انتخاب رشته کنکور ریاضی

دریافت لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۰

استادبانک نویسنده
2193 0
01 مهر 1399
دریافت لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۰ به همراه نکات کلیدی در استادبانک

مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی بدلیل پی بردن به شرایط انتخاب رشته، قوانین و ضوابط سازمان سنجش در خصوص نحوه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ و همینطور اطلاع از کدرشته‌ها و ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها بسیار مهم است.

به دلیل همین اهمیت بالا، ما در ادامه دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی را به همراه یک سری نکات کلیدی که باید در زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۰ رعایت کنید، قرار داده‌ایم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۰

سازمان سنجش کشور دفترچه انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۰ را هنوز منتشر نکرده است. به محض انتشار در همین بخش لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۰ را بارگذاری خواهیم کرد.

منتها برای آشنایی با ساختار کلی دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی و سایر ضوابط و شرایط آن لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۹ را قرار داده‌ایم که بزودی لینک دانلود کنکور ریاضی ۱۴۰۰ را نیز قرار خواهیم داد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 99

بومی گزینی و سهمیه ها در دفترچه کنکور ۱۴۰۰

همانطور که پیش از این درباره سهمیه مناطق صحبت کردیم لینک ظرفیت هر کدرشته محل به بخش‌های زیادی تقسیم می‌شود.

علاوه بر اختصاص ظرفیت به مناطق مختلف و دیگر سهمیه ها در گزینش دانشجوها در بسیاری از رشته ها (و نه همه رشته ها) درصدی هم به دانش آموزان بومی اختصاص داده می‌شود.

طبق توضیحات دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰  سازمان سنجش برای بومی گزینی کشور به چند منطقه و قطب و استان تقسیم می‌شود. هر رشته ای از این نظر نحوه گزینش خاص خود را دارد که می‌توانید در جدول کدرشته محل ها نحوه گزینش را هم در برابر هر کدرشته ببینید (یا کشوری است یا قطبی و یا منطقه ای و یا استانی)

بر این اساس هرساله درصد قابل توجهی از هر کدرشته به صورت بومی جذب دانشجو خواهد داشت. برای مثال رشته پزشکی به صورت قطبی بومی گزینی می‌شود و اگر شما دانشگاهی را در منطقه خود در فرم انتخاب رشته بیاورید قاعدتاً شانس بیشتری در قبولی آن نسبت به دانشگاهی که در قطب شما نیست خواهید داشت.

همچون دیگر سهمیه ها اگر این ظرفیت توسط دانش آموزان بومی پر نشود به دیگر دانش آموزان اختصاص خواهد یافت.

در نهایت نکته ای که باید در هنگام مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی در نظر داشته باشید این است که دقت کنید که رشته انتخابی شما ازنظر بومی گزینی به چه صورت است و اگر مشاهده کردید این موضوع در شانس قبولی شما موثر است آنرا در فرم انتخاب رشته خود لحاظ کنید.

اینکه چگونه باید لیست انتخاب رشته خود را تنظیم کنید را می‌توانید در مقاله راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۰ مشاهده کنید. طبیعی است که در رشته‌هایی که پذیرش کشوری دارند بومی بودن هیچ تاثیری در انتخاب آن رشته ندارد.

توجه به این نکات استادبانک در دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی

برای اینکه بهترین انتخاب رشته ممکن را داشته باشید با به چند نکته بسیار مهم توجه کنید:

۱. بیشتر از اینکه تمام صفحات دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی را سرسری بخوانید، به صفحات مهم آن مثل کدرشته هایی که قرار است از بین آن‌ها انتخاب رشته کرده، توجه کنید و بخش سهمیه‌ها و حباب رتبه کنکور و ضوابط سازمان سنجش را بخوبی مطالعه کنید.

۲. حتماً تا زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ راجع به نحوه انتخاب رشته و سایر اطلاعاتی که باید داشته باشید، پیگیر بوده و همه چی را به نظر مشاور و سایر افراد قرار ندهید. یعنی خودتان هم اطلاعات هرچند مختصری داشته باشید.

می‌توانید از طریق کلیک روی لینک‌های داخل این محتوا و همچنین کلیک روی لینک حباب رتبه کنکور و سایر موضوعات مرتبط با کنکور ۱۴۰۰، مجله استادبانک را دنبال کنید.

۳. اگر در زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی شک و تردید دارید در کنار مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی حتماً از افراد متخصص و مشاورین انتخاب رشته کمک بگیرید.

می‌توانید در این زمینه برای راهنمایی و مشاوره با شماره ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناسان استادبانک شما راهنمایی کنند.

اگر هم می‌خواهید از سایر خدمات آموزشی مجموعه استادبانک استفاده کنید یا سوالی دارید می‌توانید با کلیک روی لینک معلم خصوصی با اساتید حرفه‌ای و سایر امکانات این مجموعه در ارتباط باشید.