انتخاب رشته کنکور هنر

دریافت لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۰

استادبانک نویسنده
1254 0
01 مهر 1399
لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۰ در استادبانک به همراه نکات خیلی مهم دفترچه

مطابق روال سال‌های گذشته متقاضیان کنکور سراسری ۱۴۰۰ که طبق کارنامه اولیه کنکور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور این دفترچه را مطالعه کرده و مطابق با آن به انتخاب رشته بپردازند.

سازمان سنجش برای هر یک از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان به صورت مجزا دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ را منتشر می‌کند و داوطلبان برای بررسی لیست رشته محل ارائه شده باید این دفترچه‌ها را از سایت سنجش دانلود کنند.

در این مقاله از مجله استادبانک لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۰ را به همراه توضیحاتی درباره نحوه گزینش و تاثیر معدل برای داوطلبان کنکور قرار داده‌ایم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۰

مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر از این جهت مهم است که به شما کمک می‌کند تا از قوانین، تعهدها، سهمیه بندی‌ها و کد رشته هایی که قرار است از بین آن‌ها انتخاب رشته کنید، اطلاع پیدا کرده و با یک دید آگاه گزینه‌های انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته پر کنید.

به دلیل همین اهمیت مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر، لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۰ بعد از انتشار توسط سایت سازمان سنجش، در این محتوا بارگذاری خواهد شد.

منتها برای اینکه شما با ساختار و تمام شرایط و ضوابط دفترچه انتخاب رشته کنکور آشنایی پیدا کنید، ما در لینک زیر دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر ۹۹ را بارگذاری کرده ایم که بزودی برای کنکور ۱۴۰۰ را نیز در همین بخش قرار می‌دهیم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر 99

نحوه گزینش داوطلبان کنکور هنر ۱۴۰۰

نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید کنکور هنر ۱۴۰۰ تراز شده و گزینش به‌ صورت رقابتی براساس نمره‌ کل‌ نهایی در زیر گروه‌هایشان انجام می‌‌شود.

ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تخصیص داده نمی‌شود و هر دانش آموز با دیگر داوطلبان در همان زیرگروه رقابت می‌کند.

تاثیر معدل در کنکور هنر ۱۴۰۰

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۰، در کارنامه و رتبه داوطلب مشخص می‌شود و هیچ نقشی در انتخاب رشته ندارد.

تاثیر معدل همیشه به نفع داوطلبان است. تاثیر معدل در کنکور به این صورت است که تراز هر درس کنکور را محاسبه می‌کنند و با تراز یا نمره همان درس داوطلب که به صورت امتحان نهایی برگزار شده است مقایسه می‌کنند. در صورتی که داوطلب در یک درس درصد پایینی را زده و تراز پایینی داشته باشد نمره امتحان نهایی‌اش در نتیجه نهایی داوطلب تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

ولی اگر داوطلب درسی را درصد بالایی زده باشد و تراز بالایی نسبت به نمره امتحان نهایی آن درس داشته باشد معدل در نتیجه نهایی این داوطلب بی تاثیر خواهد بود.

برای اینکه بخوبی با نحوه انتخاب رشته کنکور هنر آشنایی پیدا کنید و بتوانید با اطلاعات کامل و دقیق یک انتخاب رشته موثر داشته باشید می‌توانید روی لینک راهنمای انتخاب رشته کنکور هنر ۱۴۰۰ کلیک کنید و تمام جزئیات آن را با دقت بخوانید.

تاثیر معدل درکنکور هنر ۱۴۰۰ شامل چه داوطلبانی می‌شود؟

  • داوطلبان نظام جدید که امتحان پایه دوازدهم‌شان نهایی بوده است.
  • داوطلبان نظام قدیم که یک یا چند امتحان خود را به صورت نهایی و کشوری داده‌اند.
  • داوطلبان دارای مدرک پیش‌ دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۱۳۹۰-۱۳۹۱ اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آن‌ها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است

مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند. سایر دیپلمه‌ها مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

دقت در انتخاب رشته کنکور هنر با کمک استادبانک

زمان و هزینه دو فاکتور خیلی مهمی است که همه داوطلبان کنکور تا رسیدن به روز کنکور و اعلام نتایج آن برای رسیدن به موفقیت پرداخت کرده‌اند. اگر به هر دلیلی در زمانی که باید نتیجه موفقیت و این پرداخت خود را ببینند، یعنی در زمان انتخاب رشته کنکور بخوبی اقدام نکنند، تمام آن هزینه و زمان مصرف شده پوچ خواهد شد.

از نظر مشاورین استادبانک دو راهکار بیشتر نخواهید داشت، راهکار اول این است که اطلاعات خودتان را راجع به نحوه انتخاب رشته کنکور هنر و سایر گروه‌های آزمایشی و همینطور راجع به سهمیه‌ها و حباب رتبه کنکور بالا ببرید تا از باید و نبایدها و نکات مهم شرایط انتخاب رشته اطلاع پیدا کنید به اصطلاح دست‌تان پر باشد.

راهکار دوم از مشاور و افراد حرفه‌ای در زمینه انتخاب رشته کنکور هنر و سایر گروه های آزمایشی کمک بگیرید.

پیشنهاد ما برای راهکار اول مطالعه تمام محتوا‌های مرتبط با کنکور ۱۴۰۰ است که به تفکیک هر رشته در مجله استادبانک منتشر کرده ایم. کافی است روی لینک‌های این مقاله کلیک کرده تا به سایر محتواها دسترسی پیدا کنید.

پیشنهاد استادبانک برای راهکار دوم تماس با مشاورین استادبانک با شماره ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ است تا بتوانند بخوبی شما راهنمایی کنند.

همچنین اگر در خصوص سایر خدمات آموزشی این مجموعه مثل درخواست معلم تدریس خصوصی یا دسترسی به محتواهای آموزشی و اپلیکیشن استادبانک سوال دارید می‌توانید وارد سایت شده و نیاز خود را برطرف کنید.