رپورتاژ آگهی

سبک زندگی نفرات برتر کنکور 1402 چگونه بود؟

استادبانک نویسنده
170 0
01 خرداد 1402

نتایج اولیه کنکور پرماجرای 1402 سرانجام اعلام شد، هر سال بعد از اعلام نتایج بازار مصاحبه با افراد موفق و نفرات برتر کنکور حسابی داغ است. نفرات برتر چطور برنامه ریزی کردند، چند ساعت درس خواندند، چقدر تفریح و استراحت داشتند، از کدام منابع و کتاب‌های کمک آموزشی استفاده کردند و خلاصه سبک زندگی نفرات برتر کنکور چگونه بود؟ پاسخ همه این سوالات را در این محتوا داده‌ایم، ضمن اینکه ما به صورت ویژه در مورد بهترین منابع رتبه برترها تحقیق کردیم و نتیجه تحقیقاتمان را در انتهای محتوا در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اهمیت لایف استایل کنکوری‌ها

اصلا سبک زندگی یا لایف استایل چه اهمیتی دارد؟ چرا باید در سال کنکور لایف استایلمان را کاملا تغییر دهیم؟ به شما قول می‌دهم که تا پایان زندگی‌تان دیگر سالی مثل سال کنکور را تجربه نخواهید کرد، سالی پر از مشغله و دغدغه، پر از استرس و هیجان و همچنین امید و تلاش برای ساختن ادامه زندگی‌تان. در این سال به حداکثر نیرو و توان ذهنی و جسمانی نیاز دارید و لازم است انرژی‌تان را برای ماه‌ها حفظ کنید و هر روز از پس حل چالش‌های مختلف برآیید؛ پس باید هوشمندانه و به سبک رتبه برترها زندگی کنید.

شروع روز یک کنکوری

روز یک کنکوری از ساعت 30/6 صبح آغاز می‌شود، یک رتبه برتر آینده به جای اینکه نزدیک ظهر و به زور چشمانش را باز کند و بلافاصله با غرغر پشت میزش بنشیند، صبح زود بیدار می‌شود و پنجره را باز می‌کند تا هوای اتاق عوض شود در ادامه تخت خوابش را مرتب می‌کند، یک نرمش ساده در حد 10 دقیقه انجام می‌دهد و بعد برای خودش یک صبحانه کامل و مفصل آماده می‌کند. همه این کارها کمتر از نیم ساعت از زمان شما را می‌گیرند؛ اما باعث می‌شوند کل روز را سرحال و با نشاط باشید. یادتان باشد صبح را هر طور شروع کنید کل روز تا انتها همانطور پیش خواهد رفت.

خواب، استراحت و تفریحات یک کنکوری

مغز یک کنکوری به خواب کافی احتیاج دارد و مغز برای بازسازی و تحلیل اطلاعات باید در شب استراحت کند. هیچ رتبه برتری شب زنده‌داری نمی‌کند و روز بعد کسل و بی‌حوصله بیدار نمی‌شود؛ اکثر افراد موفق ساعت 11 شب می‌خوابند و حدود ساعت 7 صبح و حتی کمی زودتر بیدار می‌شوند. یک چرت کوتاه عصرگاهی می‌تواند انرژی را برای ادامه روز تامین کند اما زمان آن نباید از 45 دقیقه بیشتر شود. یک رتبه برتر برای تفریح و استراحت به طبیعت می‌رود، پیاده‌روی می‌کند، با خانواده وقت می‌گذراند یا یک فیلم کمدی تماشا می‌کند. او مغز و چشمش را با خیره شدن به صفحه موبایل خسته‌تر نمی‌کند!

استفاده از موبایل و فضاهای مجازی

همیشه که نباید از رتبه برترها راز موفقیتشان را بپرسیم، گاهی هم از کسانی که به هدفشان نرسیدند در مورد دلایل شکستشان سوال می‌کنیم؛ آفت موفقیت اکثر این داوطلبان گوشی موبایل و فضاهای مجازی است. شاید شما فقط نیم ساعت را در اینستاگرام سپری کنید اما در همان مدت کوتاه حجم زیادی از اطلاعات وارد مغزتان می‌شود و ناچار تا آخر روز ذهنتان درگیر همان نیم ساعت خواهد بود. رتبه برترها برای استفاده از موبایل زمان مشخصی و ترجیحا آخر تایم مطالعه‌شان در نظر می‌گیرند و همه برنامه‌های غیر ضروری را از گوشی موبایلشان حذف می‌کنند.

انتخاب درست منابع، مهم‌ترین راز موفقیت رتبه برترها

یک رتبه برتر می‌داند که منابع و کتاب‌های مناسب می‌توانند جای شرکت در کلاس‌های کنکوری و معلمان حرفه‌ای را برایشان پر کنند، ضمن اینکه دیگر بابت شرکت در کلاس، رفت و آمد و انجام تکالیف کلاس زمان را از دست نمی‌دهند. همچنین رتبه برترها سرشان را با انواع کتاب‌ها شلوغ نمی‌کنند. آن‌ها ابتدا بر کتاب درسی مدرسه مسلط می‌شوند و سپس به جای تهیه انبوه منابع، بهترین کتاب‌ها را گلچین می‌کنند. رتبه برترها از کتاب‌های انتشارات‌های معتبر و شناخته شده‌ای همچون گاج، خیلی سبز، نشر الگو، مهروماه و قلم چی استفاده کرده‌اند اما اکثر آنها اعتقاد دارند که بهتر است یک داوطلب همه کتاب‌های مورد نیازش را از یک انتشارات خاص تهیه نکند.

سبک زندگی نفرات برتر کنکور 1402 شامل استراحت و تفریح به اندازه، محدودیت در استفاده از فضای مجازی، روتین خواب و بیداری صحیح و نیز انتخاب درست کتاب‌های کنکوری است، در واقع این داوطلبان برای همه جنبه‌های زندگی‌شان برنامه ریزی دارند.

کتاب‌های خیلی سبز، منبع اصلی همه رتبه‌برترها

انتخاب منابع از یک انتشارات خاص باعث افزایش سطح تمرکز داوطلبان می‌شود؛ چرا کتاب‌های خیلی سبز؟ کیفیت درسنامه‌ها، تنوع سوالات، دقت در نوشتن پاسخنامه‌ها و نیز طراحی و حتی لحن صمیمانه کتاب‌های خیلی سبز زبانزد است. از همه اینها که بگذریم، انتشارات خیلی سبز برای هر سطحی از داوطلبان و نیز هر بازه‌ای از سال تحصیلی کتاب دارد. از کتاب‌های آموزش شگفت‌انگیز برای ضعیف‌ترین داوطلبان تا کتاب‌های نردبام که در طراحی سوالات دشوار و چالشی حریف می‌طلبند! از طرفی در هر بازه‌ای از سال که باشید؛ شب امتحان، دوران جمع بندی، عید، تابستان و… خیلی سبز و کتاب‌هایش شما را تنها نمی‌گذارند.

کتاب‌های خیلی سبز را از کجا بخریم؟

برای خرید کتاب‌های انتشارات خیلی سبز می‌توانید به کتاب فروشی‌های معتبر شهرتان مراجعه کنید؛ اما اگر زمان کافی برای این کار ندارید یا برخی از کتاب‌های مورد نیازتان را نمی‌توانید پیدا کنید، کافی است به وب سایت فروشگاه پایتخت کتاب (paytakhteketab.com) مراجعه کنید. پایتخت کتاب جدیدترین کتاب‌های انتشارات خیلی سبز را برای داوطلبین کنکور با تخفیفات ویژه موجود دارد.

سخن آخر

سال کنکور سرنوشت‌سازترین سال تحصیلی یک داوطلب است در نتیجه داوطلبان باید در این سال هوشمندانه عمل کنند و برای تک تک ابعاد زندگی‌شان برنامه ریزی داشته باشند. در این محتوا در مورد سبک زندگی نفرات برتر کنکور 1402 صحبت کردیم و به نکاتی در مورد خواب، استراحت، استفاده از فضای مجازی و انتخاب منابع رتبه برترها اشاره کردیم. در انتها در مورد مصاحبه‌ای که با رتبه برترها در مورد منابع کنکورشان داشتیم صحبت کردیم، اکثر آنها استفاده از کتاب‌های خیلی سبز را توصیه کرده‌اند که دلیل این موضوع را هم گفتیم و بهترین راه برای تهیه کتاب‌های انتشارات خیلی سبز را هم به شما نشان دادیم.

منبع : خبرگزاری مهر

استادبانک، در قبال صحت محتوای منتشر شده مسئولیتی ندارد.