رپورتاژ آگهی

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه | راهنمای تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه

استادبانک نویسنده
298 0
27 مهر 1401
تحصیل دندانپزشکی در ترکیه | راهنمای تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه

در سالیان اخیر با توجه به محدودیت ظرفیت در دانشگاه های کشور خودمان برای تحصیل رشته هایی همچون پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و سایر رشته ها پر طرفدار در بین داوطلبین ، کشور ترکیه و دانشگاه های این کشور مقصد بسیار خوبی برای ادامه تحصیل دانش آموزان ما شده است .

در این بین تحصیل دندانپزشکی در ترکیه از اهمیت بیشتری برخوردار گردیده است و بسیاری از دانش آموزان در آرزوی تحصیل دندانپزشکی در کشور خودمان ، هر سال پشت کنکور می مانند ، اما در نهایت با قبول نشدن در آزمون سراسری کنکور ایران دچار سرخوردگی ، یاس و ناامیدی می شوند.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

خوب ، خبر خوب اینکه دانشگاه های کشور ترکیه با یک شرایط ایده آل فرصت خوبی را برای محقق شدن رویاهای شما فراهم آورده اند ، تا جایی که شما میتوانید در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه تحصیل کنید .

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چیست ؟

برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می بایستی که حتما در آزمون یوس شرکت نمایید که آموزشگاه دیار دانش با بهره مندی از برترین اساتید کشور کلاس های آمادگی آزمون یوس را برای شما برگزار می نماید و پس از برگزاری کلاس ها تمامی امور مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته را تا انتهای مسیر برای شما انجام می دهد.

اما برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه ( در دانشگاه های خصوصی ) نیازی به شرکت در آزمون های بین المللی نمی باشد و شما صرفا بر اساس سوابق تحصیلی تان پذیرش خواهید شد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون مدرک زبان

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون مدرک زبان

بله ، درست شنیدید ؛ تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان ، اما چگونه ؟

شما برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان می توانید وارد دانشگاه مد نظرتان شوید و سال اول تحصیل تلن را به گذراندن دوره زبان یا هازرلیک بپردازید.

اما در صورت تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی می بایستی که مدرک تومر خود را به دانشگاه ارائه دهید و در صورت درخواست تحصیل به زبان انگلیسی ، می بایستی که مدرک آیلتس یا تافل خود را به دانشگاه ارائه دهید و در غیر اینصورت در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت نمایید و پس از قبولی در این آزمون به تحصیل خود در دانشگاه بپردازید.

تحصیل بدون آزمون دندانپزشکی در ترکیه

همانطور که اشاره نمودیم شما بدون نیاز به کارنامه هیچ آزمون بین المللی ورودی ، می توانید وارد دانشگاه شوید و به تحصیل بپردازید که البته این دانشگاه ها خصوصی بوده و از هزینه نسبتا بالایی برخوردار می باشد.

تخصص دندانپزشکی در ترکیه

رشته دندانپزشکی در ترکیه از تخصص های متنوعی در این مقطع برخوردار می باشد و شما می توانید پس از به اتمام رسیدن دوره عمومی وارد این مقطع شوید.

دوره تخصص دندانپزشکی در ترکیه معمولا به صورت دو یا چهار ساله می باشد که به زبان انگلیسی و ترکی می توانید به تحصیل بپردازید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چقدر است ؟

این هزینه در دانشگاه های خصوصی و دولتی متفاوت می باشد که به طور میانگین شهریه دانشگاه های دولتی برای تحصیل رشته دندانپزشکی ؛ بین 10 تا 50 هزار لیر در سال و در دانشگاه های خصوصی بین 7 تا 27 هزار دلار در سال می باشد.

که تفاوت شایان به ذکری در میان دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد.

شرایط سنی دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه

این موضوع نیز در میان دانشگاه های خصوصی و دولتی متفاوت می باشد ؛

به همین خاطر دانشگاه های دولتی حساسیت بیشتری نسبت به شرایط سنی داوطلبین دارند و این حساسیت در میان دانشگاه های خصوصی کمتر می باشد .

خوب حالا ما از چه سنی شانس تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه داریم ؟

معمولا دانشگاه ها به متولدین پایین تر از 1375 یا همان 1996 میلادی حساسیت کمتری نشان می دهد اما در موارد خاصی سنین بالاتری از این در دانشگاه ها پذیرفته شده اند.

خوب در این مطلب سعی نمودیم به برخی از ابهانات شما در زمینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و دانشگاه های این کشور پاسخ دهیم .

هم اکنون برای دریافت مشاوره رایگان از مشاورین مجموعه دیار دانش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02632728197

استادبانک هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای نوشته شده ندارد.