انتخاب رشته کنکور هنرمعرفی رشته‌های هنر + پرطرفدارترین رشته‌های کنکور هنر

رشته‌های بورسیه‌دار هنر؛ هر چه سریع‌تر زبان یاد بگیرید و بورسیه شوید!

3490 0
01 تیر 1401
رشته‌های بورسیه‌دار هنر؛ با مدرک زبان برای تحصیل در رشته هنر اقدام کنید

آنچه مطالعه خواهید کرد

هنر دنیای زیبا و گسترده‌ای دارد که در تحصیلات آکادمیک به رشته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. رشته‌های هنری به گوشه‌وکنار ذهن، ذوق و استعدادهای انسان سرک می‌کشند تا هنرمند آثار خلاقانه و جذابی را تولید کند. بنابراین استقبال پرشور و اشتیاق جوانان از تحصیل هنر قابل درک است. بسیاری از دانش‌آموزان یا دانشجویان ایرانی هم به دنبال بهترین رشته‌های هنر برای مهاجرت هستند تا فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه‌های هنر دنیا را داشته باشند.

رشته‌های بورسیه‌دار هنر در دانشگاه‌های مختلف آسیا، اروپا و آمریکا ارائه می‌شوند که شرایط خوبی را برای تحصیل هنر دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. بورسیه هنر فرانسه، ایتالیا، انگلیس و آمریکا همیشه متقاضیان فراوانی دارد و در چند سال گذشته بورسیه هنر کره جنوبی نیز به این لیست اضافه شده است. داوطلبین برای به دست آوردن این فاندهای تحصیلی باید برنامه ریزی درسی دقیقی داشته باشند و مدرک زبان معتبر با نمره خوب کسب کنند. گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل یکی از مهم‌ترین معیارهای بورسیه هنر است. مجله استادبانک در این مقاله بهترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر را به شما معرفی می‌کند و شرایط بورسیه هنر و اهمیت مدرک زبان در این مسیر را به خوبی برای شما توضیح می‌دهد.

بورسیه رشته هنر در آمریکا یا بهنرین دانشگاه‌های هنر دنیا برای مهاجرت تحصیلی

انتخاب بهترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر با مشاوره تحصیلی

اگر بخواهیم به طور جدی در مورد تحصیل در خارج از کشور، بورسیه هنر و شرایط بورسیه شدن صبحت کنیم، با حجم عظیمی از اطلاعات و قوانین و جزئیات روبه‌رو می‌شویم. واقعیت این است که رفتن به خارج از ایران و تحصیل در آمریکا یا هر جای دنیا، چندان ساده نیست و دانش‌پژوه به راهنمایی یک فرد متخصص و کاربلد نیاز دارد. به همین دلیل باید قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به سراغ مشاور رفت و ابتدا همه‌ی شرایط و ابعاد این تصمیم را بررسی کرد.

مشاور تحصیلی در گام نخست توانایی‌ها و محدودیت‌های شما را در نظر می‌گیرد تا در کنارهم بهترین انتخاب را میان رشته‌های بورسیه‌دار هنر داشته باشید. بعد از آن نوبت به تحلیل قوانین و نیازمندی‌های دانشگاه مقصد می‌رسد تا شما با آمادگی کامل درخواست خود را ارسال کنید. شرکت در جسله مشاوره تحصیلی کمک می‌کند دانشجو درک درستی از شرایط داشته باشد و برای رفع نیازهای دریافت بورسیه هنر به خصوص گرفتن مدرک زبان و جمع‌آوری رزومه هنری قوی، سریع‌تر و به بهترین شکل اقدام نماید.

شرایط بورسیه هنر کشورهای مختلف و اهمیت مدرک زبان

شرایط بورسیه هنر در کشورها و دانشگاه‌های مختلف یکسان نیست و در برخی از قوانین و جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند. اما برای پذیرفته شدن در رشته‌های بورسیه‌دار هنر باید مدرک زبان یکی از آزمون‌های بین‌المللی معتبر را داشته باشید. فرقی نمی‌کند به فکر بورسیه رشته هنر در آمریکا هستید یا بورسیه هنر کره جنوبی را می‌خواهید. این مسئله وجه اشتراک مقاطع تحصیلی مختلف هم است و تنها در میزان نمره مدرک تمایز دارد. به طور کلی دو فاکتور یکسان و بسیار مهم برای تحصیل در رشته هنر سرتاسر دنیا به صورت زیر است:

 1. داشتن مدرک زبان آیلتس (حداقل نمره 6) یا تافل (حداقل 75) در مقطع کارشناسی و داشتن مدرک زبان آیلتس (حداقل نمره 6/5) یا تافل (حداقل نمره (80 تا 85) در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا
 2. روزمه هنری قوی و مرتبط با درخواست بورسیه هنر

البته باید بدانید که در کشورهایی که زبان انگلیسی، زبان اول نیست دو نوع شرایط وجود دارد یا شما باید قبل از اعزام به دانشگاه، مدرک زبان کشور میزبان  را دریافت کنید. برای مثال گرفتن بورسیه هنر در ایتالیا نیازمند مدرک زبان ایتالیایی سطح B2 است. شرایط دیگر هم این است که با داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل مجوز ورود به دانشگاه را می‌گیرد و سپس دانشگاه یک دوره فشرده‌ آموزش زبان را برای شما برگزار می‌کند. بورسیه هنر کره جنوبی به این شکل است و دانشگاه میزبان بعد از پذیرش، دوره چهار ماهه‌ی آموزش زبان کره‌ای را اجرا می‌کند. در هر صورت نکته‌ی مهم برای مهاجرت تحصیلی داشتن مدرک زبان با نمره خوب است.

در ادامه به معرفی مهم‌ترین و بهترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر را به شما معرفی می‌کنیم. در صورت تمایل می‌توانید به بخش معرفی رشته های هنر مجله استادبانک مراجعه کنید و با گرایش‌های بیشتری از دنیای هنر آشنا شوید.

بورسیه تحصیلی رشته گرافیک؛ یکی از بهترین رشته‌های هنر برای مهاجرت

1. بورسیه تحصیلی رشته گرافیک؛ یکی از بهترین رشته‌های هنر برای مهاجرت

گرافیکی از بهترین رشته‌های هنر است که علاوه بر کاربرد داشتن در مشاغل هنری، فرصت همکاری خوبی را برای متخصص این رشته در دیگر حوزه‌ها فراهم می‌کند. در حال حاضر تحصیل در رشته گرافیک در کانادا انتخاب مناسب‌تری است و چند دانشگاه‌ این کشور خدمات بورسیه رشته گرافیک را ارائه می‌کنند. دانشگاه‌های دانشگاه مک گیل،  بریتیش کلمبیا، مونترآل، تورنتو و دانشکده هنر و طراحی دانشگاه Emily Carr در این لیست قرار دارند.

سابقه تحصیلی درخشان، اثر فراوانی روی گرفتن بورسیه هنر رشته گرافیک در کانادا دارد و دانشگاه‌های این کشور به رزومه‌ تحصیلی دانشجو توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. معیار مهم بعدی نیز داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل است که برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیاز است و متقاضیان دکترا و فوق‌لیسانس باید مدرک GRE با نمره بالا داشته باشند. بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی و گرفتن بورسیه رشته گرافیک را دارید به دنبال آموزش زبان انگلیسی باشید. تیم استادبانک نیز در این مسیر همراه شما است و بهترین معلم زبان انگلیسی را در دسترس شما می‌گذارد.

معلم خصوصی زبان انگلیسی استادبانک

اما در کنار کانادا چند کشور مطرح دیگر نیز وجود دارند که گرافیک یکی از بهترین رشته‌های بورسیه‌دار آن‌ها شناخته می‌شود. در لیست زیر به نام این کشورها و چند دانشگاه مطرح اشاره شده است:

 • تحصیل رشته گرافیک در انگلستان: کالج سلطنتی هنر RCA، دانشگاه هنر لیدز، دانشگاه هنر بورنموث و دانشگاه ادینبورگ
 • تحصیل رشته گرافیک در ایتالیا: آکادمی هنرهای زیبا NABA، دانشگاه فلورانس، دانشگاه پلی تکنیک میلان و دانشگاه اسپنئزا رم
 • تحصیل رشته گرافیک در استرالیا: موسسه سلطنتی فناوری ملبورن، دانشگاه تکنولوژی سیدنی، دانشگاه‌های سیدنی و نیوکسل و دانشگاه چالز داروین
 • تحصیل رشته گرافیک در آمریکا: موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)، موسسه هنری شیکاگو، موسسه هنری کالیفرنیا، دانشگاه ییل، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه نیویورک

شرایط بورسیه هنر این دانشگاه برای رشته گرافیک مختلف است و امکان دارد هرسال فاند تحصیلی ارائه نشود. در این زمینه نیاز دارید به صورت مرتب پیگیر اخبار دانشگاهی باشید و با مشاور تحصیلی ارتباط بگیرید.

بورسیه هنر برای تحصیل در رشته سینما و گرفتن بورسیه هنر کره آمریکا یا کشورهای دیگر

2.بورسیه هنر برای تحصیل در رشته سینما

سینما هنر تصویر، نور، رنگ و صدا است و یکی از خلاقانه‌ترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر در سرتاسر دنیا شناخته می‌شود. تحصیل در رشته سینما در خارج کشور، هدف و آرزوی بسیاری از علاقه‌مندان این رشته است و آن‌ها به دنبال بورسیه تحصیلی سینما هستند. بهترین کشورهایی که می‌توان برای ادامه تحصیل در این رشته به دانشجویان پیشنهاد کرد دو کشور زیر هستند:

 • تحصیل در رشته سینما در امریکا
 • تحصیل در رشته سینما در ایتالیا

آمریکا و ایتالیا بهترین دانشگاه‌های هنری برای رشته سینما را دارند و سالیانه از تعدادی دانشجو با بورسیه سینما حمایت می‌کنند. برخی از بهترین دانشگاه‌های سینما آمریکا شامل: موسسه بنیاد فیلم آمریکا (AFI)، موسسه هنرهای کالیفرنیا (CalArts)، دانشکده فیلم لس آنجلس، موسسه فیلم و تلویزیون کانبارNYU، دانشکده هنرهای سینماییUSC و موسسه فیلم و تلویزیون کانبارNYU است که هر کدام از آن‌ها شرایط بورسیه سینما خاص خود را دارند. جدیدترین بورسیه نیز متعلق به دانشگاه سیمونز است. باید توجه داشته باشید که برخی از این دانشگاه‌ها برای پذیرش متقاضی نیاز به مدرک زبان آیلتس حداقل 7 یا تافل 100 را دارند که از میانگین دانشگاه‌های جهان (آیلتس 6 تا 6/5 و تافل 75 تا 85) بیشتر است. بنابراین اگر قصد ارسال مدارک خود برای تحصیل سینما در آمریکا را دارید، باید از بهترین معلم زبان انگلیسی کمک بگیرید و دوره آموزش آیلتس یا تافل باکیفیتی را پشت‌سر بگذارید.

بهترین معلم خصوصی IELTS

اما دلیل اینکه از ایتالیا به عنوان محل مناسب تحصیل سینما برای علاقه‌مندان این رشته نام بردیم، داشتن چند بورسیه هنر اختصاصی در این کشور است که زیر نام و نوعی این فاندها را مشاهده می‌کنید:

 • بورسیه Merit: مخصوص همه آکادمی‌های هنری ایتالیا است که به دانشجویان ممتاز اعطا می‌شود از 10 تا 100 درصد شهریه را پوشش می‌دهد.
 • بورسیه موسسه RUFA: به دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس، هر سال 14000 یورو کمک هزینه‌ می‌دهد.

در کنار این دو کشور می‌توان به بورسیه هنر کره جنوبی برای رشته سینما و تحصیل در رشته سینما در کانادا و انگلستان اشاره کرد. این دو کشور نیز چندین دانشگاه هنر معتبر و شناخته شده دارند که در برخی از ایام جذب دانشجو بورسیه هنر در رشته سینما را ارائه می‌کنند.

3. بورسیه رشته طراحی لباس و مد؛ یکی از جذاب‌ترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر

صنعت مد و لباس یکی از پرطرفداران‌ترین و پرسود‌ترین بازارهای جهانی را دارد که هرساله دانشجویان بسیاری دوست دارند تحصیل در رشته طراحی لباس و مد را تجربه کنند. تحصیل در رشته طراحی لباس در آمریکا برای متقاضیان این رشته شبیه رویا است و دانشگاه‌های مد و فشن نیویورک که شامل موسسات مختلفی می‌شوند، انتخاب‌های بی‌نظیری هستند. تحصیل رشته طراحی لباس در فرانسه نیز عشاق فراوانی دارد که به دنبال بورسیه هنری این رشته هستند. اما جدا از این کشورهای خوش‌نام در زمینه مد، بورسیه‌ RMIT استرالیا که متعلق به دانشگاه RMIT است نیز در دسترس متقاضیان قرار دارد.

در کنار این کشورها برای دانشجویانی که نیاز به بورسیه دارند، استفاده از بورسیه DSU ایتالیا انتخاب معقولانه‌تری است. این بورسیه مختص به دانش‌پژوهانی است که از نظر مالی شرایط مناسبی ندارند. اما شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا هم برای ایرانیان مناسب است و بورسیه کالج هامبر، بورسیه کالج جورج براون و بورسیه کالج لازال فرصت خوبی را برای ادامه تحصیل در خارج کشور فراهم می‌کند. هرچند این مراکز در دسته‌بندی بهترین دانشگا‌ه‌های مدوفشن قرار ندارند، ولی شرایط تحصیل رایگان یا حداقل با هزینه کمتر را در دسترس دانشجو قرار می‌دهند.

تحصیل در رشته طراحی لباس با گرفتن بورسیه هنر ایتالیا و کشورهای دیگر

4. تحصیل در رشته طراحی صنعتی با بورسیه هنری

طراحی صنعتی، رشته‌ای جالب است که علم مهندسی را با هنر تلفیق می‌کند. تحصیل در رشته طراحی صنعتی در چندین کشور با بورسیه هنر امکان‌پذیر است. دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه دانشگاه‌های آلمان، آمریکا، ایتالیا، فرانسه و کانادا باشند، می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. اما میان این کشورها، آلمان و کانادا تعداد بورس و شرایط بهتری را ایجاد کرده است. مشهورترین بورسیه‌های تحصیلی طراحی صنعتی در آلمان در لیست زیر آماده است:

 • بورسیه تعالی دانشجویی EIT؛ کارشناسی / کارشناسی ارشد
 • بورسیه بین‌المللی گوته؛ کارشناسی ارشد
 • بورسیه وزارت آموزش و تحقیقات آلمان؛ همه‌ی مقاطع
 • بورسیه‌های گاسپار دیوید فردریش در آلمان؛ مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی رشته طراحی صنعتی در کانادا نیز مناسب است و بورسیه هنر خوبی شناخته می‌شود تا متقاضیان شانس خود را برای تحصیل در خارج از کشور آزمایش کنند:

 • بورسیه ورودی برای دانشجویان بین‌المللی – دانشگاه هنر و طراحی امیلی‌کار؛ بین ۲ هزار دلار کانادا الی ۵ هزار دلار کانادا
 • بورسیه ورودی برای دانشجویان جدید – دانشگاه کارلتون؛ ۳۰,۰۰۰ دلار کانادا در طی ۴ سال تحصیلی
 • بورسیه دانشجویان ممتاز – موسسه فناوری و آموزش پیشرفته کالج هامبر؛ بین ۱۵۰۰ دلار کانادا الی ۴ هزار دلار کانادا

دانشجو برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، بدون استثنا نیاز به مدرک آیلتس یا تافل دارد. برای مثال دانشگاه امیلی‌کار مدرک TOFEL با حداقل نمره 84 را می‌پذیرد. بنابراین برای گرفتن بورسیه رشته طراحی صنعتی در کانادا باید آموزش زبان انگلیسی ببینید و در آزمون‌های بین‌المللی معتبر شرکت کنید. استادبانک در این بخش نیز همراه شما است و بهترین معلم زبان انگلیسی تافل را در دسترس شما قرار می‌دهد.

بهترین معلم خصوصی تافل

5.بورسیه هنر؛ تحصیل در رشته طراحی داخلی در انگلستان و چند کشور دیگر

طراحی داخلی یکی دیگر از بهترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر است که جنبه‌های فنی، مهندسی و هنری آن باعث محبوبیت این رشته میان دانشجویان شده است. با اینکه چند کشور را می‌توان برای بورسیه هنر رشته طراحی داخلی نام برد، ولی تحصیل در رشته طراحی داخلی در انگلستان طرفداران بیشتری دارد. دلیل این استقبال، قدرت دانشگاه‌های انگلیس در این رشته است. برای مثال دانشگاه Royal College of ART تنها مرکز علمی در دنیا است که مقطع کارشناسی ارشد رشته هنر و طراحی را ارائه می‌کند.

بورسیه هنر رشته طراحی داخلی دانشگاه‌های انگلیس، بورس مشهور معماری به نام RIBA است. آلمان کشور دیگری است که در زمینه طراحی داخلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فاند می‌دهد. مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) برای این رشته بورسیه تحصیلی کامل (فول فاند) در نظر گرفته است.

بورسیه هنر کره جنوبی برای تحصیل در رشته هنرهای نمایشی

6.تحصیل در رشته هنرهای نمایشی؛ بورسیه موسیقی، تئاتر و چند رشته دیگر

رشته هنرهای نمایشی گرایش‌های متنوع و جذابی دارد که تئاتر، موسیقی و رقص پرطرفدارین‌ها هستند. چندین کشور بورسیه هنری برای رشته هنرهای نمایشی دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ایتالیا، انگلیس، اسپانیا، یونان، ترکیه و کره جنوبی نام برد. کشور ترکیه در چند سال گذشته میزان بورسیه هنرهای نمایشی خود را افزایش داده است. باید بدانید که برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور درک زبان ترکی استانبولی و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل مورد نیاز است.

اما بورسیه هنر کره جنوبی برای رشته‌ هنرهای نمایشی نیز وجود دارد که برخلاف تصور به صورت فول فاند به دانشجویان تعلق می‌گیرد. برخی از بهترین بخش‌های بورسیه هنر کره جنوبی:

 • بورسیه موسیقی
 • بورسیه تئاتر
 • بورسیه طراحی صحنه
 • بورسیه رقص
 • نمایشنامه نویسی

برای تحصیل در کره جنوبی هم دانشجو در کنار رزومه‌ خوب باید مدرک زبان آیلتس یا تافل بگیرد تا شرایط ورود به دانشگاه‌های این کشور را داشته باشد.

7.تحصیل در رشته موسیقی؛ از زیباترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر

هرچند در بخش هنرهای نمایشی به بورسیه رشته موسیقی اشاره کردیم، اما به دلیل علاقه و اهمیت این رشته، برخی دیگر از بورسیه‌های رشته موسیقی برای تحصیل در خارج از کشور را معرفی می‌کنیم. به طور کلی گستردگی بورسیه رشته موسیقی به نسبت دیگر رشته‌های هنری بسیار خوب است و کشورهای مختلفی این کمک هزینه‌ی تحصیلی را در نظر می‌گیرند. در لیست زیر به برخی از این کشورها اشاره شده است:

 • بورسیه تحصیل موسیقی در اتریش؛ در کنار آمریکا بهترین کشور برای تحصیل موسیقی
 • بورسیه تحصیل موسیقی در آمریکا: دارای چندین دانشگاه‌های مطرح در رشته‌های موسیقی
 • بورسیه تحصیل موسیقی در آلمان
 • بورسیه تحصیل موسیقی در ایتالیا
 • بورسیه تحصیل موسیقی در قبرس و ارمنستان

میان این کشورها، اتریش و آمریکا جذاب‌ترین گزینه برای تحصیل موسیقی در خارج از کشور هستند و هر دو کشور بورسیه هنر در رشته موسیقی نیز دارند. گرفتن بورسیه در دانشگاه‌های معتبر کار ساده‌ای نیست و شما باید با کمک مشاور و داشتن رزومه قوی و مدرک زبان اقدام کنید.

8.تحصیل در رشته تاریخ هنر؛ بورسیه با داشتن مدرک زبان

تاریخ هنر، یکی از خاص‌ترین و ئتوری‌ترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر است که طرفداران کمتر ولی جدی‌تر خود را دارد. در لیست زیر چندین بورسیه هنر در رشته تاریخ هنر را مشاهده می‌کنید که در نقاط مختلف دنیا ارائه شده است:

 • بورسیه تاریخ هنر دانشگاه تریر آلمان
 • بورسیه دانشگاه مونترال کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد تاریخ هنر
 • بورسیه دانشگاه کارلتون کانادا برای مقطع کارشناسی تاریخ هنر
 • بورس دانشگاه آوکلند نیوزیلند برای مقاطع کارشناسی و ارشد تاریخ هنر
 • بورس کامل تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اوترخت هلند برای رشته تاریخ هنر

توجه کنید که ارائه‌ی این بورسیه‌های هنری به صورت هرساله نیست و ممکن است برخی از دانشگاه‌ها این کمک فاندهای تحصیلی را بعد از مدتی یا برای مدت زمانی مشخص قطع کنند.

بورسیه رشته نقاشی در ایتالیا و چند کشور دیگر برای تحصیل در خارج از کشور

9.بورسیه رشته نقاشی برای تحصیل در خارج از کشور

نقاشی و هنرهای تجسمی از خلاقانه‌ترین رشته‌های هنری است که بسیاری از هنرمندان این رشته دوست دارند در دانشگاه‌های مشهور و بزرگ دنیا بورسیه هنر دریافت کنند و ادامه تحصیل دهند. دانشگاه‌ هنرهای زیبای رم به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های هنر جهان، چند نوع بورسیه رشته نقاشی را ارائه می‌دهد که در زیر مشاهده می‌کنید:

 • کمک هزینه تحصیلی EDISU
 • کمک هزینه تحصیلی به مبلغ 5000 یورو برای خود اشتغالی دانشجویان
 • برگزاری انواع مسابقات هنری و اهدا بورسیه نقاشی و دیگر رشته‌ها
 • کمک هزینه تحصیلی laziodisu
 • کمک هزینه تحصیلی برای همکاری با دانشگاه: کمک هزینه تحصیلی برای فعالیت های مشترک با آکادمی در نظر گرفته شده است. این کمک هزینه تحصیلی برای 150 ساعت همکاری با دانشگاه و مبلغ آن 1000 یورو در هر سال تحصیلی است.
 • کمک هزینه وزارت امور خارجه ایتالیا

البته بورسیه‌ها نام برده شده در این لیست فقط مختص به رشته نقاشی نیست، اما متقاضیان تحصیل در رشته نقاشی هم می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. یکی دیگر از مراکز هنری که به دانشجویان بین‌اللملی بورسیه نقاشی ارائه می‌کند، کالج سلطنتی هنر (RCA) لندن است. این کالج هزینه‌های تحصیلی دانشجو را پوشش می‌دهد.

10.تحصیل رشته انیمیشن در کشورهای برتر با بورسیه هنر

رشته انیمیشن به نسبت دیگر رشته‌های هنر، یک رشته تازه‌وارد در دانشگاه‌ها محسوب می‌شود. علاقه‌مندان به تحصیل در رشته انیمیشن ترجیح می‌دهند این رشته را در دانشگاه‌ها و کشورهای توسعه یافته‌تر ادامه دهند. در هر صورت ایران هنوز در این رشته راه طولانی تا سطح جهانی دارد. مشهورترین دانشگاه‌های انیمیشن دنیا، دانشگاه شریدان کانادا، گابلین فرانسه و کال آرت آمریکا هستند که شرایط بورسیه شدن در آن‌ها متغیر است و باید با کمک مشاور تحصیلی به صورت مداوم پیگیر بود. میان کشورهای آسیای بورسیه هنر کره جنوبی با اسم: Art Major Asian plus Scholarships رشته انیمیشن را پوشش می‌دهد.

اما بورسیه بین‌المللی Chancellor دانشگاه هرتفوردشایر انگلیس در دسترس دانشجویان متقاضی قرار دارد. بورسیه‌های مورفی و کادوگان هم با هدف دادن فاند تحصیلی به دانشجوهای آکادمی کالج هنر کالیفرنیا، دانشگاه جان‌اف کندی، کالج میلز و موسسه هنری سانفرانسیسکو تعلق می‌گیرد. بنابراین اگر به فکر تحصیل رشته انیمیشن در آمریکا هستید، این بورسیه و دانشگاه‌ها را در نظر داشته باشید. یادتان باشد که همه‌ی این دانشگاه نیاز به داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا دارند.

11. بورسیه رشته عکاسی در سه قاره!

عکاسی با گرایش‌های تحصیلی مختلفش از جذاب‌ترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر است. بهترین بورسیه‌های که در حال‌حاضر می‌توان به علاقه‌مندان این رشته معرفی کرد به شرح زیر است:

 • بورسیه تحصیل عکاسی در کانادا
 • بورسیه رشته عکاسی در اتریش
 • بورسیه رشته عکاسی در کره جنوبی

معیار کشور اتریش در انتخاب منتخبین رشته عکاسی برای ارائه این بورسیه هنری، نخبه بودن فرد و روزمه قدرتمند است. کشورهای کره جنوبی و کانادا به مراتب شرایط بورسیه تحصیلی ساده‌تری برای رشته عکاسی دارند. میان دانشگاه‌های مطرح دنیا هم دانشگاه هنرهای زیبای رم و دانشگاه هنر لندن انتخاب‌های عالی هستند که می‌توانید از فاندهای محدود و ویژه‌ی این مراکز علمی هنری استفاده کنید.

تحصیل رشته بازیگری در آمریکا با بورسیه هنر

12. تحصیل رشته بازیگری در آمریکا و چند کشور دیگر

تحصیل در رشته بازیگری به عنوان یک حرفه‌ی هنری، همیشه طرفداران و متقاضیان فراوانی دارد که به دنبال بورسیه رشته بازیگری در دانشگاه‌های مختلف سرتاسر جهان هستند. در صدر لیست بهترین دانشگاه‌های این رشته هنری، تحصیل در رشته بازیگری در آمریکا قرار دارد که تعداد مراکز هنری معتبر آن چشمگیر و قابل اتکا است. دو دانشگاه مشهور آمریکا بورسیه رشته بازیگری بسیار خوبی را به دانشجویان این حرفه ارائه می‌کنند:

 • دانشگاه ییل در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت
 • دانشگاه هاروارد ماساچوست

بیش از 90 درصد دانشجویان دانشگاه ییل از فاندهای تحصیلی این دانشگاه استفاده می‌کنند و این دانشگاه یکی از بهترین مراکز در این زمینه است. از دیگر انتخاب‌های شما برای دریافت بورسیه هنر در رشته بازیگری می‌تواند تحصیل رشته بازیگری در آلمان، ترکیه و کره جنوبی باشد که انتخاب کره با توجه به رویکرد جدید این کشور در ارائه کمک هزینه‌های تحصیلی به مراتب مناسب‌تر است. نکته‌ای که باید در مورد دریافت بورسیه بازیگری به خصوصی در آمریکا به آن توجه کنید، داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل است که مسیر موفقیت در رشته‌های بورسیه‌دار  هنر را هموارتر می‌کند.

گرفتن معتبرترین مدرک زبان برای پذیرش در رشته‌های بورسیه‌دار هنر با اساتید استادبانک

بهترین رشته‌های هنر برای مهاجرت تحصیلی با بورسیه را در این مقاله به شما معرفی کردیم. رشته‌های هنری در جوامع دانشگاهی دنیا، جایگاه ویژه‌ای دارند. موقعیت تحصیل در خارج از کشور رشته‌های بورسیه‌دار هنر، برای هر دانشجویی جذاب و خواستنی است.

اما گرفتن بورسیه زمانی ممکن می‌شود که شما در کنار روزمه تحصیلی قوی، حداقل یک مدرک زبان معتبر داشته باشید. سامانه جامع آموزشی استادبانک، بهترین معلم زبان انگلیسی را برای گرفتن مدرک آیلتس و تافل در دسترس شما قرار داده است که می‌توانید با شرکت در جلسات تدریس خصوصی استادبانک به دو صورت آنلاین و حضوری به بهترین شکل برای آزمون‌های بین‌المللی زبان آماده شوید.

این کلاس‌ها به شما کمک می‌کند تا در بهترین رشته‌های بورسیه‌دار هنر راحت‌تر پذیرفته شوید و به‌دنبال رویاهایتان بروید. تیم پشتیبانی استادبانک هم با شماره 91005343 021 آماده پاسخگویی به سوالات یا رفع مشکلات شما کاربران عزیر است.

 

بورسیه هنر چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

همه‌ی بورسیه‌‌ها یکسان نیستند. برخی از بورس‌ها همه‌ی هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می‌دهند و به اصطلاح فول فاند هستند. اما این نوع از بورسیه هنر به سحتی به دست می‌آید و بیشتر دانشگاه‌ها درصد یا قسمتی از هزینه‌های تحصلیی دانشجو را قبول می‌کنند که همچنان فرصت و موقعیت خوبی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور شناخته می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن بورسیه هنر برای مقاطع مختلف چیست؟

هر مقطع مدارک تحصیلی خاص خود را می‌خواهد که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است. اما وجه اشتراک همه‌ی مقاطع و دانشگاه‌ها برای قبولی در رشته‌های بورسیه‌دار هنر، نیاز به مدرک زبان تافل یا آیلتس با نمره خوب است.