رپورتاژ آگهی

آموزش مدیریت کسب و کار

سردبیر نویسنده
370 0
28 فروردین 1402
آموزش مدیریت کسب و کار| آموزش mba

مربی کسب و کار کیست و دقیقا چه کاری انجام می­دهد؟ چرا ما به آموزش مدیریت کسب و کار نیاز داریم؟ سوالاتی که ممکن است مدام ذهن صاحبان کسب را مشغول کند و آنها هم راه­حلی برای آن نداشته باشند.

 اما امروز می­خواهیم یک راه­حل قطعی به شما ارائه دهیم. راه­حلی که با استفاده از آن می­توانید کسب­وکار خود را توسعه دهید و زمان خود را مدیریت کنید.

در این مقاله همراه ما باشید تا به شما بگوییم برای رشد یک کسب­وکار باید چه کار­هایی انجام داد و ما چه چه مهارت­هایی نیاز پیدا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

چرا برای یک کسب ­و کار به دوره آموزشی نیاز داریم؟

کسب و کاردر طول حیات خود مراحل مختلفی را طی می‌کند. زمانی که ما یک بیزینس را شروع می­کنیم ممکن است با چالش­های خاصی روبه­رو شویم.

حل این چالش­ها تنها نقطه شروع ما خواهند بود. پس از حل این چالش­ها ما با مشکلات بزرگ­تری در کسب­وکارمان مواجه می­شویم که حل آنها نیازمند مدیریت است.

یک ورزشکار خوب زمانی می­تواند به موفقیت برسد و مدال طلای مسابقات را برای خود کند که یک مربی خوب داشته باشد.

او با عمل­کردن به برنامه مربی به موفقیت خواهد رسید. کسب­وکار نیز با همین الگوریتم کار می‌کند.

ما برای موفقیت در کارمان و رسیدن به اهداف به مربی کسب و کار و برنامه جامع او نیاز داریم.

مربی کسب و کار چه کسی است؟

بیزینس کوچینگ در سال­های اخیر رشد زیادی داشته و در کشور ما نیز بیزینس کوچ­های زیادی وجود دارند. اما پیش از اینکه بخواهیم وارد هر بحثی بشویم باید توضیح داده شود که مربی کسب و کار دقیقا چه کسی است و چه کاری انجام می­دهد؟

در یک عبارت مربی کسب و کار کسی است که به صاحبان کسب­وکار کمک می­کند تا به اهداف استراتژیک خود برسند.

مربی از ترکیب ابزار و تخصص خود استفاده می­کند تا بهترین فیدبک­ها برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین­شده ارائه دهد.

بسیاری از مواقع ما به­عنوان صاحبان یک بیزینس دید درستی از فعالیت خود نداریم. متوجه این موضوع هستیم که قسمتی از کار دچار مشکل شده و به­همین دلیل نمی­توانیم رشد کنیم.

اما دقیقا نمی­دانیم مشکل از کجاست و چگونه باید این مشکل را از سر راه برداشت. یک مربی خوب شرایط شما را بررسی می­کند با توجه به دانش خود راهکار­های عملی ارائه می­دهد تا شما موانع را از سر راه بردارید.
آموزش مدیریت کسب وکار| آموزش MBA

وظیفه بیزینس کوچ چیست؟

بیزینس کوچ باید نقاط قوت و ضعف یک کسب­وکار را تشخیص بدهد و سپس کارآفرین را برای رسیدن به هدفش هدایت کند. هر فردی زمانی قابلیت رشد خواهد داشت که بتواند نقاط قوت و ضعفش را به­درستی تشخیص بدهد.

عادت­های بد تنها مختص به زندگی ما نیستند. گاهی ما در کسب­وکار نیز عادت­های بد داریم و همین موضوع جلوی پیشرفت و رشد ما را خواهد گرفت.

یک مربی خوب عادت­های بد کسب­وکار شما را شناسایی خواهد کرد و به شما خواهد گفت که چگونه می­توانید از شر آنها رهایی بیابید.

چرا برون­سپاری رشد، یک استراتژی موفق است؟

یکی از سوالاتی که مدیران و صاحبان یک کسب و کار مدام از خود می­پرسند این است که چرا باید برای رشد خود به سراغ مربی برویم؛ زمانی که خودمان می­توانیم مشکلات و عوامل مختلف را تشخیص دهیم؟

نکته قابل توجه این است که رشد یک کسب و کار دشوار است و مدیران با تجربه به­خوبی این موضوع را می­دانند. صاحبان بیزینس در مرحله­ای از کار ممکن است که خسته شوند و دیگر توان ادامه مسیر را نداشته باشند.

زمانی که یک اکوسیستم توان ادامه نداشته باشد بخشی از کارش را برون­سپاری خواهد کرد. اما برون­سپاری به چه معناست؟ یعنی اینکه شما بخشی از فعالیت­های خود را به سراغ گروهی ببرید که خارج از اکوسیستم شما مشغول به فعالیت هستند.

کار آنها نیز دقیقا همین است. آنها به کسب­وکار­هایی که برای یک بخش نیاز به برون­سپاری دارند خدمات ارائه می­دهند. اما چرا این برون­سپاری را در سطح بزرگ­تر و برای رشد کسب­وکار اجرا نکنیم؟

اینجاست که مدیران با تجربه متوجه می­شوند برون­سپاری رشد، یک استراتژی موفق و کارآمد است. در این استراتژی مدیر توان مدیریت خواهد داشت و از طرفی موانع توسط فرد متخصص دیگری شناسایی خواهد شد.

با برون­سپاری رشد بر روی چه موضوعاتی تمرکز کنیم؟

یکی دیگر از سوالات مدیران این است که اگر بحث رشد را برون­سپاری کنیم تمرکز خودمان را بر روی چه مواردی بگذاریم؟

در دوره­های مختلف هک رشد موارد زیادی به شما آموزش داده خواهد شد که می­توانید بیشتر وقت خود را صرف این امور کنید.

برای نمونه سیستم­سازی و شبکه­سازی یکی از موارد مهم برای رشد اکوسیستم کسب­وکار است. مدیران می­توانند بخش زیادی از وقت خود را صرف چنین موردی کنند و از مربی کسب و کار برنامه بگیرند.

با استفاده از تکنیک برون­سپاری عملا زمان شما بهینه خواهد شد و وقتتان نیز برای امور مختلف خالی خواهد گشت.

بهترین دوره آموزش مدیریت کسب و کار موجود کدام است؟

دوره­های مختلفی در طول سال برگزار می­شوند و افراد مختلف می­توانند در آنها شرکت کنند. درحال حاضر نیز دوره اورانیوم جامع‌ترین دوره کسب‌وکار از نگاه مدیران و کارآفرینان برتر است.

این دوره از سال 1397 مشغول برگزاری است و تنها در سال 1401 تعداد شرکت­کنندگان آن به 241 نفر رسید. این دوره جامع دارای سرفصل­های زیادی است که در ادامه مقاله درباره آنها توضیح خواهیم داد.

دوره اورانیوم توسط بیزنس مستر حسین طاهری برگزار خواهد شد و او سرفصل­های مختلف را پیش خواهد برد. به کمک این دوره صاحبان کسب­وکار می­توانند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و برای رشد بیزینس برنامه­ریزی کنند.

دوره اورانیوم مناسب چه افرادی است؟

اگر بخواهیم افراد واجد شرایط دوره را دسته­بندی کنیم به 4 دسته:

  • صاحبان کسب­وکار
  • مدیران میانی
  • مدیران موسسات آموزشی
  • مدیران ارشد فروش، بازاریابی و منابع انسانی

می­رسیم. محتوای این دوره کاربردی است. یعنی شما پیش از فراگیری سرفصل­ها می­توانید به­شکل مستقیم آنها را روی کسب­وکار خود پیاده کنید.

به­همین جهت افرادی که در دوره اورانیوم شرکت می­کنند باید در اکوسیستم کسب­وکار صاحب قدرت تصمیم­گیری باشند. اگر چنین شرایطی را داشته باشند می­توانند به رشد اکوسیستم کمک کنند.

سرفصل­های دوره شامل چه مواردی هستند؟

سرفصل­های این دوره شامل 5 زیرشاخه:

  • توسعه فردی
  • توسعه سازمانی
  • کمپین بازاریابی
  • برند­سازی شخصی و سازمانی
  • کمپین افزایش فروش

می­شوند. در ادامه درباره هر یک آنها توضیحاتی را به­شکل مختصر ارائه خواهیم داد.

توسعه فردی

مدیر خوب باید علاوه‌بر رشد کسب ­وکار، خودش نیز رشد کند و به تجربه و دانشش افزوده شود. به­همین سبب در دوره جامع اورانیوم برای توسعه فردی مدیران نیز برنامه­های زیادی در نظر گرفته شده است.

مدیران باید مجموعه­ای از مهارت­های مختلف را داشته باشند تا بتوانند کسب­وکار خود را توسعه دهند.

این موارد شامل قدرت تصمیم­گیری، حل مسئله، مدیریت تمرکز، عادت موثر، خلاقیت و نوآوری، مدیریت یادگیری، مدیریت استرس، مدیریت انگیزه و موارد دیگر است که در دوره به همگی آنها پرداخته خواهد شد.

توسعه سازمانی

پس از توسعه فردی باید سازمان رشد کند. سازمان نیز به موارد متعددی از جمله تفکر تیمی، تیم­سازی، تفکر سیستمی و چابکی سازمانی برای نیاز پیدا خواهد کرد.

در کنار این موارد باید به مسائل جزئی در سازمان مانند شکاف نسلی، بهبود عملکرد و مهارت ارتباطی نیز توجه کرد. دوره هک رشد اورانیوم تمام این موارد را در نظر خواهد گرفت و به مدیران سازمان آموزش خواهد داد.

کمپین بازاریابی

تا زمانی که بازاریابی اتفاق نیفتد کسب­وکار نمی­تواند به هدف نهایی خود یعنی فروش دست پیدا کند. بازاریابی نیز به کمپین­های مختلف و تکنیک­های جدید نیاز خواهد داشت.

از مباحث مهم بازاریابی که در آموزش هک رشد اورانیوم به مدیران آموزش داده خواهد شد باید به ایمیل مارکتینگ، لندینگ پیج، بازاریابی آنلاین، ترافیک تبدیل، تبلیغات آفلاین، کمپین تبلیغات، روان­شناسی بازاریابی و بازاریابی محتوا اشاره کرد.

برند­سازی شخصی و سازمانی

برند­سازی یکی از مباحث مهم رشد کسب­وکار است. حتی بیزینس­های شخصی نیز به برند­سازی نیاز دارند. به­طور کلی برند­سازی یعنی اینکه ما از برند، تصویری همانند یک انسان بسازیم.

به­شکلی که وقتی کسی نام برند را می­شود، لحن، ظاهر و ویژگی­های خاص او به چشمش بیاید. در دوره اورانیوم به قبیله­شناسی، جایگاه­سازی، داستان برند، ارزش آفرینی، برند­سازی شخصی، هویت بصری، طراحی بازار هدف و هویت­سازی پرداخته خواهد شد و مدیران با این موارد آشنا می­شوند.

کمپین افزایش فروش

پس از تمامی این موارد نوبت افزایش فروش می­رسد. افزایش فروش نیز تنها با استفاده از تکنیک­های خاصی محقق خواهد شد.

از سری تکنیک­هایی که در دوره اورانیوم آموزش داده می­شوند می­توان به زبان بدن، فنون مذاکره، متقاعد­سازی، شخصیت­شناسی، فن بیان، سخنرانی، مدیریت تقاضا و کمپین افزایش فروش اشاره کرد.

دوره اورانیوم چه دستاوردی برای ما خواهد داشت؟

شما با شرکت در این دوره می­توانید خط تولید مشتری خود را داشته باشد. مشتریان به­شکل اتوماتیک برای کسب­وکار شما تولید می­شوند و تولید سود خواهند کرد.

با استفاده از آموزش­های این دوره شما می­توانید مشتریانی وفادار بسازید و سود بیشتری برای خود رقم بزنید. می­توانید نرخ ساعتی سازمان را بالا ببرید و راندمان بیشتری داشته باشید.

با کمپین­های بازاریابی موفق هزینه کمتری صرف بازاریابی کنید و این مسیر را به­شکلی هدفمند ادامه دهید.

مربی کسب و کار می­تواند ایده­هایی ناب برای طراحی کمپین فروش به­شما ارائه کند که منجر به تسهیل روند فروش خواهند شد.

 یکی از مشکلات سازمان­های بزرگ پرورش افراد متخصص است که در این دوره آن را یاد خواهند گرفت.

چه مشاغلی می­توانند در این دوره شرکت کنند؟

از این لحاظ محدودیت خاصی وجود ندارد.

تا به امروز مشاغل رستوران، چاپ و بسته­بندی، کیک، اپتیک، لوستر و کالای برق، سیستم حفاظتی، شرکت تبلیغاتی، صنایع شیمیایی، سلامت و تندرستی، پلاستیک، صادرات و واردات، بازرگانی، موبایل، خدمات درمانی و پزشکی در دوره اورانیوم شرکت کردند.

از دیگر مشاغل می‌توان به لوازم دیجیتال، چوب، خدمات خودرو، مبلمان، مسکن ساختمان، مالی و مالیاتی، آجیل و خشکبار، مواد غذایی، آموزش، ریسندگی و بافندگی، پوشاک، لوازم خانگی، فرش و ماشین آلات صنعتی اشاره کرد که در دوره اورانیوم شرکت داشته­اند.

شما نیز اگر شغلی جز مشاغل بالا دارید می­توانید از این دوره هک رشد استفاده کنید.

حسین طاهری، بیزینس کوچ دوره را بیشتر بشناسیم

حسین طاهری به­عنوان بیزنس کُوچ، هکر رشد و نویسنده و مترجم حوزه توسعه کسب‌وکار در 19 سال سابقه اجرایی خود توانسته در بیش از 436 شرکت مشاوره و مدیریت کمپین­های عظیم بازاریابی را داشته باشد.

بسیاری از بیزنس کوچ­ها با اینکه ادعای مشاوره و راه­اندازی کسب­وکار موفق را دارند اما خود در این زمینه عاجز هستند.

حسین طاهری کسی است که در راه­اندازی یک سازمان و موفقیت آن نیز موفق بوده و همین مورد یک نقطه درخشان در کارنامه او محسوب می­شود.

حسین طاهری دانش­آموخته مدیریت کسب­وکار از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است و سابقه تدریس در دانشگاه را نیز در کارنامه خود دارد.

مدیریت اجرایی و علمی بیش از 40 کنفرانس معتبر در حوزه کسب­وکار بر عهده حسین طاهری بوده و او توانسته سربلند از پس اجرای آنها بربیاید.

دوره آموزشی اورانیوم چکیده تجربه و دانش چندین و چند ساله حسین طاهری به­عنوان یک مدرس کسب و کار در حوزه رشد بیزینس­های مختلف است.

دوره آموزش MBA

چگونه می­توانیم در دوره آموزش مدیریت کسب و کار اورانیوم نام­نویسی کنیم؟

در وبسایت حسین طاهری شما می­توانید در دوره جامع اورانیوم نام­نویسی کنید و اطلاعات لازم درباره این دوره را به­راحتی به­دست بیاورید.

در این وبسایت مطالب بسیار زیادی از جمله ویدیو­های آموزشی مختلف، پادکست­ها، مطالب آموزشی و دیگر موارد برای شما فراهم آمده تا پیش از خرید دوره و نام­نویسی در آن از آنها استفاده کنید.

دوره اورانیوم هفتم اردیبهشت ماه سال 1402 آغاز خواهد شد و افرادی که زودتر نام­نویسی کنند مشمول تخفیف می­شوند.

افرادی که ساکن تهران هستند می­توانند در دوره حضور فیزیکی داشته باشند و افرادی هم که ساکن تهران نیستند دوره برای آنها با بالا­ترین کیفیت استریم (پخش زنده) خواهد شد.

مدت زمان دوره 20 هفته خواهد بود و جلسات هر 2هفته یک­بار برگزار می­شود.

 

استادبانک، مسئولیتی در قبال صحت محتوای نوشته شده ندارد.