معرفی و ثبت نام مدارس

همه چیز درباره شرایط ثبت نام مدرسه پسرانه البرز + منابع آزمون ورودی

ملیحه فراهانی نویسنده
7820 0
17 فروردین 1401
شرایط ثبت نام مدرسه پسرانه البرز

در استان تهران مدارس پسرانه متعددی در مقاطع مختلف وجود دارد. این مدارس به شکل غیر انتقاعی، دولتی، تیزهوشان و شاهد هستند. یکی از این مدارس که می خواهیم اینجا درباره‌اش صحبت کنیم، مدرسه البرز است. برای آگاهی از شرایط ثبت نام مدرسه البرز باید با یک سری اطلاعات اعم از مکان، موقعیت، شهریه ثبت نام و مهلت ثبت نام و ظرفیت آشنایی داشت. با مجله استاد بانک همراه باشید تا این اطلاعات را به بهترین و کامل‌ترین شکل به شما ارائه دهیم.

معرفی مدرسه پسرانه البرز

دبیرستان البرز سابقه طولانی داشته است. این مدرسه جزء نخستین نمادهای آموزشی جدید در ایران است. قدمت مدرسه پسرانه البرز به سال 1250 برمی‌گردد. این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین مدارس ایران به حساب می‌‌آید. نام آن به خاطر نمای رشته کوه البرز در پشت مدرسه، البرز قرار گرفته است.

دبیرستان پسرانه البرز در مقطع دوره دوم متوسطه دانش‌آموز می‌پذیرد. این مدرسه از امکاناتی مانند اماکن ورزشی، مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی، سالن همایش، سایت مرکزی و غیره برخوردار است.

مدرسه البرز دولتی بوده و در مقطع متوسطه دوم در شهر تهران دانش‌آموز می‌گیرد.

ظرفیت مدرسه پسرانه البرز چقدر است؟

ظرفیت مدرسه پسرانه البرز مانند دیگر دبیرستان‌ متفاوت است. هر مدرسه معمولا ظرفیت‌های اعلام شده از سوی اداره آموزش و پرورش منطقه خود را دارد. برای اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید با شماره تماس ذکر شده تماس بگیرید. قابل ذکر است که 10% از ظرفیت دبیرستان البرز متعلق به خانواده‌های محترم شهدا است.

شرایط ثبت نام مدرسه البرز چگونه است؟

یکی از شرایط ثبت نام مدرسه البرز ماندگار، ارائه مدارک و ثبت نام در آزمون ورودی است. تمامی دانش‌آموزان باید در سامانه ثبت نام مدارس اداره کل آموزش و پرورش تهران  اقدام کنند و حتما قبل از اقدام، از مهلت ثبت نام مطلع شوند. همچنین باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند.

شرایط عمومی ثبت نام مدرسه البرز

 1. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی
 2. اشتغال به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 99 – 98
 3. حداقل معدل 18 در امتحانات نوبت اول پایه نهم

مهلت ثبت نام مدرسه البرز و مدارک مورد نیاز

در سال 99 مهلت ثبت نام در آزمون از تاریخ 20 تا 31 اردیبهشت اعلام شده است. هزینه شرکت در آزمون نیز مبلغ 30000 تومان می باشد. برای ثبت نام باید شماره تلفن معتبر وارد شود و فایل اسکن شده عکس 4*3 دانش‌آموز با زمینه سفید آپلود شود، همینطور انتخاب رشته در مرحله ثبت نام آزمون انجام می شود.

منابع آزمون و ضریب دروس مدرسه البرز

منابع آزمون مدرسه البرز و ضرایب درس ها

منابع آزمون مدرسه البرز همراه با ضریب ها

نحوه‌ی برگزاری و اعلام نتایج آزمون ورودی و سهمیه شاهد در مدرسه البرز

سوالات آزمون شامل نمره منفی می شوند و دانش‌آموزان شاهد درصورت کسب 80 درصد نمره اولین نفر، شامل 10 درصد سهمیه می شوند. برای پیگیری اعلام نتایج باید به درگاه اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش سر بزنید، دانش‌آموزان می‌توانند با داشتن کد ملی و رمز عبور، کارنامه خود را دریافت کنند.

شهریه مدرسه پسرانه البرز چقدر است؟

دبیرستان البرز یک دبیرستان دولتی است و به همین دلیل مثل تمام مدارس دولتی شهریه ای برای تحصیل از دانش‌آموزان خود نمی گیرد، اما ممکن است هزینه ای جهت کمک به مدرسه و شرکت در آزمون ورودی وجود داشته باشد شما همچنین می‌توانند برای اطلاعات بیشتر، دفترچه راهنمای شرایط ثبت نام مدرسه پسرانه البرز را از سایت اداره کل آموزش و پرورش تهران دانلود کرده و آن را مطالعه کنند.

آدرس و سایت دبیرستان البرز

مدرسه ماندگار البرز در منطقه 6 تهران به نشانی خیابان انقلاب، چهارراه کالج، کوچه البرز، پلاک 1 واقع شده است. شماره‌های تماس این مدرسه هم 66464662 و 66483637 است. برای اطلاعات بیشتر درباره این مدرسه می‌توانید به سایت مدرسه با آدرسِ mandegaralborz.sch.ir مراجعه کنید.

✒️ به نظر شما مدرسه البرز انتخاب خوبی است؟
مزایا و معایب این مدرسه چیست؟
شما چه معیارهایی برای انتخاب یک مدرسه دارید؟
نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان مقاله در میان بگذارید.

آیا می‌دانید بهترین مدرسه برای فرزندتان کدام است؟

بهترین مدرسه برای فرزندتان، گران‌ترین و لوکس‌ترین مدرسه دنیا نیست! بهترین مدرسه برای فرزندتان جایی است که او در آن محیط احساس آرامش داشته باشد و بتواند توانایی‌های خود را بروز دهد. انتخابِ صحیح مدرسه نقش مهمی در رشد و شکوفایی فرزندتان دارد. خانواده‌های زیادی فرزندشان را تحت فشار قرار می‌دهند که حتما در مدارس خاص مثل تیزهوشان درس بخوانند؛ در صورتی که این مدارس مناسبِ بسیاری از دانش‌آموزان نیست و آنها را از درس و مدرسه دلزده می‌کند. توصیه می‌کنم برای آشنایی بیشتر با این موضوع مقالۀ زیر را مطالعه بفرمایید:

 بهترین مدرسه برای فرزندم کدام است؟


استادبانک | بزرگترین سامانۀ انتخاب معلم خصوصی در ایران

استادبانک یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشدِ دانشگاه شریف است و خدمتِ اصلی آن درخواست معلم خصوصی به شکل حضوری و آنلاین در سراسر ایران می‌باشد. انتخاب و تایید اساتید در استادبانک با دقت بسیار بالا انجام شده و اساتیدی که اجازه تدریس می‌گیرند جزو بهترین‌های رشته خودشان به حساب می‌آیند.

هر ساله بیش از 20000 نفر از معلمان کشور برای تدریس در استادبانک ثبت نام می کنند و سیستم ارزشیابی استادبانک پس از بررسی های سخت گیرانه خود تنها 500 نفر از آن ها را جذب می کند.آکادمی اساتید استادبانک، یک واحد مستقل در این شرکت می‌باشد که وظیفه آن آموزش مستمر به اساتید گلچین‌شده در سامانه است. بعضی از مباحثی که در آکادمی به اساتیدِ استادبانک آموزش داده می‌شوند عبارتند از:

 • مشخص کردن هدف کلاس؛
 • تعیین سطح شاگرد به صورت اصولی؛
 • تقویت حس اعتماد به نفس در شاگرد؛
 • انتخاب بهترین روش تدریس؛
 • سنجش میزان یادگیری شاگرد؛
 • تناسب حجم تکالیف با زمان و توان شاگرد؛
 • جمع‌بندی مطالب در پایان هر جلسه؛
 • گزارش‌دهی از روند برگزاری کلاس به والدین؛
 • و…

دبیرستان البرز چه ویژگی‌هایی دارد؟

دبیرستان البرز سابقه طولانی داشته است. این مدرسه جزء نخستین نمادهای آموزشی جدید در ایران است. دبیرستان پسرانه البرز دولتی است و در مقطع دوره دوم متوسطه دانش‌آموز می‌پذیرد. این مدرسه از امکاناتی مانند اماکن ورزشی، مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی، سالن همایش، سایت مرکزی و غیره برخوردار است.

شرایط ثبت نام در مدرسه البرز چیست؟

1.داشتن تابعیت جمهوری اسلامی 2. اشتغال به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی در سال قبل 3. حداقل معدل 18 در امتحانات نوبت اول پایه نهم

مهلت ثبت نام در مدرسه البرز تا چه زمانی است؟

در سال 99 مهلت ثبت نام در آزمون از تاریخ 20 تا 31 اردیبهشت اعلام شده است.