رپورتاژ آگهی

مدیران مدارس بخوانند، آشنایی با روشی نوین برای انجام امور مالی مدرسه

استادبانک نویسنده
192 0
16 بهمن 1400

به طور کلی هر موسسه‌ای برای انجام امور مالی خود نیازمند ابزارهای پرداخت است. به عنوان نمونه، مدارس اکنون برای دریافت شهریه از دانش‌آموزان و همچنین پرداخت حقوق کارکنان خود از ابزارهایی مانند دستگاه‌های کارتخوان و عملیات کارت به کارت بهره می‌برند. ما در این مقاله با معرفی و بررسی امکانات، مزایا و قابلیت‌های درگاه پرداخت رایان پی، نشان خواهیم داد ‌که استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی در مقایسه با ابزارهای دیگر، تا چه حد می‌تواند مفیدتر واقع شود. بنابراین توصیه می‌کنیم، این مقاله را مدیران مدارس بخوانند.

درگاه پرداخت روشی نوین برای انجام امور مالی مدارس

درگاه پرداخت اینترنتی، ابزاری الکترونیکی برای انجام امور مالی افراد و موسسات مختلف است. شما با دریافت درگاه پرداخت رایان‌پی، می‌توانید تمام تراکنش‌های واریزی و پرداختی خود را از طریق این ابزار الکترونیکی انجام دهید. همچنین درگاه پرداخت در قالب‌های متنوعی سرویس‌های مالی به پذیرندگان ارائه می‌کند. برای نمونه رایان‌پی در صورت درخواست پذیرنده، لینک پرداخت و صفحه‌ی پرداخت خصوصی واگذار می‌کند و همچنین امکان ساختن QR کد را برای پذیرندگان فراهم می‌نماید. پذیرنده می‌تواند بسته به شرایط و گروه مخاطبان خود یکی از سرویس‌ها و یا تمام آن‌ها را در اختیار داشته باشد.
برای نمونه مدیران مدارس می‌توانند با دریافت درگاه پرداخت رایان‌پی از تمام این سرویس‌های مالی بهرمند شوند. در حالی‌که دریافت درگاه، مراحلی بسیار ساده دارد و حتی در این مسیر نیازی به داشتن نماد اعتماد الکترونیکی نیز نخواهد بود. در واقع در عرض ۲۴ ساعت، پس از ثبت درخواست در سایت و احراز هویت، درگاه دریافت خواهید کرد. به علاوه اگر مدرسه‌ی شما سایت اختصاصی ندارد نیز جای نگرانی نیست؛ شما می‌توانید از درگاه پرداخت بدون سایت، یا همان لینک‌ پرداخت استفاده کنید که تمام قابلیت‌ها و خدمات لازم برای انجام امور مالی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

مزایای درگاه پرداخت برای مدیران مدارس

اکنون پس از شناخت نسبی از درگاه پرداخت به عنوان روشی نوین برای انجام تراکنش‌های مالی، بهتر است به بررسی و معرفی مزایای استفاده از درگاه پرداخت برای مدیران مدارس بپردازیم‌.

سهولت دریافت شهریه

نخستین مزیت درگاه پرداخت برای مدیران موسسات آموزشی، سهولت دریافت شهریه از اولیاء دانش‌آموزان است. مدیران به جای اعلان فراخوان به بهانه‌های مختلف و کشاندن اولیاء برای دریافت کارنامه و یا جلسه‌ی آشنایی با مربیان، می‌توانند لینک پرداخت را از طرق مختلف مثل: پیامک، پیام‌رسان‌های مختلف، ایمیل و… به دست اولیاء برسانند.
از آن‌جا که ساخت لینک پرداخت برای پذیرندگان سرویس درگاه اینترنتی از نظر تعداد هیچ محدودیتی ندارد، مدیران مدارس می‌توانند برای هر یک از اولیاء لینک مخصوصی با مبلغ مشخص شده بسازند و همراه توضیحات برای ایشان ارسال نمایند. اولیاء نیز به سادگی با لمس لینک پرداخت، وارد صفحه‌ی پرداخت می‌شوند و از طریق اطلاعات حساب بانکی خود، طی تراکنشی امن و سریع، مبلغ شهریه را به حساب مدرسه واریز می‌نمایند. این روش بهانه‌ی عدم توانایی برای حضور در مدرسه و پرداخت شهریه را به کل از میان برمی‌دارد و سبب سهولت دریافت شهریه مدارس خواهد شد.
دریافت آسان هزینه‌ی سرویس مدارس
یکی دیگر از کاربردهای درگاه پرداخت اینترنتی که سبب آسایش و سهولت انجام امور مالی برای مدیران مدرسه‌ها می‌شود، استفاده از لینک پرداخت برای دریافت هزینه‌ی سرویس مدارس است. شما می‌توانید با ساختن یک لینک پرداخت منحصربفرد، هزینه‌ی سرویس را برای اولیاء ارسال نمایید و از آن‌ها بخواهید هزینه‌ی سرویس را جدا از بحث شهریه‌‌ی مدرسه پرداخت کنند. توجه داشته باشید که به کمک پنل مدیریتی لینک پرداخت رایان‌پی این امکان برای مدیران مدرسه فراهم است که پرداخت هزینه‌ی سرویس را که از طریق لینک ویژه‌ای انجام شده، در فیلد مخصوص به خود حسابرسی و بررسی کنند و از این طریق وضعیت شفاف و دسته‌بندی‌شده‌ای برای امور مالی مختلف مدرسه فراهم آورند.

تسویه با رانندگان به روشی ساده و سریع

پس از دریافت هزینه‌های مربوط به سرویس مدارس، نوبت به تسویه با رانندگان سرویس‌ها می‌رسد. این فرآیند نیز به کمک قابلیت تسهیم لینک پرداخت به سادگی و به صورت خودکار انجام خواهد شد. فقط کافی است مدیران مدارس هزینه‌ی مربوط به هر کدام از راننده‌ها را در پنل مدیریتی درگاه از قبل تعیین کرده باشند تا سیستم به صورت خودکار در موعد مقرر تسهیم وجوه واریزی را انجام داده و حقوق هر یک از رانندگان را به حساب ایشان واریز نماید.
مدیران همچنین می‌توانند برای این منظور از کیف پول الکترونیکی نیز استفاده کنند. درگاه پرداخت قابلیت کیف پول دیجیتال را در اختیار پذیرنده قرار می‌دهد. در این مورد به خصوص، مدیران مدارس می‌توانند وجوه واریزی اولیاء در راستای هزینه‌ی سرویس را در کیف پول جمع کرده و سپس از طریق یک کلیک ساده و بدون نیاز به انجام فرآیند بانکی، به تسویه با رانندگان بپردازد.

تسویه با معلمان به کمک قابلیت تسهیم

یکی از امور مالی روتین و مدون در مدارس، پرداخت حقوق معلمان است. چنانچه مدیران مدارس از درگاه پرداخت استفاده کنند، می‌توانند روند تسویه حقوق معلمان را به کمک قابلیت تسهیم درگاه پرداخت، بسیار ساده و دقیق انجام بدهند. برای این منظور فقط کافی است در ماه اول مبلغ واریزی هر یک از معلمان را در پنل مدیریتی درگاه تعیین کرده و موعد مقرر واریز حقوق‌ها را نیز مشخص کنید. در این صورت هر ماه عملیات تسویه با معلمان در موعد مقرر به صورت خودکار انجام خواهد شد.
مدیریت پیشرفته‌ی تراکنش‌ها
در کنار تمام مزایای استفاده از درگاه پرداخت که برشمردیم، مزیت مدیریت پیشرفته‌ی تراکنش‌ها برای مدیران مدرسه بسیار حائز اهمیت خواهد بود. پنل مدیریتی درگاه پرداخت، امکان گزارشگیری هوشمند از تراکنش‌ها را خواهد داشت. این قابلیت به مدیران مدارس کمک می‌کند، همواره آنالیز دقیق و شفافی از تمام واریزی‌ها و پرداختی‌ها به صورت مدون در اختیار داشته باشند. این گزارش‌ها می‌توانند به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و یا بیلان سالانه گرفته شوند.
بدیهی است که وجود چنین قابلیتی تا چه حد می‌تواند در کاهش هزینه‌‌ها و زمان‌بری حسابداری امور مالی مدارس اثرگذار باشد. علاوه‌بر این‌ها، مدیران مدارس به کمک قابلیت‌هایی مانند تسهیم و کیف پول می‌توانند انجام تراکنش‌های مختلف واریز و پرداخت را در فیلدهای جداگانه و اغلب به‌صورت خودکار هدایت و مدیریت کنند.

تبلیغات و اطلاع‌رسانی به کمک درگاه پرداخت

لینک پرداخت در پنل مدیریتی امکانی برای ساخت آیتم‌های مالی دارد که به مدیران مدارس اجازه می‌دهد در کنار ساخت لینک پرداخت مخصوص، عکس، توضیحات و لوگو مدرسه را نیز ثبت کنند و از این طریق فراخوان‌ها را اطلاع‌رسانی نمایند و یا خدمات جدید موسسه را معرفی کرده و درباره‌ی ویژگی‌های منحصربفرد مدرسه اقدامات بازاریابی انجام دهند.
بعد ازآشنایی با روش نوین برای دریافت شهریه و سرویس و همچنین قابلیت تسهیم، شما می‌توانید با مراجعه به سایت rayanpay.com اقدام به دریافت درگاه پرداخت نمایید، پیشنهاد می‌شود با کارشناسان رایان پی تماس بگیرید تا راهنمایی بیشتری داشته باشید.