برنامه ریزی درسی متوسطه اول استادبانککلاس نهم متوسطه اول استادبانکمشاوره تحصیلی متوسطه اول

برنامه جامع برای کلاس نهمی‌ها از سیر تا پیاز!

سردبیر نویسنده
5031 0
06 بهمن 1400
بهترین روش برنامه‌ریزی روزانه

بدون شک سال آخر دوره متوسطه اول برای دانش آموزان، سال مهم و سرنوشت سازی است. دانش آموز در پایه نهم با دنیایی از دغدغه های مختلف مثل قبولی در آزمون مدارس مختلف،‌ امتحانات نهایی و انتخاب رشته نهم به دهم رو به رو می‌شود که تا قبل از این، هیچ تجربه ای در این موارد نداشته است. به همین خاطر داشتن برنامه جامع و راهنمایی مشاوره تحصیلی متوسطه اول که بتواند او را از ابتدای مسیر و سال تحصیلی نهم هدایت و راهنمایی کند او را به بهترین نتیجه خواهد رساند.

اگر شما هم پایه نهمی هستید این مطلب کاملا برای شما نوشته شده است. بعد از خواندن این مطلب، سیر تا پیاز مطالب درسی نهم، آزمون‌ها، نمونه سوالات امتحانی و هر آنچه که برای بهترین شاگرد کلاس شدن نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همراه ما باشید تا با هم و با دست پر، وارد میدان نبرد شویم!

برنامه کمک درسی نهم، هیچ موفقیتی بدون برنامه‌ریزی ممکن نخواهد شد!

بارها و بارها از اهمیت برنامه ریزی برای هر کاری شنیده‌ایم. بدون شک همه ما از اهمیت برنامه‌ریزی آگاه هستیم ولی آیا هر کسی برای هر کاری می‌تواند به تنهایی برنامه ریزی انجام دهد؟ شاید در موارد ساده و کوچک بتوان به تنهایی و بدون کمک، راه درست را پیدا کرد اما در مورد درس خواندن نیز این موضوع صادق است؟

۱۲ سال تحصیل بی وقفه را در نظر بگیرید و کسی که هیچ برنامه مشخص و اصولی برای درس خواندن نداشته است. برای درس خواندن با این حجم مطالب و این پیوستگی دایمی، بی برنامگی نه تنها ممکن نیست بلکه کار عاقلانه ای هم به نظر نمی‌رسد! به همین دلیل در این قسمت، برنامه ریزی درسی اختصاصی برای کلاس نهمی‌ها قرار داده‌ایم که بتوانند با داشتن برنامه‌ای اصولی به شاگرد اول کلاس تبدیل شوند.مشاوره تحصیلی استادبانک

برای کلاس نهم درس بخوانید! ساده، راحت و اصولی

هر درسی لم خودش را دارد. قطعا مطالعه درسی مثل ریاضی با مطالعه درسی مثل زبان و ادبیات، یکسان نخواهد بود. راه حل ساده است! شیوه مطالعاتی هر درس را یاد بگیرید تا بهترین نتیحه را از آن دریافت کنید. برای این کار لازم نیست از تکنیک‌های عجیب و غریب استفاده کنید. ساده‌ترین راه مطالعه هر درس را یاد بگیرید و آن را در روتین مطالعه خود قرار دهید.

استفاده درست از کتب کمک درسی، یک قدم بزرگ به سمت جلو!

استفاده درست از کتاب کار و گام به گام می‌تواند قالی سلیمانی باشد که شما را سوار و برفراز قله موفقیت پیاده می‌کند. در کنار مطالعه دروس کتاب، تمرینات معلم و کلاس درس می‌توانید از گام به گام‌ها برای رفع ایرادات خود استفاده کنید. فقط فراموش نکنید که گام به گام مانند دارو است! از آن استفاده کنید ولی مراقب باشید که به مسومیت دارویی و وابستگی دچار نشوید!

حل نمونه سوالات امتحانی پایه نهم، آماده به جنگ امتحانات بروید!

غافل گیر شدن همیشه هم جذاب و دوست داشتنی نیست به ویژه اگر سر جلسه امتحان باشد. افراد موفق معمولا می‌توانند دست رقیب خود را از قبل بخوانند. برای این که بتوانید در امتحانات نمره بهتری بگیرید باید با حل نمونه سوالات امتحانی مثل نمونه سوال ریاضی آماده شوید تا سر جلسه امتحان، غافل گیر نشوید! نمونه سوالات امتحانی دروس مختلف را بعد از مطالعه کامل درس، حل و آن‌ها را شب امتحان مرور کنید. خواهید دید که به جای شما طراحان سوالات امتحانی از درستی و کامل بودن جواب‌های شما غافل‌گیر خواهند شد.

هدایت تحصیلی، انتخاب رشته و شروع یک داستان بزرگ‌تر

همه چیز از جایی شروع می‌شود که دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به دوره متوسطه دوم باید انتخاب رشته کنند و این کار می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور، تعیین کننده رشته دانشگاهی دانش آموز هم باشد. به همین دلیل اهمیت هدایت تحصیلی نهم را به هیچ وجه نمی‌توان نادیده گرفت. از طرفی هدایت تحصیلی تنها به خواست و علاقه دانش آموز نیست و عوامل زیادی روی انتخاب دانش آموز تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل اگر دانش آموز پایه نهم هستید پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه شرایط هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم را از دست ندهید.

بهترین مدرسه را برای کلاس نهم انتخاب کنید!

بدون شک،‌علاوه‌بر توانایی‌های فردی، محیطی که دانش آموز در آن درس می‌خواند روی موفقیت او تاثیر مستقیم می‌گذارد. به همین دلیل اگر قصد قبولی در مدارس خاصی مثل نمونه دولتی، تیزهوشان، شاهد،‌ غیر انتفاعی و غیره را دارید باید از شرایط پذیرش و آزمون این مدارس باخبر شده و سپس برای برنامه ریزی و ثبت نام در این مدارس اقدام کنید.

کمک گرفتن از معلم خصوصی نهم، مشاور درسی اختصاصی داشته باشید

لزوما همه افراد سطح یادگیری و توانمندی یکسانی ندارند. این موضوع هیج ایرادی ندارد و به راحتی با تمرکز روی نقاطی که دانش آموز روی آن‌ها ضعف دارد می‌توان آن را برطرف کرد. اما باید دقت داشت که این کار باید توسط فردی حرفه ای که سابقه تدریس این دروس را دارد انجام شود. معلمی که بتواند با توانمندی کامل روی مشکلات درسی فقط یک دانش آموز تمرکز کند می‌تواند کمک زیادی به اصلاح شیوه‌های مطالعاتی دانش آموز و نحوه یادگیری او بکند. بنابراین در صورت نیاز می‌توانید از چنین افرادی توسط سامانه تدریس خصوصی استادبانک کمک بگیرید تا در ادامه مسیر، شما را راهنمایی و هدایت کنند.

تدریس خصوصی استادبانک برای کلاس نهمی‌ها

دانش‌آموز توانمند با کمک برنامه‌ریزی مناسب و اصولی، راه موفقیت را برای خود هموار می‌کند. تیم مجله استادبانک، بهترین مجموعه مقالات برنامه‌ریزی درسی و روش‌های مطالعه درسی را برای شما آماده کرده است تا به کمک آن‌ها، آمادگی کاملی برای قدم گذاشتن در مسیر موفقیت تحصیلی داشته باشید.

همچنین اگر برای برطرف ساختن مشکلات درسی خود و پیشرفت سریع تحصیلی به معلمی دقیق و دل‌سوز نیاز دارید که تمام وقت خود را روی پیشرفت درسی شما متمرکز کند با شماره 02191005343 برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید یا از طریق کلیک روی سامانه تدریس خصوصی استادبانک، معلم خصوصی مدنظر خود را پیدا کنید. مشاوره تحصیلی استادبانک