رپورتاژ آگهی

خرید و فروش کتاب های دست دوم اقدامی هوشمندانه با سنجاب بوک

سردبیر نویسنده
1702 0
12 شهریور 1401

این روزها با توجه به وضعیت اقتصادی کشور امکان خرید کتاب های کمک درسی و کنکور از انتشارات های گاج، خیلی سبز، مهرو ماه و نشر الگو و سایر انتشارات های کمک درسی با توجه به افزایش چند برابری قیمت ها، برای دانش آموزان و دانشجویان و خانواده ها هزینه های سنگینی را به همراه دارد.  به همین دلیل خرید کتاب دست دوم کنکور و از طرف دیگر فروش کتاب های دست دوم مورد توجه و استقبال بسیاری از متقاضیان کنکور و دانش آموزان قرار گرفته است.

جالب است بدانید علاوه بر خرید و فروش کتاب های درسی و تست، کتاب هایی با موضوعات متفاوت به دلایل مهمی که در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم، در بازار کتاب به عنوان کتاب دست دوم خرید و فروش می‌شوند.

اگر به دنبال راهنمایی کامل و جامع جهت دریافت اطلاعات مفید درباره نحوه خرید و فروش کتاب های دست دوم کنکور هستید، این مقاله برای شما مفید است.

مزایای خرید کتاب های دست دوم کنکور برای متقاضیان کنکور

اگر از شما سوال کنیم که مزیت خرید و فروش کتاب های دست دوم کنکور چیست، قطعا پاسخ شما بازگرداندن هزینه های قبلی است. که کاملا صحیح است.

از مهم ترین دلایل خرید آنلاین کتاب های دست دوم کنکور،  مقرون به صرفه بودن آن هاست. یعنی شما به راحتی می‌توانید علاوه بر کاهش هزینه های خود می توانید دسترسی بیشتری به تمامی کتاب های کنکوری و کمک درسی داشته باشید . که تصمیمی بسیار عاقلانه و در عین حال هوشمندانه است. چون با بودجه ای که در نظر داشتید می‌توانید تا حداقل دو برابر خرید کنید و این به نفع شماست. چرا؟

چرا باید کتاب ها را پس از استفاده بفروشیم؟

به این دلیل که کتاب های کنکور و کمک درسی و تست و… پس از پشت سر گذاشتن دوران تحصیل و آزمون کنکور جز اشغال کردن فضای کتابخانه شما، سودی برای شما نخواهند داشت.  دلیل قابل توجه فروش کتاب های خود به عنوان کتاب های دست دوم این است که هزینه هایی که برای خرید کرده اید را تا حدودی باز می‌گردانید. همچنین کمک به قطع کمتر درختان و توجه به محیط زیست از دلایل خرید و فروش کتاب های دست دوم است.

نکته مهمی که باید بدانید این است که بسیاری از کتاب های چاپ جدید انتشارات مهم مانند گاج، خیلی سبز، مهر و ماه و نشر الگو و… با چاپ سال قبل تفاوت چندانی ندارند و ممکن است تنها چند سوال یا تعدادی تست محدود به آن ها اضافه شده باشد. بنابرین در عمل کتاب های چاپ شده در دو سال اخیر به احتمال بساری زیادی تفاوت چندانی نداشته اما از لحاظ قیمتی کاملا با هم متفاوت هستند.

چگونگی خرید و فروش کتاب های دست دوم

در اینجا قصد داریم سه روش خرید و فروش کتاب های دست دوم کنکور و کمک درسی را به شما معرفی کنیم.

روش اول فروش کتاب های دست دوم کنکور به کتابفروشی های فیزیکی

در این روش شما کتاب ها را به کتاب فروشی می‌برید و با حداقل قیمت ( فروش کتاب دست دوم به صورت کیلویی یا ۳۰ درصد قیمت) می‌فروشید. که این روش فروش کتاب های دست دوم منفعت چندانی به شما نمی‌رساند!

حداکثر مبلغ خرید فروشنده از شما ۳۰ درصد از قیمت درج شده روی کتاب است. در حالی که اگر همان‌کتاب را‌ بخواهید از فروشنده بخرید به ۷۰ درصد از قیمت درج شده روی کتاب به شما می‌فروشد.

روش دوم خرید و فروش آنلاین کتاب دست دوم

در این روش که بهترین و سریع ترین راه -هم برای خریدار و هم برای فروشنده- خرید و فروش آنلاین کتاب های دست دوم است. در این روش شما می‌توانید بدون واسطه، اطلاعات کتاب های خود را در اختیار خریدار بگذارید و کتاب ها را با ۵۰ تا ۷۰ درصد قیمت درج شده روی جلد کتاب بفروشید یا بخرید. این روش به نفع هر دو طرف معامله است.

و روش سوم: کمک به محیط زیست است. شما می‌توانید کتاب های خود را به افرادی که کاغذ را برای بازیافت خریداری می‌کنند، بفروشید.

با توجه به مطالبی که تا الان در زمینه خرید و فروش کتاب های دست دوم کنکور در اختیار شما قرار دادیم، ممکن است با خود فکر کنید که ممکن است خرید کتاب های دست دوم به صورت آنلاین، روش خوبی نباشد. زیرا امکان بررسی کامل کتاب وجود ندارد. اما باید به شما بگوییم که در کتاب فروشی های آنلاین معتبر مانند کتاب فروشی سنجاب این اتفاقات هرگز نخواهند افتاد.

چون تمامی نواقص کتاب ها و تصاویر آنها در بخش توضیحات کتاب هایی که برای فروش به اشتراک گذاشته اند، قابل رویت است. در رابطه با این موضوع به شما اطمینان خاطر می‌دهیم. از طرفی تمامی افرادی که کتاب هایشان را برای فروش گذاشته اند احراز هویت شده اند و به راحتی قابل پیگیری هستند.

همچنین در کتاب فروشی سنجاب به عنوان مرجع خرید وفروش کتاب های دست دوم کنکوری می‌توانید از کتاب هایی که به رایگان برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته شده اند استفاده کنید.

نکات مهم هنگام خرید کتاب های دست دوم کنکور

اولین و مهم ترین نکته چک کردن سلامتی کتاب و سال چاپ کتاب هنگام خرید کتاب دست دوم است. گاهی اوقات پس از خرید متوجه این موضوع می‌شویم که تعدادی از صفحات کتاب کامل نیستند و یا از کتاب جدا شده اند.

گاهی پس از اطلاع این موضوع به فروشنده، از شما نمپذیرد و ادعا دارد که کتاب را با سلامت فیزیکی به شما تحویل داده است. در این صورت رضایت شما از خرید کاهش می‌یابد.

برای جلوگیری از این گونه مشکلات می‌توانید از کتاب فروشی های معتبر مانند کتاب فروشی سنجاب خرید کنید. شما در کتابفروشی سنجاب می توانید علاوه بر خرید کتاب های نو انتشاراتی مانند گاج، خیلی سبز، مهرو ماه ، نشر الگو و… از سرویس خرید و فروش کتاب های دست دوم کنکور که توسط دانش آموزان و متقاضیان کنکور حمایت می شود نیز به راحتی استفاده کنید.

توجه به عوامل تاثیر گذار قیمت در زمان خرید کتاب دست دوم کنکور

نکته دوم درباره‌ی قیمت این کتاب های دست دوم است. هنگام خرید باید به عوامل تاثیر گذار در قیمت توجه کافی داشته باشید.

برخی از کتاب های کمک آموزشی و یا کتاب های دست دوم کنکوری، به دلیل تاریخ چاپ، انتشارات، نوع جلد و… ، قیمت بیشتری نسبت به سایر کتاب ها دارند. در حالی که از نظر محتوایی کاملا مشابه یکدیگر هستند.  پس این موضوع نیز حائز اهمیت است.

همچنین سلامت فیزیکی کتاب یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت است. هر گونه ایرادی در کتاب می‌تواند باعث کاهش قیمت باشد. به عنوان مثال:

  • حذف یا جدا بودن چند صفحه از کتاب
  • بدون جلد بودن کتاب
  • نوشته ها و نقاشی هایی ک توسط صاحب قبلی کتاب کشیده شدند
  • آب خوردگی کتاب
  • خط کشی های زیر متون یا استفاده از ماژیک هایلایت و…

تمام این دلایل می‌تواند باعث افت قیمت کتاب دست دوم شوند.

مزایای دیگر فروش کتاب دست دوم

اما فروش کتاب های دست دوم کنکور مزایای دیگری نیز دارد که در راستای بهبود جامعه ای است که در آن زندگی می‌کنید. مانند:

  • بازیافت و صرفه جویی در مصرف کاغذ که باعث کمک به محیط زیست و کره زمین می‌شود. سالانه بطور میانگین یک میلیون نفر در کنکور شرکت می‌کنند. اگر برای هر نفر ۱۰ کتاب چاپ شود، مقدار چشمگیری کاغذ هدر می‌رود. همچنین برای تولید کاغذ مقدار قابل توجهی آب مصرف می‌شود. پس برای صرفه جویی می‌توان کتاب ها را با یکدیگر با قیمتی مناسب به اشتراک گذاشت.
  • فراهم کردن شرایط مطالعه برای علاقه مندان کتاب با قیمت مناسب. با افزایش قیمت ها برای بسیاری از دانش آموزان هزینه کتاب های کنکور و… بسیار سنگین است. با این کار شما می‌توانید تا حد امکان به هم نوع خود در فراگیری علم و دانش کمک کنید. که امری بسیار شایسته است.
  • بالا بردن سطح فرهنگ کتابخوانی و دانش جامعه، که به مرور سبب افزایش آگاهی و آرامش می‌شود. در نتیجه تاثیر مثبتی بر زندگی همه افراد جامعه می‌گذارد.
  • جلوگیری از اشغال فضای اتاق و کتابخانه شما. که منجر به کتابخوانی بیشتر شما و آپدیت شدن اطلاعات شما می‌باشد.

نتیجه گیری :

همانطور که می دانید افزایش چندبرابری قیمت ها بر روی کتاب های کنکوری و کمک درسی نیز تاثیرات منفی خود را گذاشته است و با افزایش قیمت همراه شده اند. بنابرین باعث شده است که بسیاری از خانواده ها و متقاضیان کنکور در تهیه تمامی کتاب های مورد نیازشان با مشکلاتی روبرو شوند. به همین دلیل سنجاب بوک که مرجع بزرگی از کتاب های کمک درسی و کنکوری است در اقدامی هوشمندانه بستری را برای خرید و فروش کتاب های دست دوم کنکوری توسط خود دانش آموزان و متقاضیان کنکور را فراهم کرده است.

متقاضیان کنکور و دانش آموزان به راحتی می توانند علاوه بر خرید انواع کتاب های کمک درسی چاپ جدید از کتاب های دست دوم و سالم که توسط دوستانشان در سنجاب بوک به اشتراک گذاشته شده است استفاده کنند.

شما نیز می توانید با مراجعه به کتابفروشی سنجاب به آدرس https://sanjabbook.ir/ از تمامی این خدمات استفاده کنید.

استادبانک، هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت محتوای نوشته شده ندارد.