انتخاب رشته کنکور انسانیمعرفی رشته های انسانی

بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت + شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و سایر کشورها

ملیحه فراهانی نویسنده
3408 0
04 تیر 1401
رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی در ایران

بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت کدام رشته‌ها هستند؟ معمولاً خیلی از داوطلبان کنکور سراسری و آزاد در رشته علوم انسانی در پی این هستند که بدانند بهترین رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه سراسر دنیا کدام رشته‌ها هستند؟ دانشجویانی که در رشته‌های دانشگاهی علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند، برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، در پی فهمیدن این موضوع بوده که چه رشته و گرایشی با رشته تحصیلی آن‌ها مطابقت دارد؟

امروزه رشته‌‌های علوم انسانی و اجتماعی برای پذیریش در دانشگاه‌های کشورهای خارجی از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از مهم‌ترین مزایا تحصیل در زیرشاخه‌های علوم انسانی در خارج، پایین بودن هزینه‌های تحصیل نسبت به رشته‌های پزشکی است. دریافت کمک هزینه و اسکالرشیپ دانشگاهی و به دست آوردن بازار کار مناسب از مزایای دیگر تحصیل در رشته علوم انسانی است که با برنامه‌ ریزی درسی و اقدامات مناسب می‌توان راه رسیدن به بورسیه تحصیلی در رشته‌های انسانی را کسب کرد.

در این مقاله از مجله استادبانک قصد داریم به‌طور ویژه راجع به رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا و سایر کشورها صحبت کنیم.

رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی

بهترین رشته‌های علوم انسانی برای مهاجرت را با کمک مشاور تحصیلی انتخاب کنید

در زمان انتخاب رشته‌های علوم انسانی بهتر است ذهنیتی باز داشته باشید. بدانید این جایگاه این رشته در دنیا به چه صورت بوده و با توجه به رتبه خود بهتر است کدام یک از رشته‌های علوم انسانی را انتخاب کنید تا برای مهاجرت و بورسیه گرفتن نیز مناسب باشد. در واقع برای انتخاب رشته دانشگاهی به تمام ابعاد انتخاب رشته یعنی علاقه و توجه در آن، بازار کار مناسب رشته مورد نظر در ایران و همچنین وضعیت پذیریش و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های خارج از ایران فکر کنید.

در این مسیر بهترین شخصی که می‌تواند شما را راهنمایی کند و بهترین اطلاعات و قوانین مرتبط با انتخاب رشته را به شما بگوید، مشاور تحصیلی است. بنابراین در قدم اول قبل از اقدام به انتخاب رشته و قبل از اقدام به پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور بهتر است با یک مشاور تحصیلی خبره و آگاه مشورت کنید تا بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت را بشناسید.

بهترین‌ رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی در خارج از ایران کدامند؟

در بخش معرفی رشته های انسانی از پرمتقاضی‌ترین رشته‌های علوم انسانی برای دریافت بورسیه تحصیلی، رشته‌های حقوق، روانشناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد، علوم سیاسی و حسابداری قرار دارند که از بهترین رشته های تحصیلی در دنیا در حوزه‌ی علوم انسانی شناخته می‌شوند. اگر بخواهیم به طور دقیق راجع به این رشته‌ها توضیح دهیم، هر کدام از آن‌ها شامل نکات زیر است:

1.رشته حقوق؛ انتخابی عالی برای دریافت بورسیه علوم انسانی

رشته حقوق جزو رشته‌های تاپ انسانی است که برای قبولی در دانشگاه‌های دولتی و برجسته ایران باید رتبه پایینی داشته باشید. این رشته از شاخه‌های علوم انسانی در خارج از کشور نیز جزو رشته‌های تاپ و پرمتقاضی انسانی محسوب می‌شود. به خصوص کشورهای انگلستان و فرانسه مهد این رشته برای تحصیل هستند.

2.رشته روانشناسی از پرطرفدارترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت

روانشناسی از پرطرفدارترین رشته‌های علوم انسانی در ایران و خارج از ایران است. از پرمتقاضی‌ترین گرایش‌های این رشته، روانشناسی بالینی است. هرچند که گرایش‌های روانشناسی رشد، روانشناسی سلامت، روانشناسی عمومی، روانسنجی و چند گرایش دیگر نیز پرطرفدار هستند. برای پذیریش بورسیه تحصیلی در این رشته‌ و گرایش‌های آن، کشورهایی نظیر انگلیس، آلمان، اتریش، ایتالیا و اسپانیا، یونان، بلژیک می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

3.جامعه شناسی؛ تحصیل جامعه‌شناسی در آلمان 

رشته جامعه‌شناسی در ایران چندان طرفدار ندارد اما در کشوری نظیر آلمان از محبوبیت زیادی برخوردار است که می‌توانید از طریق این رشته در مقاطع لیسانس، ارشد و دکتر اقدام به اپلای در این کشور کنید. این نوع از رشته‌های علوم پایه در کشورهای طراز اول جهان اهمیت خاصی دارند و از بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت شناخته می‌شوند.

4.رشته اقتصاد؛ بورسیه تحصیلی اقتصاد با نمره بالا مدرک زبان

رشته‌ اقتصاد در سال‌های اخیر در ایران محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در خارج از کشور نیز از رشته‌هایی با بازار کار مناسب است. برای مثال در کشور انگلستان، رشته اقتصاد مانند پزشکی محبوبیت دارد. همچنین تحصیل در این رشته در ایتالیا به دلیل هزینه پایین و کیفیت بالای آموزشی پرمتقاضی است. کشورهای بلاروس، اتریش و آلمان نیز برای ادامه تحصیل در رشته اقتصاد مناسب هستند.

البته نباید فراموش کرد که شرط دریافت بورسیه تحصیلی در این رشته، داشتن معدل بالا و کسب مدرک آیلتس با نمره بالای ۷ یا تافل با نمره ۹۰ تا ۱۰۰ است. بنابراین تقویت زبان و پیشرفت در مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی برای آمادگی در آزمون آیلتس یا آزمون تافل شرط مهم و اساسی مهاجرت برای تحصیل و پذیرش در رشته اقتصاد و سایر رشته‌های پرطرفدار علوم انسانی است. در این بخش پیشنهاد می‌شود برای یادگیری زبان انگلیسی و رسیدن به مهارت در این زبان، از چند استاد خبره تدریس خصوصی زبان مشورت و کمک بگیرید.

دسترسی به معلم خصوصی ielts

5.علوم سیاسی؛ بورسیه رشته انسانی در اروپا

یکی از رشته‌های پرطرفدار در کشورهایی اروپایی نظیر اتریش، فرانسه و ایتالیا، رشته علوم سیاسی است که کشورهای پذیرنده بورسیه، حمایت مالی مناسبی از دانشجویان این رشته به عمل می‌آورند.

6.تحصیل در حسابداری و مالی خارج از کشور

داوطلبانی که قصد اپلای در رشته حسابداری را دارند باید از شرایط این رشته و نحوه پذیرش آن در کشور مقصد به خوبی اطلاع پیدا کنند. به طور ویژه کشورهای هلند، نروژ، اتریش، فرانسه و انگلستان در زمره بهترین کشورها برای پذیریش در این رشته و سایر رشته‌های علوم انسانی هستند.

رشته حسابداری، رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی

شرایط تحصیل در رشته‌های علوم انسانی در کانادا

اطلاع از پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی به شما کمک می‌کند تا با اطلاع از بازار کار رشته مورد نظر، انتخاب رشته کنکور را انجام دهید. اطلاع از پردرآمدترین و متقاضی‌ترین رشته‌های دانشگاهی علوم انسانی برای اقدام به مهاجرت تحصیلی نیز توصیه می‌شود. اما به طور ویژه برخی از داوطلبان ادامه تحصیل در رشته‌های دانشگاهی علوم انسانی می‌خواهند شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را بدانند.

باتوجه به اطلاعاتی که در مورد نحوه پذیریش دانشجو در دانشگاه‌های کانادا موجود است، باید بگوییم بهترین مرجع و منبع برای پی‌بردن به نحوه پذیریش در رشته‌های بورسیه‌دار انسانی، خود دانشگاه‌ها است که به صورت درون سازمانی و با کمک‌های دولتی، انواع فاندها و هزینه‌های تحصیلی را به دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌دهند.

بر همین اساس شما باید در هنگام اخذ پذیرش و اقدام به مهاجرت تحصیلی، از دپارتمان پذیرش دانشگاه کانادایی تمام اطلاعات لازم راجع شرایط دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته علوم انسانی و غیره را بدانید تا با اطلاع کامل راجع به نحوه بورسیه رشته‌های علوم انسانی، شرایط اپلای و سایر قوانین، اقدام به مهاجرت کنید.

در کنار اطلاع از قوانین پذیریش موسسه علمی مورد نظر، برای پذیرش در یکی از رشته‌های علوم انسانی در کانادا، داوطلبان نیاز است تا نتایج به دست آمده از یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنند. به طور کلی حداقل نمره قبولی در آزمون آیلتس برای پذیریش در رشته علوم انسانی در کانادا نمره ۶.۵ در نظر گرفته شده است و حداقل نمره قبولی در آزمون تافل برای قبولی در یکی از بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت، بین ۸۰ و ۹۰ تعیین شده است. البته که هر دانشگاه و موسسه سقف مربوط به خود را برای قبولی در امتحان‌های معتبر زبان انگلیسی دارند و برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به کسب مدرک GRE نیز است تا فرآیند جذب دانشجو به طور کامل طی شود.

معلم خصوصی gre

بهترین رشته‌های علوم انسانی در کانادا

از مهم‌ترین گرایش‌های رشته علوم انسانی برای تحصیل در کانادار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حقوق
 • روانشناسی
 • اقتصاد
 • تاریخ
 • زبان شناسی

این شاخه‌های تحصیلی از بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت هستند که فرصت بسیار خوبی را پیش‌روی دانشجو قرار می‌دهند.

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته حقوق و سایر رشته‌های علوم انسانی

کانادا یکی از مقاصد عالی برای تحصیل در بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت است. این کشور مراکز علمی شرشناس و مشهوری را در حوزه‌ی علوم پایه دارد که اصلی‌ترین رشته‌های انسانی در آن‌ها تدریس می‌شوند. از مهم‌ترین موسسات و دانشگاه‌هایی کانادایی که اقدام به پذیریش دانشجویان در رشته علوم انسانی می‌کنند، دانشگاه‌های زیر هستند:

1.دانشگاه آلبرتا با هدف تحصیل در بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت

این دانشگاه یکی از ۵ دانشگاه برتر در کشور کانادا است. دانشگاه آلبرتا دارای بیش از 200 دوره آموزشی در مقطع کارشناسی و دارای ۱۸ دانشکده برای تحصیل است. باتوجه به بورسیه‌هایی که این دانشگاه برای ادامه تحصیل به دانشجویان داخلی و خارجی می‌دهد و همچنین باتوجه به رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه‌های مطرح دنیا، یکی از بهترین گزینه‌ها برای پذیریش دانشجو در رشته‌های علوم انسانی است.

2.دانشگاه کویینز کانادا برای تحصیل رشته‌های انسانی

دانشگاه کویینز یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا بوده که میزبان دانشجویان بین‌المللی از بیش از ۱۰۰ کشور جهان است. این دانشگاه می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در یکی از رشته‌های علوم انسانی باشد که در استان آنتاریو کانادا واقع شده است.

3.دانشگاه بریتیش کلمبیا؛ از برترین انتخاب‌ها برای رشته‌های علوم پایه

دانشگاه بریتیش کلمبیا در فهرست ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در کانادا نیز به عنوان سومین دانشگاه برتر شناخته شده است. حتی می‌توان این دانشگاه را قدیمی‌ترین دانشگاه در استان بریتیش کلمبیا کانادا دانست. این دانشگاه هر سال میزبان جمعیت زیادی از دانشجویان رشته‌های علوم انسانی چه داخلی و چه بین‌المللی است.

در کنار این سه دانشگاه برجسته و مهم، دانشگاه‌‌های تورنتو (برترین دانشگاه در کانادا)، دانشگاه مک مستر (جزوه فهرست ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان است)، دانشگاه مک گیل و دانشگاه واترلو نیز جزو بهترین موسسات آموزشی برای تحصیل در بهترین رشته‌های علوم انسانی در کانادا هستند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی

رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی در اروپا

اروپا بهشت دانشجویان رشته علوم انسانی است. به طور کلی پذیریش و اپلای در رشته‌های علوم انسانی برای کشورهای اروپایی آسان‌تر از رشته‌های فنی و مهندسی است. به طور ویژه‌تر برای دریافت شرایط بورسیه تحصیلی در اروپا، رشته‌های زیر محبوبیت بیشتری دارند.

1.مدیریت از پرطرفدارترین رشته‌های انسانی برای تحصیل در اروپا

رشته مدیریت، جزو رشته‌های برتر اروپا است که در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در دانشگاه‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد. این رشته میان دانشجویان فروانی دارد که تمایل دارند در شاخه‌های مدیریت تحصیل کنند. دانشگاه‌های اروپایی رشته‌های مدیریت متنوعی را ارائه می‌دهند که گرایش‌های آن‌ها بسیار متعدد و وسیع است.

2.حقوق؛ یکی از بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت

گرفتن پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه‌های برتر اروپا سخت است. البته در ایران نیز حقوق جزو رشته‌های تاپ علوم انسانی محسوب می‌شود که در زمان انتخاب رشته کنکور، داوطلبان این رشته را جزو اولین انتخاب‌های خود قرار می‌دهند. به طور کلی فرانسه و دانشگاه سوربن را برای تحصیل رشته حقوق مقدم بر هر دانشگاهی می‌شناسند.

3.تحصیل روانشناسی در ایتالیا و چند کشور مطرح اروپایی

این رشته در اکثر کشورهای پیشرفته اروپا نظیر ایتالیا، انگلیس، آلمان و فرانسه طرفداران زیادی دارد. به خصوص گرایش‌های روانشناسی بالینی، روانشناسی کودک و روانشناسی صنعتی بسیار به‌روز و قابل توجه هستند.

4.تحصیل در حسابداری و مالی خارج از کشور

رشته حسابداری و مالی و همچنین زیرشاخه‌های آن چه در ایران و چه خارج از آن همیشه طرفدار داشته و در حال حاضر یکی از پردرآمدترین رشته‌ها برای فارغ‌التحصیلان آن محسوب می‌شود.

5.علوم سیاسی یکی از خاص‌ترین رشته‌های علوم انسانی برای مهاجرت

علوم سیاسی و روزنامه‌نگاری رشته‌هایی مانند علوم سیاسی و روزنامه‌نگاری نیز همیشه طرفداران خاص خود را در سراسر دنیا دارد.

دانشگاه‌های بورسیه رشته انسانی در اروپا، آمریکا و سایر کشورها

بورسیه علوم انسانی، امکان آموزشی ویژه‌ای است که بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند. هزینه‌های تحصیل در آمریکا، اروپا یا کشورهای آسیایی سنگین است و محصل به فکر کاهش این مخارج است. گرفتن بورسیه در بهترین رشته‌های علوم انسانی برای مهاجرت به دانش‌پژوه کمک می‌کند تا این مسیر را راحت‌تر پشت‌سر بگذارد.

دانشگاه‌های مطرحی در دنیا وجود دارند که دانشجویان بین المللی در سرتاسر جهان را بورسیه می‌کنند. در ادامه دانشگاه‌های برتر جهان را که در پرطرفدارترین و بهترین رشته‌های علوم انسانی به دانش‌پژوه‌هان بورسیه ارائه می‌کنند را به شما معرفی می‌کنیم:

1.دانشگاه آکسفورد؛ انتخابی فوق‌العاده برای بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت

دانشگاه آکسفورد واقع در آکسفورد کشور انگلستان است و قدمت بسیار زیادی دارد. تقریباً ۲۲.۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که تقریبا ۴۰ درصد از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. دانشگاه آکسفورد در بین دانشگاه‌های برتر جهان در رشته علوم انسانی، جایگاه اول را به خود اختصاص داده است و می‌توان گفت عنوان بهترین دانشگاه علوم انسانی جهان را یدک می‌کشد.

دانشگاه آکسفورد جزو دانشگاه‌های دولتی کشور انگلستان به حساب می‌آید که می‌تواند انواع کمک هزینه‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان خود قرار دهد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد باید به طور مستقیم با دپارتمان‌های تحصیلی دانشکده مربوطه ارتباط بگیرید، زیرا دانشکده‌های این دانشگاه مستقل و خودگردان هستند.

2.دانشگاه هاروارد آمریکا؛ تحصیل در آمریکا با رشته‌های علوم انسانی

دومین رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر رشته علوم انسانی به این دانشگاه تعلق می‌گیرد. دانشگاه هاروارد، قدیمی‌ترین موسسه تحصیلات عالی کشور آمریکا محسوب می‌شود. دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد و از ۲۱.۰۰۰ نفر دانشجویی که در حال تحصیل در این دانشگاه هستند، ۵.۸۷۷ نفر از آن‌ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند.

اگر بخواهیم به ترتیب مابقی برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته علوم انسانی را نام ببریم، موارد زیر است:

3.دانشگاه کمبریج از بهترین مراکز علمی رشته‌های علوم انسانی

سومین جایگاه را در بین فهرست بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی دنیا دارد بسیاری از بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

4.دانشگاه برکلی کالیفرنیا

چهارمین دانشگاهی که در فهرست بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی دنیا قرار دارد، دانشگاه برکلی کالیفرنیا است و تنها در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

5.دانشگاه ییل

پنجمین جایگاه بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی دنیا، به دانشگاه ییل تعلق می‌گیرد.

6.دانشگاه استنفورد از بهترین دانشگاه‌های آمریکا

دانشگاه استنفورد در ایالت کالیفرنیا کشور آمریکا واقع شده و در منطقه سیلیکون ولی، در نزدیکی شرکت‌های معتبری همچون یاهو و گوگل قرار دارد. ششمین جایگاه بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی دنیا، به این دانشگاه اختصاص می‌یابد.

7.دانشگاه نیویورک؛ تحصیل در آمریکا در همه‌ی مقاطع تحصیلی

دانشگاه نیویورک رتبه هفتم این رنکینگ را به خود اختصاص داده و در شهر نیویورک آمریکا واقع شده است. این در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد،‌ در رشته‌هایی مانند حسابداری و اقتصاد، حقوق و مطالعات قضایی، روانشناسی و فلسفه به دانشجویان خدمات آموزشی می‌دهد.

8.دانشگاه پرینستون

رتبه هشتم این رنکینگ به دانشگاه پرینستون تعلق می‌گیرد که در کشور آمریکا واقع شده و از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا محسوب می‌شود.

9.دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

این دانشگاه در جایگاه نهم دانشگاه برتر جهان در رشته علوم انسانی و همچنین بین بهترین دانشگاه‌های دنیا در جایگاه ۴۰ قرار دارد.

10.دانشگاه کلمبیا برای تحصیل در بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت 

دهمین جایگاه رنکینگ بهترین دانشگاه علوم انسانی دنیا، از آن دانشگاه کلمبیا واقع در شهر نیویورک آمریکا است. دانشگاه کلمبیا جزو دانشگاه‌هایی است که پذیرش در آن کار سخت بوده و نرخ پذیرش تنها ۵ درصد است.

11.دانشگاه ادینبرو اسکاتلند؛ محل تحصیل بزرگان علم و هنر

دانشگاه ادینبرو اسکاتلند واقع در شهر ادینبرو، یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا است و به طور معمول بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. نکته جالب این است که افراد سرشناسی مانند داروین، جی کی رولینگ و الکساندر گراهام بل تحصیلات خود را در این دانشگاه گذرانده‌اند.

12.دانشگاه UCL؛ کالج دانشگاهی لندن 

دانشگاه UCL که جایگاه دوزادهم را در رنکینگ بهترین دانشگاه علوم انسانی دنیا به خود اختصاص داده است، در شهر لندن انگلستان قرار دارد.

13.موسسه فناوری ماساچوست؛ معتبر و قدرتمند در رشته‌های علوم انسانی

موسسه فناوری ماساچوست علاوه بر اینکه جایگاه سیزدهم در فهرست بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی جهان را دارد، جایگاه اول در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا را نیز به خود اختصاص داده است. یعنی می‌توان لقب «بهترین دانشگاه دنیا» را به این موسسه اختصاص داد.

14.دانشگاه شیکاگو با پذیرش سخت در بورسیه تحصیلی

چهاردهمین دانشگاه برتر علوم انسانی دنیا، دانشگاه شیکاگو است. نرخ پذیرش این دانشگاه پایین بوده و حدود ۶ درصد است.

15.دانشگاه ملی سنگاپور؛ بهترین رشته‌های انسانی برای مهاجرت را در آسیا بخوانید!

دانشگاه ملی سنگاپور جایگاه پانزدهم را در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی دنیا به خود اختصاص داده است.

16.مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

شانزدهمین دانشگاه برتر علوم انسانی دنیا، مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن یا به اختصار LSE است. این مدرسه در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا در جایگاه ۴۹ قرار دارد.

17.دانشگاه‌ تورنتو برای تحصیل در کانادا

هفدهمین دانشگاه برتر علوم انسانی دنیا است که در شهر تورنتو کانادا واقع شده است.

18.دانشگاه ملبورن با هدف مهاجرت تحصیلی به استرالیا

جایگاه هجدهم بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی دنیا، به دانشگاه ملبورن استرالیا تعلق می گیرد.

19.دانشگاه هامبولت آلمان؛ بورسیه تحصیلی در رشته‌های علوم انسانی

دانشگاه هامبولت واقع در شهر برلین آلمان بوده و قدیمی‌ترین دانشگاه برلین محسوب می‌شود. دانشکده‌های علوم انسانی دانشگاه هامبولت آلمان شامل دانشکده حقوق، علوم فرهنگی، اجتماعی و تربیتی، روانشناسی، فلسفه و دانشکده علوم اقتصاد است.

20.دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

بیستمین جایگاه در بهترین دانشگاه‌های علوم انسانی دنیا را نیز، دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا از خود کرده است.

رشته بورسیه‌دار علوم انسانی ایران

تاثیر رتبه کنکور در دریافت بورسیه تحصیلی در رشته علوم انسانی

اولین قدم برای اینکه بتوانید وارد فضای دانشگاهی شوید و تحصیل در دانشگاه‌های مطرح ایران در رشته‌های علوم انسانی نظیر دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، شهید بهشتی و غیره را تجربه کرده و همچنین شرایط پذیریش و اپلای از این دانشگاه‌ها را به خارج از کشور فراهم نمایید، کسب رتبه خوب در کنکور است.

بعد از کسب رتبه بالا در کنکور، با کمک مشاور تحصیلی و انتخاب‌های بهینه می‌توانید مسیر قبولی خودتان را در دانشگاه‌های برتر ایران و خارج از ایران هموار کنید. با برنامه‌ریزی درسی مناسب، با کمک از برترین اساتید تدریس خصوصی در ایران و با بهترین مشاورین تحصیلی در امر انتخاب رشته کنکور می‌توانید مسیر رسیدن به اهداف خود را آسان‌تر نمایید.

برای دریافت بهترین خدمات تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی به استادبانک مراجعه کنید

می‌توانید در مسیر رسیدن به موفقیت، قبولی در برترین دانشگاه‌های ایران و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، آمریکا و سایر کشورها روی اساتید تدریس خصوصی استادبانک و مشاورین تحصیلی آن حساب کنید. از شرایط بسیار مهم برای پذیریش در برترین دانشگاه‌ها، کسب معدل بالا و همچنین کسب نمره بالا در یکی از آزمون‌های معتبر انگلیسی است. بنابراین می‌توانید در هر دو مورد از اساتید تدریس خصوصی استادبانک کمک و راهنمایی دریافت کنید. جهت راهنمایی و مشاوره بیشتر در زمینه درخواست معلم خصوصی و سایر خدمات مشاوره‌ای مجموعه استادبانک، با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید.

بهترین‌ رشته‌های بورسیه‌دار علوم انسانی در خارج از ایران کدامند؟
 • حقوق
 • حسابداری و مالی
 • اقتصاد
 • روانشناسی
 • علوم سیاسی
بهترین دانشگاه‌های کانادا برای رشته‌های علوم انسانی کدامند؟
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه تورنتو کانادا
 • دانشگاه کویینز
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
سه دانشگاه اول دنیا برای تحصیل در رشته علوم انسانی کدامند؟
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه کمبریج