گام به گام دوازدهم تجربیگام به گام دوازدهم ریاضی

جزوه و حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم + Pdf و ویدیو آموزشی

1302 0
03 دی 1401

در این فصل با دو درس روبرو هستیم، درس اول حد بینهایت و درس دوم حد در بی‌نهایت. نام‌گذاری این دو درس به شکلی است که به نظر می‌آید چندان فرقی باهم ندارند اما خواهیم گفت  همین واژه “در”  چه تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند. در درس اول ابتدا تقیسیم چند جمله‌ای ها را خواهیم داشت که ظاهرا ربطی با حد ندارد اما در ادامه و در جایی که برای رفع ابهام نمی‌توانیم از اتحادها استفاده کنیم دست به دامان تقسیم چندجمله‌ای‌ها می‌شویم. استفاده از اتحادها جهت رفع ابهام یک حد، تا زمانی راحت و ساده است که نیازی به استفاده از اتحاد چاق و لاغر نباشد. پس از این مقدمات نسبتا سخت، وارد حدِ بینهایت می‌شویم یعنی وقتی ایکس به سمت یک عدد میل کند، عبارتمان را به بی‌نهایت بکشاند. در درس دوم اگر ایکس سَر به بینهایت نَهَد عبارتمان یا یک عدد می‌شود یا بینهایت.

در ادامه، جزوه آموزش ریاضی دوازدهم فصل سوم به همراه ویدئو حل تمرین هر دو درس فصل آورده شده است.


جزوه درس 1 فصل 3 ریاضی دوازدهم (آموزش حد بی نهایت):

در این بخش، تمرین و آموزش حد بی نهایت قرار داده شده است.

جزوه آموزش درس یک فصل سه ریاضی دوازدهم


ویدیو حل تمرین درس 1 فصل سوم ریاضی دوازدهم:

در این بخش، حل تمرینات ریاضی دوازدهم فصل سوم بخش حد بی نهایت قرار داده شده است.

ویدئو تمرین 1 درس ۱ حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدیو تمرین 2 درس ۱ حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدیو تمرین 3 درس ۱ حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدیو تمرین 4 درس ۱ حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدئو تمرین 5 درس ۱ حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


جزوه درس 2 فصل 3 ریاضی دوازدهم (حد در بی نهایت):

در این بخش، تمرین و آموزش حد در بی نهایت قرار داده شده است.

جزوه آموزش درس دو فصل سه ریاضی دوازدهم

ویدیو حل تمرین درس 2 فصل سوم ریاضی دوازدهم:

در این بخش، حل تمرینات ریاضی دوازدهم فصل سوم بخش حد در بی نهایت قرار داده شده است.


ویدیو تمرین 1 درس 2 حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدیو تمرین 2 درس 2 حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدیو تمرین 3 درس 2 حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدیو تمرین 4 درس 2 حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


ویدیو تمرین 5 درس 2 حل تمرین فصل سوم ریاضی دوازدهم:


معرفی استاد

از طریق لینک زیر می‌توانید از پروفایل استاد نریموسی دیدن کنید و علاوه بر دیدن نظرات شاگردان، درخواست کلاس خصوصی با ایشان را ثبت کنید:

پروفایل استاد مجتبی نریموسی ـ استاد ریاضی VIP استادبانک

آموزش ریاضی دوازدهم، بسته آموزشی ریاضی دوازدهم

بارها و بارها این را از بچه‌ها شنیدم که در مدرسه یا آموزشگاه در درس ریاضی برای هر فصل، ما را با یک جزوه عریض و طویل روبه‌رو می‌کنند که در ابتدا خوشحال و سرخوش از اینکه با این حجم از جزوات قطعا شاخ ریاضی را خواهیم شکست. اما پس از مطالعه یکی دو فصل خسته و دل‌شکسته، دست از مطالعه ریاضی برمی‌داریم. دنیای ریاضی دنیای بسیار بزرگی است، گفتن از تمام جزئیات ریاضی هیچ نتیجه ای ندارد جز سردرگمی.

آموزش ریاضی دوازدهم به جذاب‌ترین شکل ممکن

در این مجموعه، از طرح های گرافیکی و انیمیشنی جذابی استفاده کردیم که می‌توان گفت این شیوه برای اولین بار است که در کشور ارائه می‌شود. استفاده از طرح‌های گرافیکی و سیّال، تفهیم مطالب پیچیده ریاضی را به شدت آسان کرده است و از یکنواختی تدریس و خستگی شاگرد جلوگیری می‌کند. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که ” تستی کار می‌کنید یا تشریحی؟ ” پاسخ یک کلمه است: “هردو”.

بسته آموزشی ریاضی دوازدهم برای چه کسانی مناسب است؟

جامعه هدف ما همه دانش‌آموزان است هم دانش‌آموزان ضعیف و متوسط که اولویت آنها کتاب درسی است. برای این دست از دانش‌آموزان تک‌تک کار در کلاس‌ها و تمرین حل نشده کتاب را حل کردیم و البته گریزی هم به سوالات امتحان نهایی زدیم. شاگردانی که فکر می‌کنند سوالات و تمارین کتاب چیزی بیش از یک شوخی نیست برای این دسته از دانش‌آموزان هم نکات تستی تشریح شده و هم در جلساتی به صورت مجزا، تست‌های کنکور سراسری سال‌های گذشته و تستهای تالیفی سطح‌بندی شده (آسان، متوسط و سخت) را کار کردیم.

البته از آن دسته از بچه‌هایی که به دنبال درصد 100 ریاضی هستند هم غافل نشدیم و جلساتی را با عنوان تست‌های تکمیلی، به حل تست‌های سخت و خیلی سخت پرداختیم. اگر بخواهم کمی خلاصه‌تر بگویم اوضاع از چه قرار است: برای هر درس، کتاب و نکات تستی را آموزش دادیم سپس سراغ حل سوالات تستی و تشریحی (امتحان نهایی) رفتیم.

بی شک ریاضی دوازدهم مهمترین ریاضیِ متوسطه دوم است. هم بیشترین نقش را در کنکور دارد و هم منبع امتحان نهایی است. برای یادگیری صحیح ریاضی دوازدهم دو فاکتورِ بسیار مهم ایفای نقش می کنند:

۱) تسلط بر مباحث مشترک ریاضی دوازدهم با ریاضی دهم و یازدهم

۲)نگاه ویژه به کار در کلاس‌ها و تمارین کتاب و البته نکات کنکوری. هر فصل، درس‌هایی دارد که اینجا به صورت درس به درس کار کردیم. برای هر درس ابتدا آموزش دادیم سپس به سراغ تست و سوال رفتیم.

خدمات آموزشی جامع برای کلاس دوازدهمی‌ها

از طریق لینک‌های زیر می‌توانید محتواهای آموزشی رایگان و اختصاصی استادبانک را برای کلاس دوازدهم تجربی و ریاضی مشاهده نمایید: