رپورتاژ آگهی

هرآنچه باید برای آموزش زبان آلمانی بدانید.

استادبانک نویسنده
213 0
05 دی 1400

بسیاری از افراد فکر می کنند که زبان آلمانی دشوار است. اما با تلاش و تمرین یادگیری هر زبانی آسان می شود. علاوه بر آن با یک سری روش ها می توانید خیلی سریع تر از سایر زبان آموزان به نتیجه دلخواه برسید. افراد بسیاری بنا به دلایل مختلف تصمیم به یادگیری زبان آلمانی را دارند که در این زمینه پیشنها ما به شما انتخاب بهترین آموزشگاه زبان آلمانی می باشد که در کمترین زمان به خوبی آموزش ببینید.

برای آموزش زبان آلمانی برنامه مطالعاتی داشته باشید

یادگیری زبان آلمانی یک شبه امکان پذیر نیست. برای این کار باید برنامه مطالعاتی خود را داشته باشید. یک برنامه مطالعاتی در نظر بگیرید و کل موضوع را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید. یک فهرست کامل از مطالب درسی خود تهیه کنید و زمان مطالعه آن ها را هم یادداشت کنید. به طور کلی این یک پروسه ی زمان بر است که باید صبر و حوصله را پیشه کنید. از همین رو بهتر است واقع بین باشید و خودتان را تحت فشار نگذارید. در حین یادگیری زبان به هدف خود فکر کنید و عملکردتان را کنترل کنید. همچنین بهتر است هدفتان از یادگیری زبان آلمانی را روی یک برگه بنویسید و در زمانی که انگیزه تان کم شد نگاهی به آن بیاندازید.

برای بهبود زبان آلمانی به طور منظم مطالعه کنید

سعی کنید هر روز به مطالعه زبان آلمانی بپردازید. برخی از روز ها ممکن است حوصله یادگیری را نداشته باشید؛ اما در روز های دیگر آن را جبران کنید. مطالعه منظم را فراموش نکنید و سعی کنید زبان آلمانی را هر روز در زمان ‌های کوتاه‌تر، اما تعداد دفعات بیشتر مطالعه کنید.

 

برای آموزش زبان آلمانی ابزارهای مطالعاتی داشته باشید

برای یادگیری سریع تر لغات، آن ها را در یک برگه بنویسید و این لیست ها را در مکان هایی که بیشتر قابل رویت اند مثل یخچال، آینه، بالای اجاق گاز و… بچسبانید. با این کار هرگاه که لیست را نگاه کنید نا خودآگاه این کلمات برایتان مرور می شود و خیلی سریع می توانید لغات زبان آلمانی را یاد بگیرید.

برای یادگیری زبان آلمانی فیلم تماشا کنید

شما با تماشای اولین فیلم نباید انتظار داشته باشید که تمام مهارت های زبان را بیاموزید؛ بلکه با گذر زمان و تمرکز است که می توان به زبان تسلط پیدا کرد. برای دیدن فیلم بهتر است به نکاتی توجه کنیم:

۱)ابتدا فیلمی را که به آن علاقه دارید، انتخاب کنید. فیلم های مورد علاقه تان انگیزه شما را بیشتر می کند. فیلمی که در ابتدا انتخاب می کنید بهتر است داستان پیچیده ای نداشته باشد. چرا که ذهنتان درگیر می شود و به مکالمات فیلم کمتر توجه می کنید. فیلم های هنری که دیلوگ کمتری دارند و فیلم های تاریخی که لحن متفاوتی دارند

برای یادگیری مناسب نمی باشند. فیلم های کمدی بهترین گزینه ها هستند.

۲)بهتر است فیلم را یکبار با زیر نویس و سپس بدون زیر نویس ببینید. اگر برای تقویت بخش شنیداری خود فیلم می بینید بهتر است بدون زیر نویس و اگر برای لغات و کلمات می بینید بهتر است با زیر نویس آلمانی تماشا کنید.

۳)فیلم را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را به صورت دقیق و با تمرکز بالا ببینید و به کلمات و گفت و گو های بازیگران توجه کنید.

آهنگ های آلمانی گوش دهید

موزیک های آلمانی که به آن ها علاقه دارید را انتخاب کنید و هنگام گوش کردن خیلی دقیق به کلمات توجه کنید و سعی کنید معنای لغاتی را که نمیدانید، حدس بزنید. می توانید متن آهنگ را از سایت ها یادداشت کنید و برخی کلمات آن را خالی بگذارید سپس سعی کنید با شنیدن موزیک جاهای خالی را پر کنید. این کار بخش شنیداری شما را تقویت می کند. یا می توانید بخش هایی از جملات آهنگ را به هم متصل کنید و آن را تکمیل کنید. علاوه بر آن می توانید نکات گرامری و دستوری را به خاطر بسپرید و به آن ها توجه کنید. در این صورت هم مکالمه و تلفظ شما بهتر می شود و هم بخش شنیداری تقویت می شود.

از اشتباه کردن در حین یادگیری زبان آلمانی نترسید

اینکه در صحبت هایتان اشتباهاتی رخ دهد کاملا طبیعی است. پس از اینکه کلماتی را اشتباه تلفظ کنید یا عباراتی را به طور دقیق بکار نبرید مسئله ی عجیبی نیست. فقط فرد مقابل را از آن مطلع سازید تا صبر پیشه کند. همچنین اگر کلمه ای را قبلا اشتباه تلفظ می کردید و طرز صحیح آن را یاد گرفتید، از این به بعد دقیق و درست آن را تلفظ کنید تا ملکه ذهنتان شود.