رپورتاژ آگهی

چگونه مدرس زبان انگلیسی شویم؟

استادبانک نویسنده
851 0
27 مهر 1401
چگونه مدرس زبان انگلیسی شویم؟

تبدیل شدن به یک معلم زبان انگلیسی راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن عشق خود به زبان و ادبیات با دانش آموزان است. این متخصصان نقش مهمی در آموزش جوانان و آماده سازی آنها برای شروع حرفه خود ایفا می کنند. اگر قصد دارید معلم زبان انگلیسی شوید، یادگیری در مورد مسئولیت ‌ها و صلاحیت ‌های معمول این کار می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این مسیر شغلی با علایق و مهارت ‌های شما مطابقت دارد یا خیر.

در این مقاله، ما توصیف می‌کنیم که معلمان انگلیسی چه می‌کنند، توضیح می ‌دهیم که چگونه می‌توان یک معلم شد، مهارت‌ های کلیدی این حرفه را با شما به اشتراک می گذاریم.

معلم زبان انگلیسی به چه کسی گفته می شود؟

معلمان انگلیسی مربیان تخصصی هستند که در دبیرستان های دولتی و خصوصی و موسسات زبان کار می کنند. آنها ممکن است با یک درجه کار کنند یا بسته به حوزه تخصصی خود کلاس هایی در درجات مختلف داشته باشند.

برخی از مدارس از معلمان انگلیسی انتظار دارند که برنامه درسی گسترده ای از گرامر، ادبیات و مهارت های نوشتاری را آموزش دهند، در حالی که برخی دیگر معلمان را استخدام می کنند تا به دانش آموزان نوع خاصی از ادبیات یا نوشتار را آموزش دهند، مانند نوشتن حرفه ای یا ادبیات آمریکایی. معلمان زبان انگلیسی ممکن است ترکیبی از کلاس های استاندارد و پیشرفته را بسته به مهارت های خود و نیازهای دانش آموزان مدرسه یا موسسه تدریس کنند.

معلم زبان انگلیسی چه می کند؟

در حالی که مسئولیت های یک معلم انگلیسی ممکن است به مدرسه، درجه یا تخصص آنها بستگی داشته باشد، ممکن است وظایف زیر را انجام دهد:

دروس را بر اساس الزامات برنامه درسی و نیازهای آموزشی دانش آموزان برنامه ریزی کنید

به دانش آموزان در مورد مولفه های دستوری زبان انگلیسی مانند علائم نگارشی، بخش های گفتار و نحو، آموزش دهید.

مضامین و فنون ادبی را توضیح دهید

به دانش‌آموزان در انواع مختلف نوشتن، از جمله مقاله، گزارش کتاب و سخنرانی آموزش دهید

تهیه گزارش از عملکرد دانش آموزان

برای ایجاد برنامه های عملی برای دانش آموزان با والدین و کارکنان پشتیبانی آموزشی ملاقات کنید.

مدرک تحصیلی انگلیسی کسب کنید

حداقل نیاز آموزشی برای معلمان زبان انگلیسی مدرک لیسانس در زبان انگلیسی، آموزش و پرورش یا آموزش انگلیسی است. و یا اینکه می توانید در صورت داشتن دانش زبانی مناسب با گذراندن دوره های آموزشی تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC که در موسسات زبانی مختلف برگزار می شوند مدرک تدریس زبان انگلیسی خود را به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی دریافت نمایید.

در صورت تمایل می توانید در کلاس های تربیت مدرس بین المللی نیز شرکت کنید و با دریافت مدرک بین المللی سطح خود را به درجه پیشرفته برسانید و این حرفه را به صورت بین المللی در کشورهای دیگر نیز ادامه دهید. با شرکت در دوره هایی چون DELTA و CELTA.

مهارت های معلم انگلیسی

در اینجا برخی از مهارت های کلیدی که معلمان انگلیسی در کار خود استفاده می کنند آورده شده است:

۱. دانش زبان انگلیسی

معلمان انگلیسی به عنوان متخصص در زمینه خود، جنبه های فنی زبان انگلیسی مانند ساختار جمله و قوانین نقطه گذاری را درک می کنند. آنها همچنین دارای مهارت های درک مطلب قوی هستند که به آنها امکان می دهد طیف گسترده ای از انواع ادبیات را آموزش دهند. در نتیجه همانطور که مشخص است اولین قدم برای یک معلم زمان دانش زبانیش می باشد.

۲. توانایی های تدریس

معلمان انگلیسی دانش خود را از زبان انگلیسی با مهارت های آموزشی قوی ترکیب می کنند. آنها اغلب از طیف گسترده ای از تکنیک ها برای کمک به دانش آموزان با نیازهای آموزشی متفاوت استفاده می کنند.

تکنیک‌هایی که برای درس ‌های خاص انتخاب می‌ کنند ممکن است محتوایی را که تدریس می‌کنند نیز منعکس کند. برای مثال، آنها ممکن است از قالب سخنرانی برای توضیح مضامین یک رمان خاص و فعالیت های مدل سازی تعاملی برای کمک به دانش آموزان در درک مفاهیم پیچیده دستوری استفاده کنند.

۳. مهارت های بین فردی

مهارت های بین فردی معلم انگلیسی، مانند گوش دادن فعال و حل تعارض، می تواند به او کمک کند نظم را در کلاس حفظ کند و به نیازهای دانش آموزان پاسخ دهد. برای برخی از دانش آموزان، یادگیری مهارت های انگلیسی می تواند یک فرآیند استرس زا و دشوار باشد، بنابراین آنها ممکن است به خوبی به معلمی همدل که احساسات آنها را در مورد موضوع درک می کند، پاسخ دهند.

۴. ارتباط

معلمان انگلیسی در کار روزانه خود با طیف وسیعی از افراد ارتباط برقرار می کنند. آنها از مهارت های کلامی و نوشتاری خود برای تعامل با دانش آموزان و ارائه بازخورد در مورد انشاها و ارزیابی های دانش آموزان استفاده می کنند.

۵. انعطاف پذیری

در حالی که یک معلم انگلیسی ممکن است برنامه های درس دقیق ایجاد کند، ممکن است از انعطاف پذیری خود برای تطبیق برنامه های خود با نیازهای دانش آموزان نیز استفاده کند

آنها ممکن است واحدهای خاصی را کوتاه کنند یا تمرینات اساسی را برای کمک به دانش آموزانی که به حمایت بیشتری نیاز دارند اضافه کنند. به عنوان مثال، یک معلم انگلیسی ممکن است برنامه ای برای آموزش یک مفهوم گرامری پیشرفته طراحی کند، اما متوجه شود که دانش آموزانش در مورد برخی از مفاهیم اولیه به کمک بیشتری نیاز دارند. آنها ممکن است برای آموزش مفاهیم به آنها تمریناتی را چاپ یا تمرین کنند.

دوره های تربیت مدرس در موسسه زبان دهخدا

دوره TTC تربیت مدرس زبان انگلیسی موسسه زبان دهخدا براساس بروزترین متد های آموزشی CELTA به صورت کاملا کاربردی برگزار می شود. افرادی که در این دوره شرکت می کنند از همان جلسه اول با مهارت های لازم برای تدریس آشنا خواهند شد و به صورت عملی به تمرین روش های مختلف تدریس زبان انگلیسی خواهند پرداخت. در این دوره شما آموزش به افراد کودک و بزرگسال و همچنین آموزش به صورت حضوری و آنلاین را یاد خواهید گرفت.

استادبانک هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای نوشته شده ندارد.