مشاوره تحصیلی کنکور

رشته‌ های بورسیه‌ دار آمریکا، هر چه سریعتر زبان یاد بگیرید و بورسیه شوید!

1789 0
31 خرداد 1401

آمریکا به سرزمین رویاها مشهور است و افراد بسیاری از سرتاسر جهان دوست دارند، رویا و اهداف‌شان را در این کشور دنبال کنند. دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی هم با فکر ورود به این کشور و ادامه تحصیل در آمریکا، رویا می‌بافند و برنامه می‌ریزند. بورسیه تحصیلی آمریکا فرصتی عالی برای هر دانش‌پژوهی است تا در دانشگاه‌های معتبر و طراز اول جهان درس بخواند و تبدیل به فردی متخصص شود. به همین دلیل باید رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا را شناخت و براساس توانایی‌ها و شرایط بهترین گزینه را انتخاب کرد.

اما رسیدن به این موقعیت و قدم گذاشتن در این مسیر به چندین و چند معیار نیاز دارد که قبل از هرچیز، گرفتن مدرک زبان معتبر خودنمایی می‌کند. درس خواندن در رشته‌‌های تحصیلی در آمریکا زمانی محقق می‌شود که شما حداقل یکی از مدارک معتبر آزمون‌های بین‌المللی را داشته باشید. مجله استادبانک در این مقاله از مجموعه مقالات برنامه ‌ریزی درسی و پیشرفت تحصیلی شما را با بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا آشنا می‌کند و در هر بخش بهترین مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی این رشته‌ها نیز معرفی شده است.

بهترین معلم زبان انگلیسی و مشاوره تحصیلی استادبانک برای بورسیه تحصیلی آمریکا

انتخاب بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا با مشاوره تحصیلی

انتخاب رشته در هر شرایطی سخت است و باید با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف انجام شود. بورسیه شدن و مهاجرت تحصیلی، تصمیمی مهم و حساس در مسیر آموزش دانش‌پژوه است که باید با دقت و حساسیت فروان انجام شود. شما به عنوان یک دانشجو با هدف ارتقاء سطح علمی و پیشرفت به فکر پذیرش در رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا هستید و دوست دارید با انتخابی درست در مناسب‌ترین محیط و شرایط درس بخوانید.

برای اینکه به دور از استرس و اشتباهات بدیهی به این هدف برسید، باید از مشاور تحصیلی کمک بخواهید. انتخاب رشته و دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا، فرآیندی است که جزئیات و قوانین ریزودرشت فراوانی دارد که فردی متخصص می‌تواند آن‌ها برای شما تشریح کند. نتیجه‌ی شناخت همه‌ی ابعاد این مسئله به انتخاب رشته‌ای درست و آگاهانه می‌رسد تا زمان، انرژی و بودجه شما به بهترین شکل صرف شود. شرکت در جلسات مشاوره تحصیلی، ذهن شما را در این زمینه روشن می‌کند تا دید واقع‌بینانه‌تری نسبت به بورسیه تحصیلی در آمریکا پیدا کنید.انتخاب رشته کنکور سراسری استادبانک

شرایط بورسیه در آمریکا؛ افزایش شانس بورسیه با مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی

دانشگاه‌های آمریکا انواع بورسیه تحصیلی را برای رشته‌های مختلف ارائه می‌کنند که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌ها و البته شرایط خاص خود را دارد. به هرحال دانشگاه با بورسیه کردن دانشجو، هزینه‌ها تحصیلی و حتی گاهی برخی دیگر از مخارج او را می‌پذیرد. بنابراین انتظار دارد مستعدترین دانش‌پژوهان که ارزش این فرصت را می‌دانند در فرآیند بورسیه جذب شوند. شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری کمی متفاوت است که در زیر مشاهد می‌کنید.

شرایط بورسیه رشته‌های تحصیلی در آمریکا برای مقطع کارشناسی

قوانین هر دانشگاه می‌تواند جزئیات یا معیارهای متنوعی داشته باشد، اما لیست زیر، شرایط مشترک میان همه‌ی دانشگاه‌های آمریکا است:

 • مدرک فارغ‌التحصیلی همراه با پیش‌دانشگاهی (12سال تحصیل کامل) با معدل 19 به بالا
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره بالا (تافل 110 به بالا، آیلتس 8 به بالا)
 • قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های آمریکا با نمره بالا (برای مثال نمره 1460 برای آزمون SAT)
 • سن 18 سال

این شرایط عمومی بهترین دانشگاه‌های آمریکا است که سخت‌ترین نوع قوانین را دارند. دانشگاه‌هایی با سطح متوسط معدل 18 به بالا و مدرک آیلس 8 را هم می‌پذیرند و مقدار کمک هزینه‌ تحصیلی آن‌ها 30 تا 80 درصد کل مخارج تحصیلی دانشجو را پوشش می‌دهد.

شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

تعداد بالایی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی را دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تشکیل می‌دهند و رقابت در این مقطع برای به دست آوردن رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا سخت‌تر است. در این بخش نیز دانشگاه‌های کمک‌هزینه‌های مختلفی را به دانشجویان سراسر دنیا ارائه می‌کنند و هرکدام از آن‌ها قوانین پذیرش منحصر به فرد خود را دارند. اما شرایط عمومی و کلی بورسیه تحصیلی در آمریکا برای کارشناسی ارشد و دکترا به شکل زیر است:

 • ایده‌های علمی نوین و پروپوزال مبتکرانه
 • رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی
 • رزومه کاری مرتبط با رشته
 • حداقل معدل 14 برای لیسانس و 15 برای فوق لیسانس
 • مقالات علمی و پژوهشی منتشر شده در مجلات معتبر (IS)
 • داشتن مدرک زبان GRE با رنک حداقل 70%

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، وجه اشتراک همه‌ این مقاطع برای بورسیه تحصیلی آمریکا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت است. قبولی و کسب نمره‌ی بالا در آزمون‌های معتبری مانند: آیلتس، GRE و تافل یک گام بلند برای کسب کمک هزینه‌‌ی تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا است و شانس دانشجو را برای بورسیه شدن بالا می‌برد.

استادبانک بهترین معلم زبان انگلیسی را با مناسب‌ترین قیمت در سترس شما قرار داده است تا به بهترین شکل برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان آماده شوید.

معلم خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

در ادامه با بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا َآشنا می‌شوید که داشتن مدرک زبان معتبر برای مهاجرت تحصیلی، اولین شرط پذیرفته شدن در آن‌ها است.

1. بورسیه تحصیل پزشکی در آمریکا

هزینه‌ تحصیل پزشکی در آمریکا بسیار بالا است و متقاضیان این رشته به دنبال کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور هستند. شرایط بورسیه پزشکی در آمریکا به این گونه است که در کنار همه‌ی قوانین موجود مانند معدل بالا، مدرک معتبر و غیره، دانش‌آموز باید نمره خوبی در آزمون USMLE بگیرد تا بتواند واجد شرایط برای گرفتن بورسیه پزشکی آمریکا شود.

در میان رشته‌های بورسیه‎دار آمریکا، پزشکی انواع بورسیه‌ها را دارد که دانشگاه‌های این کشور با هدف حمایت از دانشجویان مستعد ولی کم‌درآمد ارائه می‌دهند. برخی از بهترین بورس‌های تحصیلی آمریکا در لیست زیر آمده است:

بورسیه UCLA David Geffen

مناسب برای متقاضیان بین‌المللی که آماده تحصیل در دانشگاه‌های لس‌آنجلس و کالیفرنیا هستند.

بورسیه ACLS

برای دانشجویانی که در در گرایش‌های سلامت روان و درمان تحصیل می‌کنند.

بورسیه کالج آمریکایی Surgeons

دانشجویان پزشکی که سنی بیشتر از 35 سال تا نهایت 50 سال دارند.

بورسیه کالج آمریکایی Surgeons

مجاز برای دانشجویان و فارغ‌اتحصیلان پزشکی و تکنسین‌ها

بورسیه BoardVitals Medical School Scholarship

یکی از مشهورترین بورسیه‌های پزشکی آمریکا به سختی به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد.

دانشگاه‌های آمریکا سالانه به بیش از 1000 متقاضی، کمک هزینه تحصیلی می‌دهند که مبلغ این بورسیه‌ها به حدود 2 میلیون دلار می‌رسد. برای اینکه شما نیز بتوانید از میزان بورسیه بهره ببرید، باید مهارت زبان انگلیسی بالایی داشته باشید و حداقل یکی از مدارک آیلتس یا تافل را با نمره بالا پاس کنید.

بورسیه تحصیل پزشکی در آمریکا یکی از بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا

2. بورسیه‌های تحصیلی رشته ‌پرستاری در آمریکا

رشته‌های علوم پزشکی از گران‌ترین رشته‌های تحصیلی در دنیا هستند که علی‌رغم هزینه‌های بالا در زمان آموزش، اهمیت و ارزش فراوانی برای جامعه و دولت‌ها دارند. رشته پرستاری یکی دیگر از کاربردی‌ترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا است که این کشور کمک هزینه‌ی خوبی برای متقاضیان این رشته در نظر می‌گیرد. برخی از مهم‌ترین بورس‌های پرستاری آمریکا به ترتیب زیر است:

بورسیه پرستاری A Nurse I am: ارائه ۱۰ بورس تحصیلی، هر کدام به ارزش حداکثر ۲۵۰۰ دلار آمریکا

بورسیه پرستاری Cascade Healthcare Solutions: سالانه 1000 هزار دلار به دانشجویان پذیرفته شده در رشته پرستاری اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشکده پرستاری جان هاپکینگز: باتوجه به شایستگی از 5000 تا 25000 دلار

بورس پرستاری Hurst Review Services: در صورت داشتن عملکرد علمی برجسته تا سقف سالانه 2500 دلار کمک هزینه تحصیلی به دانشجو تعلق می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی University of Illinois at Chicago Laurette Kirstein: برای پوشش دانشجویان بین‌المللی دانشگاه ایلینویز در شیکاگو آمریکا تا سقف 5000 هزار دلار

یکی از مهم‌ترین معیارهای پذیرش دانشجویان برای بورسیه رشته پرستاری آمریکا داشتن مدرک آیلتس (5/6 تا 7) یا تافل (90 تا 100) است. استادبانک برای کمک به شما مجموعه کاملی از بهترین اساتید آموزش زبان انگلیسی را به صورت آنلاین و حضوری در دسترس شما قرار داده است که فقط با چند کلیک آماده‌ی برگزاری باکیفیت‌ترین کلاس زبان هستند.

لینک دسترسی به بهترین معلم خصوصی ielts

3.بورسیه رشته‌های مهندسی در آمریکا و اهمیت مدرک زبان

آمریکا صنعتی‌ترین کشور دنیا است رشته‌های مهندسی در آن اهمیت ویژه‌ای دارند. تحصیل مهندسی در آمریکا را باید یک هدف و شانس بزرگ برای دانشجویان این حوزه دانست. در میان رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا، مهندسی‌ها جایگاه پررنگی دارند و دانشگاه‌های این کشور برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی، کمک‌هزینه‌های تحصیلی تعیین می‌کنند. برخی از مهم‌ترین بورسیه‌های مربوط به رشته‌های مهندسی شامل موارد زیر است:

 • بورسیه تحصیلی ICSP متعلق به دانشگاه اورگان: حد پوشش 9000 تا 27000 دلار آمریکا
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کلارک: برای دانش‌آموزان ممتاز با معدل دیپلم بالا؛ تا سقف 15000 دلار
 • بورسیه تحصیلی EGL: این نوع بورسیه در برخی از دانشگاه‌های سراسر آمریکا اهدا می‌شود.

البته بورس‌های نام‌برده شده در این بخش، مختص مقطع کارشناسی است. البته بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا سالانه کمک هزینه‌های تحصیلی خوبی برای تحصیل مهندسی در آمریکا برای دانش‌پژوهان بین‌اللمللی مقطع کارشناسی و دکتر در نظر می‌گیرند. کسب این بورس‌ها نیازمند معدل بالای مقطع کارشناسی، داشتن مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی با نمره بالا (حداقل 5/6 آیلتس یا تافل 95)، ارائه مدرک GRE و GMAT در برخی از رشته‌ها، مقالات IS، شرکت در سمینارها و تالیف کتاب است.

بنابراین وجه اشتراک در شیوه‌ی پذیرش در رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا در شاخه‌ی مهندسی، داشتن انواع مدرک زبان است. به خصوص مدارک تخصصی‌تر زبان مانند GRE که روی سرنوشت پذیرش دانشجو تاثیر فراوانی می‌گذارند. اگر به فکر بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستید، ابتدا برای گرفتن مدرک جی‌آر‌ای اقدام کنید.

لینک دسترسی به معلم خصوصی GRE

اما برای اینکه با جزئیات بیشتری از بورسیه تحصیل مهندسی در آمریکا آشنا شوید در ادامه چندتا از بهترین رشته‌های مهندسی در این کشور را به شما معرفی می‌کنیم:

مهندسی صنایع برای ادامه تحصیل در آمریکا

تحصیل مهندسی صنایع در آمریکا یکی دیگر از رشته‌های بورسیه‌دار است که علاقه‌مندان و متقاضیان خاص خود را دارد. فرصت برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی صنایع به خوبی فراهم است و دانشجو بعد از پشت‌سر گذاشتن مقطع کارشناسی می‌تواند در چهار گرایش مهندسی مالی، مدیریت زنجیره‌های تأمین، سیستم‌های اجتماعی و اقتصادی و تولید صنعتی به تحصیل در آمریکا ادامه دهد.

شانس کسب بورسیه مهندسی صنایع آمریکا برای دانشجویانی که نمره آزمون GRE بالایی دارند به مراتب بیشتر است. به همین دلیل است که توصیه می‌شود، متقاضیان قبل از اقدام برای پذیرش در رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا، مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی خود را با بالاترین نمره ممکن کسب کنند.

معماری یک رشته عالی برای بورسیه تحصیلی در آمریکا

تحصیل معماری در آمریکا یکی از جذاب‌ترین رشته‌های بورسیه‌دار در این کشور است که متقاضیان بسیاری دارد. چند دانشگاه‌ مشهور معماری دنیا در آمریکا وجود دارد و دانشجویان می‌توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این مراکز علمی ادامع تحصیل دهند. برخی از مشهورترین بورسیه‌های تحصیلی معماری دانشگاه‌های مشهور آمریکا:

 • بورسیه دانشکده معماری ییل: برای غیربومیانی که شرایط مالی خوبی ندارند.
 • بورسیه معماری دانشگاه ایلینوی: این بورس تنوع بسیار خوبی دارد.

شرایط پذیرش و بورسیه کردن دانش‌پژوهان بین‌الملی در هر دانشگاه متفات است. ولی معیار مشترک همه‌ی آن‌ها، معدل بالا به همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر (آیلتس نمره: 7 تا 5/7 و تافل 90 تا 100) است.

کامپیوتر از بهترین رشته‌های تحصیلی در آمریکا

کامپیوتر از بهترین رشته‌های تحصیلی در آمریکا

مهندسی کامپیوتر به عنوان یکی از آینده‌دارترین رشته‌های تحصیلی در دنیا، طرفداران بسیار دارد و گرایش‌های مختلف این رشته در دانشگاه‌های آمریکا تدریس می‌شوند. برخی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر مانند: ام‌آی‌تی، دانشگاه کالیفرنیا – برکلی و دانشگاه استنفورد متعلق به این کشور هستند. خوشبتانه شرایط بورسیه تحصیلی مهندسی کامپیوتر در آمریکا وجود دارد. هرچند پذیرش در مقطع کارشناسی بسیار سخت‌تر از مقاطع ارشد و دکتری است.

در هر صورت داشتن کارنامه با معدل بالا و مقالات علمی از مهم‌ترین معیارهای به دست آوردن بورسیه این رشته است. برای مهندسی کامپیوتر نیز مانند دیگر رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا داشتن نمره‌ی بالا در آزمون تافل و آیلتس و مدرک GRE بسیار مهم و تاثیرگذار است و به نوعی اولین گام دانش‌پژوه برای رسیدن به هدفش محسوب می‌شود.

مهندسی هوافضا یکی از رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا

تحصیل مهندسی هوافضا در امریکا یکی از بهترین پیشنهادهایی است که می‌توان به یک دانشجوی رشته مهندسی کرد به این دلیل که چندتا از بهترین دانشگاه‌های هوافضا در این کشور قرار دارند. به طورکلی، شانس دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای کسب بورسیه رشته هوافضا بیشتر است. هرچند برخی از دانشگاه برای مقطع کارشناسی نیز کمک‌ هزینه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرند که به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد.

رشته برق برای تحصیلی در آمریکا به صورت بورسیه

رشته برق یکی دیگر از رشته‌های بورسیه‌دار در آمریکا محسوب می‌شود که در گرایش‌های مختلفی در دانشگاه‌های مختلف ارائه می‌شود. فارغ‌التحصیلان مهندسی برق در آمریکا درآمد خوبی دارند که این موضوع نشان‌دهنده‌ی اهمیت این رشته در این کشور است. شرایط پذیرش در بورسیه مهندسی برق آمریکا در هر دانشگاه متفاوت است. ولی همه‌ی آن‌ها نیازمند نمره تافل و آیلتس خوب هستند. برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز باید مدرک GRE ارائه کرد.

بورسیه مهندسی مکانیک با فول فاند تحصیلی آمریکا

تحصیل مهندسی مکانیک در آمریکا برای علاقه‌مندان این رشته عالی است. چندین دانشگاه برتر مکانیک جهان در کشور آمریکا قرار دارند که برخی از آن‌ها فوندهای تحصیلی خاصی را به دانشجویان تخصیص می‌دهند. برای مثال موسسه فناوری ماساچوست (MIT) که در بخش مهندسی کامپیوتر و برق نیز شهرت خوبی دارد به عنوان بهترین مرکز علمی مکانیک شناخته می‌شود. بورسیه شدن در این دانشگاه‌ها کار ساده‌ای نیست و دانشجو باید رزومه تحصیلی درخشان، نمره بالا در مدرک زبان (آیلتس و تافل) و مدرک GRE بالا داشته باشد.

البته برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتر راحت‌تر می‌توان مکانیک را یکی از رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا شناخت. دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی و دانشگاه فلوریدا در مقطع دکترا در چند سال اخیر فاند تحصیلی خوبی به دانش‌پژوهان ارائه کرده‌اند که فاند تحصیلی دانشگاه فلوریدا مبلغ 24000 دلار بوده است. اما علیرغم اینکه تعداد فاندهای تحصیلی کارشناسی کمتر است، دانشگاه میامی فول فاند Stamps Scholarship را با هدف حمایت از دانشجویان خارجی دارای محدودیت‌های مالی، تعیین کرده است. بنابراین اگر از قصد مهاجرت تحصیلی در رشته مکانیک را دارید، حتما بورسیه تحصیلی فول فاند دانشگاه میامی آمریکا را در نظر بگیرید.

بورسیه تحصیلی آمریکا برای رشته عمران با گرفتن مدرک زبان آیلتس و تافل

بورسیه مهندسی عمران آمریکا

عمران آخرین مهندسی میان رشته‌های تحصیلی آمریکا است که به شما معرفی می‌کنیم. عمران در دانشگاه‌های آمریکا در گرایش‌های تنوع تدریس می‌شود که دانشجویان می‌توانند برای گرفتن بورسیه تحصیلی این رشته اقدام نیز کنند. یکی از جدیدترین بورس‌های تحصیلی که در حال‌حاضر در دسترس دانشجویان خارجی قرار دارد، بورسیه University of Miami Stamps funding for International Students دانشگاه میامی است که با هدف ارتقاء سطح علمی دانشگاه در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.

شرایط بورسیه رشته‌های مهندسی در آمریکا برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است و در یک نگاه کلی باید گفت بورسیه شدن در مقاطع دکترا و ارشد کمی راحت‌تر به نظر می‌رسد و فاند‌های بیشتری در این بخش وجود دارد. اما نکته‌ای که باید به آن دقت کنید، اهمیت داشتن مدرک زبان معتبر با نمره بالا است. شما در هر صورت نیاز به مدرک تافل و آیلتس در کنار GRE با نمره قابل‌قبول دارید. سطح نمرات موردپذیرش آزمون آیلتس، تافل و GRE برای هر دانشگاه مهندسی متفاوت است، ولی کمترین میزان آن برای تافل: 90، آیلتس 5/6 و برای جی‌آر‌ای باتوجه به دانشگاه متغیر است. شما در استادبانک به بهترین معلم زبان انگلیسی تافل، آیلتس و GRE دسترسی را دارید.

بهترین معلم خصوصی تافل

4.بورسیه مدیریت کسب و کار MBA

آمریکا یکی از پیش‌روترین کشورها در زمینه‌ی تحصیل مدیریت کسب و کار (MBA) در دنیا است و به نوعی خواستگاه رشته‌ی ام‌بی‌ای، کشور آمریکا است. دانشجویان بعد از دریافت مدرک کارشناسی، می‌توانند برای ادامه تحصیل در آمریکا برای کارشناسی ارشد اقدام کنند و در رشته مدیریت، گرایش MBA درس بخوانند. هزینه‌های تحصیل مدیریت کسب و کار در آمریکا بالا است و به همین دلیل برخی از دانشگاه‌های مشهور این کشور، کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان می‌پردازند.

در لیست زیر بهترین بورسیه‌های تحصیلی MBA در آمریکا را مشاهده می‌کنید:

بورسیه تحصیلی دانشگاه استنفورد: 80 درصد پوشش هزینه

بورسیه تحصیلی دانشگاه تجارت هاروارد : حداکثر 40 هزار دلار

بورسیه و کمک هزینه تحصیل مک‌کمب: 2000 دلار

دانشگاه تجارت کلمبیا: هزینه‌های تحصیل

در بخش مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی نیز، دانشجویان رشته مدیریت کسب و کار در همه‌ی دانشگاه‌های آمریکا در کنار مدرک تافل (حداقل 100) یا آیلتس (حداقل: 5/6) باید مدرک GMAT را هم ارائه دهند.

5.بورسیه تحصیلی روانشناسی در آمریکا

روانشناسی یکی از بهترین رشته‌های بورسیه‌دار در آمریکا است که در همه‌ی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای آن فاند تحصیلی وجود دارد. از نظر سطح علمی نیز ، چندین دانشگاه برتر آمریکا رشته روانشناسی را تدریس می‌کنند. بورسیه‌های کارشناسی رواشناسی در آمریکا به شکل زیر است:

 • بورسیه برای بهترین مقاله‌ی کارشناسی؛ جایزه انجمن حقوق
 • کمک هزینه تحقیقاتی Psi Chi در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی روانشناسی شارون استفنز برهم
 • بورسیه لیسانس مؤسسه ملی بهداشت
 • بورسیه لیسانس Psi Chi

برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتر نیز چند بورس وجود دارد که در لیست زیر آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

 • بورسیه سلامت فرانکلین دی. بویس
 • جایزه رهبری ریاست جمهوری کی ویلسون
 • بورسیه سلامت رفتاری مراکز اعتیاد آمریکا (AAC)
 • کمک هزینه پژوهشی دانشجویی روانشناسی نظامی
 • جایزه پژوهشی انجمن روانشناسی دین و معنویت

چند نوع بورسیه روانشناسی تحصیل در آمریکا دیگر هم وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها بورس تحصیلی Ungerleider/Zimbardo Travel، بورسیه تحصیلی APF Queen-Nellie Evans، بورسیه تحصیلی معتبر روانشناسان خدمات سلامت ثبت ملی و بورسیه تحصیلی Benton-Meier هستند. باید یادآوری کنیم که برای پذیرش در این رشته داشتن مدرک آیلتس یا تاقل الزامی است و در مقاطع کارشناسی و دکتر باید GRE یا GMAT دریافت کنید.

بورسیه موسیقی امریکا با گرفتن مدرک زبان آیلتس و تافل

6. بورسیه موسیقی امریکا؛ بورسیه رشته هنر در آمریکا

میان رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا، رشته موسیقی یکی از جذاب‌ترین و البته هنری‌ترین رشته‌های تحصیلی برای علاقه‌مندان است. دانشگاه‌های آمریکا در این بخش نیز حضوری قدرتمند دارند و در کنار اتریش، مراکز آموزش موسیقی بسیاری مشهوری را اداره می‌کنند. دانشگاه جولیارد نیویورک به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های موسیقی جهان، هزینه‌های تحصیلی بالایی دارد که بعد از اعمال بورسیه تحصیلی موسیقی در آمریکا، این مبلغ کاهش چشمگیری خواهد داشت.

دانشگاه میامی فلوریدا نیز از سال گذشته اقدام به اهدای فول فاند تحصیلی در رشته موسیقی ( University of Miami Stamps funding for International Students) کرده است که دانشجویان می‌توانند از آن برای تحصیل در آمریکا بهره ببرند. دانشگاه نیویورک (NYU) نیز دیگر مرکز مشهور آموزش موسیقی در آمریکا است که در مقاطع مختلف آهنگسازی، تئاتر، موسیقی درمانی و نوشتن موسیقی در آن تدریس می‌شود. شرایط بورسیه تحصیلی هرکدام از این دانشگاه‌ها متفاوت است و شما باید از مشاور کمک بگیرید تا جزئیات و قوانین خاص هر دانشگاه را برای شما توضیح دهد.

7.علوم ارتباطات و رسانه برای بورسیه تحصیلی آمریکا

رسانه و شیوه‌ی برقرار ارتباط با دنیا یکی از مباحث مهم و پررنگ در آمریکا است که رشته‌های تحیلی مربوط به آن جایگاه و طرفداران بسیاری در دانشگاه‌های این کشور دارند. تحصیل در رشته رسانه و ارتباطات فرصت خوبی برای ادامه تحصیل در آمریکا است و دانشجویان می‌توانند در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این رشته بورسیه تحصیلی آمریکا دریافت نمایند. یکی از جدیدترین بورسیه‌های تحصیلی علوم ارتباطات و رسانه متعلق به دانشگاه میامی فلوریدا است که به صورت فول فاند، هزینه‌های دانشجو را پوشش می‌دهد.

8.بورسیه حسابداری و امور مالی

حسابداری و امور مالی از رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا است که فاندهای تحصیلی خوبی به آن تعلق می‌گیرد. مهم‌ترین نکته این است که فقط دانشجویان این رشته می‌توانند در رشته حسابداری دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کنند و باید رشته ریاضی خوانده باشند. برخی از مهم‌ترین بورس‌های تحصیلی رشته حسابداری در آمریکا در لیست زیر آمده است:

 • بورس تحصیلی Sprak Design
 • بورس تحصیلی Laurels Fund
 • بورس تحصیلی بنیاد مسافر دانشجویان کالج قبیله‌ای
 • کمک هزینه تحصیلی AICPA برای دانشجویان مقطع دکتری اقلیت

همان‌طور که پیش از این تاکید شد، وارد شدن به دانشگاه‌های آمریکا با داشتن مدرک زبان معتبر با نمره قاب‌توجه ممکن است. تحصیل در رشته حسابداری آمریکا نیز از چهارچوب این قاعده خارج نیست و شما علاوه برای گرفتن مدرک آیلتس و تافل در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا باید آزمون GRE  یا GMAT را هم پشت‌سر بگذارید.

بهترین معلم زبان انگلیسی استادبانک برای تحصیل در رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا

با برترین اساتید زبان استادبانک در بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا تحصیل کنید

بورسیه تحصیلی آمریکا یک فرصت درخشان و فوق‌العاده است که می‌تواند پیش‌روی هر دانشجو و دانش‌آموزی قرار بگیرد. دانش‌پژوه باید سال‌ها درس بخواند و تلاش کند تا در چنین موقعیتی را برای خود فراهم کند. بنابراین نباید این شانش بزرگ را به راحتی از دست داد. در طول مقاله چندین بار تاکید کردیم که گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل اولین و مهم‌ترین گام شما برای مهاجرت تحصیلی است.

سامانه جامع آموزشی استادبانک بهترین معلم زبان انگلیسی را برای انواع آزمون تافل، آیلتس و جی‌ار‌ای در دسترس دانشجویان سراسر کشور قرار داده است تا با شرکت در جلسات تدریس خصوصی استادبانک که به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند به بهترین شکل برای موفقیت در آزمون‌های زبان بین‌المللی اقدام کنند.

این کلاس‌ها به شما کمک می‌کند تا در بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا راحت‌تر پذیرفته شوید و به‌دنبال رویاهایتان بروید. تیم پشتیبانی استادبانک هم با شماره 91005343 – 021 آماده پاسخگویی به سوالات یا رفع مشکلات شما کاربران عزیر است. انتخاب رشته کنکور سراسری استادبانک

بورسیه تحصیلی آمریکا چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

برخی از بورس‌ها همه‌ی هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می‌دهند و به اصطلاح فول فاند هستند. اما این نوع از بورسیه تحصیلی آمریکا به سحتی به دست می‌آید و بیشتر دانشگاه‌ها درصد یا قسمتی از هزینه‌های تحصلیی دانشجو را قبول می‌کنند که همچنان فرصت و موقعیت خوبی برای ادامه تحصیل در آمریکا شناخته می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن فاند آمریکا برای مقاطع مختلف چیست؟

هر مقطع مدارک تحصیلی خاص خود را می‌خواهد که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است. اما وجه اشتراک همه‌ی مقاطع و دانشگاه‌ها برای بورسیه تحصیلی در آمریکا، نیاز به مدرک زبان تافل یا آیلتس در کنار GRE یا GMAT است.

بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آمریکا کدام رشته‌ها هستند؟

تنوع رشته‌ها در دانشگاه‌های آمریکا بسیار بالا است. ولی رشته‌های علوم پزشکی و پرستاری،مهندسی، مدیریت کسب و کار و موسیقی طرفداران و متقاضیان بیشتری دارند.