رپورتاژ آگهی

بهترین دوره هوش و استعداد تحصیلی ویژه آزمون تیزهوشان

استادبانک نویسنده
324 0
15 مهر 1401

یکی از دغدغه‌های مهم و به جای اولیا و دانش آموزان در پایان مقطع ابتدایی و متوسطه اول، تغییر مدرسه و ورود به مدرسه جدید است. معمولا اکثر دانش آموزان و والدنی آن‌ها تلاش می کنند تا دانش آموزان به یک مدرسه خوب و با کیفیت برود و مقطع بعدی تحصیلی را در یک مدرسه سطح بالا بگذراند. بهترین مدارس از نظر سطح علمی و امکانات در ایران، مدارس تیزهوشان هستند. این مدارس زیر نظر مستقیم سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) هستند و این سازمان برای یافتن و پرورش استعدادهای کشور این مدارس را تاسیس کرده است. امروز قصد داریم اطلاعات بیشتری را در رابطه با آزمون تیزهوشان و نحوه آموزش تیزهوشان به شما بگوییم و راهکارهایی که به قبولی شما کمک خواهند کرد را با هم بررسی کنیم و در پایان بهترین کلاس و دوره هوش و استعداد تحلیلی و همچنین استعداد تحصیلی را به شما معرفی خواهیم نمود، پس همراه ما باشید.

انواع مدارس در ایران و مقایسه آن‌ها با تیزهوشان!

مدارس کشور را در یک دسته بندی کلی می توان به 4 دسته تقسیم کرد؛ مدارس تیزهوشان، مدارس نمونه دولتی، مدارس غیرانتفاعی و مدارس دولتی. حال بیایید کمی بیشتر با این مدارس آشنا شویم و تفاوت این مدارس با مدارس تیزهوشان را بررسی کنیم.

1) تیزهوشان

همانطور که اشاره شد، مدارس تیزهوشان بهترین مدارس سطح کشور هستند و شما اگر بتوانید در این مدارس پذیرفته شوید، آینده تحصیلی خود را تضمین خواهید کرد! در این مدارس با توجه به سطح بالایی که دانش آموزان دارند، از بهترین دبیران و اساتید سطح کشور برای آموزش استفاده می شود و دانش آموزان از همان ابتدا به مرور با انواع روش‌ها تستی و حل تست آشنا می شوند تا دیگر دغدغه آزمون سراسری کنکور را نداشته باشند.

2) نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی نیز همچون مدراس تیزهوشان دارای آزمون هستند، با این تفاوت که سطح این آزمون پایین‌تر از آزمون تیزهوشان است و به همین دلیل اگر شما نتوانید در مدارس تیزهوشان پذیرفته شوید، مدارس نمونه دولتی می تواند اولویت دوم و یا سوم شما باشد. این مدارس نیز از سطح نسبتا خوبی برخوردار هستند و امکانات آن‌ها از مدارس دولتی بیشتر است.

3) مدارس غیرانتفاعی

مدارس غیرانتفاعی را می توان به دو دسته تقسیم کرد. مدارسی که دارای آزمون ورودی هستند و مدارسی که آزمون ورودی ندارند. معمولا مدارسی که دارای آزمون ورودی و شرط معدل هستند، همچون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی سطح خوبی دارند و شما در صورت قبولی در آزمون می توانید به سراغ این مدارس بروید. البته مشکلی که در مورد این مدارس می شود مطرح کرد، شهریه بالا و نسبتا سنگین این مدارس هستند. در حالی که مدارس تیزهوشان برای پایه دوازدهم که گران ترین پایه تحصیلی محسوب می شود، شهریه حدود 20 میلیون در سال دارند، شهریه مدارس غیرانتفاعی برای این پایه در برخی از مدارس چیزی حدود 100 میلیون تومان اعلام شده است!

4) مدارس دولتی

در مدارس دولتی هر نوع دانش آموز و با هر سطح علمی وجود دارد و این موضوع باعث می شود تا دبیران نتوانند بالاتر از سطح کتاب با دانش آموزان کار کنند. همچنین با توجه به دستمزد کم معلمان، بسیاری از آن‌ها رغبتی برای آموزش ندارند! تنها مزیت این مدارس را می توان تحصیل رایگان بیان کرد که در مواردی دیده شده است از دانش آموزان شهریه‌ای تحت عنوان کمک‌های مردمی گرفته می شود!

چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان و سایر مدارس برتر قبول شویم؟

با توضیحاتی که در بالا داده شد، احتمالا همه شما تمایل دارید که در مدارس برتر همچون تیزهوشان و یا سایر مدارس نمونه تحصیل نمایید. برای تحصیل در این مدارس باید معدل بالا داشته باشید و همچنین در آزمون ورودی نیز پذیرفته شوبد. مهم ترین نکته ای که برای قبولی در آزمون باید به آن توجه نمایید، مباحث و منابع آزمون است.

به عنوان مثال برای آزمون تیزهوشان در پایه ششم، هیچ سوال مستقیمی از مطالب کتاب درسی بیان نمی شود و تمامی سوالات مربوط به هوش ششم و یا همان استعداد تحیلی است. برای آزمون تیزهوشان نهم اما شرایط کمی متفاوت است و دانش آموزان علاوه بر سوالات هوش و استعداد تحلیلی، باید به سوالات استعداد تحصیلی که مربوط به دروس علوم، ریاضی، زبان و ادبیات فارسی، قرآن و معارف اسلامی و مطالعات اجتماعی است، پاسخ دهند.

در اینجا قصد داریم راهکارهایی که برای قبولی در آزمون ورودی می توانید از آن استفاده نمایید را شرح دهیم.

1) درس خواندن به صورت خودخوان (Self Study)

با توجه به اینکه سطح آزمون تیزهوشان بالاتر از کتاب و جزوه مدرسه است، شما صرفا با خواندن کتاب و حل تمرین‌های آن، شانسی برای قبولی در تیزهوشان نخواهید داشت! بنابراین باید به سراغ مطالعه و تمرین با استفاده از کتاب‌های تیزهوشان موجود در بازار بروید. این مدل از درس خواندن به عنوان خودخوان یا همان Self Study شهرت دارد.

2) شرکت در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان و سایر مدارس برتر

یکی از بهترین راهکارهایی که به عنوان راه حل تضمینی برای قبولی در تیزهوشان از آن یاد می شود، شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون تیزهوشان است. آموزشگاه‌ها و موسسات زیادی در سطح کشور این کلاس‌ها را برگزار می کنند که برای انتخاب آن‌ها باید دقت کنید تا بهترین آموزشگاه تیزهوشان را انتخاب نمایید. ملاک‌هایی که برای انتخاب کلاس تیزهوشان باید در نظر داشته باشید، عبارتند از:

  • کیفیت کلاس‌ها
  • اساتید و دبیران متخصص آزمون ورودی
  • آزمون ورودی شبیه ساز
  • قیمت منطقی متناسب با امکانات ارائه شده
  • آمار قبولی سال‌های گذشته
  • و …

آشنایی با بهترین دوره و کلاس هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان!

با در نظر گرفتن ملاک‌های فوق و همچنین مقایسه آموزشگاه‌ها و موسسات مختلف در سطح کشور، به این نتیجه رسیدیم که موسسه فرهنگی علمی موفقیت واقع در خیابان پاسداران شهر تهران به عنوان بهترین آموزشگاه تیزهوشان است. کلاس‌های این موسسه به سه شکل حضوری، آنلاین و آفلاین برگزار می شود که شما با توجه به شرایط خود می توانند بهترین گزینه را انتخاب نمایید. همچنین آمار قبولی موسسه موفقیت در مقایسه با سایر موسسات بسیار بالاتر است که نشان دهنده کیفیت اساتید و دبیران این موسسه است. از دیگر خدماتی که دانش آموزان با ثبت نام در کلاس تیزهوشان موسسه موفقیت در اختیار خواهند داشت، می توان به مشاوره، آزمون شبیه ساز، کلاس رفع اشکال و تحلیل آزمون و … اشاره نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس‌ها می توانید با شماره تلفن موسسه موفقیت (22891840-021) تماس حاصل فرمایید و یا به وب سایت این موسسه به نشانی آموزش سنتر (www.amoozeshcenter.com) مراجعه نمایید.