آموزش زبان

نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم در انگلیسی | ویدیو آموزشی کامل + فایل Pdf

907 0
29 شهریور 1401
نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم در انگلیسی | ویدیو آموزشی کامل + فایل Pdf

نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم در انگلیسی (Indirect speech & Direct)، یکی دیگر از موارد گرامری این زبان است که قاعده‌ی خاص خود را دارد. نقل‌قول در همه‌ی زبان‌ها استفاده می‌شوند و در مکالمات روزمره و گفت‌وگوهای روزانه کاربرد فروانی دارند. همان‌طور که مشخص است، نقل‌قول یعنی انتقال صحبت (جمله یا گفته‌) کسی به دیگری یا دیگران. اما نقل‌قول مستقیم و نقل قول غیر مستقیم در انگلیسی چگونه است؟

مانند بسیاری دیگر ا قواعد زبان انگلیسی، به کار بردن این گرامر هم نیاز به رعایت برخی نکات دارد که مهم‌ترین آن‌ها توجه به زمان‌های انگلیسی (گرامری) است. مجله آموزشی استادبانک در یکی دیگر از مجموعه مقالات آموزش زبان خود با کمک ویدیوهای آموزشی استاد مریم فرجی به سراغ بررسی نقل‌قول‌های مستقیم و غیرمستقیم در انگلیسی رفته است. شما در ادامه به 2 ویدیو آموزشی و فایل جزوه Pdf گرامر نقل‌قول مستقیم و غیرمستقیم به صورت رایگان دسترسی دارید.

ویدیو آموزش گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم در انگلیسی استادبانک شامل چه مواردی است؟

یادگیری گرامر انگلیسی، معمولا یکی از چالش‌های اصلی زبان‌آموزان است. کتاب‌های آموزشی خوبی وجود دارند که به جزئیات مختلفی از هر بخش گرامر می‌پردازند. اما در بسیاری از موارد، زبان‌آموز نیاز دارد با زبانی ساده و با کمتر حجم آموزشی از نظر انتقال مفاهیم، یک درس را یادبگیرد. داشتن جزوات متعدد و کتاب‌های قطور، گاهی دلیل اصلی دل‌زدگی زبان‌پژوه است.

در ویدیوهای تهیه‌ شده توسط استاد فرجی به این نکته توجه شده است. این ویدیوها با مدت زمان مناسب و به صورت اسلاید‌به‌اسلاید ابتدا قاعده‌ی کلی گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم در زبان انگلیسی را شرح می‌دهد. سپس، گام‌به‌گام کاربرد و نحوه‌ی استفاده از گرامر این بخش در هریک از زمان‌های انگلیسی همراه با مثال برای نقل‌قول مسقیم و غیر مستقیم توضیح داده شده است. این ویدیوها شامل موارد زیر می‌شود:

  • تعریف نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم
  • ساختار جملات نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم
  • توضیح نحوه‌ی تبدیل جمله مستقیم به جمله غیر مستقیم
  • مثال برای نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم در انگلیسی

استاد فرجی یکی از بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی سامانه استادبانک است که مجموعه ویدیوهای آموزش گرامر زبان انگلیسی را آماده کرده است. شما به انواع آموزش ویدیویی گرامر زمان حال ساده تا تفاوت حال کامل و حال کامل استمراری در انگلیسی دسترسی دارید.

دانلود جزوه نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم Pdf استادبانک

فایل Pdf آموزش گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم در انگلیسی در این بخش در دسترس شما قرار دارد. این جزوه، شامل توضیحات کامل این بخش از دستور زبان انگلیسی است و مانند ویدیوها شامل مثال‌های کاربردی و متعددی است که یادگیری را برای زبان‌آموز ساده‌تر می‌کند. با کلیک روی لینک زیر به جزوه‌ی گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم Pdf به صورت رایگان دسترسی دارید:

دانلود Pdf جزوه‌ی گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم


ویدیو آموزشی گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم – بخش اول

در این ویدیو استاد فرجی ابتدا تعریف کلی نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم را ارائه می‌دهد و در مورد کاربرد آن در مکالمات روزمره توضیح می‌دهد. سپس ساختار آن را شرح داده و شروع به آموزش نحوه‌ی تبدیل جمله مستقیم به غیر مستقیم در زمان‌های انگلیسی مختلف می‌کند:


ویدیو آموزشی گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم – بخش دوم

در بخش دوم از ویدیو آموزش گرامر نقل‌قول مستقیم و غیر مستقیم، استاد فرجی ادامه‌ی نحوه‌ی تبدیل جمله مستقیم به غیر مستقیم را در زمان‌انگلیس توضیح می‌دهد. همه‌ی آموزش‌ها همراه با مثال‌ها متعدد است تا زبان‌‌آموز درک بهتری از قواعد به دست آورد:


آموزش زبان انگلیسی مقدماتی تا پیشرفته با کمک معلم خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

آموزش خودخوان انگلیسی میان بسیاری از زبان‌آموزان رایج است. این شیوه بدون تاثیر نیست و زبان‌پژوه می‌تواند تا سطح قابل‌توجهی پشرفت کند. فایل‌های آموزش زبان انگلیسی مجله استادبانک نیز با همین هدف تولید می‌شوند و به صورت رایگان در دسترس زبان‌آموزان قرار می‌گیرند. اما در شیوه‌ی آموزش زبان انگلیسی در خانه چند چالش مهم وجود دارد. کم بودن سرعت یادگیری، عدم رفع اشکال در زمان درست و افت فرآیند یادگیری از مهم‌ترین مشکلات این روش است.

زبان‌آموز نیاز دارد در مدت زمان مناسب با کیفیت بالا درس بخواند و پیشرفت خود را حس کند. در سطوح بالا، کمک گرفتن از معلم خصوصی انگلیسی نیازی غیرقابل‌انکار است و از طرفی دیگر، شروع یادگیری زبان نیز کار ساده‌ای نیست و زبان‌آموز باید روی راهنمایی و هدایت فردی متخصص حساب کند. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک برای همه‌ی سطوح زبان انگلیسی از مدرسه تا دانشگاه و برای همه‌ی آزمون‌های بین‌المللی، بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را در دسترس زبان‌آموزان سراسر کشور قرار داده است.

معلم خصوصی زبان انگلیسی


انواع آموزش زبان انگلیسی در استادبانک؛ مهارت‌های اصلی و آزمون‌های بین‌المللی

امکانات آموزشی زبان انگلیسی در استادبانک، بسیار متنوع است و این سامانه برای همه‌ی مهارت‌ها و آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، بهترین معلم زبان انگلیسی آنلاین و حضوری را در اختیار شما قرار می‌دهد. با کلیک روی هر کدام از گزینه‌های زیر به اساتید همان بخش، دسترسی پیدا می‌کنید:


خدمات آموزشی متنوع استادبانک، همراه زبان‌آموز تا یادگیری کامل انگلیسی

ویدیوهای آموزشی در کنار استاد زبان آنلاین یا معلم خصوصی انگلیسی حضوری، فقط یکی از مجموعه خدمات آموزش زبان استادبانک است. در واقع زبان‌آموزان از هرکجای ایران به بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی استادبانک با مناسب‌ترین قیمت دسترسی دارند. کلاس‌های زبان انگلیسی در استادبانک به صورت آنلاین و در منزل برگزار می‌شود تا محدودیتی برای هیچ زبان‌آموزی وجود نداشته باشد.

اما استادبانک در کنار اساتید درجه یک زبان انگلیسی، امکانات آموزشی دیگر را نیز در اختیار شما قرار داده است. مجموعه مقالات آموزش زبان و آیلتس استادبانک، فایل‌های جزوه زبان و ویدیوهایی آموزشی از دیگر خدماتی هستند که می‌توانند در مسیر یادگیری انگلیسی به زبان‌آموز کمک نمایند. اگر برای انتخاب معلم خصوصی زبان نیاز به کمک دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، می‌توانید با شماره‌ی 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان است.

آیا ویدیوهای آموزش گرامر نقل قول مستقیم و غیر مستقیم این مقاله رایگان است؟

بله، همه‌ی ویدیو‌های قرار گرفته شده در این مطالب به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد.

ویدیوهای آموزش گرامر نقل قول مستقیم و غیر مستقیم شامل چه چیزی می‌شود؟

در این ویدیوها، استاد فرجی به صورت کامل ساختار این دو گرامر را همراه با مثال‌های کاربردی توضیح می‌دهد و سپس شما را با نحوه‌ی تبدیل جمله مستقیم به غیر مستقیم آشنا می‌کند.

آیا این ویدیوهای آموزش زبان این بخش برای یادگیری زبان کافی است؟

این موضوع بستگی به سطح زبان‌آموز دارد. اما در یک نگاه کلی، زبان‌آموزان در هر سطی برای یادگیری زبان انگلیسی به معلم خصوصی نیاز دارند و باید در کلاس آنلاین یا حضوری زبان شرکت کنند.