کامل‌ترین گام به گام نهم متوسطه

کامل‌ترین گام به گام علوم نهم با جواب تشریحی | فایل Pdf و اپلیکیشن

استادبانک نویسنده
8274 0
26 آذر 1400
دانلود جامع‌ترین گام به گام علوم ابتدایی با جواب | فایل Pdf و اپلیکیشن - مجله استادبانک

گام به گام علوم نهم Pdf؛ پاسخ فعالیت های علوم نهم فصل به فصل

دانش‌آموز باید در پایه نهم متوسطه اول، انتخاب رشته نهم به دهم را انجام دهد و سرنوشت مسیر تحصیلی خود را تعیین کند. درس علوم پایه نهم، یکی از مهم‌ترین دروس در این مقطع است که از مفاهیم و مطالب گسترده‌ای هم تشکیل شده است.

دانلود گام به گام علوم نهم با جواب، به دلیل داشتن جواب تمرینات و پاسخ فعالیت‌های علوم نهم بسیار برای دانش‌آموزان مهم است و می‌تواند در مواقع ضروری به کمک آن‌ها بیاید. حل المسائل علوم نهم فصل به فصل استادبانک، یکی دیگر از گام به گام کتاب‌های درسی است که توسط تیم مجله استادبانک در دسترس دانش‌آموزان عزیز قرار دارد.

در ادامه‌ی این مطلب با حل تمرین علوم نهم به خوبی آشنا می‌شوید و می‌توانید با دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک از بهترین گام به گام علوم نهم دبیرستان استفاده نمایید.

دانلود گام به گام علوم نهم صفحه به صفحه در اپلیکیشن استادبانک

درس علوم پایه نهم به صورت تخصصی‌تری نسبت به مقاطع قبلی دنبال می‌شود. مفاهیم آن کمی دشوارتر شده است و طبیعتا سوالات دشوارتری پیش‌روی دانش‌آموز قرار دارد. اما استفاده از یک گام به گام علوم نهم معتبر، می‌تواند کمک خوبی به دانش‌آموز برای اطمینان از درست بودن پاسخ سوالات سخت باشد.

در اپلیکیشن استادبانک، گام به گام علوم نهم درس به درس قرار دارد و جواب تمرین‌های صفحه به صفحه کتاب درسی را شامل می‌شود. البته خدمات آموزش این برنامه متنوع است که لیست آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • دانلود گام به گام همه‌ دروس نهم متوسطه اول به صورت کامل
 • فایل PDF کتاب‌های همه دروس پایه نهم
 • مهم‌ترین نمونه سوالات امتحانی همراه با پاسخ تشریحی
 • امکان مشاهده لیست اساتید تدریس خصوصی سامانه استادبانک
 • مشاوره تحصیلی

هدف از طراحی اپلیکیشن استادبانک، ارائه امکانات آموزشی مختلف به دانش‌آموز و خانواده‌‌ی آن‌ها بوده است. در این اپلیکیشن از شرایط دانلود حل المسائل کتاب علوم نهم تا انتخاب و استخدام  بهترین معلم خصوصی برای دروس همه مقاطع تحصیلی فراهم شده است.

دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک کاملا رایگان است و شما تنها با چند کلیک به مجموعه‌ای بی‌نظیر از خدمات آموزشی دسترسی خواهید داشت.

نصب آسان اپلیکیشن استادبانک تنها با >> یک کلیک! <<


برای نصب اپلیکیشن استادبانک، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. به زودی شرایط دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک، برای گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل IOS نیز فراهم می‌شود.

جواب هر صفحه کتاب علوم نهم، در اپلیکیشن استادبانک چگونه است؟

تیم استادبانک، حل تمرین علوم نهم صفحه به صفحه را با دقت تهیه و تنظیم کرده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهد می‌کنید، سوالات با شماره صفحه‌ی آن‌ها ذکر شده و در ادامه پاسخ تشریحی قرار دارد. حل المسائل علوم نهم، در اپلیکیشن استادبانک در دسترس همه‌ی دانش‌آموزان و والدین عزیز است.

فایل نمونه گام به گام علوم نهم

دانلود گام به گام دروس پایه نهم Pdf؛ کتاب با جواب!

پایه نهم متوسطه اول، ازچند درس مهم تشکیل شده است. درس‌های مانند ریاضی، فارسی و زبان از سخت‌ترین دروس این سال تحصیلی است. دانش‌آموزان در این مقطع باید انتخاب رشته نهم به دهم را انجام دهند و مسیر تحصیلی آن‌ها برای همیشه دستخوش تغییر بزرگی می‌شود.

به دلیل وجود چند درس دشوار، استفاده از گام به گام دروس پایه نهم میان دانش‌آموز محبوبیت بالایی دارد و در حل مسائل و سوالات پیچیده به آن‌ها کمک می‌کند.

دانلود حل تمرین دروس نهم متوسطه اول با جواب تمرینات و پاسخ سوالات کتاب درسی در این بخش آماده شده است. همه‌ی گام به گام دروس نهم دبیرستان به دو صورت فایل PDF و از طریق اپلیکیشن استادبانک در اختیار شما کاربران عزیز قرار دارد.

برای دانلود گام به گام دروس پایه نهم، روی لینک داخل کادرهای سبز رنگ کلیک کنید.

اینجا کلیک کنید تا تمام  گام به گام های نهم را ببینید.

نحوه استفاده درست از گام به گام علوم نهم

دانش‌آموز در ابتدا باید سعی کند با دانش و آموخته‌های خود جواب سوالات را پیدا کند. جواب تمرین‌های علوم نهم معمولا به صورت تشریحی بوده و با فکر کردن بدست می‌آید. درس‌خواندن یک فرآیند زمان‌بر است و محصل باید به تلاش مستمر عادت کند.

از حل المسائل علوم نهم، می‌توان در مواقع خاص و برای اطمینان خاطر از صحیح بودن پاسخ استفاده کرد. بعضی از سوالات کمی سخت‌تر از دیگر تمرینات کتاب طرح می‌شوند که در چنین مواردی ممکن است دانش‌آموز نتواند به پرسش کتاب جواب دهد و نیاز به گام به گام داشته باشد.

اما نگرانی اصلی زمانی است که فرزند شما همیشه برای پاسخگویی به سوالات نیاز به حل تمرین داشته باشد. این شرایط به معنای عدم یادگیری و تسلط دانش‌آموز روی درس است و باید به فکر انتخاب بهترین معلم خصوصی علوم نهم دبیرستان برای او باشید. در هر صورت آموزش درست فرزند شما، مهم‌ترین بخش درس‌خواندن و تحصیل او است.

سرفصل‌های کتاب درسی علوم نهم متوسطه

بیشتر دانش‌آموزان به دنبال دانلود پی‌دی‌اف علوم نهم با جواب هستند. دلیل اصلی این امر گستردگی موضوعی و فصل‌های متنوع این کتاب درسی است. در لیست زیر سرفصل‌های کل کتاب علوم نهم دبیرستان را مشاهده می‌کنید:

 • فصل اول: مواد و نقش آن‌ها در زندگی
 • فصل دوم: رفتار اتم‌ها با یکدیگر
 • فصل سوم: به دنبال محیطی بهتر برای زندگی
 • فصل چهارم: حرکت چیست؟
 • فصل پنجم: نیرو
 • فصل ششم: زمین‌ساخت ورقه‌ای
 • فصل هفتم: آثاری از گذشته زمین
 • فصل هشتم: فشار و آثار آن
 • فصل نهم: ماشین‌ها
 • فصل دهم: نگاهی به فضا
 • فصل یازدهم: گوناگونی جانوران
 • فصل دوازدهم: دنیای گیاهان
 • فصل سیزدهم: جانوران بی‌مهره
 • فصل چهاردهم: جانوران مهره‌دار
 • فصل پانزدهم: باهم زیستن

آزمایشات کتاب علوم نهم، فعالیت‌ها و کار در کلاس‌های متعدد، از علوم پایه نهم یک درس سخت و البته بسیار ارزشمند ساخته است. بنابراین دانش‌آموز باید با ذهنیتی آماده به سراغ این درس برود تا بتواند نمره و عملکرد خوبی داشته باشد.

معلم خصوصی علوم تجربی نهم دبیرستان استادبانک؛ بهترین را یادگیری 

دانلود گام به گام علوم نهم درس به درس، همراه با جواب تمرینات صفحه یه صفحه کتاب درسی می‌تواند راه‌حل مناسبی برای پیدا کردن جواب برخی از سوالات سخت باشد. اما همان‌طور که در این مطلب نیز اشاره شد، نباید از حل المسائل به عنوان یک مرجع آموزش علوم نهم استفاده کرد.

وقتی دانش‌آموز در یادگیری درسی مشکل دارد، باید به فکر راه چاره مناسبی برای او باشید. بهترین راه یادگیری علوم و دیگر دروس پایه نهم، شرکت در جلسات بهترین اساتید تدریس خصوصی نهم دبیرستان است. معلمان برتر هر درس، می‌دانند چگونه دانش‌آموز را در مسیر درست هدایت کنند و مشکلات او را رفع نمایند.

با داشتن معلم خصوصی علوم نهم دبیرستان، دانش‌آموز نیازی به گام به گام یا حل المسائل نخواهد داشت. سامانه‌ی تدریس خصوصی استادبانک، بهترین معلمان و اساتید را آماده برگزاری کلاس خصوصی دارد. والدین و دانش‌آموزانی که به فکر استخدام معلم خصوصی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت استادبانک به آدرس www.OstadBank.com، معلم مورد نظر خود را انتخاب نمایند. اگر برای انتخاب معلم خصوصی یا نحوه برگزاری کلاس به مشاوره نیاز دارید، با شماره ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناسان بخش پشتیبانی استادبانک، به خوبی شما را راهنمایی کنند

فایل گام به گام علوم نهم شامل چه موضوعاتی می‌شود؟

گام به گام علوم نهم استادبانک، شامل حل تمرین ها و جواب سوالات کتاب درسی است.

درست‌ترین شیوه استفاده از گام به گام ها چگونه است؟

مهم‌ترین نکته این است که دانش‌آموز به حل المسائل عادت نکند، استفاده از گام به گام باید فقط در مواقع ضروری و زیرنظر والدین باشد.

آیا حل المسائل علوم نهم همه‌ی فصل‌های کتاب را پوشش می‌دهد؟

بله، همه‌ی فصل‌های کتاب علوم نهم متوسطه اول در این گام به گام پوشش داده شده است.