نمونه سوالات امتحانی سوم ابتدایی

نمونه سوالات املای سوم ابتدایی

استادبانک نویسنده
6482 6
22 تیر 1395
نمونه سوال امتحانی املا سوم ابتدایی

نمونه تمرینی طراحی کرده ام که املا دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی را بهبود بخشد. این تمرین برای نخستین بار در مدرسه شهید گلوی شهرستان آق قلا (استان گلستان)، بر روی دانش اموزان خودم بررسی شد و نتیجه ی بسیار خوبی گرفته شد. به عنوان مثال، غلط های املای یکی از دانش آموزانم که در ماه مهر و آبان 23 تا بود، در ماه آذر و دی به 4 تا کاهش یافت. در صورت تمایل، برگه های املای این دانش اموز برای درستی ادعای بنده، قابل ارائه است.

نمونه سوالات فارسی سوم ابتدایی

برای دسترسی به بانک سوالات امتحانی و مشاهده نمونه سوالات بیشتر این درس، اپلیکیشن استادبانک را نصب نمایید.

توضیحات نمونه سوالات املا

بسیاری از  دانش اموزان سوم ابتدایی ممکن است در نوشتن شکل صحیح کلمات کتاب فارسی بخوانیم دچار اشتباهات املا باشند. این اشتباهات از دو مشکل اساسی شنیداری و دیداری ناشی می شود. به معنای دیگر، دانش آموزان یا شکل صحیح کلمات را ندیده اند و یا شکل صحیح کلمات را به خوبی نشنیده اند. به عنوان مثال: نوشتن ستل به جای سطل، یک اشکال دیداری است و نوشتن پمبه به جای پنبه، یک اشکال شنیداری است.

بنده اغلب اشکالات املا ممکن که بین دانش آموزان سوم ابتدایی رایج است را جمع آوری کرده ام و با تمرینی جالب، با هدف رفع این مشکلات آن را با دانش آموزان خودم کار کرده ام و نتیجه ی بسیار خوبی حاصل شده است. پیشنهاد می کنم حتما این نمونه تمرین را مشاهده کنید. این اطمینان را به شما والدین گرامی می دهم که با تکرار این تمرین برای هر یک از درس های کتاب بخوانیم فارسی، املای فرزند عزیزتان بسیار پیشرفت خواهد کرد.

آیا نمونه سوالات همراه با جواب هستند؟

بله. تمامِ نمونه سوالات این بخش جواب تشریحی دارند.

آیا نمونه سوالات ترم اول و دوم تحصیلی را پوشش می‌دهد؟

بله. نمونه سوالات امتحانی شاملِ سوالات دی ماه (ترم اول) و سوالات خرداد ماه (ترم دوم) می‌شود.

آیا اپلیکیشن نمونه سوالات استادبانک رایگان هستند؟

بله. اپلیکیشن نمونه سوال و گام به گام استادبانک کاملا رایگان است.