رپورتاژ آگهی

آموزش فنی تخصصی با مدرک معتبر کانادایی

استادبانک نویسنده
212 0
19 مهر 1400

در زمان‌های نه چندان دور فرآیندهای مختلف شیمیایی، بیولوژیکی، تولیدی و آزمایشگاهی در محیط‌های واقعی و با مواد اولیه حقیقی انجام می‌گرفت. این شکل از فرآیندسازی ریسک خطر بسیار بالایی داشت، ضمن این که از نظر وقت و هزینه نیز برای مجری فرآیند مشکلاتی به همراه داشت. امروزه پیشرفت فناوری در این زمینه انجام آزمایشات و فرآیندها به شکل کاملا علمی و استاندارد در محیط‌های کاملا بی‌خطر قابل انجام است. استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز بهترین راه برای شبیه‌سازی فرآیندها است و آموزش این نرم افزارهای کاربردی یکی از نیازهای جامعه امروز است. همین مسئله سبب می‌شود که دوره‌های شبیه‌سازی فرآیند از جمله محبوب‌ترین دوره‌های آموزشی در موسسات مختلف باشند.

آموزش شبیه‌سازی فرآیند

منظور از شبیه‌سازی یک فرآیند نمایش کامپیوتری از یک سیستم یا فرآیند موجود در دنیای واقعی است. هدف از شبیه‌سازی فرآیندها آزمایش و بررسی درستی فرآیند و پیش بینی نتیجه با دقت بالا است. مطالعه و بررسی روی یک فرآیند واقعی می‌تواند هزینه بر و نیازمند زمان طولانی باشد در حالی که شبیه سازهای کامپیوتری این امر را با کمترین هزینه و در اسرع وقت ممکن می‌سازند.

آموزش شبیه‌سازی فرآیند شامل یادگیری نرم افزارهای کاربردی در این زمینه است که به کاربر کمک می‌کند تا بتواند فرآیند واقعی را در دنیای کامپیوتر شبیه‌سازی کرده و درستی فرآیند را مورد بررسی و مطالعه قرار دهد. در این شکل از شبیه‌سازی جزئیات بی‌اهمیت کنار گذاشته می‌شوند و نتیجه واقعی‌تری ارائه خواهد شد.

نرم افزارهای موجود در زمینه شبیه‌سازی فرآیندها بسیار است، انتخاب بهترین نرم‌افزار و به روزترین مورد در زمان آموزش شبیه‌سازی فرآیند می‌تواند نقطه عطف یادگیری شما در این زمینه باشد. توصیه ما به شما این است به دنبال یافتن آموزشگاهی باشید که با کیفیت‌ترین دوره آموزشی را برگزار کرده و با ارائه مدرک معتبر شما را در یافتن شغل بعد از پایان دوره آموزشی یاری کند.

یادگیری چنین دوره‌هایی با مزایای بسیار همراه است که از آن میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از منابع مجازی

وقتی در یک محیط مجازی کار می‌کنید امکان انجام آزمون و خطا بدون صرف هزینه و زمان زیاد برای شما فراهم است. ضمن این که هیچ محدودیتی برای تعداد کارکنان و میزان منابع نخواهید داشت. شما می‌توانید به عنوان مجری پروژه، فرآیندها و ایده‌های بسیاری را آزمایش کنید تا نهایتا بر چالش انجام پروژه غلبه نمایید.

انجام سناریوهای مختلف

شبیه سازهای یارانه‌ای امکان انجام سناریوهای متفاوتی را برای شما به همراه دارند. شما می‌توانید شرایط مختلف انجام فرآیند را به صورت شبیه‌سازی امتحان کنید. به این ترتیب فرآیند واقعی به شکل قابل توجهی موثر و کارا خواهد بود.

هزینه‌های کمتر

مهمترین مزیت یادگیری شبیه‌سازی فرآیند کمک به صرفه جویی در هزینه‌ها است. با استفاده از مدل‌سازی فرآیند شما می‌توانید الگوها و پروسه‌های نامناسب را از مراحل اجرایی حذف کنید. علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها زمان انجام پروژه نیز به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

آموزش pipeline

pipeline یا طراحی خطوط لوله انتقال از جمله علومی است که مهندسین حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و سایر سیالات به آن نیازمند خواهند بود. با توجه به نیاز جوامع مختلف صنعتی و نیمه صنعتی به خطوط انتقال، یادگیری pipeline و آموزش اصولی طراحی آن می‌تواند یکی از مهارت‌های پردرآمد باشد که یافتن شغل را برای مهندسین این حوزه آسان‌تر می‌سازد.

دوره‌های جامع آموزش pipeline “پایپلاین” می‌تواند بهترین انتخاب برای یادگیری چنین نرم افزارهایی باشد. نکته مهمی که در چنین آموزش‌هایی باید به یاد داشته باشید، به روز بودن نرم افزارها و همچنین منابع آموزشی به روز و معتبر است. امکن دریافت مدرک بین المللی نیز می‌تواند یکی دیگر از مزایای آموزش این رشته در موسسات آموزشی معتبر باشد.

از جمله مزایای یادگیری طراحی pipeline می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی شرایط خطوط انتقال

طراحی رایانه‌ای خطوط انتقال می‌تواند به مجری طرح کمک کند تا شرایط خطوط انتقال را در محیط شبیه‌سازی شده بررسی کند. به این ترتیب می‌توان بسیاری از مشکلات و نواقص موجود در زمینه اجرای چنین خطوطی را قبل از انجام برطرف کرد.

حصول نتیجه در زمان کمتر

وقتی قبل از اجرای پروژه همه چیز شبیه‌سازی شده باشد، اجرای پروژه در مدت زمان کمتر، با پیش بینی نیروی کار مورد نیاز و با هزینه‌های کمتر قابل اجرا خواهد بود.

جمع‌بندی

دوره‌های آموزشی بسیار متنوع و متعدد هستند. کاربر باید با توجه به استعدادها و نیازهای خود بهترین دوره آموزشی را انتخاب کرده و با صرف زمان مناسب به یادگیری بپردازد. از جمله مهمترین نکات در آموزش شبیه‌سازی فرآیند استفاده از منابع به روز و با کارایی بالا است که بتوان از آن در زمینه‌های مختلف صنعتی، تولیدی و آزمایشگاهی استفاده کرد. نکته مهم دیگر استفاده از اساتید با تجربه و مهارت کافی در آموزش‌ها است که عملکرد دانشجویان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در آموزش pipeline یا آموزش شبیه‌سازی فرآیند باید به دنبال یک دوره آموزشی جامع، کاربردی و به روز باشید که با دریافت مدرک معتبر امکان اشتغال و کسب درآمد بالا را برای شما فراهم سازد.