برنامه ریزی درسی استادبانکمشاوره تحصیلی

چگونه ۲۰ بگیریم؟ | راهکارهای کاربردی برای رسیدن به نمره 20

استادبانک نویسنده
4434 3
31 مرداد 1401
چگونه ۲۰ بگیریم؟ | راهکارهای کاربردی برای رسیدن به نمره 20

یکی از موضوعات مهم برای دانش‌­آموزان و حتی دانشجویان اطلاع از پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم است. درواقع بسیاری از افراد نهایت تلاش خود را برای کسب نمره 20 در دروس مدرسه و دانشگاه به کار می­‌گیرند ولی در اغلب موارد بدون داشتن برنامه ریزی درسی از روش­‌های غیراصولی استفاده می­‌کنند.

آموزش و به کارگیری روش­‌های حرفه‌­ای و صحیح جهت یادگیری مفهوم مطالب درسی در تمامی مقاطع تحصیلی حائز اهمیت است. بنابراین توصیه می‌­کنیم نسبت به یادگیری راهکا­رها و روش‌­های اصولی کسب نمره عالی و پیشرفت تحصیلی اقدام کنید. به همین منظور ما قصد داریم در این مقاله از مجله استادبانک به بررسی پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چگونه ۲۰ بگیریم؟ از معلم خصوصی کمک بگیرید!

برخی از دانش­‌آموزان و دانشجویان نمی‌­توانند با روش تدریس معلمان و اساتید خود ارتباط برقرار کرده و مفهوم مطالب درسی را یاد بگیرید. بنابراین برای رفع مشکلات و ابهامات درسی، همچنین رسیدن به پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم باید از تدریس معلم خصوصی کمک بگیرند.

به همین منظور چنانچه شما نیز با مشکل عدم ارتباط با روش تدریس معلمان خود مواجه هستید بهتر است در اسرع وقت نسبت به استفاده از تدریس خصوصی اقدام کنید تا از این طریق نه تنها مشکلات درسی شما برطرف شوند بلکه انگیزه خود را برای پیشرفت در زمینه تحصیل حفظ کنید.

برنامه ریزی درسی؛ گام نخست در مسیر پاسخ به چگونه 20 بگیریم

انجام برنامه‌ریزی و پیروی از جزئیات آن در هر زمینه‌­ای از زندگی سبب کسب موفقیت و دوری از آشفتگی است. یکی از موضوعات مهم که به انجام برنامه‌ریزی نیاز دارد کسب موفقیت در دوران تحصیل است، بدون شک هیچ فردی بدون داشتن یک برنامه‌ریزی اصولی قادر به پیشرفت در دوران تحصیل و کسب نمرات مطلوب نخواهد بود.

حال سوال مهمی که در رابطه با چگونه ۲۰ بگیریم ایجاد می­‌شود این است که چگونه یک برنامه‌ریزی اصولی داشته باشیم؟ برای اطلاع از پاسخ این سوال به موارد بیان شده در ادامه مطلب توجه کنید:

برنامه ریزی درسی؛ گام نخست در مسیر پاسخ به چگونه 20 بگیریم

1.به مشاور تحصیلی مراجعه کنید

همه ما چنانچه قصد انجام کاری را داشته باشیم که تخصصی درمورد آن نداشته و اطلاعی از روش انجام آن نداریم در اغلب موارد با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد. انجام برنامه‌ریزی درسی نیز به همین صورت است، یعنی دانش‌­آموزان و دانشجویانی که نمی‌دانند ویژگی­های یک برنامه ریزی اصولی چیست و چگونه می‌توان امورات زندگی را با داشتن برنامه‌ریزی به انجام رساند، نمی‌­توانند بدون کمک مشاور در این موضوع به نتیجه برسند.

مشاور تحصیلی طی جلساتی که با شما صحبت می‌­کند به شناخت نسبی از وضعیت زندگی شما رسیده، با نقاط ضعف و قوتی که دارید آشنا شده و در نهایت با ارائه یک برنامه‌ریزی اصولی به شما کمک می‌­کند. البته مشاور تحصیلی در کنار برنامه‌ریزی درسی برای رسیدن به پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم راهکارهای دیگری همچون کمک گرفتن از معلم خصوصی برای رفع مشکلات درسی را نیز به شما پیشنهاد می­‌دهد.

2.برای گرفتن نمره 20 باید کارهای اضافی را حذف کنید

برخی از افراد به دلیل کمبود وقت نمی­‌توانند تمامی مطالب درسی خود را مطالعه کرده و به تسلط کافی برسند، به همین دلیل به دنبال اطلاع از پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم هستند. یکی از راهکارهای رفع مشکل کمبود وقت، حذف کارهای اضافی است.

برای مثال چنانچه هر روز ساعات طولانی را به تماشای تلویریون می‌­پردازید یا اینکه چندین ساعت از وقت خود را صرف صحبت، معاشرت و تفریح با دوستان خود می‌کنید، برای کسب نمره مطلوب و پیشرفت تحصیلی باید تعداد ساعاتی که به چنین مواردی اختصاص می‌­دهید را کمتر کنید.

3.اجرای برنامه ریزی درسی را متوقف نکنید

متاسفانه برخی از دانش‌­آموزان بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه، اجرای برنامه‌ریزی درسی که مشاور در اختیارشان قرار داده است را متوقف می‌­کنند. چنین افرادی تصور می‌­کنند که زندگی به خصوص پیشرفت در دوران تحصیل نیازی به انجام برنامه‌ریزی ندار یا درس خواندن بدون برنامه هم به نتیجه می­‌رسد و در نهایت دچار افت تحصیلی شده و روند پیشرفت خود را متوقف می­‌کنند.

بنابراین چنانچه به دنبال پیدا کردن روش افزایش معدل برای دانش­آموزان و دانشجویان و پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم هستید، ابتدا باید از مشاور تحصیلی برنامه ریزی اصولی دریافت کنید و سپس تا انتهای مسیر دوران تحصیل خود از برنامه ریزی حرفه­‌ای پیروی کنید.

برای گرفتن نمره 20 روش مطالعه دروس را یاد بگیرید

روش مطالعه دروس را یاد بگیرید

یکی از مشکلات مهم اغلب دانش­‌آموزان حتی افرادی که نمره مطلوبی نیز کسب می­‌کنند این است که روش مطالعه دروس را یاد نگرفته­‌اند. آموزش روش­‌های اصولی درس خواندن باید جزء ضروریات آموزشی دانش­‌آموزان و دانشجویان باشد. بدون شک چنانچه درس خواندن غیر اصولی انجام شود، مفهومی صحیح از مطالب در حافظه بلند مدت ثبت نخواهد شد. بنابراین به نکاتی که در ادامه مطلب چگونه ۲۰ بگیریم بیان می­کنیم، توجه کرده و در مطالعه دروس به کار بگیرید:

1.مفهومی درس بخوانید نه طوطی‌وار!

همان‌طور که گفتیم نباید تمامی دروس را با یک روش مطالعه کنید، برای مثال شما نمی‌­توانید با حفظ کردن نمونه سوالات ریاضی، مفهوم آن­ها را یاد گرفته و سوالات بیشتری را پاسخ دهید. به همین دلیل چنانچه شما نیز به دنبال اطلاع از پاسخ سوال چگونه در درس ریاضی 20 بگیریم؟ هستید باید حفظ کردن طوطی‌وار را کنار گذاشته و مفهوم درس را یاد بگیرید. برای یادگیری مفهومی نیز اطلاع از روش‌­های مطالعه اصولی، داشتن برنامه‌ریزی، با انگیزه درس خواندن و غیره به شما کمک می­‌کنند.

2.از تکنیک­های افزایش تمرکز استفاده کنید

بدون شک گاهی اوقات تمامی افرادی که به مطالعه درسی و غیر درسی می­‌پردازند با مشکل عدم تمرکز مواجه شده و حتی با داشتن برنامه‌ریزی اصولی نمی‌­توانند به نتیجه مطلوب برسند. همه‌ی دانش­‌آموزان و دانشجویان در کنار سایر روش­‌هایی که برای موضوع چگونه ۲۰ بگیریم به کار می‌­گیرند باید به فکر یادگیری روش­‌های افزایش تمرکز نیز باشند.

به همین منظور در ادامه مطلب به چند مورد از راه­‌های افزایش تمرکز اشاره می‌­کنیم:

  • انجام هیچ کار مهمی را به بازه زمان مطالعه خود موکول نکنید.
  • به هنگام مطالعه در کنار خود خوراکی قرار ندهید.
  • در محیط­ شلوغ درس نخوانید.
  • از محیط مطالعه با تهویه و نور مناسب استفاده کنید.
  • با صدای بلند و انجام پیاده‌روی درس نخوانید.
  • به هنگام مطالعه نکته برداری کنید.
  • زیر نکات مهم را خط بکشید یا با ماژیک هایلایت کنید.
  • از تکنیک­‌های تندخوانی، هماهنگی چشم، دست و ذهن استفاده کنید.

3.مطالب درسی را پیش خوانی کنید

یکی از روش­‌هایی که به یادگیری مفهوم مطالب درسی، انتقال آن­ها به حافظه بلند مدت و رسیدن به پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم کمک می‌­کند، پیش‌خوانی مطالب است. برای انجام پیش‌خوانی ابتدا باید مطلب مورد نظر را به صورت روزنامه‌وار و چشمی در حد 5 دقیقه تورق کنید. انجام چنین کاری باعث ثبت جزئی مطالب در ذهن می­‌شود، سپس با مطالعه دقیق و کامل مطلب مورد نظر یادگیری کامل شده و اطلاعات بهتر وارد حافظه بلند مدت شما خواهند شد.

چگونه 20 بگیریم؟ دانش‌آموز ناراحت در حال مطالعه

برای 20 گرفتن؛ مشکلات درسی را به موقع برطرف کنید

اگر شما نیز به دنبال اطلاع از روش‌­های چگونه ۲۰ بگیریم یا اینکه چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟ هستید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ مشکل درسی را نادیده نگرفته و به فکر برطرف کردن آن‌­ها باشید. چنانچه به عبور از مطالب درسی بدون تسلط و یادگیری عادت کنید، به تدریج دامنه مطالبی که رها می‌­کنید گسترده‌شده و از کسب نمره کامل دور می‌­شوید. در همین راستا برای رفع مشکلات درسی می‌­توانید از راهکارهایی که در ادامه مطلب بیان می­‌کنیم، استفاده کنید:

1.نمونه سوالات بیشتری را بررسی کنید

نکته مهمی که درمورد سوالات امتحانی وجود دارد این است که برای هر موضوع درسی چند تیپ سوال مطرح می‌­شوند، بنابراین شما نباید با حل و بررسی چند مورد محدود از نمونه سوالات تصور کنید که به تسلط کافی رسیده­‌اید. بلکه باید نمونه سوالات بیشتری را در طول ترم و روز قبل از امتحان خود حل و بررسی کنید تا از این طریق با تمامی تیپ‌­های موضوعات درسی آشنا شده و نکات مهم آن­ها یاد بگیرید.

2.چگونه 20 بگیریم؟ هیچ مطلبی را بدون تسلط رها نکنید

در قسمت­‌های قبلی همین مقاله راهکارهایی را برای رسیدن به پاسخ سوال چگونه ۲۰ بگیریم بیان کردیم. همانطور که گفتیم یکی از روش­‌های کسب نمره عالی و مطلوب، یادگیری روش مطالعه و اصول درس خواندن است. برای یادگیری چنین مواردی نیز باید از مشاور تحصیلی کمک گرفته و به روش‌­­های غیراصولی مانند حفظ کردن تمامی مطالب بدون در نظر گرفتن ماهیت آن­‌ها اتکا نکنید. چنانچه روش مطالعه دروس را یاد گرفته‌­اید باید در نظر داشته باشید که برای کسب نمره 20 نباید هیچ مطلب درسی را بدون تسلط کافی رها کنید، زیرا یادگیری نسبی کمکی به شما نمی‌­کند. مشاورین تحصیلی معتقد هستند که مطالب باید در دو دسته یادگیری کامل و بدون یادگیری تقسیم شده و سپس افراد در همان مطالب بدون یادگیری نیز به تسلط برسند.

با کمک خدمات آموزشی استادبانک، بدانیم چگونه ۲۰ بگیریم

ما در این مقاله از مجله استاد­­­­بانک با ارائه راه حل­‌های اصولی به بررسی موضوع چگونه ۲۰ بگیریم پرداختیم. همان‌طور که گفتیم عوامل متعدد و مهمی زمینه‌ساز کسب موفقیت و نمره عالی در دوران تحصیل هستند که استفاده و به کارگیری آن­ها مستلزم ارتباط با مشاور تحصیلی است. درمورد این موضوع مشاور تحصیلی به شما کمک می­کند تا مشکلاتی که مانع از کسب نمره مطلوب هستند را شناسایی کرده و از مواردی مانند برنامه‌ریزی درسی و تدریس خصوصی برای کسب موفقیت استفاده کنید.

استادبانک با ارائه تمامی موارد مهم و ضروری از قبیل برنامه‌ریزی، مشاوره تحصیلی و تدریس خصوصی استادبانک به دانش‌­آموزان و دانشجویان کمک می‌­کند تا دوران تحصیل خود را با موفقیت سپری کرده و به اهداف خود برسند. به همین منظور برای دریافت مشاوره متناسب با شرایط خود و اطلاع بیشتر از خدمات استادبانک با شماره پشتیبانی 91005343 021 تماس بگیرید. معلم خصوصی استادبانک تدریس خصوصی

چگونه نمره 20 بگیریم؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید جنبه‌های مختلف آموزش را در نظر گرفت. برنامه‌ریزی، نظم، تلاش و کمک گرفتن از معلم خصوصی و دیگر منابع کمک آموزشی روی عملکرد و 20 گرفتن دانش‌آموز اثرگذار است. در این مقاله به طور کامل به سوال چگونه نمره 20 بگیریم پاسخ دادیم.

آیا روش‌های 20 گرفتن در همه‌ی مقاطع تحصیلی یکسان است؟

برخی از اصول میان همه‌ی پایه‌های تحصیلی یکسان هستند. مانند نظم و برنامه‌ریزی، تمرکز و تلاش کردن. اما شیوه‌ی مطالعه و ساعات موردنیاز برای یادگیری دروس، در مقاطع مختلف یکسان نیست و باید به صورت تخصصی به آن‌ها نگاه شود.