آموزش زبان

کاربرد و تفاوت حال کامل و حال کامل استمراری | ویدیو آموزشی کامل + فایل Pdf

1225 0
20 شهریور 1401
تفاوت حال کامل و حال کامل استمراری

گرامر زمان‌های Present perfect و Present perfect continuous (حال کامل و حال کامل استمراری) از نظر کاربرد و کارایی بسیار به یکدیگر نزدیک است. همین موضوع باعث اندکی پیچیدگی و سردرگمی برای زبان‌آموزان می‌شود. در واقع حال کامل و حال کامل استمراری از نظر معنایی و زمان کاربرد به یک مفهوم و موقعیت اشاره دارند. از هر دو گرامر برای بیان عملی که در گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه دارد، استفاده می‌شود. اما تفاوت گرامر present perfect و present perfect continuous در یک نکته‌ی جزئی و مهم نهفته است.

درک این موضوع یادگیری زمان استفاده درست از هر کدام از این دو ساختار نزدیک به یکدیگر، اهمیت فروانی دارد و از اشتباهات گرامری زبان‌آموز در زمان صحبت کردن و یا نوشتن جلوگیر می‌کند. مجله‌ی استادبانک در این بخش از آموزش زبان خود کاربرد و تفاوت گرامر حال کامل و حال کامل استمراری را با کمک آموزش‌ ویدیویی استاد مریم فرجی برای شما توضیح می‌دهد تا به راحتی آن را درک کنید و یاد بگیرید.

ویدیو آموزشی تفاوت present perfect و present perfect continuous استادبانک شامل چه مواردی است؟

چالش اصلی درباره‌ی قواعد گرامر انگلیسی، زمان استفاده از هر ساختار و نحوه‌ی بکار بردن آن‌ها است. اما وقتی که شباهتی میان دو قاعده گرامری وجود داشته باشد، این موضوع جدی‌تر نیز می‌شود. به همین دلیل است که درک تفاوت present perfect و present perfect continuous کمی سخت به نظر می‌رسد و باید دقت بالایی برای یادگیری آن داشت.

این مقاله از مجموعه مقالات آموزش زبان استادبانک و در فایل ویدیویی استاد مریم فرجی، روی آموزش دقیق گرامر حال کامل و حال کامل استمراری و در نهایت کاربرد و تفاوت این زمان به خوبی پرداخته شده است. در فایل ویدیویی تفاوت present perfect و present perfect continuous این مجموعه، شما با موارد زیر آشنا می‌شوید:

  • کاربرد و ساختار present perfect
  • کاربرد و ساختار present perfect continuous
  • تفاوت گرامر present perfect و present perfect continuous
  • مثال برای present perfect continuous
  • مثال برای present perfect
  • توضیحات تفاوت since و for
  • یادآوری گرامرها و ساختارهای مشابه برای درک بهتر تفاوت و نحوه‌ی کاربرد هرکدام

همان‌طور که قابل مشاهده است، استاد مریم فرجی در این ویدیو به همه‌ی جوانب تفاوت گرامر زمان حال کامل و حال کامل استمراری پرداخته است تا زبان‌آموز بهتر و راحت‌تر کاربرد آن‌ها را درک کند. به طور کلی، زمان Present perfect از قواعد چالش‌برانگیز انگلیسی است که به سادگی زبان‌آموز را به اشتباه می‌اندازد. به همین دلیل یادگیری تفاوت این گرامر با حال کامل استمرای یا تفاوت simple past و present perfect و دیگر تفاوت‌های ساختاری و کاربردی این قاعده زبان انگلیسی، باید اصولی و با کمک استاد زبان کاربلد انجام شود.

دانلود جزوه تفاوت گرامر زمان حال کامل با حال کامل استمراری در زبان انگلیسی استادبانک

فایل Pdf تفاوت گرامر زمان حال کامل با حال کامل استمراری در انگلیسی استادبانک نیز برای دانش‌آموزانی که ترجیح می‌دهند از طریق فایل متنی درس را مطالعه کنند، آماده شده است. این جزوه‌ی گرامر انگلیسی، شامل توضیحات کامل این بخش و ارائه‌ی تفاوت present perfect و present perfect continuous است. مثال‌های کاربردی و متعددی نیز در این جزوه وجود دارد که یادگیری را برای زبان‌آموز ساده‌تر می‌کند. با کلیک روی لینک زیر، می‌توانید این فایل را دانلود کنید:

دانلود جزوه‌ی تفاوت گرامر حال کامل و حال کامل استمراری


ویدیو تفاوت present perfect و present perfect continuous | تفاوت حال کامل و حال کامل استمراری

در این ویدیو، استاد فرجی در اسلایدهای مختلف از پاورپوینت به صورت جامع و کامل تفاوت present perfect و present perfect continuous را توضیح می‌دهد و در آخر با مثال برای present perfect continuous و مثال برای حال کامل به درک بهتر این گرامر به دانش‌آموز کمک می‌کند.


یادگیری زبان انگلیسی از مقدماتی تا پیشرفته با کمک معلم خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

داشتن انواع کتاب آموزشی و تمرینی، تماشای ویدیوهای آموزشی، گوش دادن به فایل‌های صوتی و شرکت در کلاس زبان آنلاین از پرطرفدارترین امکانات برای یادگیری زبان هستند. به دلیل وجود همین امکانات، برخی از زبان‌آموز تصمیم می‌گیرند به صورت خودخوان انگلیسی را بخوانند و با برنامه‌ریزی شخصی در این مسیر پیش بروند. منابع آموزش زبان استادبانک مانند ویدیو و فایل جزوه‌ی این مقاله نیز با هدف آموزش زبان انگلیسی در خانه یا همان خودخوان تولید می‌شوند و صورت رایگان در دسترس شما قرار می‌گیرند.

اما یادگیری انگلیسی به صورت خودخوان به تنهایی زمان‌گیر است و از نظر عمق یادگیری و اصول آموزشی، کافی نیست. زبان‌آموز در مقاطع مختلف فرآیند مطالعه به کمک معلم خصوصی زبان انگلیسی نیاز دارد. به طور کلی پیشرفت در برخی از مهارت‌های زبان مانند اسپیکینگ یا رایتینگ، باید زیر نظر استاد زبانی باکیفیت انجام شود تا زبان‌آموز طبق روش تدریس اصولی گام بردارد و در مدت زمان مناسب به هدفش برسد. شرکت در جلسات تدریس خصوصی زبان انگلیسی، فرصتی است تا زبان‌پژوه نقاط ضعف خود را رفع کند و با جدیدترین روش‌های آموزش آشنا شود. سامانه استادبانک در کنار استاد مریم فرجی، جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را به صورت آنلاین و حضوری در دسترس شما قرار داده است.

معلم خصوصی زبان انگلیسی


آموزش زبان انگلیسی برای مهارت‌های اصلی و آزمون‌های بین‌المللی با استادبانک

یادگیری زبان انگلیسی با اهداف مختلفی انجام می‌شود که هرکدام از این اهداف به یک نوع از مهارت یا مدرک زبان انگلیسی نیاز دارد. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، برای مهارت‌ها یا آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، بهترین معلم زبان انگلیسی آنلاین و در منزل را در اختیار شما قرار می‌دهد. در لیست زیر با کلیک روی هر گزینه به اساتید زبان همان بخش دسترسی پیدا می‌کنید:


خدمات متنوع آموزش زبان استادبانک، همراه زبان‌آموز در مسیر یادگیری انگلیسی

معلم زبان انگلیسی در منزل و آنلاین استادبانک از خدمات مهم و اصلی سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک است. برترین اساتید تدریس خصوصی زبان با متنوع و مناسب‌ترین قیمت در دسترس زبان‌آموزان سراسر کشور قرار دارند. اما استادبانک در کنار استاد زبان آنلاین و حضوری، خدمات متنوع دیگری را هم به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است.

مجموعه مقالات آموزش زبان، ویدیوهای آموزشی، فایل Pdf جزوات گرامر و لغات انگلیسی و اپلیکیشن استادبانک از دیگر امکانات رایگان استادبانک هستند که به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا راحت‌تر و ساده‌تر مراحل یادگیری زبان انگلیسی را طی کنند. اگر برای انتخاب معلم خصوصی زبان نیاز به کمک دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره‌ 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان است.

آیا ویدیو آموزش تفاوت گرامر present perfect و present perfect continuous این پست رایگان است؟

بله، همه‌ی ویدیو‌های قرار گرفته شده در این مطالب به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد.

ویدیو آموزشی تفاوت گرامر حال کامل با حال کامل استمراری استادبانک شامل چه چیزی می‌شود؟

در این ویدیوها، استاد فرجی به صورت کامل ساختار حال کامل و حال کامل استمراری را توضیح می‌دهد و با ذکر مثال برای هر دو زمان به زبان‌آموز کمک می‌کند تا درک درستی از کاربرد، نحوه‌ی استفاده و تفاوت present perfect و present perfect continuous به دست آورد.

آیا این ویدیوهای آموزش زبان این بخش برای یادگیری زبان کافی است؟

این موضوع بستگی به سطح زبان‌آموز دارد. اما در یک نگاه کلی، زبان‌آموزان در هر سطی برای یادگیری زبان انگلیسی به معلم خصوصی نیاز دارند و باید در کلاس زبان آنلاین یا حضوری زبان شرکت کنند.