آموزش آیلتس

چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ | آموزش آیلتس در خانه

1137 0
22 مرداد 1401
چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ | راه‌حل‌های آموزش آیلتس در خانه

چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ سوالی پرتکرار میان علاقه‌مندان به شرکت در آزمون بین‌المللی آیلتس است. موفقیت در این آزمون که به عنوان یکی از مهم‌ترین مدرک‌های معتبر زبان انگلیسی در سرتاسر جهان شناخته می‌شود، برای زبان‌آموزان ارزش فراوانی دارد. اهداف زبان‌پژوهان از گرفتن آیلتس، متفاوت است. مهاجرت تحصلیی، وارد شدن به حوزه‌ی تدریس و ارتقاء شغلی از دلایلی اصلی تلاش برای کسب مدرک آیلتس هستند.

اما راه‌های یادگیری متنوع هستند که آموزش آیلتس در خانه از پرطرفدارترین‌ها است. در هر صورت نداشتن زمان، فشردگی کارهای روزمره یا هر موضوع دیگری می‌تواند، دلیل این تصمیم باشد. مجله استادبانک در یکی از دیگر مجموعه مقالات آموزش زبان خود به سراغ این دغدغه‌ی زبان‌آموزان رفته است و از چند جنبه‌ی مختلف به سوال “چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟” پاسخ داده است. در ادامه ابتدا بهترین راه‌حل یادگیری آیلتس در خانه را به شما معرفی می‌کنیم، سپس در 10 گام نحوه‌ی خواندن آیلتس بدون کلاس را توضیح می‌دهیم و در نهایت شما را با چند منبع معتبر خودخوان آیلتس آشنا می‌کنیم.

چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ با کمک معلم خصوصی آیلتس آنلاین

چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ با کمک معلم خصوصی آیلتس آنلاین

یادگیری زبان انگلیسی فرآیندی طولانی و سخت است که نیاز به استمرار و مرور و تکرار پیاپی دارد. مانند هر مهارت یا درس دیگر، زبان انگلیسی نیز از قسمت‌های آسان و دشوار مختلفی تشکیل شده است. گرفتن مدرک آیلتس، ساده نیست و زبان‌آموز باید به سطح قابل‌توجه در زبان برسد. آیلتس به عنوان یک آزمون بین‌المللی، روی همه‌ی مهارت‌های زبان‌آموز تمرکز می‌کند و آن‌ها را می‌سنجد. در کنار قواعد و چهارچوب‌های اصلی زبان انگلیسی، زبان‌پژوه باید تکنیک‌های لازم برای شرکت در آزمون آیلتس در هر چهار مهارت اصلی را هم یاد بگیرد.

بنابراین، متقاضی دریافت مدرک آیلتس باید علاوه بر تقویت زبان، روی بخش‌های دیگر نیز تمرکز کند. این موضوع باعث بالا رفتن حجم وظایف و البته دشواری کار فرد می‌شود. این مسئله با انتخاب روش خودخوان آیلتس، پیچیدگی بیشتری نیز پیدا می‌کند! به همین دلیل باید به دنبال بهترین و کارامدترین روش ممکن برای یادگیری آیلتس در خانه بود. دقیق‌ترین پاسخ به سوال “چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟” کمک گرفتن از معلم خصوصی آیلتس است.

شرکت در کلاس آیلتس آنلاین یک انتخاب عالی و کاربردی برای کسانی است که قصد دارند به دور از موسسات و کلاس‌های حضوری، زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. معلم خصوصی آیلتس آنلاین به زبان‌آموز کمک می‌کند تا در مدت زمانی مناسب و با کیفیت و عمیق یادگیری بسیار بهتری در مسیر آموزش گام بردارد و برای این آزمون مهم آماده شود. در واقع، زبان‌آموز با استفاده از روش‌های خودخوانی که در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره می‌شود و شرکت در جلسات تدریس خصوصی آیلتس آنلاین، می‌تواند تجربه‌ی عالی از یادگیری آیلتس در خانه را پشت‌سر بگذارد.

سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، جمعی از برترین اساتید تدریس خصوصی آیلتس را با مناسب‌ترین قیمت برای برگزاری کلاس‌ آنلاین آیلتس در دسترس شما قرار داده است.

معلم خصوصی آیلتس

خواندن آیلتس بدون کلاس؛ دلایل یادگیری آیلتس در خانه

زبان‌آموزان به دلایل مختلفی یادگیری آیلتس در خانه را انتخاب می‌کنند. واقعیت این است که شرکت در کلاس‌های موسسات مختلف، احتمالا اولین و ساده‌ترین گزینه‌ی ممکن به نظر می‌رسد. اما چرا بعضی از افراد به طور جدی به دنبال پاسخی برای سوال “چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟” هستند؟ به هرحال، یادگیری مهارت سخت و ارزشمند آیلتس در خانه، همراه با پذیرش مسئولیتی سنگین است. در مجموع، دلایل خواندن آیلتس بدون کلاس را در دسته‌بندی‌های زیر می‌توان تقسیم کرد:

 • کاهش هزینه
 • صرفه‌جویی در زمان
 • حذف رفت‌وآمد
 • عدم دسترسی به کلاس یا معلم خصوصی آیلتس باکیفیت
 • عدم اعتمادبه‌نفس برای حضور در جمع کلاس یا دلایل شخصی

هر زبان‌آموز با داشتن یک یا چند دلیل از لیست بالا به فکر آموزش آیلتس در خانه می‌افتد و روش‌های مختلف آن را دنبال می‌کند. فرقی ندارد، دلیل فرد برای انتخاب این شیوه‌ی یادگیری چیست، مهم استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های درست و البته کمک گرفتن از معلم آنلاین آیلتس برای رفع اشکالات و تدوام یادگیری است.

چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ با این 10 گام!

درس خواندن در خانه اصول و قواعد خاص خود را دارد و یادگیری آیلتس در منزل هم باید طبق نقشه‌ای مشخص و برنامه‌ریزی‌شده پیش برود. برای اینکه آموزش زبان انگلیسی در خانه موفقی داشته باشید، نیاز است تا برخی نکات را به طور جدی رعایت کنید. در ادامه با 10 گام آشنا می‌شوید که از شما یک خودآموز آیلتس موفق می‌سازد:

1.استمرار در یادگیری؛ پاسخ اول به چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟

احتمالا بارهای شنیده‌اید که یادگیری زبان انگلیسی، نیاز به استمرار دارد. زبان‌آموزی در کسب مدرک آیلتس موفق است که به طور پیوسته انگلیسی بخواند و مستمربودن در یادگیری از صفات اصلی او شناخته می‌شود. برای اینکه استمرار داشته باشید به یادگیری خود تنوع دهید. نداشتن انگیزه یا بی‌حوصلگی هر روز ممکن است به سراغ شما بیاید، هنر زبان‌آموز در همین موقعیت مشخص می‌شود که بتواند حتی در روزهای بی‌حوصلگی خود نیز، روند یادگیری را حفظ کند و به هدف و برنامه‌ی شخصی خود پایبند بماند.

زبان‌آموز و اهمیت داشتن هدف برای رسیدن به پاسخ چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟

2.هدف زبان‌آموز، دلیلی برای تلاش و کوشش

بدون هدف به سراغ چه کاری می‌توان رفت؟ هدف زبان‌آموز از جنبه‌های مختلف روی او عملکردش تاثیر می‌گذارد. اهداف اشکال و هویت‌های متفاوت دارند. فردی برای درآمد و به دست‌آوردن شغلی به دنبال یادگیری آیلتس در خانه است، زبان‌آموزی دیگر برای مهاجرت زبان یاد می‌گیرد و زبان‌پژوهی برای ارتقاء موقعیت شغلی تلاش می‌کند.

فرقی نمی‌کند، هدف شما از آموزش آیلتس در خانه چیست، مهم داشتن یک هدف شفاف و مشخص است که به خوبی می‌دانید چه معیارهای برای رسیدن به آن دارید. فکر کردن دائمی به هدف‌تان در روزهای بی‌انگیزگی، دلیلی برای ادامه دادن است و رویاپردازی درباره‌ی آن منبع انرژی بی‌نهایتی است که حسی خوب و اعتمادبه‌نفس در شما ایجاد می‌کند.

3.حفظ کیفیت مطالعه برای یادگیری آیلتس در خانه

قبولی در آیلتس یا گرفتن نمره قابل‌قبول و بالا در آیلتس، فقط زمانی ممکن است که زبان‌آموز سطح تسلط کافی را روی زبان انگلیسی دشته باشد. آیلتس باتوجه به اعتبار جهانی خود، روی عملکرد و میزان سواد زبان انگلیسی متقاضیان سخت‌گیر و حساس است. رسیدن به این سطح، نیازمند حفظ کیفیت یادگیری است و عمیق خواندن است.

یکی از معضلات زبان‌آموز در روش یادگیری آیلتس در خانه، افت کیفی است. شما به عنوان فردی که مسئولیت این شیوه‌ی یادگیری را پذیرفته است، باید به حفظ کیفیت یادگیری‌تان توجه کنید و این مسئله را قربانی بالابردن سرعت یادگیری نکنید. به همین دلیل است که توصیه می‌شود از معلم خصوصی آیلتس آنلاین به صورت هفتگی یا حداقل دو هفته یکبار کمک گرفته شود تا روند یادگیری زبان‌آموز را بررسی نماید و این فرآیند را مدیریت کند.

4.چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ با تبدیل محیط خانه به کلاس!

ویژگی‌های یک کلاس درس چیست؟ در کلاس درس، دانش‌آموز در جایی مشخص می‌نشیند، برخی قوانین مانند بی‌اجازه صحبت نکردن و عدم استفاده از گوشی را رعایت می‌کند و به طور کلی شرایطی خاص کلاس را می‌پذیرد. برای اینکه در زمان یادگیری آیلتس در خانه، حس رسمی‌تری و جدی‌تر داشته باشید، محیط خانه را به محیط کلاس نزدیک کنید.

جایی ثابت برای درس خواندن داشته باشید، کمتر و در صورت نیاز از صندلی بلند شوید، گوشی را کنار بگذارید و مدت زمان ثابت و مشخصی را برای خواندن آیلتس در روزهای هفته تعیین کنید. در این مسیر ابزار مختلفی به کمک شما می‌آیند. برای مثال اگر به کارکردن با گوشی وسواس و عادت دارید از برنامه قفل گوشی برای درس خواندن کمک بگیرید یا روی دیوار اتاق یا محل مطالعه‌تان پوسترهای آموزشی یا جملات انگلیسی بچسبانید تا به فضاسازی بهتری داشته باشید.

5.یادگیری آیلتس در خانه با منابع باکیفیت

یادگیری آیلتس در خانه باید با استفاده از منابع باکیفیت و معتبر صورت بگیرد. در هر صورت زبان‌آموز به کتاب‌های آموزش آیلتس، ویدیوها یا هر نوع دیگر از محتوای آموزسی نیاز دارد تا فرآیند یادگیری و درک مطالب مختلف برای او ساده‌تر شود. اما در این مسیر نباید زیاده‌وری کرد و میان حجم عظیمی از منابع آیلتس غرق شد.

قبل از خرید هر کتاب یا منبعی با معلم خصوصی آیلتس خود مشورت کنید یا از کسی تجربه گرفتن آیلتس دارد، راهنمایی بخواهید. به این ترتیب شما بهترین منابع یادگیری آیلتس را باتوجه به سطح و توانایی شخصی‌تان انتخاب می‌کنید و از طرفی دیگر در هزینه و بودجه شما صرفه‌جویی می‌شود. در هر صورت داشتن تعداد بیش‌ازحد نیاز منبع آموزشی، فقط باعث سردرگمی و عدم تمرکز می‌شود.

داشتن گروه یادگیری برای کمک به آیلتس بدون کلاس

6.داشتن گروه یادگیری برای کمک به آیلتس بدون کلاس

مکالمه یا اسپیکینگ یکی از مهم‌ترین، موثرترین و سخت‌ترین مهارت‌های آیلتس است که روی نمره‌ی نهایی زبان‌آموز اثر بالایی دارد. بسیاری از زبان‌آموزان در این بخش مشکل دارند و دیرتر از دیگر مهارت‌های زبان انگلیسی روی آن مسلط می‌شوند. اما برای تقویت اسپکینگ، یک راه‌حل عالی وجود دارد؛ داشتن گروه یادگیری یا جمعی درس خواندن.

با بعضی از دوستان‌تان که قصد یادگیری زبان را دارند، طبق یک برنامه مشخص یک یا چند بار در هفته به صورت حضوری یا تماس آنلاین، جلسات اسپکینگ برگزار کنید. در ابتدا، فرقی ندارد موضوع این جلسات چیست، مهم صحبت کردن و بالا رفتن اعتمادبه‌نفس شما در این زمینه است. پس از مدتی، بحث هر جلسه را نزدیک به موضوعات آزمون آیلتس انتخاب کنید. زمانی که برای آیلتس خودخوان اقدام می‌کنید و به دنبال پاسخ سوال “چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟” می‌گردید، باید به فکر ایجاد یک گروه دوستانه هم باشید.

7.برنامه‌ریزی طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت برای آیلتس خودخوان

برنامه‌ریزی در هر بخشی از زندگی مهم است. زبان‌آموز باید برای رسیدن به نمره موردنظرش در آزمون آیلتس، برنامه داشته باشد. شما باید یک برنامه طولانی‌مدت بچینید و مشخص کنید در یک بازه‌ زمانی چندین ماهه چه‌کارهایی برای انجام دارید. برای مثال اگر قصد دارید در یکسال آیلتس بگیرید، این را وارد برنامه طولانی مدت کنید و شفاف بنویسید که بعد از سه ماه باید در چه سطحی باشید، چه کتاب یا منابعی را تمام بخوانید و اهدافی شبیه به این را یادداشت کنید.

برنامه کوتاه‌مدت نیز به طور جزئی زمان روزانه و هفتگی شما را مدیریت می‌کند. برای مثال، برنامه هفتگی یک برنامه‌ کوتاه‌مدت مهم است که در آن به شماره درس هر کتاب، فایل صوتی، نام بخش ویدیوی آموزشی و غیره اشاره می‌شود. برنامه‌های روزانه و هفتگی، حکم قدم‌های کوچکی را دارند که به مرور زمان پازل برنامه طولانی‌مدت را تکمیل می‌کنند. برای داشتن برنامه‌ریزی دقیق‌تر، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی مدیریت زمان برای درس خواندن مجله استادبانک را بخوانید.

گوش دادن یکی از مهم‌ترین روش‌های آموزش آیلتس در خانه| دختر در حال آیلتس خودخوان

8.گوش دادن بسیار، رمز شگفت‌انگیزی یادگیری آیلتس در خانه

گوش دادن به فایل‌های صوتی از بهترین، مهم‌ترین و موثرترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است. از نظر علمی نیز ثابت شده است که گوش دادن طولانی و متوالی به یک زبان، کمک می‌کند تا ناخودآگاه زبان‌آموز سریع‌تر درگیر فرآیند یادگیری شود و تاثیر مستقیمی روی بالا رفتن قدرت مکالمه و البته شنیدن درست دارد. بنابراین اگر از کسانی هستید که مسیر خودخوان آیلتس را انتخاب می‌کنند، باید روی این تکنیک زمان فروانی صرف کنید.

انوع منابع صوتی زبان انگلیسی را در برنامه خود قرار دهید و در موقعیت‌های مختلف از هنگام یادگیری زبان تا زمان حضور در ماشین، مترو یا پیاده‌روی به پادکست یا هر فایل صوتی دیگری گوش دهید. اگر شرایط مهیا بود، جملات را تکرار کنید تا گوش دادن شما فعالانه و مفیدتر باشد و ذهن، گوش و زبان شما به صور همزمان درگیر یادگیری شود.

9.توجه به تنوع یادگیری در زمان آموزش آیلتس در خانه

واقعیت این است که تنها درس خواندن در طولانی‌مدت به مرور زمان خسته‌کننده می‌شود و ممکن است زبان‌آموز با معضل بی‌انگیزگی روبه‌رو شود. برای اینکه، همیشه حس‌وحال یادگیری در شما زنده باشد، باید به دنبال تنوع روش آموزش باشید یا در زمان مطالعه، فضایی هیجان‌انگیزتر یا مفرح‌تر ایجاد کنید. برای رسیدن به این هدف چند راه‌حل وجود دارد. برنامه‌ی هفتگی تماشای یک قسمت سریال یا فیلم داشته باشید.

در این روش یک قسمت سریال یا فیلم محبوب خود را انتخاب کنید و با کمک زیرنویس انگلیسی آن را ببینید. روی زیرنویس و نحوه‌ی تلفظ کلمات و عبارت تمرکز کنید، اما سخت‌گیر نباشید تا از تماشای فیلم هم لذت ببرید. اگر این روش را دوست داشتید و جنبه‌ی آموزشی آن برای شما کاربردی است و روی عملکردتان اثر مثبت می‌گذارد، تعداد دفعات استفاده از این تکنیک را بالا ببرید. حتی می‌توانید جلسات فیلم‌بینی را به صورت جمعی برگزار کنید و بعد از تماشا با هدف تقویت اسپیکنگ درمورد آن صحبت کنید.

بعضی از قسمت‌های درس خواندن خود را با اعضای خانواده شریک شوید. برای مثال، روزهایی که باید متنی را بخوانید یا تمرین ریدینگ دارید از برادر، خواهر یا هر یک از اعضای خانواده بخواهید در کنار شما حضور داشته باشد و به متن و خوانش شما گوش دهد. فرض کنید که در حال اجرای رادیویی آن متن برای شنونده‌ای هستید، این‌کار کمک می‌کند با انگیزه، حوصله و دقت بالاتر متون را بخوانید و روی اعتمادبه‌نفس شما نیز اثر مثبتی می‌گذارد.

روش بعدی هم این است که فضای یادگیری خود را در بعضی از مواقع تغییر دهید و از یکنواختی در بیاورید. با اینکه داشتن جایی مشخص در منزل برای یادگیری آیلتس اهمیت دارد، اما یک روز در هفته یا ماهی یکبار محل مطالعه‌تان را تغییر دهید. پخش موسیقی، انتخاب جالب دیگری است. البته در زمان یادگیری آیلتس در خانه نباید به هر آهنگی گوش داد. بهتر است خوب جستجو کنید یا از معلم خصوصی آیلتس خود بخواهید با معرفی چند آهنگ برای درس خواندن در این زمینه به شما کمک کند.

چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ نوشتن یک تکنیک یادگیری حیاتی

10.چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ نوشتن یک تکنیک یادگیری حیاتی

نوشتن یکی از مهم‌ترین و موثرترین ابزار دانش‌پژوه در مسیر آموزش و یادگیری است. زبان‌آموز نیز باید به بهترین شکل از نوشتن استفاده کند. با اینکه انواع برنامه‌ی موبایل و نرم‌افزارهای مختلفی برای یادگیری لغات، عبارت و گرامر تولید شده است، اما نوشتن همچنان اهمیت و اثرگذاری خود را دارد. دفترچه یا دفتری شخصی داشته باشید تا در آن عبارت، واژگان هر موضوع مهم دیگر را در آن بنویسید.

فرآیند نوشتن، باعث ایجاد ارتباط همزمان میان دست، مغز و قدرت بینایی شما می‌شود و عمق بیشتری به فرآیند یادگیری می‌دهد. از هر فرصتی برای نوشتن استفاده کنید. جمله‌سازی، نوشتن قسمت‌های مختلف متن‌های که می‌خوانید، جمع‌آوری واژگان و عبارات، یادداشت نکات گرامری و غیره، موقعیت‌هایی هستند که اجازه می‌دهند تا از این روش بسیار مهم بهره ببرید.

 معرفی چند منبع یادگیری آیلتس مشهور برای آموزش در خانه

آیلتس به دلیل اهمیت جهانی و اعتباری که دارد، باعث شده است تا بهترین مراکز علمی دنیا برای این آزمون مهم پکیج‌های آموزشی تالیف کنند. اما تعداد این منابع و کتاب‌ها، فراوان است و گاهی زبان‌آموز سردرگم می‌شود. در این بخش، برخی از بهترین منابع یادگیری آیلتس در خانه را به شما معرفی می‌کنیم:

 • مجموعه کتاب Grammar for IELTS
 • کتاب Vocabulary for IELTS
 • مجموعه‌ کتاب IELTS Trainer
 • مجموعه‌ کتاب IELTS in one sight
 • کتاب Barron’s IELTS 5th Edition
 • IELTS Advantage: Reading Skills
 • IELTS Advantage: Speaking and Listening

زبان‌آموزی که به دنبال راه‌حلی برای “چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟” است، باید به انتخاب یک یا چند مجموعه کتاب و منابع یادگیری آیلتس نیز اهمیت دهد. نکته مهم این است که با در نظر گرفتن نیاز، سطح و توانایی منابع را انتخاب کنید. بنابراین قبل از خرید و صرف هزینه با معلم خصوصی آیلتس خود یا فردی آگاه و باتجربه در این زمینه مشورت نمایید.

یادگیری آیلتس در خانه با معلم خصوصی و منابع یادگیری استادبانک

یادگیری آیلتس در خانه، انتخاب و تصمیمی جسورانه است. زبان‌آموز در این راه یادگیری، موانع خاصی را پیش‌روی خود دارد. البته با کمک روش‌های آموزش آیلتس در خانه که در این مقاله توضیح داده شد، می‌توان شانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش داد. اما نیاز اساسی هر زبان‌آموزی برای آمادگی کامل و بالابردن توانایی در هر چهار مهارت تا سطح آیلتس با نمره‌ی قابل‌قبول، کمک گرفتن از معلم خصوصی آیلتس است.

معلم خصوصی آیلتس آنلاین، انتخابی عالی و بهترین راه‌حل و پاسخ به سوال “چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟” است. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک، بهترین اساتید آیلتس کشور را آماده‌ی برگزاری کلاس آنلاین آیلتس دارد. جلسات تدریس خصوصی استادبانک با بهترین معلمان آیلتس با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین سطح کیفی برگزار می‌شود تا متقاضیان یادگیری آیلتس در خانه به بهترین شکل برای این آزمون آماده شوند.

استادبانک در کنار اساتید برجسته، منابع و مقالات آموزشی آیلتس را نیز به صورت رایگان در اختیار زبان‌آموزان قرار داده است. اگر برای معلم آنلاین آیلتس نیاز به راهنمایی دارید یا در صورت داشتن هرگونه سوال و مشکل، می‌توانید با شماره 91005343  021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به شما کاربران عزیز است.

روزی چند ساعت برای روش آیلتس در خانه وقت بگذاریم؟

روزی چند ساعت برای آیلتس بخوانیم؟ یکی دیگر از سوالات پرتکرار زبان‌آموزان این است. پاسخ این سوال به هدف و میزان توانایی زبان‌آموز بستگی دارد. برای مثال، زبان‌آموزی که قصد دارد در کمتر از یک‌سال مدرک آیلتس را بگیرد، باید حداقل روزی 4 ساعت زمان صرف کند و به طور همزمان از معلم خصوصی آیلتس آنلاین کمک بگیرد.

برای یادگیری آیلتس در خانه به چه امکاناتی نیاز است؟

بدون شک زبان‌آموز برای آموزش آیلتس در خانه به منابع یادگیری آیلتس نیاز دارد. مجموعه‌ کتاب‌های آیلتس که در این مقاله معرفی شده است در کنار کلاس آیلتس آنلاین هفتگی از مهم‌ترین و موثرترین امکانات است که باید در دسترس زبان‌آموز باشد.