رپورتاژ آگهی

تکنیک‌های کارآمد آموزش زبان انگلیسی به کودکان

استادبانک نویسنده
92 0
21 اسفند 1402

تحقیقات مختلف به‌خوبی نشان داده‌اند که کودکان سریع‌تر از بزرگسالان یاد می‌گیرند. مغز آن‌ها مانند خاکی حاصلخیز برای پرورش مهارت‌های گوناگون است. اگر می‌خواهید فرزندتان در آینده به زبان انگلیسی روان صحبت کند، بهترین کار این است که هر چه زودتر او را با این زبان آشنا کنید.

زبان‌آموزان جوان برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی به تکنیک‌های سرگرم‌کننده و منابع جالب و گیرا نیاز دارند تا به یادگیری علاقه نشان دهند. تکنیک‌های متنوعی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد؛ اما روش‌های تدریس باید با سن کودکان و میزان یادگیری آن‌ها سازگار باشند.

اما بهترین تکنیک آموزش زبان چیست؟ در این مقاله، ما تکنیک‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنیم تا با توجه به شناختی که از فرزندتان دارید و همچنین بودجه، زمان و اولویت‌های خود، روش مناسب را برای آموزش زبان انگلیسی به فرزند خود انتخاب کنید.

بهترین تکنیک‌ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

در ادامه فهرستی از بهترین تکنیک‌ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان به شما ارائه می‌شود.

1. استفاده از بازی‌های سرگرم کننده

مزیت استفاده از بازی برای آموزش کودکان این است که حتی بی‌علاقه‌ترین و بی‌حوصله‌ترین کودک را می‌توان با استفاده از بازی به یادگیری تشویق کرد.

بازی‌های متنوعی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد. فعالیت‌هایی مانند توپ‌بازی، شکار الفبا، معما، پانتومیم، اسم‌فامیل انگلیسی، تقلید و غیره که با استفاده از آن‌ها در تکنیک‌های آموزشی تنوع مناسب و لازم ایجاد خواهد شد.

2. خواندن داستان

همه ما عاشق داستان‌های قبل از خوابی هستیم که در کودکی برای ما تعریف می‌کردند. کتاب‌های داستان زیادی برای سنین و سطوح مختلف به زبان انگلیسی نوشته شده است. با توجه به سن کودکتان، کتاب داستان‌های مناسب را انتخاب کنید و قبل از خواب یا زمانی که کودک به شنیدن داستان علاقه نشان می‌دهد برایش داستان بخوانید.

خواندن کتاب به زبان انگلیسی به رشد تخیل کودکان و جلب‌توجه آن‌ها با تصاویر، رنگ‌ها، شخصیت‌ها و غیره کمک می‌کند. بهتر است از کتاب‌های مصور برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان 3 ساله و کمتر شروع کنید. در این کتاب‌ها با استفاده از تصاویر جذاب داستان‌های مختلف به تصویر کشیده می‌شوند.

3. تماشای روزانه کارتون به زبان انگلیسی

 هرساله سریال‌ها و کارتون‌های بسیار جذابی ساخته می‌شود که حتی بزرگسالان هم به تماشای آن علاقه نشان می‌دهند. تماشای کارتون‌های مختلف علاوه بر سرگرم‌کردن کودکان، به آموزش زبان انگلیسی نامحسوس به آن‌ها بسیار کمک می‌کند.

اگر بتوانید کارتونی را انتخاب کنید که کودک از قبل به زبان مادری خود آن را تماشا کرده است، این کار حتی بیشتر جواب می‌دهد. به‌ این‌ ترتیب، او می‌تواند شخصیت‌ها و داستان را از ابتدا تشخیص دهد و بیشتر به آن علاقه‌مند شود. از کارتون می‌توان در آموزش زبان انگلیسی به کودکان 3 ساله و کمتر هم استفاده کرد.

 

4. خواندن و گوش دادن آهنگ

استفاده از آهنگ‌های انگلیسی یک تکنیک سرگرم‌کننده برای یادگیری زبان است. خوشبختانه انتخاب بسیار گسترده است، می‌توانید از شعرهای ساده شاد شروع کنید و همراه با کودک خود شعرهای مختلف را بخوانید.

درباره موضوعات مختلفی مانند الفبا، روزهای هفته، اسامی حیوانات، رنگ‌ها و غیره شعرهای متنوع و جالبی وجود دارد که با تکرار، موضوعات را در ذهن کودک تثبیت می‌کنند. با استفاده از شعر و آهنگ، فرزند شما روی تلفظ کلمات تسلط بهتری پیدا می‌کند و واژه‌های جدید را بهتر یاد می‌گیرد.

 5. استفاده از کتاب‌های آموزشی

خوشبختانه کتاب‌های آموزشی بسیار متنوع و مناسبی برای رده‌های سنی مختلف وجود دارد. کتاب‌ها برای آموزش مفاهیم مختلف از روش‎‌ها و فعالیت‌های متنوعی استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید از یک برنامه مشخص برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده کنید، کتابی را خریداری کنید که مناسب با سطح دانش شما و سن فرزندتان باشد.

6. گفت‌وگو برای یادگیری واژگان

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید درباره موضوعات مختلف مانند غذاها و میوه‌هایی که کودک در طول روز می‌خورد یا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد با او صحبت کنید.

لغات موضوعی را بنویسید؛ مثلا لیست مشاغل مختلف به انگلیسی را تهیه کنید و به کودک خود فعالیتی را که هر شاغلی انجام می‌دهد، توضیح دهید. مثلا دکتر کسی است که وقتی مریض می‌شویم و جایی از بدنمان درد می‌کند، به او مراجعه می‌کنیم یا کار خلبان هدایت هواپیما است.

7. استفاده از کلاس‌های آموزشی

در کلاس‌های درسی کودکان برنامه‌ای مناسب برای آموزش با استفاده از کتاب‌های مختلف وجود دارد. انجام فعالیت‌های کلاسی همراه با سایر بچه‌ها می‌تواند برای برخی کودکان روشی عالی برای آموزش زبان انگلیسی باشد.

معلم‌های کودکان در دوره‌های تربیت‌معلم خردسالان شرکت کرده‌اند و به‌خوبی با روش‌های جدید و متنوع برای آموزش به کودکان آشنا هستند. یکی از ایرادهای کلاس زبان هزینه‌بربودن و اتلاف وقت هنگام رفت‌وآمد به کلاس است.

8. استفاده از اپلیکیشن برای آموزش زبان

استفاده از اپلیکیشن یکی دیگر از تکنیک‌های آموزش زبان به کودکان محسوب می‌شود. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها کودکان بزرگ‌تر می‌توانند فعالیت‌های مختلف و مهارت‌های گوناگون مانند لغات، گرامر، شنیدن و خواندن را تقویت کنند.

9. خرید پکیج‌های آموزشی

به دلیل ضرورت آموزش زبان و تقاضای والدین برای آموزش کودکان سه‌ساله و پایین‌تر، پکیج‌های آموزشی متفاوتی برای آموزش زبان انگلیسی تهیه شده است. کلاس‌های درسی معمولا برای کودکان زیر سه سال مناسب نیستند و بسیاری از والدین دوست دارند آموزش زبان به فرزندان خود را از بدو تولد شروع کنند.

پکیج‌های آموزشی دارای تمامی ملزوماتی هستند که برای آموزش زبان به کودکان در منزل به آن نیاز دارید.

پکیج آموزشی، بهترین روش برای شروع آموزش زبان به کودکان

پکیج‌های آموزشی آکادمی کودک دوزبانه بیابانی با قیمتی مناسب و محتوایی عالی گزینه‌ای بسیار مناسب برای شروع آموزش زبان به کودکان 0 تا 12 ساله هستند و از 5 ویژگی زیر برخوردارند:

  • کارتون‌های جذاب که طبق سن و جنسیت کودک طبقه‌بندی شده‌اند
  • ترانه و لالایی برای تقویت مهارت شنیداری کودک شما
  • داستان‌های صوتی و تصویری جذاب
  • اپلیکیشن‌های آموزش زبان طبق سن کودک شما
  • کاربرگ‌های هماهنگ و متناسب با کارتون‌ها

بیش از ۱۴ هزار زبان‌آموز با خرید این پکیج‌ها و استفاده از مشاوره تخصصی، محتوای طبقه‌بندی‌شده، کتاب‌های صوتی و تصویری، مشاهده محتوای آموزشی و اپلیکیشن‌های کاربردی آموزشی توانسته‌اند زبان انگلیسی را به‌خوبی یاد بگیرند.

با خرید پکیج، قدم اول آموزش زبان به کودک خود را بردارید.

 

استادبانک هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای نوشته شده ندارد.