رپورتاژ آگهی

جدیدترین بانک اطلاعاتی مهاجرت تحصیلی به کانادا

سردبیر نویسنده
1555 0
05 مرداد 1401
مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ مشاوره تحصیلی برای مهاجرت

طی سالیان اخیر برخی از افراد که برای تحصیل در کانادا اقدام کرده بودن و دوران تحصیل خود را در این کشور پشت سر گذاشته اند، در حال حاضر با افتخار به ایران برگشته و تخصص خود را در بازار کار ایران بکار گرفته اند. همین موضوع سبب شد که در این نوشته توضیحاتی را در خصوص سختی هایی که این افراد برای تحضیل در کانادا کشیده اند را برای شما آماده کنیم که اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید.

مشاوره تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

علت برگشت به ایران پس از تحصیل در کانادا

افراد بسیاری به دلیل علاقه زیاد به میهن و سختی تحمل دوری از وطن و خانواده، پس از تحصیل در کانادا به ایران برگشته و تخصص خود را در راستای خدمت به وطن بکار می گیرند. پس مهم ترین دلیل برگشت به ایران پس از دورا تحصیل علاقه به وطن و خانواده می باشد.

آیا تحصیل در کانادا گزینه مناسبی است؟

تحصیل در کانادا مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

استانداردهای آموزش بالاست

در کانادا استانداردهای آموزشی بسیار بالاست. دانشگاه های این کشور در همه دنیا معروف است. شما با تحصیل در کانادا می توانید از بهترین امکانات آموزشی بهره مند شوید.

هزینه هایتان معقول خواهد بود

درست است که تحصیل در دانشگاه های معتبر مهم است اما برای بسیاری از ما موضوع مدیریت هزینه هم مهم است. کانادا از جمله کشورهایی است که هزینه آموزش آن به نسبت استانداردهای بالا، معقول است.

مثلا کانادا در مقایسه با آمریکا و یا استرالیا برای کار و زندگی ارزان محسوب می شود. البته هزینه تحصیل شما به مقطع تحصیلی، شهر، بومی یا غیر بومی بودن، دانشگاه و… بستگی خواهد داشت.

مهارت زبان تان تقویت می شود

فرانسوی و انگلیسی زبان های رایج کانادا هستند. در واقع همه دروس به یکی از این دو زبان تدریس می شود. با تحصیل در این کشور، مهارت‌های زبان تان تقویت خواهد شد.

می توانید همزمان با تحصیل کار کنید

شما می توانید همزمان با تحصیل به کار هم مشغول شوید. دانشجویان بین المللی می توانند در زمان تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنند و در زمان های تعطیلات، امکان کار کردن به میزان حداکثر 40 ساعت را دارند.

با این امکان شما می توانید بخشی از هزینه های تحصیل تان را تامین کنید.

شرایط کار در کانادا پس از تحصیل

بعد از تحصیل می توانید ویزای کار بگیرید

وقتی تحصیلات تان تمام شود می توانید بلافاصله برای دریافت ویزای کار اقدام نمایید. اگر بتوانید ویزای کار بگیرید حداکثر می توانید 3 سال اقامت کانادا را داشته باشید. این ویزا به شما کمک می کند درآمد خوبی داشته باشید و قدم های بعدی را برای اقامت هم بردارید.

بیشتر بخوانید: بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت

خانواده تان می توانند با شما همراه باشند

دانشجو می تواند خانواده و والدینش را در کانادا به همراه داشته باشد. فرزندان در صورتی می توانند با شما همراه باشند که زیر 18 سال سن داشته باشند. همسر و والدین دانشجو می توانند ویزای کار بگیرند و به فعالیت شغلی بپردازند.

مقاطع ابتدایی تا دبیرستان در کانادا رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

مراحل اقدام برای تحصیل در کانادا

برای این که بتوانید در کانادا تحصیل کنید باید مراحل مربوط به آن را طی نمایید.

مدرسه، کالج یا دانشگاه مد نظرتان را انتخاب نمایید

ابتدا باید بدانید که قرار است در چه رشته ای و چه دانشگاهی تحصیل نمایید. هم چنین اگر قرار است در مقاطع پایین تر تحصیل کنید هم باید مدرسه یا دانشگاهتان و رشته تحصیلی ( در صورت نیاز) مشخص شود.

باید بدانید که هر دانشگاه و استان کانادا شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو دارد پس لازم است تحقیقات کاملی در این مورد داشته باشید. البته مشورت با کارشناسان موسسه آتیه آفرینان قطعا به شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین رشته های تجربی برای مهاجرت

چقدر می توانید برای تحصیل هزینه کنید؟

تحصیل در این کشور قیمت معقولی دارد. بسته به این که در چه مقطعی، چه مدرسه، کالج یا دانشگاهی قرار است تحصیل کنید، هزینه هایتان متفاوت خواهد بود. هزینه هایی که در کانادا دارید علاوه بر شهریه تحصیل، مربوط به امور مختلف از جمله مسکن، غذا، حمل و نقل و… خواهد بود.

شما برای کم کردن بار هزینه هایتان راه های مختلفی دارید که می تواند شامل کمک هزینه تحصیلی، بورسیه، داشتن شغل پاره وقت و… باشد.

درخواست تان را به دانشگاه مد نظر ارسال نمایید

هنگامی که درخواست تان را ارائه می دهید باید مدارک تان کامل باشد و اطلاعات را در کمال صحت وارد نمایید.

درخواست برای دانشگاه ها و کالج های مختلف، هزینه های متفاوتی خواهد داشت. این که مدارک لازم چیست را می توانید از وب سایت خود مرکز مد نظر به صورت دقیق پیگیری نمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت

برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید

پس از این که امور پذیرش را انجام دادید و برگه مربوطه را تحویل گرفتید باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. این امور توسط اداره مهاجرت به کانادا و با دریافت مدارک کامل پیش می رود.

وقتی درخواست شما تایید شود باید پاسپورت تان را برای سفارت ارسال کنید. ویزای تحصیلی و معرفی نامه به همراه پاسپورت برایتان ارسال می گردد.

** دقت کنید در صورتی که بخواهید در کبک تحصیل کنید ممکن است نیاز به دریافت گواهی پذیرش از خود کبک هم داشته باشید و این کار باید قبل از گرفتن مجوز تحصیلی انجام شود.

 

به فکر مقدمات سفر باشید

در این مرحله باید مشخص کنید که قرار است در کانادا چگونه سکونت داشته باشید؟ آپارتمان اجاره می کنید؟ از خوابگاه ها و اقامتگاه های مختلف استفاده می کنید؟

  • امور مربوط به بیمه خود را پیگیری کنید.
  • باید مقداری پول نقد به صورت دلار آمریکایی یا کانادایی همراه داشته باشید.
  • بلیط تان را رزرو کنید.
  • کلیه مدارک لازم را چک کنید و مطمئن شوید که موردی از قلم نیافتاده است.

تحصیل در کانادا چه شرایطی دارد؟

تحصیل در کانادا چه شرایطی دارد؟

تحصیل در هر کشوری شرایط خودش را دارد. فرقی ندارد مقطع تحصیلی شما دبستان، دبیرستان و یا دانشگاه باشد. در هر صورت حواستان به شرایط لازم باشد.

1) محدودیت سنی

در امور مهاجرتی سن همیشه کم و بیش موثر است. به عنوان مثال اگر شما در سنی باشید که کارشناسان سفارت شک داشته باشند هدف واقعی تان تحصیل باشد، شانس تان برای دریافت ویزای تحصیلی کاهش خواهد یافت.

البته اهمیت سن بسته به کشور و نیز روش مهاجرت متفاوت خواهد بود.

3) مدرک زبان

قطعا برای تحصیل و زندگی در یک کشور باید زبان مردم آن کشور را بدانید. بسته به این که قرار است در چه مقطعی تحصیل کنید، اهمیت سطح زبان تان هم متفاوت خواهد بود.

اگر قرار است در کانادا به مدرسه بروید نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. دوره های مختلفی توسط خود مدارس برای آموزش زبان به دانش آموزان بین المللی ارائه می شود.

دانشگاه ها معمولا از شما مدرک زبان می خواهند. این مدرک در روند پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی به شما کمک خواهد کرد. البته باید بدانید که در این جا هم در صورت نداشتن مدرک زبان راه حل هایی پیش روی شما قرار دارد مثلا می توانید در دوره های زبان قبل یا همزمان با شروع ترم دانشگاه، ثبت نام نموده و امور را پیش ببرید.

4) نداشتن گپ تحصیلی

منظور از گپ تحصیلی فاصله ای است که بین اتمام دوره قبلی تحصیل و شروع دوره بعدی آن افتاده است. هر چه این فاصله کمتر باشد شانس تان برای دریافت ویزای تحصیل بیشتر است.

5) تمکن مالی مناسب

لازم است ثابت کنید که می توانید از پس هزینه های تحصیل و البته زندگی تان برای یک سال در کانادا برآیید. به صورت کلی تمکن مالی موردی است که برای اکثر روش های مهاجرتی بررسی می شود.

تحصیل در کانادا گران است؟

هزینه ها همیشه برایمان مضوع مهمی است. در مورد کانادا می توان گفت با وجود این که در یک کشور پیشرفته در حال تحصیل هستید اما هزینه هایتان خیلی زیاد نخواهد بود. بسته به این که در چه مقطعی و چه رشته ای تحصیل می کنید، هزینه هایتان متفاوت خواهد بود. هم چنین شهر و دانشگاه مد نظر هم بر میزان هزینه ها اثر می گذارد.

به عنوان مثال اگر بخواهید در رشته های هنری تحصیل کنید شهریه تان نسبت به رشته های پزشکی پایین تر خواهد بود.

استادبانک، هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت محتوای نوشته شده ندارد.

مشاوره تحصیلی استادبانک