رپورتاژ آگهی

چگونه به صفحه اول گوگل برسیم؟

استادبانک نویسنده
403 0
18 مرداد 1401

دستیابی به صفحه اول گوگل و قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو در موتورهای جستجو، یکی از مهم‌ترین آرزوهای مالک هر وب سایت اینترنتی است. به همین دلیل این افراد همواره از متخصصین ماهر در زمینۀ سئو برای رسیدن به این جایگاه استفاده می‌کنند. اما همان گونه که می‌دانید، در صفحۀ نخست گوگل، تنها ده لینک نشان داده می‌شوند و قرار گرفتن در بین این ده لینک نیاز به اجرای سلسله مراحل دقیق سئو دارد که مستلزم تلاش زیادی است.

اگر می‌خواهید سایت شما در رنکینگ بالای موتورهای جستجو قرار داشته باشد، باید آن را بر اساس معیارهای مورد نظر موتورهای جستجو بهینه سازی کنید. اگر خود را با الگوریتم های گوناگون معرفی شده از سوی گوگل سازگار کنید، می‌توانید به سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن، رتبۀ خود را افزایش دهید و پس از مدتی سایت خود را در صفحۀ نخست گوگل مشاهده کنید. البته این کار به نوع انتخاب کلمه/کلمات کلیدی شما بستگی دارد.

در این مقاله، ویکی دمی، آکادمی سئو، ورد پرس و دیجیتال مارکتینگ قصد دارد تا شما را با روش های رسیدن به صفحۀ اول گوگل آشنا کند.

C:\Users\Parsa\Desktop\22.png

عوامل مؤثر بر سئوی سایت

عوامل مختلفی بر روی سئو سایت اثر می‌گذارند که آنها را به دو دسته تقسیم می‌کنیم:

  • عوامل تأثیرگذار به ‌طور مستقیم
  • عوامل تأثیرگذار به ‌طور غیرمستقیم

عواملی که به ‌‌صورت مستقیم بر روی سئو سایت شما تأثیر می‌گذارند، باعث می‌شوند تا در رتبه‌بندی صعود کنید و به صفحه نخست گوگل نزدیک‌تر شوید. در واقع رعایت بعضی از نکته‌هایی که این عوامل تعیین می‌کنند، تأثیر محسوسی بر روی سئو می‌گذارد. از عواملی که تأثیر مستقیم دارند، می‌توان به بک لینک‌ها و تولید محتوا اشاره کرد.

در سوی دیگر، بعضی از عوامل وجود دارند که نمی‌توان دربارۀ تأثیر مستقیم آنها اظهار نظر کرد. اما باز هم نمی‌توان تأثیر آن را به ‌طور کلی نادیده گرفت. چنین عواملی تأثیری بر روی سایت شما می‌گذارند که محسوس نیستند. در واقع به دلیل نبود اطلاعات و داده‌های کافی در این زمینه نمی‌توانیم بیش از این درباره عوامل تأثیرگذار از نوع غیرمستقیم ادعایی بکنیم. فضای مجازی نمونه‌ای از عوامل غیرمستقیم است.

حالا که با مفاهیم عوامل تأثیرگذار از دو نوع مستقیم و غیر مستقیم آشنا شدیم، می‌توانیم درباره روش های رسیدن به صفحۀ نخست گوگل صحبت کنیم.

روش های رسیدن به صفحه اول گوگل

ما در این قسمت می‌خواهیم  سه روش را به شما معرفی کنیم و به بررسی هر یک از این سه روش بپردازیم و ببینیم که آیا می‌توانند ما را به صفحه اول گوگل برسانند یا نه؟

1.استفاده از گوگل ادز برای بهبود سئو سایت

متخصصین سئو همواره این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا واقعاً گوگل ادز می‌تواند روش مناسبی برای رسیدن به صفحه نخست گوگل باشد؟

قبل از پرسش می توانید با استفاده از لینک آموزش های لازم در خصوص گوگل ادز را مشاهده کنید.

بسیاری از افراد بر این باورند که گوگل ادز کمک می‌کند تا سایت در رنکینگ نتایج جستجوی گوگل  پیشرفت کند. اما این یک تفکر نادرست است. چون گوگل ادز در زمره عوامل غیر مستقیم قرار می‌گیرد و نمی‌تواند تأثیر زیادی در سئوی سایت داشته باشد. لینک های تبلیغاتی که شما در سایت خود قرار می‌دهید، هرگز نمی‌توانند به عنوان بک لینک در نظر گرفته شوند. یکی از مهم‌ترین اشتباهاتی که مالکان وب‌سایت‌ها و یا وب‌سایت مسترها در استفاده از گوگل ادز مرتکب می‌شوند، این است که احساس می‌کنند لینک های تبلیغاتی بک لینک به حساب می‌آیند و از آنجا که بک لینک سازی یکی از عوامل تأثیرگذار به صورت مستقیم می‌باشد، بنابراین روش گوگل ادز را نیز به عنوان یک روش مستقیم برای بهبود سئوی سایت در نظر می‌گیرند. بنابراین ما نخستین روش یعنی استفاده از گوگل ادز برای ارتقاء سئو و افزایش جایگاه سایت در رنکینگ گوگل را روش خوب و مناسبی در نظر نمی‌گیریم و آن را فقط در حد یکی از عوامل تأثیرگذار به صورت غیر مستقیم ارزیابی می‌کنیم.

2. گذراندن دوره های آموزش سئو و حرفه‌ای شدن در زمینه سئو

یکی دیگر از روش های ارتقاء رنکینگ سایت در نتایج گوگل این است که وب‌مستر اقدام به تدوین یک سری برنامه‌های آموزشی در زمینۀ سئوی سایت خود نماید و رأساً مأموریت مهم افزایش رنکینگ سایت در نتایج گوگل را پیگیری نماید. در این روش هر چند شما می‌توانید مستقیماً بر روی سایت خود اشراف داشته باشید، اما تمرکز اصلی شما را به مسائل دیگری معطوف خواهد کرد که در نهایت منجر به غفلت شدن از موضوعات اصلی وب سایت و مأموریت‌ها و چشم اندازهایی که برای آن در نظر گرفته‌اید خواهد شد. مدیریت محتوا، به‌روزرسانی محتوا، پیگیری لینک ها و بک لینک‌های سایت، موضوع دیجیتال مارکتینگ، افزایش سهم بازار و حاشیه سود (اگر سایت شما یک سایت تجاری باشد) و بسیاری از وظایف دیگر ممکن است مورد چشم پوشی و سهل‌انگاری قرار گیرند. بنابراین حرفه‌ای شدن در زمینه سئو و پیگیری فردی آن را نیز به عنوان راهکار مناسبی برای رسیدن به صفحۀ اول گوگل ادز در نظر نمی‌گیریم.

در هر صورت اگر تمایل داشته باشید که خ.پتان به صورت حرفه ای وارد دنیای سئو شوید، می توانید از آموزش های جامع و رایگان سئو ویکی دمی استفاده کنید.

3. برون سپاری خدمات سئو تضمینی

همان‌گونه که می‌دانید، امروزه شرکت‌های فراوانی در حال فعالیت هستند که می‌توانند به وب‌سایت‌های مختلف خدمات سئو ارائه دهند. لذا شما نیز می‌توانید با بررسی و وسواس زیاد با یکی از این شرکت‌های خدمات سئو تضمینی وارد قرارداد شوید و صفر تا صد فرایند رسیدن به صفحه نخست موتورهای جستجو از جمله گوگل را به آنها واگذار نمایید.

ویکی دمی، آکادمی سئو، وردپرس و دیجیتال مارکتینگ به عنوان یکی از نخستین و معتبرترین شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو تضمینی در ایران به همراه کادر مجرب و متخصص در زمینه بهبود سئوی سایت می‌تواند بهترین گزینه برای ارتقاء رنکینگ سایت در نتایج گوگل باشد. ویکی دمی از این قابلیت تخصصی برخوردار است که در زمینه‌های:

  • اجرای سئو تضمینی ویکی دمی
  • آموزش سئو ویکی دمی

C:\Users\Parsa\Desktop\24.jpg

اقدام به ارائه آموزش‌ها و فعالیت‌های عملیاتی پیرامون سئو وب سایت شما نماید و به عنوان یک مشاور امین در کنار شما فعالیت کند.

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید، تاکنون به باور نادرست بسیاری از وب مسترها و مالکین سایت‌های اینترنتی، و حتی برخی از متخصصین سئو، روش گوگل ادز می‌توانست یکی از روش‌های افزایش رتبۀ سایت و رسیدن آن به صفحه نخست گوگول باشد؛ که در واقع همان طور که به صراحت در مقاله اعلام شد، گوگل ادز را نباید به عنوان روش استاندارد و قطعی برای رسیدن به صفحۀ نخست گوگل در نظر گرفت.

همچنین روش حرفه‌ای شدن در آموزش سئو نیز به دلیل تمرکززدایی از توجه و تلاش شما در جهت مدیریت سایت، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و فاقد کارآیی و اثربخشی لازم است.

در سومین اقدام پیشنهادی برای ارتقاء سئوی سایت و رسیدن به صفحۀ اول گوگل، برون سپاری این کار به یک شرکت ارائه دهندۀ خدمات سئو، با پیشینه و پشتوانۀ عملیاتی عالی مثل ویکی دمی را پیشنهاد کردیم که قادر به عقد قرارداد و تعهدسپاری برای سئو تضمینی سایت شما می‌باشد.

استادبانک هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای نوشته شده ندارد.