آموزش زبان

یادگیری زبان انگلیسی از صفر + ۸ پیشنهاد شگفت‌انگیز برای یادگیری زبان انگلیسی از پایه

ملیحه فراهانی نویسنده
2480 0
09 مرداد 1401
آموزش زبان انگلیسی از صفر

 یادگیری زبان انگلیسی از صفر معمولاً در سنین پایین بهتر اتفاق می‌افتد. شاید تاکنون این ضرب‌المثل ماهی را هروقت از آب بگیری، تازه است را شنیده‌اید. طبق این ضرب‌المثل شما در هر سنی می‌توانید یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا صد را شروع کنید. سرعت یادگیری در سنین پایین‌تر بالا بوده و تمرکز و دقت نیز هنگام آموزش بیشتر است. اما باز هم اگر شرایط یادگیری زبان انگلیسی از صفر را پیدا کرده‌اید، فرقی نمی‌کند در چه سن و سالی قرار دارید. اقدام کنید و با بهترین روش‌های آموزش زبان به همراه نکات کلیدی این مقاله و داشتن صبر و حوصله به هدف خود برسید.

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

نقش مشاور تحصیلی در یادگیری و آموزش زبان انگلیسی از پایه

برای مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی به خصوص اگر به صورت خودخوان و مستقل انجام شود، نیاز به یک برنامه‌ریزی مشخص، اجرای صحیح برنامه و مطالعه هدفمند وجود دارد. خیلی مواقع به دلیل نبود برنامه مشخص و نظم در مطالعه، یادگیری و آموزش زبان انگلیسی از پایه را رها کرده و به وقت دیگری موکل می‌کنید. در کنار عدم برنامه‌ریزی، ناآگاه بودن نسبت به منابع زبان انگلیسی نیز، یادگیری این زبان را برای‌تان دشوار می‌کند. بنابراین در این شرایط مشورت گرفتن از فرد متخصص نظیر مشاور تحصیلی می‌تواند به همان اندازه که برای دانش‌آموزان مدارس مفید و موثر بوده، برای شما نیز تاثیر‌گذار باشد.

با حضور مشاور تحصیلی یاد می‌گیرید چطور برنامه‌ریزی کنید، نحوه مطالعه هدفمند را یاد گرفته و نظم در اجرای برنامه را به صورت جدی پیش می‌برید. بنابراین می‌توان برای شروع یک یادگیری هدفمند به صورت مستقل در قدم اول از یک مشاور تحصیلی کمک بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی از صفر در خانه با نکات طلایی زیر

یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا صد در خانه با اهداف مختلفی انجام می‌شود. برخی برای رسیدن به تسلط در مهارت speaking و راحت صحبت کردن در محیط انگلیسی زبان نیاز به یادگیری و آموزش دارند. برخی دیگر از زبان‌آموزان با هدف مهاجرت و آمادگی برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، می‌خواهند یک‌بار برای همیشه مشکل‌شان را در زبان رفع کرده و به آمادگی بالا برسند.  بعضی از مردم نیز برای شرکت در آزمون‌های ورودی برخی از مشاغل و موسسات یا برای آمادگی در کنکور پیش‌روی‌شان، نیاز داشته که زبان خود را به حدی قابل قبولی برسانند.

در هر صورت با هر هدفی، برای یادگیری زبان، مسیر آموزش کاملاً مشخص است. استفاده از بهترین آموزش دهنده یا معلم زبان انگلیسی در کنار مطالعه بهترین منبع یادگیری زبان انگلیسی، می‌تواند معجزه کند. اما به طور دقیق‌تر و با جزئیات بیشتر، در ادامه به تک تک نکاتی که باید رعایت شود تا به هدف خود از یادگیری زبان برسید، اشاره شده است.

۱. رفع همه محدودیت‌های آموزش زبان انگلیسی از پایه با یک انتخاب بهینه

اگر دقت کرده باشید، همیشه شیوه و نحوه یادگیری زبان ما به‌گونه‌ای بوده که باعث خستگی و در نهایت دلزدگی‌مان از یادگیری زبان شده است. برای مثال شخصی که شاغل است و می‌خواهد در سریع‌ترین زمان به حد قابل قبولی از پیشرفت در این مهارت برسد، با انتخاب یادگیری زبان از طریق کلاس‌های ترمیک آموزشگاه، به هیچ جایی نمی‌رسد. زیرا دائماً فرصت رفت و آمد به آموزشگاه را نداشته و نمی‌تواند با‌توجه به  سن و جایگاهی که داشته، با صبر و حوصله سه تا چهار سال از وقت خود را صرف آموزش ترمیک کند.

آموزش ترمیک برای کودکان و نوجوانان که چندان عجله نداشته و فرصت‌های زیادی دارند، مناسب است. بنابراین در اولین قدم برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر، شما باید با یک انتخاب صحیح نظیر شرکت در کلاس معلم خصوصی زبان، برای خود محدودیت ایجاد نکرده و زود‌بازده‌ترین شیوه یادگیری زبان را انتخاب کنید.

لینک دسترسی به معلم خصوصی زبان انگلیسی

شیوه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی باید به گونه‌ای باشد که خسته نشوید. بتوانید از یادگیری خود لذت برده و با مشاهده نتایج زودهنگام، انگیزه برای تلاش بیشتر پیدا کنید. برای همین است که ما اولین پیشنهاد‌مان برای یادگیری زبان انگلیسی، کلاس معلم خصوصی زبان است.

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

۲. برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، همین الان اقدام کنید!

وقتی زبان شما خوب نیست، نمی‌توانید تصور کرده که چه فرصت هایی را از دست می‌دهید. فرصت دوستی با دیگر مردم جهان، فرصت‌های شغلی که در آن شما بایستی زبان انگلیسی را خوب بدانید، فرصت سفر به کشورهای دیگر دنیا و غیره!

حتی وقتی با دوستان خود مشغول تماشای سریال یا شنیدن یک آهنگ هستید و این بوده که متوجه جملات در سریال یا آهنگ نمی‌شوید، حس منفی و نارحت کننده‌ای در وجود‌تان شکل می‌گیرد. بنابراین هرچه دیرتر یادگیری و آموزش زبان را شروع کنید، زمان بیشتری را برای لذت بردن از فواید یادگیری زبان از دست خواهید داد.

اگر در روزهای به سر می‌برید که حس و حال خواندن زبان در درون‌تان شکل گرفته است، پس به این حس و حال پر و بال داده و با اقدام لحظه‌ای و شروع یادگیری رهایش نکنید.

۳. برای یادگیری زبان انگلیسی از پایه برای خود انگیزه ایجاد کنید!

انگیزه خود به خود درون افراد ایجاد نمی‌شود. فرد بزرگسالی که می‌داند باید خواندن زبان را باید شروع کند، اما انگیزه لازم را برای یادگیری آن ندارد، به هیچ عنوان موفق نمی‌شود. یا شروع کرده و در ادامه مسیر یادگیری را نصفه رها می‌کند یا اصلاً شروع نکرده و وقت به آن فکر می‌کند. در این جور مواقع باید انگیزه را تولید کنیم.

راه‌های ایجاد انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر

  • مشاهده فیلم و سریال انگلیسی زبان 

یکی از بهترین روش‌های ایجاد انگیزه مشاهده فیلم  و سریال به زبان انگلیسی است. زمانی که شما سریال وفیلم را به زبان انگلیسی مشاهده می‌کنید، تمام حالات، سبک زندگی، شیطنت‌ها، نحوه بیان کلمات و اصواتی که از بازیگران سریال دریافت کرده، برای‌تان حس خوشایندی ایجاد می‌کند. به خصوص اگر سریال چند قسمتی و طولانی بوده و شما با فضای فیلم، سبک زندگی و فرهنگ مردم، شخصیت بازیگران و زبان آن‌ها صمیمی شوید. در این حالت این حس خوشایند به عنوان نیروی محرکه شما را قلقک می‌دهد که یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید.

  • فکر کردن به فواید یادگیری زبان انگلیسی

می‌توانید به این قضیه فکر کنید که با تسلط بر زبان انگلیسی، گویش فارسی شما نیز بهتر می‌شود. ماهیچه‌های زبان شما به دلیل بیان کلمات و عبارات سخت انگلیسی تقویت شده و این تقویت شدن در صحبت‌ کردن فارسی‌تان نیز موثر است. همچنین با یادگیری زبان انگلیسی در جامعه امروز اعتماد به نفس بالایی داشته و یک قدم از افرادی که بلد نبوده، جلوتر هستید.

زبان انگلیسی در اکثر موارد در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و معتبر شرط لازم برای استخدام است، پس می‌توانید با کمک یکی از پول‌ساز‌ترین زبان‌های خارجی در ایران، شانس خود را برای ورود به این شرکت‌های بزرگ امتحان کنید. انگیزه را با فکر کردن به فواید بی‌شماره یادگیری زبان در خود تولید کنید.

  • جمله‌های کوتاه بسازید

یک دفتر برای نشان دادن موفقیت خود انتخاب کنید. هر روز بعد از یادگیری هر تعداد از لغات زبان انگلیسی، عبارت‌ها و تمام اصطلاحاتی که متوجه آن می‌شوید، یک عبارت و جمله کوتاه با کمک آن‌ها در دفترچه‌ بسازید. برای ایجاد انگیزه بسیار موثر است. نتایج یادگیری زبان انگلیسی از صفر در روزهای اول چندان قابل مشاهده نیست اما شما با نوشتن و ساختن عبارت‌های انگلیسی با لغاتی که یاد می‌گیرید، می‌توانید این نتایج را از همان ابتدا برای خود ملموس و دیدنی کنید.

۴. یک‌بار برای همیشه به این پرونده خاتمه دهید!

همه ما بارها خواندن زبان را شروع کرده و در نیمه مسیر یادگیری آن را رها کرده‌ایم. ممکن است در یک آموزشگاه زبان ثبت‌نام کرده یا با کمک معلم خصوصی زبان و یا مدرس زبان انگلیسی آنلاین، استارت یادگیری را آغاز کرده باشیم.

شروع کردن و شکست خوردن مداوم اولین صدمه را به عزت نفس ما می‌زند. برای همین است که هربار آموزش زبان انگلیسی را سخت‌تر از بار قبل شروع می‌کنیم. چرا که حس بد ناتمام ماندن پروژه یادگیری قبلی همچنان با ما همراه است. پس اگر همین الان تصمیم جدی برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر یا از هر سطحی  گرفته‌اید، اقدام سریع برای آموزش و مطالعه آن کنید.

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

۵. در یادگیری زبان انگلیسی از پایه عجله نکنید!

قطعاً بایستی از زمان‌های تفریح خود کم کنید. مطمئن باشید که اگر شروع  به یادگیری زبان کرده، بایستی هزینه‌های آن را در نظر بگیرید. بخشی از این هزینه ها مالی و مربوط به قیمت معلم خصوصی زبان انگلیسی و یا شهریه کلاس‌ها است. اما بخش دیگر هزینه، هزینه‌های روانی است. باید صبور باشید، بایستی در برگزاری و شرکت در کلاس منظم بوده و عجله به خرج ندهید.

۶. زبان انگلیسی را وارد روزمرگی‌های خود نمایید!

بیشتر معلم‌های خصوصی زبان انگلیسی بارها و بارها تاکید می‌کنند که لازمه یادگیری زبان، وارد کردن آن به بخش مهمی از زندگی است. برای مثال باید به مرور این عادت را در خود پرورش دهید که کتاب‌های انگلیسی را به ترجمه آن ترجیح داده و یا پس از مدتی کم کم فیلم‌ها را با زیرنویس انگلیسی آن مشاهده کنید. برای خلق عادت، لازم نیست یک‌باره یک کتاب ۵۰۰ صفحه‌ای زبان را شروع به خواندن کرده و یا ناگهانی شروع به دیدن یک سریال انگلیسی زبان ۵۰  قسمتی نمایید.

آهسته آهسته زبان را وارد زندگی و روزمرگی‌های خود کنید. به طور مثال، کتاب‌های ساده و کوتاه مربوط به شغل، حرفه یا رشته دانشگاه‌تان را به انگلیسی مطالعه کرده و یا در بخش آموزش آیلتس  کتاب‌های تخصصی آن را مطالعه کنید.

اگر درک لغات و جملات این موضوعات برای‌تان سخت بوده، به سراغ کتاب داستان‌های کوتاه و روان با مضمون اجتماعی، عاشقانه یا حتی داستان‌های کودکانه بروید.

در این مسیر شاید مشاهده انیمیشن‌های خارجی برای‌تان جذاب باشد یا گوش کردن به پادکست‌های انگلیسی زبان یا دنبال کردن خواننده مورد علاقه خود به همراه متن آهنگ‌هاش، در هر صورت برای اینکه بتوانید زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید، باید در بطن آن قرار بگیرید. این جمله را هم بارها شنیده‌اید که اگر در محیط انگلیسی زبان باشید، به دلیل قرار‌گیری در آن محیط، مجبور به یادگیری زبان می‌شوید.

۷. روش‌های صحیح یادگیری زبان انگلیسی را تمرین کنید!

برای مشاهده روش‌های صحیح یادگیری زبان انگلیسی، مطالعه مقاله بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل پیشنهاد می‌شود. به طور کلی مشاهده سریال و انیمیشن‌های ساده و کودکانه را در برنامه‌ریزی هفتگی خود قرار دهید. در کنار مشاهده سریال، با یک معلم خصوصی خوب نیز آموزش را شروع کنید. زیرا باید تلفظ صحیح کلمات، ساختار جمله‌ها در کنار هم، گرامر زبان و به طور کلی هر چهار مهارت زبان یعنی مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را باهم یاد بگیرید.

در کنار آموزش‌های موثر معلم زبان انگلیسی، پادکست‌های آموزشی گوش دهید، روزانه بارها با خود تمرین اسپیکینگ کرده و با صدای بلند کلمات و جملات انگلیسی را بیان کنید. یک جعبه همانند جعبه لایتنر یا یادآوری ساخته و تمام فلش‌کارت‌های خود را در آن برای مرور روزانه، سه روز یک‌بار، هفتگی و ماهانه نگهداری کنید.

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

۸. برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر، تک بعدی نباشید!

یادگیری زبان انگلیسی از صفر زمانی بیشترین تاثیر را دارد که شما تک بعدی عمل نکرده و روی هر چهار مهارت زبان خود سرمایه‌گذاری کنید. برای مثال سعی کنید هر جمله و لغتی که یاد گرفته در ذهن خود نحوه املای صحیح آن را فرار بگیرد. علاوه بر تمرکز بر معانی لغات و تلفظ صحیح‌ آن‌ها، نحوه نوشتن و کاربردشان را نیز در جمله بدانید.

برای تقویت مکالمه خود باید همزمان بخش گرامر را نیز به خوبی بلد باشید و به همان اندازه‌ای که برای مهارت مکالمه وقت گذاشته، برای بخش گرامر را نیز وقت بگذارید. زیرا بیان صحیح عبارت و جملات نیاز به دانش گرامری زبان دارد. از بهترین مقالات در زمینه یادگیری سریع مکالمه و گرامر زبان انگلیسی نیز غافل نشوید و با بهترین منابع یادگیری زبان، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی را به‌کار ببرید.

آموزش زبان انگلیسی از صفر برای کودکان

خیلی از والدین این سوال را می‌پرسند که چطور فرزندم را به زبان علاقمند کنم؟ یادگیری زبان انگلیسی از صفر برای کودکان موثرتر است. زیرا در سنین پایین رشد بوده و فرصت برای یادگیری مناسب آهسته زبان را دارند. اما تنها مشکلی که برای کودکان حین یادگیری ممکن است پیش بیاید، ارتباط نگرفتن با فضای کلاس و معلم و سایر کودکان است. یا کودک اگر در روزهای اول ارتباط بگیرد اما با آموزش غلط معلم و برخورد اشتباه او دل‌زده شود، به راحتی پروسه یادگیری را رها می‌کند. از این جهت پروسه یادگیری برای کودکان بسیار حساس است.

آموزش زبان انگلیسی از صفر برای کودکان را بهتر است با یک کلاس تخصصی و حرفه‌ای نظیر کلاس معلم خصوصی شروع کنید، یا او را به یک آموزشگاه عالی و معتبر ببرید. فضای کلاس باید برای آن‌ها رنگی و شاد باشد و لحن معلم نیز حس شادی را برای آن‌ها القا کند.

در قدم بعدی بهتر است تمام انیمیشن‌ها و کارتون‌های انگلیسی زبان سطح ساده و کودکانه را در خانه برای کودک خود پخش کنید و همچنین موزیک ویدئو‌هایی با مضمون یادگیری الفبای انگلیسی، اعداد، رنگ‌ها را با سیستم صوتی خود پخش کرده و اجازه داده بارها تکرار شود. اگر از همان ابتدا زبان انگلیسی را در کنار کلاس‌های یادگیری زبان انگلیسی، نظیر کلاس معلم خصوصی زبان، در بطن زندگی و بازی او قرار داده، خواهید دهید که چه نتایج شگفت‌آوری در پیشرفت فرزندتان ایجاد می‌شود.

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

نقش استادبانک در یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا صد در خانه

سامانه تدریس خصوصی استادبانک، دارای اساتید تدریس خصوصی زبان با سطح مهارت بالا در تدریس است. شما می‌توانید با توجه به محدودیت‌های زندگی خود و هدفی که از یادگیری زبان دارید، معلم مورد نظر خود را انتخاب نمایید. اساتید زبان استادبانک براساس هدف شما، محدودیت‌های زمانی و حتی مکانی با دو نوع تدریس حضوری در منزل‌تان یا تدریس آنلاین می‌توانند آموزش زبان انگلیسی از پایه را شروع کنند.

برای ثبت درخواست معلم خصوصی زبان می‌توانید وارد سایت استادبانک شوید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ جهت راحتی در ثبت درخواست و راهنمایی و مشاوره تماس بگیرید.

برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱. در سریع‌ترین زمان اقدام کرده تا انگیزه‌ خود را از دست ندهیم.

۲. برای ایجاد یک روتین مشخص برای مطالعه زبان انگلیسی، برنامه‌ریزی داشته باشیم. در این زمینه می‌توانیم از مشاور تحصیلی کمک بگیریم.

۳. برای شروع با انتخاب بهترین شیوه آموزش نظیر معلم خصوصی، محدودیت‌های آموزش را رفع کنیم.

۴. بهترین روش مطالعه زبان را فرا بگیریم.

۵. با دیدن فیلم و سریال و همچنین فکر کردن به فواید یادگیری زبان، برای خود ایجاد انگیزه کنیم.

۶. زبان را تک بعدی نخوانده و هر چهارت مهارت آن را به طور همزمان تمرین کنیم.

۷. فرصت یادگیری زبان انگلیسی از صفر را بدون عجله برای خود ایجاد کنیم.

۸. یادگیری زبان انگلیسی را در بخشی از زندگی خود قرار داده و این مهارت را در بطن زندگی‌مان وارد کنیم.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی با کمک معلم خصوصی خوب چه ضرورتی دارد؟

۱. معلم خوب باعث ایجاد انگیزه برای یادگیری می‌شود.

۲. معلم خوب نظم در یادگیری و آموزش را برقرار می‌کند.

۳. معلم خوب، تلفظ صحیح کلمات، بیان جملات و ساختار گرامری درس را به خوبی یاد می‌دهد.

۴. با کمک معلم خصوصی خوب از اشتباه کردن و تکرار آن جلوگیری می‌شود.

آموزش زبان انگلیسی از صفر برای کودکان با چه روش‌هایی ممکن است؟

۱. شرکت در کلاس معلم خصوصی یا آموزشگاه معتبر با فضای شاد و کودکانه

۲. آموزش دهنده خوب و القای حس شادی در جریان یادگیری توسط معلم به کودک

۳. نمایش انیمیشن‌ها و کارتون‌های کودکانه در خانه برای کودک

۴. پخش موزیک ویدئوهای شاد کودکانه با مضمون‌های مختلف آموزشی نظیر آموزش رنگ‌ها یا اعداد