رپورتاژ آگهی

هزينه تدريس خصوصى زبان انگليسى ١٤٠٢

استادبانک نویسنده
204 0
07 اردیبهشت 1402

یادگیری زبان انگلیسی همیشه در بین مهارت‌های مهم فردی  وجود داشته است، یادگیری این مهارت، نه تنها شما را مستقل از مترجم می‌کند، بلکه در رشد کسب و کارتان نیز موثر است.
تدریس خصوصی یکی از موثرترین روش‌ها و مطمئن‌ترین راه‌های یادگیری زبان‌های خارجی است؛ چراکه مدت زمان طولانی یادگیری را کوتاه کرده و در وقت شما نیز صرفه‌جویی می‌شود.
در این نوشته به “هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سال 1402” اشاره می‌کنیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

عوامل موثر در تدریس خصوصی زبان انگلیسی

همانطور که می‌دانید، هزینه‌‌ آموزش همیشه متفاوت بوده است. فرقی نمی‌کند آموزشگاه بروید یا به‌طور خصوصی با اساتید مربوطه کلاس شخصیتان را تشکیل دهید؛ در هر صورت تفاوت قیمت‌ها به چشم می‌خورد. گاهی تفاوت هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی به‌طور چشمگیری باهم فاصله دارند. در این قسمت به عوامل تاثیرگذار درهزینه‌کلاس خصوصی می‌پردازیم.

 • تجربه
  ترجیح می‌دهید کلاس خصوصی شما با دبیری که یک ماه سابقه تدریس داشته باشد برگزار شود، یا فردی که 5 سال در این زمینه مشغول فعالیت است؟
  پاسخ این سوال تعیین کننده یکی از عوامل هزینه کلاس‌های خصوصی است. عموما دبیران و اساتید باتجربه و دارای سابقه کاری بالا، هزینه بیشتری از شما بابت تدریسشان دریافت می‌کنند. در مقابل، اساتید تازه‌کار قیمت مناسب‌تر و پایین‌تری دارند. تجربه جدا از میزان تحصیلات فاکتور مهمی در کیفیت تدریس است. نحوه انتقال مفاهیم، جزئیات تدریس و فن بیان، همگی از عناصری هستند که اساتید با داشتن تجربه به آن می‌رسند و با بالاتر رفتن تجربه موفقیت بیشتری کسب می‌کنند.
 • صلاحیت دبیر
  اگر دبیری که برای تدریس خصوصی انتخاب می‌کنید، تحصیلات مربوطه در حوزه زبان انگلیسی داشته باشد، صلاحیت بیشتری برای تدریس زبان انگلیسی دارد. همچنین، سن و نحوه ارتباط گیری شما با استادتان بسیار حائز اهمیت است. تجربه کاری و مدارک مربوط به یادگیری زبان انگلیسی، همگی از عامل‌های مورد اهمیت درباره انتخاب دبیر و استادتان است. همچنین، چنین عامل‌هایی مشخص کننده میزان صلاحیت دبیر در حوزه تدریس زبان انگلیسی است.
 • مدت زمان کلاس
  به‌طور مرسوم، مدت زمان کلاس‌های آموزشگاه یا موسسات، یک ساعت و نیم است. اما این زمان می‌تواند با توجه به خواسته شما یا شرایط استادتان تغییر کند. به‌طور مثال، ممکن است دبیری ترجیح بدهد کلاس‌های او دو ساعت کامل برگزار شوند. در این صورت، هزینه کلاس شما کمی بالاتر می‌رود. از ویژگی‌های کلاس‌های خصوصی، تعیین زمان توسط خودتان است.
  به این صورت که می‌توانید تنظیم کنید زمان تشکیل کلاس شما چه زمانی باشد. این هماهنگی بین شما و استاد مربوطه، از ویژگی‌های مورد اهمیت در تشکیل کلاس‌های خصوصی است که در آموزشگاه‌ها وجود ندارد. با این حال، می‎‌تواند زمان را کمتر از یک ساعت و نیم تعریف کنید و به جای آن تعداد جلسات خود را بالا ببرید؛ یا برعکس، می‌توانید ساعات هر جلسه را افزایش دهید و به جای آن تعداد جلسات خود را کم کنید تا سرعت کار شما افزایش پیدا کند. به همین نسبت مبالغ و هزینه‌های کلاس‌ها بسیار متفاوت خواهد بود.
 • موقعیت جغرافیایی
  این مورد نیز، در همه چیز تاثیرگذار است. چه قصد داشته باشید کلاس خصوصی ثبت نام کنید، آموزشگاه بروید یا حتی پوشاک بخرید، تاثیر خود را نشان می‌دهد. به‌طور کلی در کلان‌شهر‌ها هزینه‌ها بیشتر و در شهرستان‌ها و شهر‌های کوچک کمی میانگین‌ هزینه‌ها پایین تر است.
  بستگی دارید کجای ایران و در چه شهر یا روستایی زندگی‌ می‌کنید؛ قیمت نیز می‌تواند متفاوت باشد. حتی افراد به دلیل تفاوت سطح آموزش در شهرهای متفاوت، اقدام به شرکت در کلاس مکالمه زبان انگلیسی می‌کنند تا از کیفیت و یادگیری بهتری برخوردار شوند.
 • سطح دانش و تخصص
  دانش و تخصص اساتید، حتی در دانشگاه هم از اهمیت بالایی برخوردار است. تدریس درست و اصولی، رابطه مستقیمی با سطح دانش مدرس دارد. همچنین، پیشرفت شما با مدرسی که از تخصص و دانش بالایی برخوردار است، بسیار بیشتر است. اما همه اینها، موجب افزایش هزینه کلاستان می‌شود. بنابراین، می‌توانیم نتیجه بگیریم مدرس با سطح دانش متوسط یا رو به پایین که تدریس تخصصی ندارند، کلاس‌هایشان از رنج قیمت پایین تری برخوردار است.
  شما باید با توجه به هدفتان، دلیل یادگیری زبان را برای خود مشخص کنید. اگر تنها هدف شما مکالمه ساده زبان انگلیسی است، دبیرهای متوسط هم می‌توانند به شما کمک زیادی کنند؛ اما اگر هدفتان شرکت در آزمون‌های آزمایشی یا آیلتس است، باید حرفه‌ای و تخصصی همه چیز را پیش ببرید. از این جهت، بهتر است مدرس شما و کلاس‌ خصوصیتان سطح نسبتا بالایی داشته باشد تا بتوانید نتیجه مطلوب را از زحمت تلاش‌هایتان بگیرید.

قیمت حدودی هزینه کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی

اگر به صورت کلی نگاه کنیم، هزینه کلاس‌های آموزشگاهی و گروهی کمتر از کلاس‌های خصوصی و شخصی است. به جای آن، سرعت بالاتر در روند یادگیری و برنامه مشخصی را برایتان به‌وجود می‌آورند. قیمت تدریس خصوصی به طور حضوری در سال 1402، حداقل از 150.000 تومان شروع می‌شود و حداکثر تا چندین میلیون تومان نیز بالا می‌رود. این تفاوت قیمت مربوط به عواملی است که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم.
فراموش نکنید همه همیشه کلاس‌های گران قیمت به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک نمی‌کنند. باید سطح خود را مشخص کنید و انتخاب کنید با چه روش تدریس و چه فردی نتیجه مطلوب‌تری برایتان به وجود خواهد آمد. سپس اقدام به ثبت نام و شروع جلسات کلاس خصوصی خود کنید.


مزایای کلاس‌های خصوصی تدریس زبان انگلیسی

نسبت به دیگر روش‌ها، تدریس خصوصی از ویژگی‌های متمایزی برخوردار است. در این قسمت به وجه تمایز کلاس‌های شخصی نسبت به کلاس‌های گروهی اشاره می‌کنیم.
برنامه شخصی سازی شده
ارائه برنامه دقیق و منحصربه‌فرد، عاملی است که در روند یادگیری زبان انگلیسی به شیوه خصوصی بسیار به چشم می‌خورد. شناخت دبیر از شما و نحوه یادگیریتان، بسیار دقیق‌تر و بهتر در کلاس‌های خصوصی انجام می‌شود. از همین رو، برنامه مناسب شما طراحی و شخصی‌سازی می‌شود تا بتواند شما را به نتیجه مطلوب برساند.

2. توجه شخصی
توجه شخصی دبیر بر روی شما و عملکردتان، باعث می‌شود سرعت یادگیری مطالب برایتان چندین برابر شود. همچنین، اگر در نحوه مطالعه یا در روند کار به مشکل برخوردید، این موضوع سریع‌تر حل می‌شود؛ چراکه دبیر تمام تمرکزش بر روی شما است و زودتر متوجه چنین خطایی در روند یادگیریتان می‌شود و می‌توانید مشکلتان را زودتر حل کنید.

3. یادگیری عمیق‌تر
در کلاس‌های شخصی، می‎‌توانید به دبیر بگویید روی مبحثی بیشتر وقت بگذارد و آن را بیشتر توضیح دهد. از طرفی می‌توانید از روی مطلبی که برایتان ساده‌ و آسان‎‌تر است با سرعت بیشتری عبور کنید. با این روش، نقاط ضعف شما به خوبی پوشش داده می‌شود و نقاط مثبت شما تقویت می‌شود. یادگیری در کلاس‌های خصوصی بسیار منعطف پیش‌ می‌رود. در واقع، نحوه پیش‌روی کلاس، مقدار زمان لازم برای هر یادگیری هر مبحث و حتی زمان برگزاری کلاس نیز به عهده خودتان است و با انتخاب شخصی می‌توانید ایده‌آل خودتان را واقعی کنید.

جمع‌بندی:

تیم سخن برتر، با استفاده از کادری مجرب و حرفه‌ای به آموزش اصولی زبان انگلیسی با نوین‌ترین و جدیدترین متدهای آموزشی می‌پردازد.
سخن برتر، از مجموعه‌های باسابقه در حوزه تدریس زبان است و تا کنون افتخارات زیادی را کسب کرده‌ است. برای اطلاعات و ارتباط بیشتر، با سایت و پشتیبانی سخن برتر در ارتباط باشید.

استادبانک، در قبال صحت محتوای منتشر شده مسئولیتی ندارد.