آموزش زبان

کتاب 504 از صفر تا صد! | دانلود کتاب 504؛ واژگان به همراه ترجمه فارسی و معرفی اپلیکیشن

1025 0
02 مرداد 1401
کتاب 504 از صفر تاصد! | دانلود کتاب 504؛

نام کتاب 504 میان زبان‌آموزان و علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی کم‌وبیش، زیاد شنیده می‌شود و کتاب 504 از منابع پرطرفدار حوزه‌ی آموزش زبان است. این کتاب یکی از مهم‌ترین کتاب‌های یادگیری لغات زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون‌های مختلفی مانند کنکور زبان، آزمون آیلتس یا غیره شناخته می‌شود که واژگان آن در دسته‌بندی لغات ضروری زبان انگلیسی قرار می‌گیرند. در هر صورت زبان‌آموزان همیشه به دنبال منابع و روش‌های متنوع و پرکاربرد هستند تا سریع‌تر به اهداف آموزشی خود برسند.

اما کتاب 504 از منابع خاصی است که روش مطالعه و یادگیری آن باید طبق اصول باشد تا زبان‌آموز بهترین نتیجه را بگیرد. مجله استادبانک در یکی دیگر از مجموعه مقالات و منابع آموزش زبان خود به سراغ بررسی کتاب 504 رفته است. در ادامه با همه‌ی جزئیات، ساختار، محتوا و بهترین روش‌های مطالعه لغات 504 آشنا می‌شوید. البته شرایط دانلود کتاب 504 (واژگان همراه با ترجمه فارسی) نیز در دسترس شما قرار دارد که علاوه بر فایل Pdf کتاب 504، توضیح تکمیلی و مهمی برای استفاده اصولی و بهینه‌تر از این منبع داده شده است.

اهمیت آشنایی با بهترین منابع یادگیری آموزش زبان با کمک مشاور

کتاب 504 فقط یکی از هزاران منابع آموزش زبان است که در بازار نشر و فضای آموزشی کشور وجود دارد. زبان‌آموزی که به تازگی شروع به مطالعه زبان می‌کند در معرض حجم بسیاری بالا و لیستی طولانی از کتاب‌ها، فایل‌های آموزشی، ویدیو و انواع و اقسام برنامه‌ها قرار دارد که هرکدام ویژگی‌ها و روش خاص خود را دارند. بنابراین نیاز زبان‌آموز به راهنمایی قابل درک است و باید بهترین منبع را با در نظر گرفتن سطح، هدف از یادگیری زبان و توانایی‌هایش انتخاب کند.

به طور کلی، می‌توان شناخت بهتر منابع آموزش زبان را در دو گام اساسی تقسیم‌بندی کرد. گام اول، بررسی دقیق نیاز، سطح، اهداف و توانایی زبان آموزش است و گام دوم باید شناخت کافی و مناسب همه‌ی منابع آموزشی و انتخاب متناسب با معیارهای زبان‌آموز در نظر گرفته شود. طبیعی است که انجام این کار به تنهایی برای زبان‌آموز سخت است. به همین توصیه می‌شود که مشاور برای درک بهتر شرایط کمک گرفته شود.

مشاور تحصیلی، برداشتن این دو گام را برای هر دانش‌پژوهی ساده‌تر می‌کند و تا زمان، انرژی و بودجه مالی زبان‌آموز به بهترین شکل صرف شود. بنابراین در انتخاب و مطالعه کتاب 504 نیز بهتر است ابتدا مطمئن شوید که این کتاب متناسب با اهداف و نیازهای شما است.

کتاب 504 چیست؟ تعریف و شناخت

کتاب 504 لغت ضروری زبان انگلیسی (Absolutely Essential Words 504) یکی از منابع رایج و پرطرفدار بین زبان‌آموزان است. واژگان این کتاب از سریال‌ها، فیلم‌ها، مجلات، مطبوعات و مکالمات روزمره تشکیل شده است که در واقع پرتکراترین لغات این منابع هستند. این کتاب توسط Jalius Liebb  Murry Brombery و Arth Traiger تالیف شده و ناشر جهانی آن Barrons Educational Series است.

مبنای هر درس از کتاب 504 را یک لغت اصلی تشکیل می‌دهد که برای آن عبارات، ترکیب‌ها، مثال‌های کاربردی متعددی وجود دارد تا خواننده به درک کاملی از کاربرد و موقعیت‌های مختلفی که می‌توان هر واژه را بکار برد، آشنا شود و به بهترین شکل آن را یاد بگیرد. کتاب 504 از 42 درس تشکیل شده است که هر درس آن شامل 12 لغت مجزا می‌شود. از زمان انتشار تاکنون، موسسات و دانشگاه‌های مختلفی در سرتاسر جهان این کتاب را تایید کرده‌اند.

کتاب 504 در ایران نیز به خوبی شناخته شده است و به صورت چاپی یا فایل Pdf کتاب 504 در اختیار زبان‌آموزان قرار دارد. در هر صورت انگلیسی از پول سازترین زبان های خارجی در ایران است که علاقه‌مندان برای تسلط پیدا کردن به آن به دنبال بهترین و کاربردی‌تر منابع هستند. البته باید یادآور شد که کتاب 504 به تنهایی برای تکمیل کردن دایره واژگان کافی نیست و فقط یکی از منابع باکیفیت در مسیر آموزش و یادگیری زبان است.

کتاب 504 برای چه کسانی مناسب است؟ پسر در حال مطالعه کتاب 504 لغت ضروری

کتاب 504 برای چه کسانی مناسب است؟

اولین معیاری که برای مطالعه‌ی کتاب 504 لازم است، داشتن سطح مبتدی و اندکی تسلط روی واژگان اولیه و گرامر ساده است. بنابراین زبان‌آموزی که به طور کلی هیچ‌گونه سابقه‌ی مطالعه زبان ندارد، برای خواندن این کتاب دچار مشکل می‌شود. در واقع، کتاب 504 برای زبان‌آموزان سطوح قبل از متوسط، متوسط و پیشرفته مناسب‌تر است و فرآیند یادگیری با سرعت و کیفیت بهتری طی می‌شود.

اگر بخواهیم براساس نیاز زبان‌آموز کتاب 504 را پیشنهاد کنیم، این کتاب برای زبان‌آموزان گروه‌های زیر گزینه‌ی خوبی است:

 • زبان‌آموزی که به دنبال افزایش دایره لغات است
 • برای بالا بردن درک بهتر لغات و آشنایی با روش‌های خلاقانه‌تر
 • بالابردن سطح زبان انگلیسی با یادگیری لغات پرکاربردتر و جالب‌تر
 • آمادگی برای کنکور زبان تخصصی
 • آمادگی برای آزمون‌های تافل و آیلتس

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تنوع خوبی برای پیدا کردن دلیل خواندن کتاب 504 وجود دارد. اما میان این اهداف، شرکت در آزمون‌های بین المللی آیلتس و تافل، اصلی‌ترین و مهم‌ترین انگیزه‌ی زبان‌آموزان برای مطالعه 504 هستند.

هرچند این کتاب، فقط بخش بسیار کوچکی از نیازهای متقاضیان آیلتس و تافل را پوشش می‌دهد و این دسته از زبان‌آموزان باید از معلم خصوصی زبان انگلیسی باکیفیت و کاربلد کمک بگیرند. استادبانک، برای این گروه از زبان‌آموزان، بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان کشور را در آماده برگزارس کلاس‌های آنلاین و حضوری دارد.

معلم خصوصی Ielts

محتوای کتاب 504 چیست؟ ساختار کتاب

کتاب 504 نیز مانند هر کتاب آموزشی دیگر از ساختاری مشخص بهره می‌برد و آموزش لغات ضروری را طبق یک الگوی ثابت ارائه می‌کند. این کتاب برای هر درس (42 درس) و هر واژه (هر درس 12 لغت دارد) یک بخش جامع و کامل دارد که شامل قسمت‌های زیر می‌شود:

 • لغت (همراه با فونتیک برای تلفظ)
 • معانی (در نسخه ترجمه فارسی)
 • مثال در جملات مختلف
 • متنی کوتاه (مانند درک مطالب) برای درک بهتر کاربرد لغت
 • سوالات جای‌خالی
 • تمرین جمله‌سازی

این مراحل، ساختار کلی کتاب 504 را شکل می‌دهند. یکی از ویژگی‌های کتاب 504 داشتن سوالات جای‌خالی برای استفاده از تکنیک fill-in-the-blanks exercises است که این تمرین به تثبیت کلمات در ذهن‌ بسیار کمک می‌کند. البته، زبان‌آموزانی با هدف شرکت در آزمون کنکور تخصصی یا شرکت در تافل و آیلتس، این کتاب را می‌خوانند، بهتر است حتما از راهنمایی‌ها و توصیه‌های معلم خصوصی زبان خود استفاده کنند.

برای درک بهتر لغات، کاربرد و استفاده در گرامرهای پیشرفته، حتما به کمک معلم نیاز است. به همین دلیل به خواندن و حل تمرینات کتاب نباید اکتفاء کرد.

معلم خصوصی toefl

بهترین روش‌های یادگیری کتاب 504

زبان انگلیسی یک مهارت است که یادگیری آن نیاز به زمان، صبر و استمرار دارد و زبان‌آموز باید در کنار این ویژگی‌های فردی از برخی تکنیک‌های به اصطلاح روش‌های مطالعه برای افزایش عمق یادگیری و سرعت یادگیری استفاده کند. بنابراین باید به فکر بهترین روش‌های یادگیری کتاب 504 بود. به طور کلی، مطالعه لغات، کار ساده‌ای نیست و فراربودن این واژگان کار زبان‌آموز را سخت می‌کند.

اما تکنیک‌های وجود دارند که می‌توان با کمک آن‌ها 504 لغات ضروری زبان انگلیسی را بسیار بهتر و اصولی‌تر یاد گرفت و به حافظه‌ی بلند مدت فرستاد. هرچند این کتاب از ساختار آموزشی خوبی بهره می‌برد و تمارین و تکرار به اندازه‌ی کافی در آن وجود دارد، اما برای اینکه خیال زبان‌آموز از فرآیند یادگیری راحت باشد، باید از روش‌های کمکی استفاده کرد.

در ادامه با بهترین روش‌های مطالعه کتاب 504 آشنا می‌شوید که هرکدام از آن‌ها می‌توانند گزینه‌ای مناسب براساس سطح و توانایی‌های دانش‌آموز باشند:

1.فلش‌کارت‌ها با هدف یادگیری کتاب 504

فلش‌کارت‌های از قدیمی‌ترین تکنیک‌های یادگیری لغات هستند که همچنان کاربرد دارند. در این روش شما می‌توانید از فلش‌کارت‌های آماده یا دست‌ساز استفاده کنید و تعداد لغات روزانه و موردنظر خودتان را نوشته و برای مرور و تکرار همیشه همراه داشته باشید. هرچند این تکنیک، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل نیست و در ادامه با جعبه لایتنر و دیگر تکنیک‌ها آشنا می‌شوید.

جعبه لاتنر و فلش کارتها از روش های یادگیری 504 لغات ضروری زبان انگلیسی

2.جعبه لایتنر؛ فرستادن 504 واژه ضروری به حافظه بلندمدت

لایتنر، یکی از بهترین روش‌های یادگیری لغات است که واژگان را وارد حافظه بلندمدت می‌کند. در این روش زبان‌آموز می‌تواند هم جعبه لایتنر خانگی خود را بسازد یا از لایتنرهای آماده استفاده کند. حتی به لطف گوشی‌های موبایل، اپلیکیشن‌های وجود دارند که نقش جعبه لایتنر هوشمند را به خوبی ایفا می‌کنند. لایتنر با چندین بار تکرار هر لغت، واژه را در حافظه زبان‌آموز حک می‌کند و احتمال فراموشی آن به حداقل می‌رسد. هرچند، فرآیند یادگیری در این روش کمی طولانی است و امکان دارد در فواصل زمانی کم، مناسب نباشد.

3.روش رمزگذاری یا کدینگ

کدینگ، یکی از روش‌های جدید برای یادگیری لغات کتاب 504 است. در روش رمزگذاری، زبان‌آموز باید شبیه‌ترین کلمه در زبان فارسی را به لغت موردنظرش پیدا کند و میان این دو کلمه ارتباط تصویری یا مفهومی ایجاد نماید. برای مثال: کلمه abandon را در نظر بگیرید. در انگلیسی این واژه به معنی ترک کردن و رها کردن است.

برای استفاده از روش کدینگ این واژه، باید شبیه‌ترین کلمه فارسی به این کلمه (abandon) را پیدا کنید که می‌توان به آب‌ودون (آب و دانه) اشاره کرد. سپس این عبارت را در یک جمله تصویرسازی کنید؛ جوجه‌ها رو بدون آب‌و‌دون رها کردی و رفتی! به همین شکل لغات را از نظر مفهومی یا آوایی تصویرسازی کرده و فرآیند یادگیری آن‌ها را ساده‌تر می‌کنید.

هرچند این شیوه‌ی یادگیری همیشه توصیه نمی‌شود و باید براساس اصول یادگیری زبان انگلیسی پیش رفت. اما می‌توان در برخی مواقع و برای بعضی از واژه‌های دشوار کتاب 504 از تکنیک کدینگ بهره برد. این یکی از ویژگی‌های یادگیری لغات است که گاهی می‌توان از میان‌بر برای آن‌های استفاده کرد. در حالی‌ که یادگیری سریع مکالمه و گرامر زبان انگلیسی به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد.

4.نوشتن لغات و جمله‌سازی واژگان ضروری 504

نوشتن همیشه به یادگیری بهتر کمک می‌کند. واژگان کتاب 504 را بنویسید و از جمله‌سازی کمک بگیرید. نیاز نیست جملات با گرامر سخت بسازید. حتی می‌توانید در ابتدا مثال‌های داخل کتاب یا هر منبع دیگری را رونویسی کنید و تصویر کنید که در حال مشق نوشتن هستید. نوشتن اجازه می‌دهد مغز، دست و حس بینایی شما به طور همزمان با یکدیگر درگیر شوند. یک تکنیک ساده، رایگان و عالی!

کتاب 504 واژه ضروری را به صورت گروهی یاد بگیرید

5.گروهی کتاب 504 را بخوانید

زبان انگلیسی را با گروه و در جمع بهتر می‌توان یاد گرفت و این مسئله برای مطالعه لغات کاربرد دارد. یا دوستان یا از شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد گروه یادگیری کتاب 504 استفاده کنید. از یکدیگر سوال بپرسید و برخی تمرین‌های مشترک، مانند: جمله‌سازی یا صبحت در مورد واژه‌ی در حال یادگیری تعیین کنید. این نوع گروه‌ها، باعث بالا رفتت انگیزه، رفع اشکال و افزایش قدت مکالمه می‌شوند و فرآیند یادگیری را از حالت کسالت‌بار خارج می‌کنند.

دانلود کتاب 504 Pdf؛ 504 واژه ضروری همراه با ترجمه فارسی

خواندن 504 لغت ضروی از روی کتاب ترجمه شده و همراه با مثال آن راهکار اصولی‌تری است که پیشنهاد می‌کنیم از آن استفاده نمایید. اما برای اینکه لغات کتاب 504 را همراه با ترجمه فارسی به صورت یکجا در فایلی خوانا و باکیفیت داشته باشید. فایل Pdf کتاب 504 را برای شما آماده کردیم که در ادامه با کلیک روی لینک زیر می‌توانید آن را دانلود کنید.

دانلود Pdf لغات کتاب 504

معرفی اپلیکیشن لغات 504؛ برنامه 504 برای اندروید و آیفون

 اپلیکیشن‌های موبایل کارایی و گستردش بسیار خوبی پیدا کرده‌اند و برنامه‌های آموزشی خوبی برای این پلتفرم‌ها تولید شده است. اپلیکیشن لغات 504 نیز یکی از همین نرم‌افزارهای پرکاربرد است که در دسترس کاربران قرار گرفته است. این برنامه‌ها با داشتن لغات به همراه تلفظ و معنی، امکانات خوبی دارند که می‌توان در کنار کتاب 504 اصلی از آن‌ها کمک گرفت.

در ادامه چند شرایط دانلود برنامه 504 essential words برای اندروید و آی‌اواس در دسترس شما قرار می‌گیرد که می‌توانید مطابق با امکانات و سلیقه‌ی خود میان آن‌ها انتخاب کنید:

برنامه آموزش زبان انگلیسی 504 واژهاندروید

برنامه 504 لغت ضروریاندروید

برنامه 504 |‌ آموزش لغات انگلیسیآی‌او‌اس

برنامه 1100 & 504 Essential Wordsآی‌او‌اس

در کنار این چند اپلیکیشن، برنامه‌های کتاب 504 دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید از طریق گوگل‌اپ و اپ‌استور در مورد آن‌ها جستجو کرده و در صورت داشتن کیفیت مناسب، از آن‌ها استفاده نمایید.

منابع آموزش زبان و اساتید زبان انگلیسی استادبانک، بهترین راه یادگیری واژگان ضروری

کتاب 504 از منابع کاربردی و مشهوری است که احتمالا هر زبان‌آموزی در مسیر مطالعه و آموزش زبان حداقل یک‌بار به سراغ آن می‌رود. در این مقاله به طور کامل در مورد ساختار، کارایی و محتوای کتاب 504 لغت ضروری زبان انگلیسی صحبت کردیم و شرایط دانلود Pdf کتاب 504 (واژگان همراه با ترجمه فارسی) را در دسترس شما قرار دادیم.

یادگیر این لغات، فقط بخش کوچکی از طی کردن مسیر یادگیری زبان است. فرقی نمی‌کند برای کنکور تخصصی آماده می‌شوید یا باید در آزمون‌های بین‌المللی آیلتس و تافل شرکت کنید، در هر صورت کمک گرفتن از معلم خصوصی زبان انگلیسی، بهترین راه‌حل برای موفقیت است. سامانه جامع آموزش خصوصی استادبانک در کنار منابع آموزش زبان مانند مقالات و فایل‌های کمک آموزشی، جمعی از بهترین اساتید تدریس خصوصی زبان انگلیسی را در دسترس زبان‌آموزان سراسر کشور قرار داده است.

اساتید استادبانک آماده برگزاری کلاس آنلاین زبان برای آیلتس، تافل و یا هر یک از بخش‌ها و مهارت‌های زبان انگلیسی هستند. اگر برای انتخاب استاد زبان نیاز به راهنمایی دارید، کافی یا شماره 91005343 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است.

کتاب 504 لغت ضروری برای چه آزمون‌هایی مناسب است؟

کتاب 504 واژگان ضروری زبان انگلیسی برای کنکور زبان تخصصی و یکی از منابع آزمون‌های بین‌المللی آیلتس و تافل است. در مورد کارایی این کتاب به طور کامل در مقاله صحبت شده است.

بهترین روش یادگیری لغات کتاب 504 چیست؟

تکنیک‌های مانند: جعبه لایتنر، فلش‌کار و مطالعه گروهی از روش‌های یادگیری کتاب 504 هستند که می‌توانند فرآیند یادگیری را برای دانش‌آموز ساده کنند. هرچند برای یادگیری اصولی و در نهایت موفقیت در آزمون‌های بین‌المللی و کنکور زبان تخصصی باید از معلم خصوصی زبان انگلیسی کمک گرفت.