رپورتاژ آگهی

مهم‌ترین مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023

سردبیر نویسنده
324 0
21 فروردین 1402
مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال ۲۰۲۳

وجود دانشگاه‌های معتبر جهانی در کانادا به همراه سیستم آموزشی بسیار پیشرفته، باعث شده که هرساله افراد بسیار زیادی برای گرفتن ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

اداره مهاجرت کانادا شرایط و مدارک خاصی را تعیین کرده که افراد برای مهاجرتی بهتر و سریع‌تر، باید حتماً آنها را داشته باشند. درصورتی‌که یکی از این مدارک در پرونده مهاجرتی وجود نداشته باشد؛ قطعاً اداره مهاجرت به کانادا، درخواست ویزا را ریجکت خواهد کرد.

در ادامه این مطلب به طور کامل ویزای تحصیلی کانادا را مورد بررسی قرار داده و درد نهایت به شما خواهیم گفت که برای اخذ این ویزا در سال 2023 باید چه مدارکی را ارائه کنید.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

اداره مهاجرت کانادا برای اینکه تمامی افراد بتوانند در این کشور تحصیل کنند؛ ویزای تحصیلی را به دودسته دانش‌آموزی و دانشجویی تقسیم کرده است. طبیعتاً ویزای دانش‌آموزی برای افراد زیر 18 سال و ویزای دانشجویی برای افراد بالای 18 سال است.

هرکدام از این ویزاها شرایط و مدارک خاص خود را دارند. متقاضیان در هر سنینی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند؛ ابتدا باید از شرایط آن به‌خوبی آگاه باشند.

شرایط موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

اداره مهاجرت کانادا برای دانش‌آموزان و دانشجویان شرایط خاصی را تعریف کرده است که برای اخذ ویزای تحصیلی، حتماً باید آنها را داشته باشند. این شرایط عبارت‌اند از:

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا چیست؟

موارد زیر، مهم‌ترین شرایط برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا است:

 • داشتن پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی مورد تاًیید (DLI)
 • تمکن مالی برای خرج و مخارج تحصیل و زندگی
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه (درصورتی‌که دانشگاه از شما خواسته است)
 • متقاعدکردن آفیسر برای ترکِ کانادا بعد از اتمام تحصیل

همان‌طور که می‌بینید؛ داشتن پذیرش تحصیلی، قدم اول و شرطِ اصلیِ گرفتن ویزاست.

شرایط اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا چیست؟

والدینی که می‌خواهند فرزندان خود را برای تحصیل به کانادا بفرستند؛ باید از شرایط تعیین شده توسط اداره مهاجرت کانادا مطلع باشند. این شرایط شامل موارد زیر است.

 • والدین یا قیم دانش‌آموز باید ثابت کند که در طول تحصیل، حمایت و مراقبت لازم از او را به عمل خواهد آورد.
 • دانش‌آموزانی که زیر 17 سال سن دارند؛ باید به همراه والدین یا قیم قانونی در کانادا اقامت داشته باشند.
 • باید مجوز تحصیلی برای دانش‌آموز اخذ شده باشد.
 • والدین یا سرپرست دانش‌آموز باید اقامت دائم یا موقت کشور کانادا را داشته باشد.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در سال 2023

اخذ ویزای تحصیلی کانادا مراحل مختلفی دارد. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل آن، ارائه مدارکی است که اداره مهاجرت کانادا برای بررسی شرایط متقاضی، درخواست کرده است. کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسه‌های آموزشی را دارند؛ حتماً باید مدارکی که در ادامه معرفی می‌کنیم را ارائه کنند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا ۲۰۲۳

نامه پذیرش تحصیلی

در هنگام مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، افراد باید فرم‌ها و مدارک لازم را در وب‌سایت دانشگاه یا مؤسسه آموزشی موردنظر وارد کنند. بعد از انجام این کار، دانشگاه یا مؤسسه آموزشی درخواست را بررسی کرده و در صورت قبول‌کردن آن، نامه پذیرش را برای متقاضی ارسال خواهد کرد. این نامه از جمله مهم‌ترین مدارکی است که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید تحویل داده شود. البته لازم به ذکر است که دانشگاه یا مؤسسه آموزشی موردنظر متقاضیان، باید در لیست DLI قرار داشته باشد. در این لیست، مراکز تحصیلی مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا قرار دارند که به آنها اجازه پذیرش دانشجو یا دانش‌آموز داده شده است. معمولاً اکثر مراکز تحصیلی کانادا در این لیست قرار دارند.

مدارک تمکن مالی

یکی دیگر از مدارک بسیار مهم و ضروری که باید متقاضیان به فکر آن باشند؛ مدارک تمکن مالی است. یعنی متقاضی باید ثابت کند که از عهده مخارج زندگی و تحصیل در کانادا بر می‌آید. از جمله مهم‌ترین مدارک تمکن مالی، عبارت‌اند از:

 • ارائه صورت‌حساب بانک
 • ارائه مدرک حمایت مالی از یک سازمان یا یک شخص (سازمان یا شخص لازم نیست که در کانادا باشند)
 • اگر متقاضی موفق به اخذ بورسیه، فاند یا اسکالرشیپ شده است؛ باید نامه آن را ارائه کند.
 • اگر متقاضی به یک حساب بانکی کانادا پول انتقال داده است؛ باید صورت‌حساب آن را ارائه کند.
 • فیش حقوقی
 • قرارداد کاری
 • سند خانه، زمین و…

اِستادی پلن (Study Plan)

استادی پلن یا همان برنامه مطالعاتی، از دیگر مدارک مهمی است که وجود آن در پرونده مهاجرت تحصیلی به کانادا بسیار مهم و حائز اهمیت است. این برنامه شامل توضیحات و دلایلی است که متقاضیان باید برای مصاحبه و متقاعدکردن آفیسر جهت تأیید ویزا، آن را بنویسند.

مدرک زبان انگلیسی

علاوه بر ارائه پاسپورت، مدارک شناسایی، عکس، گواهی پذیرش کبک (در صورت تحصیل در ایالت کبک)، داشتن مدرک زبان هم برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم و ضروری است. اداره مهاجرت کانادا آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی و فرانسوی مانند آیلتس، تافل، دولینگو، پی‌تی‌ای، TEF و TCF (زبان فرانسه) را تعیین کرده تا متقاضیان با کسب نمره قبولی و ارائه مدرک آن، شانس خود را برای اخذ ویزا بالاتر ببرند.

بهترین راه برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا زیاد هستند و ارائه مدارک تنها یکی از آنها است. پس می‌توان گفت که اخذ این ویزا بسیار سخت و زمان‌بر است. متقاضیان برای اینکه پروسه مهاجرت تحصیلی را زودتر و سریع‌تر به اتمام برسانند؛ باید به موسسه‌های معتبر مهاجرتی مراجعه کنند.

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از این موسسه‌های معتبر و باسابقه است که به بهترین شکل ممکن افراد را در امر مهاجرت یاری می‌کند. این مؤسسه بهترین و حرفه‌ای‌ترین وکلا و مشاوران را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند تا در مدت بسیار کوتاهی ویزای موردنظر آنها را اخذ کنند. پس اگر می‌خواهید هرچه سریع‌تر به کمک وکیل مهاجرتی، ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنید؛ با مشاوران موسسه پارسی کانادا تماس بگیرید.

اخذ ویزای تحصیلی، یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا است. متقاضیان برای اینکه بتوانند این ویزا را اخذ کنند؛ باید مدارک خاصی را ارائه کنند. در این مطلب، مهم‌ترین مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023 را معرفی کردیم تا با اطلاعات جامع‌تری مهاجرت خود را آغاز کنید.

استادبانک، مسئولیتی در قبال صحت محتوای نوشته شده ندارد.