معرفی و ثبت نام مدارس

شرایط ثبت نام مدرسه مفید

استادبانک نویسنده
7899 7
18 مرداد 1399
ثبت نام در مدرسه مفید

مجتمع آموزشي مفيد به عنوان زيرمجموعه‌ي موسسه خيريه مكتب اميرالمومنين پيش از وقوع انقلاب اسلامي و با هدف تربيت متخصصان متعهد به مباني اسلام و مذهب تشيع توسط چند تن از علماي حوزه با محوريت آيت الله موسوي اردبيلي تاسيس گرديد.

فعاليت آموزشي مدارس مفيد درسال 1351 آغازشد. در حال حاضر اين مجتمع داراي یازده مدرسه مي باشد. مجتمع در پي علاقه و نياز ديرين خود براي تكميل حلقه تعليم و تربيت رسمي و احداث دبستان در شهريور ماه سال 1385 گروه كودك مفيد را تاسيس نمود. در این مقاله باهم به بررسی شرایط ثبت نام مدرسه مفید و جزییات آن می‌پردازیم.

با ویژگی‌های مدارس مفید آشنا شوید


آیا می‌دانید بهترین مدرسه برای فرزندتان کدام است؟

بهترین مدرسه برای فرزندتان، گران‌ترین و لوکس‌ترین مدرسه دنیا نیست! بهترین مدرسه برای فرزندتان جایی است که او در آن محیط احساس آرامش داشته باشد و بتواند توانایی‌های خود را بروز دهد. انتخابِ صحیح مدرسه نقش مهمی در رشد و شکوفایی فرزندتان دارد. خانواده‌های زیادی فرزندشان را تحت فشار قرار می‌دهند که حتما در مدارس خاص مثل تیزهوشان درس بخوانند؛ در صورتی که این مدارس مناسبِ بسیاری از دانش‌آموزان نیست و آنها را از درس و مدرسه دلزده می‌کند. توصیه می‌کنم برای آشنایی بیشتر با این موضوع مقالۀ زیر را مطالعه بفرمایید:

 بهترین مدرسه برای فرزندم کدام است؟


ویژگی‌های آموزشی مدرسه مفید

از نظر آموزشی مدارس مفید توجه ویژه‌ای به دانش آموز و پیشرفت شخصی وی دارند. این مدارس با فراهم کردن بستری متناسب با شرایط و انتخاب‌های دانش آموز او را در مسیر رسیدن به هدفش کمک می‌کنند. در واقع مدارس مفید از نظر آموزشی تکیه بر فعالیت‌های دانش آموز به عنوان شخص فراگیر دارند.

برنامه‌های فوق برنامه مدرسه مفید

برنامه‌های ورزشی متعدد و مختلف از جمله جشنواره‌های ورزشی و مسابقات مختلف در برنامه هرساله این مجموعه جا دارد. از طرفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری و به ویژه توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی در این مدارس دیده می‌شود. جشنواره‌های قرآن و عترت و برنامه‌های مختلف مذهبی از تدارکات فرهنگی مدارس مفید هستند.

شرایط ثبت نام مدرسه مفید

مجتمع آموزشی مفید دارای واحدهای آموزشی گوناگونی در مقاطع تحصیلی مختلف می باشد که والدین می‌توانند با توجه به مقطع تحصیلی فرزندان خود، برای ثبت نام اقدام نمایند. هر ساله واحدهای آموزشی مفید در مقاطع متوسطه دوره اول، متوسطه دوره دوم و همچنین دوره دبستان دانش آموز می‌پذیرد.

جهت پیش ثبت نام مدرسه مفید ابتدا باید فرم پیش ثبت نام را در سایت مجتمع آموزشی مفید تکمیل کنید. در زمان تکمیل فرم دقت داشته باشید که اطلاعات را به طور صحیح وارد نمایید. پس از تکمیل فرم نوبت به بارگذاری فایل های مورد نیاز از قبیل عکس دانش آموز، سوابق، کارنامه و غیره می‌شود. پس از انجام ثبت نام به فرد ثبت نام کننده یک کد پذیرش داده می شود که نشان دهنده تکمیل ثبت نام شما می‌باشد.

پس از اینکه در قدم اول فرایند پیش ثبت نام آنلاین را تکمیل نمودند باید برای معارفه عمومی حضور پیدا کنند. پس از انجام معارفه عمومی، نوبت به معارفه گروه های کوچک می باشد که در نهایت با معارفه خصوصی به پایان می رسد. با توجه به اینکه پیش ثبت نام دبستان های پسرانه و دخترانه از اواسط بهمن ماه آغاز می شود، پایان پیش ثبت نام تا تکمیل ظرفیت آن مدرسه خواهد بود.

لازم به ذکر است ثبت نام دبستان مفید، فقط در پایه پیش دبستان انجام خواهد شد.(منبع)

ثبت نام دانش‌آموزان در دوره متوسطه مدرسه مفید

دانش‌آموزان برای پذیرش در دوره متوسطه مجتمع آموزشی مفید، ابتدا باید در آزمون ورودی که اطلاعیه آن از طریق سایت مجتمع آموزشی مفید اعلام می شود، شرکت کنند. آزمون امسال در 9 صبح 18 اردیبهشت بصورت آنلاین برگزار شد. پس از اینکه نتایج آزمون مجتمع آموزشی مفید در دوره متوسطه مشخص شد و داوطلب در آن پذیرش یافت، فرد باید در مراسم معارفه حضور پیدا کند.

این معارفه پس از پذیرش در آزمون عملی انجام می‌گردد و در نهایت اسامی افرادی که پذیرفته شده‌اند مشخص خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت شرکت در آزمون و شرکت در جلسه معارفه از جمله شرایط اصلی ثبت نام در مجتمع آموزشی مفید می باشد.

برای ورود به مدرسه مفید در دوره متوسطه باید در آزمون مدرسه شرکت کرده و جلسه معارفه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

داوطلبان باید دقت داشته باشند که محل برگزاری آزمون هر یک از دانش آموزان همان محلی می باشد که پیش ثبت نام خود را در آنجا انجام داده است. متقاضیان ثبت نام در مدارس آموزشی مفید باید قبل از اینکه برای انتخاب مدرسه اقدام نمایند، به آدرس و رشته های تحصیلی مدارس مورد نظر دقت داشته باشند. آزمون با توجه به درس مورد نظر به صورت تستی و تشریحی برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که آزمون امسال به صورت مجازی برگزار شد و ممکن است تا چند سال آینده این آزمون مجازی باشد اما فرآیند ثبت نام به همین شکل است.

آزمون ورودی مدرسه مفید به شکلِ تستی و تشریحی برگزار می‌شود.

جلسه معارفه مدرسه مفید

اولیا قبول شدگان مرحله اول، باید جهت آشنایی با برنامه ها و اهداف مدرسه، در جلسه معارفه حضور پیدا کنند. عدم حضور اولیا در روز جلسه، به معنی انصراف از ثبت نام متقاضی در مدارس مفید خواهد بود.

قبول شدگان در آزمون ورودی ثبت نام دبیرستان مفید لازم است در مرحله دوم در مرحله مصاحبه نیز، بتوانند در جلسه حضوری به موفقیت لازم برای این مصاحبه علمی دست یابند. در واقع یکی از تفاوت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با دبیرستان مفید، مربوط به مصاحبه علمی آن می باشد. لذا آمادگی علمی داوطلبان نیز از شروط بسیار مهم برای قبولی خواهد بود.

یکی از تفاوت‌های اصلی مدرسه مفید با مدارس خاص (مثل تیزهوشان و نمونه دولتی) در اجرای مصاحبه علمی آن است.

راه‌های ارتباطی مدرسه مفید

 • آدرس حوزه ریاست و معاونین: خیابان ولی عصر بالاتر از پل همت ساختمان خورشید طبقه هفتم؛
 • تلفن: ۸۸۶۷۹۸۸۰   ۶۶۵۱۰۷۱۳؛
 • فکس: ۸۸۶۷۹۸۷۹؛
 • آدرس معاونت پشتیبانی و حوزه مالی و اداری: ستارخان، خیابان شادمهر، انتهای ذوالفقاری، جنب پاساژ مفید؛
 • ایمیل: info@mecp.ir؛
 • سایت: mofidsch.ir؛

استادبانک | بزرگترین سامانۀ انتخاب معلم خصوصی در ایران

استادبانک یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشدِ دانشگاه شریف است و خدمتِ اصلی آن درخواست معلم خصوصی به شکل حضوری و آنلاین در سراسر ایران می‌باشد. انتخاب و تایید اساتید در استادبانک با دقت بسیار بالا انجام شده و اساتیدی که اجازه تدریس می‌گیرند جزو بهترین‌های رشته خودشان به حساب می‌آیند.

هر ساله بیش از 20000 نفر از معلمان کشور برای تدریس در استادبانک ثبت نام می کنند و سیستم ارزشیابی استادبانک پس از بررسی های سخت گیرانه خود تنها 500 نفر از آن ها را جذب می کند.آکادمی اساتید استادبانک، یک واحد مستقل در این شرکت می‌باشد که وظیفه آن آموزش مستمر به اساتید گلچین‌شده در سامانه است. بعضی از مباحثی که در آکادمی به اساتیدِ استادبانک آموزش داده می‌شوند عبارتند از:

 • مشخص کردن هدف کلاس؛
 • تعیین سطح شاگرد به صورت اصولی؛
 • تقویت حس اعتماد به نفس در شاگرد؛
 • انتخاب بهترین روش تدریس؛
 • سنجش میزان یادگیری شاگرد؛
 • تناسب حجم تکالیف با زمان و توان شاگرد؛
 • جمع‌بندی مطالب در پایان هر جلسه؛
 • گزارش‌دهی از روند برگزاری کلاس به والدین؛
 • و…

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری شرایط ثبت‌نام مدرسه مفید

در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام مدرسه مفید در مقاطع مختلف پرداختیم. مدارس مفید با حدودِ نیم قرن تجربه و داشتن 11 شعبه فعال (دز زمان نگارشِ این مقاله) یکی از مدارس باکیفیت و سطح بالای کشور به حساب می‌آید. برنامه‌های آموزشی و فوق برنامه متنوعی در این مدارس برگزار می‌شود.

✒️ شما هم می‌خواهید فرزندتان را در مدرسه مفید ثبت‌نام کنید؟
فرزند شما در چه مقطعی است؟
دلیل شما برای این انتخاب چه چیزی بوده است؟
آیا ورود به این مدارس را به سایر دانش‌آموزان هم توصیه می‌کنید؟
نظرات و تجربیات خود را برای ما و دیگر خوانندگان مقاله بنویسید.

مدرسه مفید چه مدرسه‌ای است؟

از نظر آموزشی مدارس مفید توجه ویژه‌ای به دانش‌آموز و پیشرفت شخصی وی دارند. این مدارس با فراهم کردن بستری متناسب با شرایط و انتخاب‌های دانش‌آموز او را در مسیر رسیدن به هدفش کمک می‌کنند. در واقع مدارس مفید از نظر آموزشی تکیه بر فعالیت‌های دانش‌آموز به عنوان شخص فراگیر دارند. همینطور برنامه‌های ورزشی متعدد و مختلف از جمله جشنواره‌های ورزشی و مسابقات مختلف در برنامه هر ساله این مجموعه جا دارد.

ثبت نام در مدرسه مفید برای پایه ابتدایی به چه شکل است؟

جهت ثبت نام ابتدا باید فرم پیش ثبت نام را در سایت مجتمع آموزشی مفید تکمیل کنید. پس از انجام ثبت نام به فرد ثبت نام کننده یک کد پذیرش داده می‌شود که نشان‌دهنده تکمیل ثبت نام شما می‌باشد. پس از اینکه در قدم اول فرایند پیش ثبت نام آنلاین را تکمیل نمودند باید برای معارفه عمومی حضور پیدا کنند. پس از انجام معارفه عمومی، نوبت به معارفه گروه‌های کوچک می‌باشد که در نهایت با معارفه خصوصی به پایان می‌رسد. با توجه به اینکه پیش ثبت نام دبستان‌های پسرانه و دخترانه از اواسط بهمن ماه آغاز می‌شود، پایان پیش ثبت نام تا تکمیل ظرفیت آن مدرسه خواهد بود.

ثبت نام مدارس مفید برای پایه متوسطه به چه شکل است؟

دانش‌آموزان برای پذیرش در دوره متوسطه مجتمع آموزشی مفید ابتدا باید در آزمون ورودی که اطلاعیه آن از طریق سایت مجتمع آموزشی مفید اعلام می‌شود شرکت کنند. آزمون امسال در 9 صبح 18 اردیبهشت بصورت آنلاین برگزار شد. پس از اینکه نتایج آزمون مجتمع آموزشی مفید در دوره متوسطه مشخص شد و داوطلب در آن پذیرش یافت، فرد باید در مراسم معارفه حضور پیدا کند. این معارفه پس از پذیرش در آزمون عملی انجام می‌گردد و در نهایت اسامی افرادی که پذیرفته شده‌اند مشخص خواهد شد.