رپورتاژ آگهی

تدریس زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

استادبانک نویسنده
215 0
01 آذر 1400

تقریبا همه کالج ها و دانشگاه های کانادا به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارند. برای ادامه تحصیل در کشور کانادا باید مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن انگلیسی شما تایید شود.

اگر مایل به یادگیری زبان انگلیسی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید بهترین گزینه برای شما معلم خصوصی است. معلم خصوصی میتواند یک گزینه عالی برای کسانی باشد که میخواهند محیط یادگیری شخصی تری داشتند باشند.

شرایط زبان انگلیسی برای دانشگاه‌های کانادا

آموزش و امتحانات در کانادا به زبان انگلیسی انجام میشود و موفقیت تحصیلی در این کشور مستلزم تسلط بالا به زبان انگلیسی است. برای بررسی پذیرش باید مدرکی مبنی بر یادگیری مهارت های زبان انگلیسی ارائه دهید مگر اینکه واجد شرایط معافیت باشید.

در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر از گرفتن مدرک زبان انگلیسی معاف میشوید:

  • شما چهار سال یا بیشتر تحصیلات آکادمیک تمام وقت را در یک مدرسه معتبر کانادایی (در کانادا) که به زبان انگلیسی تدریس میکند به پایان رسانده اید یا در حال گذراندن آن هستید.
  • شما چهار سال یا بیشتر تحصیلات آکادمیک تمام وقت را در یک مدرسه زبان انگلیسی واقع در کشوری که زبان غالب آن انگلیسی است به پایان رسانده اید یا در حال گذراندن آن هستید.

اگر هر کدام از این شرایط را دارید باید فرم درخواست معافیت از آزمون زبان انگلیسی را پس از ارسال درخواست خود برای پذیرش تکمیل کنید. همه متقاضیان از جمله کسانی که نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارند باید یک دوره زبان انگلیسی را برای پذیرش در تمام دوره های کارشناسی بگذرانند. نتیجه دوره انگلیسی در فرایند پذیرش در نظر گرفته میشود.

آزمون یا شرایط تحصیلی که مدارک قابل قبولی از مهارت انگلیسی شما ارائه می‌دهد.

اگر از شما خواسته شود مدرکی مبنی بر تسلط بر زبان انگلیسی ارائه دهید میتوانید با شرکت در یکی از آزمون های زیر و گرفتن نتیجه قابل قبول این شرایط را برآورده کنید. دانشگاه ها  نمرات زبان دبیرستان یا دانشگاه یا نمره قبولی در هر دوره یا آزمون انگلیسی دیگر یا نامه ی مرجع یا کارفرمای شما را برای این منظور نمیپذیرند.

به شدت توصیه میشود که در آزمون های مورد نظر شرکت کنید و نمره قبولی خود را برای ما بفرستید.

آزمون شرایط
آزمون انگلیسی کمبریج C1: پیشرفته یا C2: تخصصی حداقل نمره کل 180 و حداقل نمره 170 در هر بخش
آزمون زبان انگلیسی آکادمیک کانادا (CAEL)، از جمله CAEL آنلاین حداقل نمره کل 70 و حداقل نمره 60 در هر بخش
آزمون زبان انگلیسی کانادا برای محققان و کارآموزان (CanTEST) حداقل نمره کل مورد نیاز 4.5 و حداقل نمره هر بخش 4
آزمون انگلیسی دولینگو حداقل نمره کل 120 است. نتایج آزمون هایی که قبل از 15 جولای 2019 تکمیل شده باشند پذیرفته نمیشوند.
 آزمون و ارزیابی انگلیسی/ گواهی مهارت در زبان انگلیسی (ELDA/COPE) حداقل نمره کل86 ، حداقل نمره رایتینگ 32، حداقل نمره ریدینگ و لیسنینگ هر کدام 22 است.

محدوده اختیاری: نمره کل 80 یا بالاتر، نمره رایتینگ 32، نمره ریدینگ و لیسنینگ 22

نتایج آزمایشی که در محدوده اختیاری قرار میگیرند به طور خودکار بررسی میشوند. در صورتی که امتیاز آنها الزامات لازم را برآورده کند به متقاضیان اطلاع داده خواهد شد. با توجه به اینکه نمیتوان تضمین کرد که این نمرات پذیرفته میشوند توصیه میشود در صورتی که نتایج رسمی در مهلت مقرر مدارک لازم برای ما ارسال شود متقاضیان برای شرکت در آزمون دیگری اقدام کنند.

ELDA/COPE در حال حاضر تنها در تورنتو در دسترس است.

 

دوره های انگلیسی GCSE/IGCSE/GCE/AICE/ حداقل نمره نهایی B در GCSE/IGCSE/GCE سطح معمولی انگلیسی به عنوان زبان دوم یا حداقل نمره نهایی C در GCE A Level/AS Level/AICE زبان انگلیسی
لیسانس بین المللی (IB) انگلیسی حداقل نمره 4 (پیش بینی شده یا نهایی) در سطح عالی یا استاندارد انگلیسی A : ادبیات یا انگلیسی A: زبان و ادبیات. HL انگلیسی B قابل قبول نیست.
واحد آکادمیک سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) حداقل نمره کل مورد نیاز 6.5 و حداقل نمره مورد برای هر بخش 6
ازمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) حداقل نمرات مورد نیاز برای آزمون های مختلف تافل عبارتند از:

آزمون اینترنتی (از جمله آزمون خانگی):

·         حداقل نمره مورد نیاز: نمره کل  22+100 در بخش رایتینگ

·         محدوده اختیاری: نمره کل 22+99-89 در بخش رایتینگ

در آزمون کتبی نمرات به صورت جداگانه بررسی میشود

نتایج آزمایشی که در محدوده اختیاری قرار میگیرند به طور خودکار بررسی میشوند. در صورتی که امتیاز محدوده اختیاری شرایط لازم را براورده کند به متقاضیان اطلاع داده میشود. با توجه به اینکه که نمیتوان تضمین کرد این نمرات پذیرفته میشوند توصیه میشود در صورتی که نتایج رسمی در مهلت مقرر مدارک لازم برای ارسال شود متقاضیان برای شرکت در یک آزمون دیگر اقدام کنند.

متقاضیان باید در آزمون به نمرات ذکر شده در بالا دست یابند. از نتایج تافل MyBest استفاده نخواهد شد.

 

چرا باید یک معلم خصوصی زبان انگلیسی برای دانشگاه‌های کانادا داشته باشیم؟

در ادامه به دلایل نیاز به معلم خصوصی زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های کانادا اشاره می‌کینم.

توجه کامل به شما

یکی از مزایای تدریس خصوصی این است که در طول جلسه معلم به طور کامل به شما توجه میکند. شما میتوانید در هر زمان سوال بپرسید و فورا پاسخ دریافت کنید. وقتی به تنهایی یا در کلاس های گروهی به یادگیری زبان میپردازید ممکن است بلافاصله پاسخ سوالات پیش آمده را پیدا نکنید به خصوص اگر سوالات شما خیلی کلی یا خاص باشند.

علاوه بر این معلم خصوصی شما با همه اشتباهات شما آشنا میشود و به شما کمک میکند تا از تکرار اشتباهات پرهیز کنید.

درس ها را با سبک یادگیری خود هماهنگ کنید.

معلم خصوصی با زبان آموزان مختلفی کار میکند بنابراین میداند که چگونه درس های خود را با توجه به سبک های مختلف یادگیری منطبق کند. معلم شما روش تدریس خود را تغییر میدهد تا یادگیری مفاهیم را برای شما آسان تر کند.

به عنوان مثال اگر مفاهیم را از طریق حفظ کردن به خاطر بسپارید آنها شما را تشویق میکنند انواع مختلف جملات را به خاطر بسپارید. اگر نحوه یادگیری شما بصری است معلم شما میتواند جداول یا فلش کارت هایی بسازد که به شما کمک میکند انواع ساختار جمله را به خاطر بسپارید.

معلم شما همچنین با آماده کردن شما و ارائه مطالبی که بیشترین کمک را هم در آزمون ها و هم در دوران دانشجویی در کانادا به شما میدهد به شما کمک میکند تا برای آزمون خود تلاش کنید.

درباره تفاوت‌های ظریف زبان بحث کنید.

برخی از عبارات و کلمات کانادایی معانی متفاوتی دارند. مثلا وقتی کسی به شما میگوید I don’t buy it به این معنی است که شما را باور نمیکند. وقتی کلمات را با معنای تحت الفظی آنها ترجمه کنید مانند من آن را نمیخرم احتمالا آن را متوجه نمیشوید.

این نوع ظرافت ها و عبارات که مختص زبان انگلیسی هستند همیشه در کلاس های گروهی مورد بحث قرار نمیگیرند. بسیاری از منابع آنلاین هم آنها را پوشش نمیدهند چون این منابع عمدتا به گرامر، واژگان و تکنیک های گفتاری و نوشتاری محدود میشوند.

با این حال هنگامی که با یک معلم خصوصی کار میکنید هر زمان که به جمله یا عبارتی برخورد کردید که متوجه نشدید میتوانید فورا از او بپرسید و از هر گونه سردرگرمی یا تفسیر اشتباه جلوگیری کنید.

به شما در سبک نوشتاری کمک می‌کند.

هر کسی سبک نوشتاری خاص خود را دارد و برای نوشتن یک مقاله علمی خوب باید آن را تقویت کند. سبک نوشتاری شما این امکان را میدهد که مفاهیم را توضیح دهید و مطالب را با کلمات خود بیان کنید و استعداد خود را پرورش دهید. با این حال پیدا کردن سبک نوشتاری در زبان غیر بومی دشوار است.

معلم خصوصی برای تقویت مهارت های نوشتاری انگلیسی به شما کمک میکند. او به شما کمک میکند تا به نوشتن در زبان غیر بومی مسلط شوید و سبک خود را داشته باشید بنابراین میتوانید مطالب خلاقانه و آکادمیک را به زبان انگلیسی بنویسید تا در طول تحصیل خود در کانادا موفق باشید.

منبع: https://www.visamondial.com