رپورتاژ آگهی

راهنمای انتخاب طرح بنر و تابلو

سردبیر نویسنده
154 0
06 دی 1401

چکیده : تابلو مدارس و مراکز آموزشی یکی از مهمترین مواردی است که می‌تواند سبب شود تا مدرسه و آموزشگاه شما به خوبی دیده شود. تابلو مدرسه جز هویت شهر هستند. در این مطلب درباره انواع تابلو مدرسه و نحوه انتخاب طرح تابلو مدارس صحبت می‌کنیم.

 

خوش آمدید به دنیایی که آموزش نه فقط درباره کتاب‌ها و کلاس‌هاست؛ بلکه یک تجربه‌ی فراتر از آن است که ذهن‌ها را درگیر و برانگیخته می‌کند. امروزه آموزش یکی از موضوعات اساسی جامعه محسوب می‌شود و هر روزه به تعداد مراکز آموزشی و مدارس در سطح شهر افزوده می‌شود. بنابراین در دنیای امروز، تبلیغات مدارس برای جذب دانش آموزان و برندسازی به یک موضوع مهم در این زمینه تبدیل شده است. تابلو مدارس و مراکز آموزشی یکی از مهمترین مواردی است که می‌تواند سبب شود تا مدرسه و آموزشگاه شما به خوبی دیده شود. شاید عجیب به نظر برسد، اما تابلو مدرسه جز هویت شهر هستند. دیدن این تابلو در نقطه به نقطه شهر احساس‌های متفاوتی را در انسان‌ها ایجاد می‌کند. به طور کلی تابلوها سبب می‌شوند تا مدرسه شما از نقاط مختلفی قابل دیدن باشد و همین مسئله از مهم ترین مزایای تابلو مدرسه به شمار می‌رود. در ابتدا شاید به نظر برسد که طرح تابلو مدرسه اهمیت چندانی ندارد اما اینگونه نیست، طرح تابلو مدرسه نشان دهنده شخصیت مدرسه می‌باشد. در این مطلب درباره انواع تابلو مدرسه و نحوه انتخاب طرح تابلو مدارس صحبت می‌کنیم.

ویژگی‌های طرح تابلو مدرسه

طرح تابلو مدرسه شامل طرح تابلو دبیرستان، تابلو مدرسه ابتدایی، تابلو پیش دبستانی هستند که با رنگ‌ها و طرح‌های جذاب به طور قابل توجهی موثر واقع می‌شوند. به عنوان یک رسانه پویا، تابلو مدرسه اطلاعات مدرسه را به گونه‌ای منتقل می‌کند که توجه را به خود جلب کرده و درک را بهبود می‌بخشد. در این تابلوها اطلاعاتی مانند نام مدرسه، تاریخ تاسیس، شماره تماس و اطلاعات تماس با مدرسه، نشانی محل مدرسه و … درج شده است.

تابلو مدرسه در اندازه‌ها و اشکال مختلف هستند و هر کدام نقش خاصی را ایفا می‌کنند. از تابلوهای سردر مدرسه، تابلو خوش آمدگویی در ورودی مدرسه تا تابلوهای کلاس درس، هر نوع تابلو نقش منحصر به فرد خود را در محیط آموزشی دارد. امروزه تابلوهای اطلاعاتی وجود دارند که برخی از دستاوردهای مدرسه را به نمایش می‌گذارند.

عوامل موثر در انتخاب طرح تابلو مدرسه

برای انتخاب طرح تابلو مدرسه باید به عوامل زیر توجه کرد:

موقعیت جغرافیایی مدرسه: اینکه مدرسه‌ای در کجای شهر واقع شده است در انتخاب طرح و نوع تابلو مدرسه تاثیر دارد و باید تابلویی انتخاب شود که نسبت به موقعیت جغرافیایی امکان دید بهتری را فراهم کند.

مقطع تحصیلی مدرسه: طرح تابلو مدارس برای مقاطع مختلف متفاوت است. طرح تابلو پیش دبستانی و طرح تابلو ابتدایی دارای سبک طراحی خاص‌تری است و می‌تواند سبک فانتزی یا غیررسمی داشته باشد. اما تابلو دبیرستان باید دارای طرح رسمی‌تر باشد.

مدارس دولتی و غیردولتیدر طرح تابلو مدارس دولتی سادگی بیشتر و اطلاعات کمتری دیده می‌شود درحالی که در تابلو مدارس غیردولتی علواه بر نام مدرسه معمولا اطلاعات بیشتری مانند شماره تماس و … ذکر می‌شود.

طرح تابلو مدرسه را چگونه آماده کنیم؟

طراحی بنر و تابلو مدرسه به زیباسازی مدارس و معرفی هرچه بیشتر مدارس شهر کمک می‌کند. شما با یک جستجوی ساده به راحتی می‌توانید صدها طرح لایه باز بنر و تابلو مدرسه را به صورت آنلاین پیدا کنید. برخی از این سایت ها به شما این امکان را می‌دهند که بجای طراحی صفر تا صد تابلو مدرسه، شخصا طرح لایه باز تابلو مدرسه را از سایت تهیه کنید. طرح لایه باز بنر و تابلو مدرسه قابلیت ویرایش و دسترسی به لایه مختلف را برای شما فراهم می‌کند بنابراین پس از دانلود فایل لایه باز مورد نظر خود می‌توانید با اعمال تغییراتی جزئی در طرح بنر و تابلو مدرسه، جهت چاپ یا ساخت آن اقدام کنید. به عنوان مثال طرح دات آی آر یکی از سایت های معتبری است که انواع طرح لایه باز را با موضوعات مختلف ارائه می‌نماید. شما می‌توانید انواع طرح بنر و تابلو مدرسه را در سایت طرح دات آر به نشانی tarh.ir مشاهده کنید و پس از انتخاب طرح مورد نظر خود جهت دانلود آن اقدام کنید. این طرح ها اغلب با فرمت psd طراحی می‌شوند و لایه‌های مختلف آنها در فتوشاپ قابل تغییر است. تابلو لایه باز مدرسه موجود در این سایت عمدتاً با کیفیت بالا طراحی شده اند و می توان آنها را به اندازه های بزرگتر بدون محدودیت تغییر اندازه تغییر داد.

نکات مهم در طراحی تابلو مدرسه:

برای استفاده از طرح لایه باز تابلو مدرسه و طراحی جذاب تابلو و بنر مدرسه موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • طرح لایه باز بنر و تابلو مدرسه باید شامل عکس‌های باکیفیت و رنگ‌های مناسب باشد.

  • در طرح لایه باز تابلو مدرسه باید از فونت‌های مناسب، خوانا و درشت استفاده شده باشد.

  • در طرح لایه باز بنر مدرسه باید از نمادهای مناسب استفاده شده باشد.

  • از طرح‌های دارای رنگ های مکمل (مانند آبی و نارنجی) استفاده کنید، این رنگ ها در زیبایی طرح شما تاثیر بسزایی خواهند داشت.

  • هنگام طراحی طرح بنر مدرسه ابتدایی، بنر تبلیغاتی مدرسه می توانید از تم های مدرسه مانند خودکار، خط کش، دفترچه یادداشت، مداد و سایر مطالب آموزشی برای پیشینه طراحی خود استفاده کنید.

  • هنگام طراحی بنر مدرسه، تابلو مدرسه و پوستر ثبت نام مدرسه به متن طرح توجه کنید. از جملات و کلمات به درستی برای ارائه خدمات خود استفاده کنید. سعی کنید اطلاعات نادرست ندهید، در واقع از عبارات مختصر و خلاقانه برای انتقال پیام خود استفاده کنید.

  • برای طراحی بنر ورودی اصلی مدرسه و برای دکوراسیون از رنگ های روشن استفاده کنید. یک بار به صورت افقی و بار دیگر به صورت عمودی به طرح نگاه کنید و انتخاب کنید که کدام یک برای دفتر مرکزی مدرسه شما مناسب تر است.

سخن آخر

بنر و تابلو مدرسه، یک نوع تابلو یا پوستر تبلیغاتی است که به منظور معرفی مدرسه، جلب توجه و تشویق اولیاء و دانش‌آموزان به ثبت نام در مدرسه ساخته می‌شود. این بنرها معمولاً در سردر ورودی مدرسه قرار می‌گیرند.

نمونه ای دیگر از بنرهای مدرسه، بنرهای ثبت نام مدرسه و بنر خوش آامدگویی هستند که با استفاده از رنگ‌ها، تصاویر جذاب و متن‌های مؤثر از دیگر تبلیغات‌ها و تابلوها متمایز می‌‌شوند. هدف اصلی این بنرها، اطلاع‌ رسانی در مورد مدرسه، برنامه‌ها، امکانات و البته مزایا و امتیازات ثبت نام در مدرسه است.

مراکز چاپ و چاپخانه‌ها، طراحان حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای برای پیشرفت کار خود می‌توانند انواع طرح بنر بازگشایی مدارس، تابلو مدرسه و بنر لایه باز مدرسه را به راحتی از وب سایت طرح دات آی آر (tarh.ir) دانلود کنند.