعتی، بنابراین همچنان رو بورس بوده و می‌توان با برنامه‌ ریزی درسی مناسب رتبه قبولی در این رشته‌ها را کسب کرد و با خلاقیت در این رشته‌ها در آینده درآمد بالایی به دست آورد.

رشته‌های پولساز کنکور ریاضی یا به عبارتی بهترین رشته‌های فنی و مهندسی در حال حاضر شامل رشته‌های زیر است:

۱. رشته کامپیوتر، بهترین رشته در پاسخ به سوال چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

رشته کامپیوتر با حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در بخش معرفی رشته‌های دانشگاهی، از بهترین رشته‌ها با بازار کار عالی محسوب می‌شود. به دلیل گسترش فناوری اطلاعات و همگانی شدن این فناوری در بین مردم این رشته از بازار کار خوبی برخوردار است. البته باید گفت که گرایش نرم افزار این رشته بسیار پول‌ساز است و مهندسین نرم افزار فرصت‌های شغلی بیشتری دارند. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در شرکت سخت‌افزاری، طراحی وب و شبکه‌های اینترنتی و وب سایت مشغول به کار شوند.

مهندسین کامپیوتر نرم‌افزار در صورت داشتن علاقه و پشتکار کافی، بدون هیچ تجهیزات خاصی می‌توانند شاغل شده و با گرفتن پروژه‌های مختلف حتی به صورت دور‌کار درآمد خوبی داشته باشند.

به طور کلی مهندسین کامپیوتر می‌توانند با تخصص و مهارت خود فرصت‌های زیر را برای خود ایجاد کنند:

 • فعالیت در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی که در حال حاضر این شکل از کار کردن برای مهندسین نرم‌افزار کمتر شده است.
 • فعالیت به صورت فریلنسری در شغل‌های تولید محتوا، سئو، تایپ، انجام تحقیقات دانشجویی، طراحی سایت، برنامه‌نویسی که در این بخش بیشتر طرفدار دارند.

چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

۲. رشته مهندسی آی تی یا فناوری اطلاعات، از بهترین رشته‌های بازار کار در ایران

واژه IT مخفف عبارت Information Tehchnology به معنی فناوری اطلاعات است و به تکنولوژی ایجاد کننده‌ای گفته می‌شود که  ارتباط بین دستگاه‌ها و هر آن چه منجر به انتقال و جابجایی داده و اطلاعات شده را کنترل می‌کند.

فناوری اطلاعات یا IT شامل مواردی همچون استفاده از رایانه‌های الکترونیکی و نرم‌افزار، تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات است. در زمان انتخاب رشته کنکور و در بخش معرفی رشته‌های ریاضی، قبولی در رشته IT در پاسخ به سوال چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟ بسیار رشته‌ای مناسب است.

تنوع گرایش‌های این رشته در مقاطع بالاتر، داشتن بازار کار مناسب به دلیل گسترش حوزه‌‌های تکنولوژی، داشتن مزیت دورکاری در این رشته و همچنین امکان ادامه تحصیل به خارج از ایران از جمله مزایای انتخاب این رشته دانشگاهی است.

بیشتر بخوانید: معرفی رشته‌های ریاضی

۳. رشته مهندسی پزشکی، رشته‌ای مناسب به دلیل گسترش تجهیزات پزشکی در ده‌های اخیر

رشته مهندسی پزشکی در مقاله چه رشته‌ای خوب است؟ از ترکیب دو گروه ریاضی و تجربی ایجاد شده است. مهندسین این رشته می‌توانند در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی، تعمیر، نگهداری و بهینه‌‌سازی قطعات و تجهیزات و در مواقعی با کمک دستگاهی نظیر لیزر در پزشکی به طور غیرمستقیم در تشخیص و درمان بیماری‌ها فعالیت کنند.

میزان درآمد مهندس پزشکی با توجه به میزان تجربه، دانش و تخصص او و همچنین  محل کار و نوع شغل خود متفاوت است. اگر برای شرکت‌های دولتی کار کند، هزینه مصوب شده آن شرکت‌ها را طبق قانون کار دریافت خواهد کرد. اما اگر در شرکت‌های خصوصی کار کرده و یا خود شرکت وارد‌کننده تجهیزات پزشکی را داشته باشد، حقوقی متفاوت و بالاتر از حد معمول کسب می‌کند.

۴. رشته مهندسی معماری، رشته پولساز کنکور ریاضی به شرط داشتن خلاقیت در اجرای ایده‌ها

رشته مهندسی معماری، رشته‌ای متشکل از فن و هنر است. جنبه هنری این رشته شامل نوآوری، خلاقیت در ایده‌پردازی، خلق محصول و زیبایی‌شناختی و تجسم فضای طراحی است و بخش فنی آن نیز شامل اجرای ایده مورد نظر، استفاده از تکنیک‌های ساخت و ساز و سایر بحث‌ها و محاسبات اجرایی است. در این رشته، گرایش‌های معماری داخلی و مدیریت پروژه جزوه گرایش‌های پرطرفدار این رشته است.

اگر تمایل دارید در این رشته تحصیل کنید، با انتخاب گرایش معماری داخلی و بعدها تاسیس دفتر معماری و طراحی داخلی می‌توانید به راحتی درآمد بالایی کسب نمایید. فرصت‌های شغلی زیر در رشته مهندسی معماری می‌تواند این رشته را به یکی از رشته‌های پولساز کنکور ریاضی تبدیل کند:

 • تاسیس شرکت طراحی معماری داخلی منازل
 • همکاری به عنوان طراح معمار در شرکت‌های معماری
 • طراحی داخلی ساختمان‌های مختلف از قبیل مسکونی، اداری، تجاری
 • طراحی نمای ساختمان‌های مختلف از قبیل مسکونی، اداری، تجاری
 • مشاور ساخت و ساز
بیشتر بخوانید: معرفی رشته معماری

چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

چه رشته‌ای در انسانی بازار کار خوبی دارد؟ پردرآمدترین شغل رشته انسانی

در پاسخ به سوال چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟ باید بگوییم در سال‌های اخیر رشته علوم انسانی طرفداران بیشتری را به نسبت رشته ریاضی و فیزیک در کنکور دارد. رشته‌های علوم انسانی نظیر رشته مدیریت‌ و برخی از شاخه‌های رشته مدیریت یا رشته حسابداری و برخی دیگر از رشته‌ها، به دلیل بازار کار مناسب و فراهم بودن شرایط مهاجرت و دریافت بورسیه تحصیلی به خارج از ایران، طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت چه رشته‌هایی است؟ آیا این رشته‌ها در ایران از بازار کار مناسبی برخوردار می‌باشد؟ در ادامه راجع به پردرآمدترین رشته‌های انسانی در ایران صحبت می‌کنیم.

۱. رشته مدیریت و شاخه‌های رشته مدیریت، از پردرآمدترین رشته‌های انسانی در ایران

 رشته مدیریت یکی از شغل‌های رشته انسانی برای خانم‌ها و آقایان است که از بازار کار خوبی در ایران برخوردار است. در هر سمت و هر شرکتی می‌توان با این رشته استخدام شد. به خصوص گرایش‌های رشته‌های مدیریت نظیر گرایش مالی، گرایش بیمه و گرایش بازرگانی جزو مشاغل پرسود در این رشته است. می‌توانید در مقاله معرفی رشته‌های مدیریت، بهترین گرایش‌ها به همراه بازار کار هر کدام را مطالعه کنید.

۲. رشته حقوق و وکالت در ایران از بهترین شغل‌های رشته انسانی برای آقایان و برای خانم‌ها

تمام روابط اجتماعی و تجاری که آثار حقوقی از آن ایجاد شده، در موضوع علم حقوق قرار می‌گیرد. به همین خاطر رشته حقوق بازار کار خوبی دارد و بعد از حسابداری از پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی است. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بانک‌ها و سایر مراکز دولتی و بخش خصوصی به عنوان مشاور حقوقی، در وزارت‌خانه‌ها و شهرداری‌ها و سردفتری دفاتر اسناد رسمی مشغول به کار شوند. به طور کلی فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه‌های شغلی نظیر حقوق قضایی، وکالت، محضر‌داری، کارشناس و مشاوره حقوقی فعالیت داشته باشند.

۳. رشته روانشناسی، بهترین شغل رشته انسانی برای خانم‌ها

در بخش رشته روانشناسی و بازار کار آن باید گفت یکی از بهترین شغل‌های رشته انسانی برای خانم‌ها است. این رشته در صورت تاسیس کلینیک می‌توان یکی از پردرآمدترین رشته‌های انسانی در ایران محسوب شود. از بهترین گرایش رشته روانشناسی در ایران می‌توان به روانشناسی بالینی و روانشناسی تحصیلی اشاره کرد. روانشناسان می‌توانند در فرصت‌های شغلی زیر فعالیت کنند و درآمد مناسبی را از این رشته کسب نمایند:

 • فعالیت در بهزیستی و مراکز درمانی کودکان
 • تاسیس کلینیک و مطب مشاوره و ارائه انواع خدمات درمانی و مشاوره‌ای به مراجعه‌کنندگان خود
 • فعالیت در مراکز و کلینیک‌های درمان اعتیاد
 • فعالیت به عنوان مشاور تحصیلی و شغلی

۴. رشته حسابداری، بهترین رشته در پاسخ به سوال چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

بازار کار رشته حسابداری بسیار خوب است. حسابداری از جمله رشته‌هایی که در دوران دانشجویی حقوق دارند، محسوب می‌شود. در حال حاضر تمام شرکت‌ها و مراکز دولتی و خصوصی نیاز به یک حسابدار ماهر دارند. مسائل و مشکلات مالی شرکت‌ها به دلیل رکود اقتصادی موجب شده تا حسابداران وضعیت شغلی بهتری داشته باشند. به همین دلیل رشته حسابداری به یکی از پر‌متقاضی‌ترین رشته‌های دانشگاهی تبدیل شده است. زمینه‌های شغلی رشته حسابداری بسیار گسترده است. به همین خاطر فارغ‌التحصیلان این رشته نباید نگران آینده شغلی خود باشند.

چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

۵. رشته اقتصاد، در زمره بهترین رشته‌های بازار کار در ایران

رشته اقتصاد همانند حسابداری در دسته رشته‌هایی که در دوران دانشجویی حقوق دارند، محسوب می‌شود. از جمله سازمان‌هایی که یک اقتصاد‌دان می‌تواند در آن‌ها مشغول به کار شود شامل وزارت صنایع، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، مرکز آمار کشور و بخش‌های مختلف وزارت اقتصاد کشور است.

همچنین می‌تواند در سمت‌های مختلف متصدی بانک، مدیر مالی کارشناس امور مالیاتی، مدیر فروش، مشاور کسب و کار، تحلیل‌گر مالی در شرکت‌ها و موسسات دولتی و خصوصی مشغول به کار شود.

۶. رشته مدیریت اجرایی (MBA)، در پاسخ به سوال ارشد چه رشته‌ای بازار کار دارد؟

رشته ام بی ای از رشته‌های پول‌ساز و پردرآمد است که در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. زمینه‌های کاری این رشته بسیار گسترده است و در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها به یک نیروی آموزش‌دیده در این رشته نیاز است. این رشته دارای زیر شاخه‌های متعددی است که هر کدام از آن‌ها به طور مستقل حوزه کاری خود را دارند. نظیر بازاریابی، مدیریت فروش و برنامه‌ریزی و استراتژیک.

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در سمت‌های مدیرعامل سازمان‌ها، مدیر و کارشناس فروش، مدیر و کارشناس برنامه در سازمان‌ها و دپارتمان‌های بازاریابی، مدیر اجرایی و اداری و پست‌هایی که نیازمند تخصص‌های چندگانه بوده، فعالیت کنند.

بهترین رشته‌های تجربی از نظر بازار کار کدام است؟

بازار کار رشته‌ تجربی در ایران بسیار پررونق است. به همین دلیل است که از بین تعداد کل داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که ۱۴۸۹۲۲۰ نفر بوده است، تنها ۵۷۴۷۵۱ نفر را داوطلبان رشته تجربی تشکیل داده است. یعنی بیشترین تعداد داوطلبان کنکور ۱۴۰۱، برای رشته تجربی بوده است. در ادامه می‌خواهیم راجع به بهترین رشته‌های تجربی از نظر بازار در بخش معرفی رشته‌های تجربی کار صحبت کنیم که رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی در راس آن قرار دارند.

۱. رشته‌ پزشکی، آرزوی هر داوطلب کنکور تجربی

رشته پزشکی یک رشته کاربردی با زیر شاخه‌های متعدد، از بازار کار خوبی برخوردار بوده و یکی از پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی محسوب می‌شود.  فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند بعد از پایان دوره تحصیلات خود در زمینه‌های زیر فعالیت کنند:

 • طبابت در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی و خصوصی
 • ویزیت بیماران در مطب‌های شخصی خود
 • مدیریت و سرپرست مراکز بهداشت شهری و روستایی
 • همکاری با سازمان‌های دولتی و خصوصی
 • انجام کارهای تحقیقاتی در ارتباط با بیماری‌های مختلف

۲. دندانپزشکی، از بهترین رشته‌های بازار کار در ایران 

پیش بینی شده است که بازار این رشته در سال‌های آینده به دلیل پیشرفت بهداشت در کشور کاهش یابد و از حالت دندان‌پزشکی عمومی خارج شده و جنبه تخصصی‌تر پیدا کند. همین الان هم شما شاهد رشد این رشته و تخصص در زمینه زیبایی‌های دندان و دهان هستید. در حال حاضر تنها مراجعه‌کنندگان دندان‌پزشکان افرادی نیستند که مشکلات دندانی داشته، بلکه خیلی از آن‌ها برای زیبایی، تغییر فرم لبخند و غیره مراجعه می‌کنند.

ارتودنسی، پروتز‌های دندانی، استفاده از روکش‌های دندانی نظیر لیمیت، کامپوزیت و یا ایمپلنت، جرم‌گیری دندان، زیباسازی ساختار لثه و دندان از جمله مهم‌ترین خدمات زیبایی دندان‌پزشکان محسوب می‌شود که بابت هر کدام هزینه‌های بعضاً کزافی را دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: درآمد دندانپزشکی

چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

۳. علوم آزمایشگاهی، از بهترین رشته‌های تجربی از نظر بازار کار 

رشته علوم آزمایشگاهی در پی شناخت علل وجود بیماری‌های مختلف در بیمار است. این رشته راه تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف را آسان می‌کند. این رشته به دلیل کمک به شناخت و تشخیص بیماری یکی از پر‌مراجعه‌ترین رشته‌های دانشگاهی بوده و به دلیل توسعه و اهمیت امر بهداشت، از بازار کار خوبی برخوردار است و فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

۴. رشته داروسازی یکی از بهترین رشته‌‌ها در پاسخ به سوال چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

رشته داروسازی از بازار کار خوبی برخوردار است. در یک بیمارستان به ازای هر ۱۱۰ تخت، یک دکتر داروساز بالینی و دو دکتر داروساز عمومی نیاز است. در این رشته به دلیل داشتن بازار کار مناسب، حدود ۹۰ درصد فارغ‌التحصیلان جذب بازار کار می‌شوند. که از این میان ۸۰ درصد آن‌ها در داروخانه‌ها و مابقی وارد صنایع داروسازی و کارخانه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی خواهند شد. همچنین فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش تحقیقات داروخانه‌ها یا در بخش داروهای گیاهی مشغول به کار شوند.

۵. فیزیوتراپی، از رشته‌هایی که در دوران دانشجویی حقوق دارند!

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های توان بخشی است که با استفاده از عوامل فیزیکی مانند نور، گرما، سرما و الکتریسیته و عوامل مکانیکی فیزیکی نظیر تمرینات ورزشی و ماساژ درمانی به درمان بیماران با آسیب‌های مختلف می‌پردازد. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز دولتی نظیر بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها مشغول کار شوند. همچنین با گذراندن دوره طرح خود و داشتن سابقه کار (۶سال سابقه کار در مراکز استان ها و ۳ سال سابقه در شهرستان‌ها) می‌توانند اقدام به تاسیس کلینیک خصوصی فیزیوتراپی کنند.

همچنین این رشته از جمله رشته‌هایی که در دوران دانشجویی حقوق دارند نیز محسوب می‌شود. زیرا دانشجویان این رشته می‌توانند به عنوان کارورز و دستیار پزشک در کلینیک‌های درمانی مشغول کار شوند.

بیشتر بخوانید: معرفی رشته فیزیوتراپی

۶. رادیولوژی، در پاسخ به سوال چه رشته‌ای در دانشگاه بخوانم؟

کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که برای یک‌بار هم که شده به بخش رادیولوژی مراجعه نکرده باشد. این رشته از بازار کار خوبی برخوردار است. تعداد افرادی که به دلیل تصادفات، معلولین جنگی و سالمندان به این بخش مراجعه کرده، زیاد است. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در موسسات تصویرنگاری، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند.

۷. تکنسین اتاق عمل، در پاسخ به سوال چه رشته‌ای بازار کار خوبی دارد؟

فارغ‌التحصیلان رشته تکنسین اتاق عمل در دو حالت می‌توانند در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشغول به کار شوند. در حالت اول، معمولاً تکنسین‌های اتاق عمل به عنوان  سیرکولر (فرد غیر استریل بوده تا احتیاجات ضروری را در حین جراحی فراهم کند. این افراد حق نزدیکی به بیمار را ندارند).

در حالت دوم اسکراب (فرد استریل است که در یک محیط یک متری در کنار جراح و با همراهی جراح، عمل را انجام می‌دهند) در اتاق عمل فعالیت می‌کنند. این رشته نیز همانند ۶ رشته دیگر تجربی، از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی بوده و درآمد خوبی دارد.

ورود به بهترین رشته‌های دانشگاهی با کمک استادبانک

برای کسب رتبه عالی که دست‌تان برای انتخاب رشته باز باشد، نیاز دارید تا بهترین آموزش‌دهنده‌ها و اساتید تدریس را در کنار خود داشته باشید. همچنین برای یک انتخاب رشته موفق نیاز به بهترین مشاورین تحصیلی در حوزه انتخاب رشته کنکور دارید. برای هر دو نیاز آموزشی خود می‌توانید به وب‌سایت استادبانک مراجعه کنید.

اساتید تدریس خصوصی استادبانک چه در زمینه تدریس خصوصی و چه در زمینه خدمات مشاوره تحصیلی می‌توانند شما را یک گام به موفقیت برسانند. زیرا همگی توانمند و باتجربه در امر تدریس و مشاوره هستند. می‌توانید با مشاهده رزومه تحصیلی و سوابق‌کاری‌شان و همچنین مشاهده نظرات شاگردان و مراجعه‌کنندگان این اساتید، صحت این قضیه را بررسی کنید. برای این امر تنها کافیست روی لینک تدریس خصوصی استادبانک کلیک کرده یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ جهت راهنمایی و مشاوره از تیم پشتیبانی استادبانک تماس بگیرید.

رشته‌های پولساز کنکور ریاضی شامل چه رشته‌هایی است؟
 • رشته کامپیوتر ، مهندسی نرم‌افزار این رشته
 • رشته مهندسی معماری
 • رشته مهندسی پزشکی
 • رشته مهندسی IT  یا فناوری اطلاعات

 

چه رشته‌ای در انسانی بازار کار خوبی دارد؟
 • رشته وکالت یا حقوق
 • رشته حسابداری
 • رشته روانشناسی
 • رشته مدیریت با گرایش‌های بیمه، مالی و بازرگانی
 • رشته اقتصاد
بهترین رشته‌های تجربی از نظر بازار کار کدامند؟
 • رشته پزشکی و گرایش‌های آن
 • رشته دندان‌پزشکی
 • رشته داروسازی
 • رشته علوم آزمایشگاهی
 • رشته فیزیوتراپی
 • رشته تکنسین اتاق عمل
 • رشته رادیو‌لوژی