رپورتاژ آگهی

نکات طلایی در تعیین سطح زبان انگلیسی

سردبیر نویسنده
906 0
19 شهریور 1401
تعیین سطح زبان انگلیسی

تعیین سطح زبان انگلیسی اولین قدم در آموزش زبان انگلیسی است.هنگامی‌که شما بخواهید شروع به یادگیری یک دوره از زبان انگلیسی کنید در ابتدا از شما یک آزمون تعیین سطح زبان گرفته می‌شود. این آزمون در واقع نشان دهنده این است که سطح مهارت شما در آن زبان تا چه حدی است و آیا برای این دوره انتخابی مناسب هستید یا نه. سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی نیز به نوع خاصی طرح می‌شوند؛ به طور معمول سوالات رفته رفته سخت‌تر می‌شوند و با توجه به نمره اخذ شده سطح کلاس آموزشی شما معین می‌شود. در ادامه به بررسی نکات مهم در مورد آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی می‌پردازیم.

۱۰ قانون مهم در تعیین سطح زبان انگلیسی

10 نکته طلایی که با رعایت آن‌ها می‌توانید آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی خوبی را پشت سر بگذارید:
1.    دایره لغات خود را گسترش دهید.
2.    به زمان افعال توجه کنید.
3.    در جای مناسب از قیود استفاده کنید.
4.    از جملات مثالی و کتابی برای پاسخ دهی استفاده نکنید.
5.    خود واقعی‌تان باشید و در پاسخگویی به سوالات صادق باشید.
6.    به طور همزمان مهارت‌های مختلف خود را برای آموزن تعیین سطح ارتقا دهید.
7.    در آزمون‌های تعیین سطح معتبر و استاندارد شرکت کنید.
8.    از هرگونه تقلب در این آزمون بپرهیزید.
9.    توجه به سوال در هر نوع آزمون سطحی توصیه می‌شود.
10.    حفظ آرامش و توکل به خدا در کل فرایند آزمون فراموش نشود.

تقویت مهارت های زبان انگلیسی به صورت همزمان

اگر شما مهارت‌های مختلف خود را همزمان تقویت کنید؛ در نهایت نتیجه آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شما نیز ایده آل خواهد بود. در صورتی که توانایی شما در زمینه‌های مختلف در یک حد باشد و کلاس و دوره ای که بعد از آزمون به شما توصیه می‌شود؛ فرایند آموزش و زبان آموزی مناسبی تری را برای شما به همراه دارد.
اگر شما در حین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی استرس داشته باشید این نه تنها برای خود شما در حین آزمون مخرب است؛ بلکه باعث می‌شود شما نتوانید مهارت‌های خود را به طور کامل نشان دهید و چه بسا این حالت باعث اشتباه در تعیین سطح شود.
هرگونه تقلب در این آزمون نوعی خیانت به خودمحسوب می‌شود، شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی هیچ منفعتی ندارد و تنها کاربرد آن مشخص شدن سطح مهارت افراد است؛ تا در نهایت بهترین تصمیم درباره دوره آموزشی مناسب او، توصیه شود.

تعیین سطح زبان انگلیسی

ویژگی‌های یک تعیین سطح زبان انگلیسی ایده‌آل 

امروزه با توجه به افزایش موسسات آموزش زبان انگلیسی، آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی زیادی نیز برگذار می‌شود؛ ولی هر آزمونی ویژگی‌های یک تعیین سطح ایده ال را ندارد. شرکت کردن در یک آزمون استاندارد تعیین سطح باعث می‌شود شما به سطح اصلی و میزان مهارت خود دست یابید. نوع سوالات و نحوه پیش روی سوالات در تعیین سطح چه به صورت کتبی یا شفاهی باعث می‌شود که این آزمون به یک آزمون ایده ال مبدل شود.

موضوعات اصلی سوالات یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی ایده آل

 •  معرفی خود فرد
  •    صحبت در مورد روزمرگی‌ها و عادات
  •    صحبت در مورد علایق
  •    معرفی اعضای خانواده
  •    تعریف کردن از شغل و رشته تحصیلی
  •    نقاط قوت و ضعف موجود در شخصیت فرد
  •    برنامه فرد برای آینده و اهداف او
  •    دلایل یادگیری زبان انگلیسی
  •    منابع مطالعه شده از قبل
  در واقع در تمامی‌این موارد توجه به ساختار بندی جمله و زمان افعال و استفاده درست از قید و حرف اضافه مهم است. سطح سوالات یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی ایده آل نیز به صورتی طراحی می‌شود که برای همه افراد با هر سطحی از دانش زبان مناسب باشد. باید از همه انواع سوالات اعم از آسان و متوسط و سخت در بین سوالات وجود داشته باشد.

نقطه شروع آموزش زبان انگلیسی 

آموزش زبان انگلیسی در دنیای امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است و برای این‌که بتوانید در زمینه‌های مختلف موفقیت کسب کنید آموزش زبان انگلیسی توصیه می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع آموزش از دوران کودکی و وجود کلاس زبان برای کودکان ضرورت می‌یابد.
آموزش زبان انگلیسی به کودکان در عین حال که بسیار ضروری است سختی‌های خود را نیز به همراه دارد چرا که کودکان در سنین پایین نه تنها تمایل به یادگیری کتابی ندارند؛ بلکه یک‌جا نشستن کودکان در یک بازه زمانی طولانی یک ساعته نیز در واقع امکان پذیر نیست. برای این‌که به بهترین نتیجه برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان دست یابید توصیه می‌شود از مربیان کار آزموده و با تجربه استفاده شود.

آموزش زبان انگلیسی به افرادی در سنین پایین باید اکثر آموزش‌ها همراه با بازی باشند و کودک در عین حال که بازی می‌کند زبان جدیدی یاد بگیرد. امروزه ابزار‌های آموزشی زیادی همچون فلش کارت‌های آموزشی، کارتون‌هایی مخصوص یادگیری،  برای کودکان ابداع شده است.
کودکان علاقه زیادی به داستان دارند می‌توانید از این به عنوان یک راه مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی به کودکان استفاده کنید. معمولا اکثر کودکان عادت دارند که شب‌ها با گوش دادن به داستان به خواب بروند و همین شنیدن داستان به زبان انگلیسی باعث می‌شود علاقه او همزمان به انگلیسی هم بیشتر شود.

سخن پایانی

آموزش زبان انگلیسی یکی از ملزومات در زندگی هر شخصی است بنابراین اهمیت دادن به کلاس زبان برای کودکان و شروع آموزش از دوران کودکی بسیار توصیه می‌شود. آموزش به کودکان باید از خلاقیت زیادی برخوردار باشد تا کودکان همزمان با آموزش تفریح نیز داشته باشند به همین منظور باید در انتخاب موسسه آموزش زبان انگلیسی برای کودکان دقت کرد. ما به شما موسسه آموزش زبان انگلیسی سفیر گفتمان را پیشنهاد می‌کنیم. این آموزشگاه با سابقه بیش از 20 ساله در حوزه برگزاری انواع و اقسام دوره‌های آموزش زبان انگلیسی یکی از معتبرترین موسسات در سرتاسر ایران به شمار می‌آید.

وجود کادر مجرب که شامل 500 نفر از توانا‌ترین مدیران و کارشناسان و هم‌چنین بیش از 2000 نفر از بهترین مدرسان زبان انگلیسی باعث می‌شود این موسسه بهترین خدمات را برای زبان‌آموزان ارائه دهد. برای اطلاع هرچه بیشتر از دوره‌های اموزشی زبان انگلیسی و کلاس زبان برای کودکان می‌توانید به وب سایت سفیر گفتمان مراجعه کنید. برای گرفتن مشاوره قبل از ثبت نام می‌توانید از طریق امکانات مشاوره رایگان سایت یا بخش تماس با ما با کارشناسان مجرب مجموعه در ارتباط باشید.

استادبانک، هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت محتوای نوشته شده ندارد.