گام به گام دوازدهم تجربیگام به گام دوازدهم ریاضی

جزوه و حل تمرین فصل اول ریاضی دوازدهم + Pdf و ویدیو آموزشی

2909 0
22 مرداد 1401
حل تمرین فصل اول دوازدهم - مجله استادبانک

تا به این جا هر فصلی که در نظرتان طولانی به نظر می‌آمد را فراموش کنید تابع دوازدهم یکه تاز این میدان است. قبل از ورود به تابع دوازدهم مطالعه تابع دهم و یازدهم نه تنها ضروری، بلکه حیاتی است. در این محتوا آموزش ریاضی دوازدهم و حل تمرین ریاضی دوازدهم تجربی فصل اول را به طور کامل برای شما قرار داده‌ایم. در درس اول این فصل ابتدا با چهره زیبای تابع لُر آشنا می‌شویم سپس صعودی یا نزولی بودن توابع را توضیح خواهیم داد و در انتها هر تابع معروفی که تا به حال می‌شناختید را از زیر تیغ صعودی یا نزولی بودن رد می‌کنیم.

در درس دو، همه چیز بوی نویی می‌دهد نوع جدیدی از تابع را معرفی می‌کنیم: “تابع مرکب”. در اینجا بحثِ همان ریختن قیمه‌ها در ماست‌ها است یعنی دو تابع را در یکدیگر می‌ریزم و تابع مرکب دریافت می‌کنیم. و اما درس سوم بوی تابع یازدهم را می‌دهد در سال یازدهم با تابع وارون آشنا شدیم اینجا اما کمی عمیق‌تر به تابع وارون می‌پردازیم البته در انتهای این درس تابع مرکب رو می‌ر‌یزیم توی تابع وارون.

در ادامه، جزوه آموزش ریاضی دوازدهم فصل اول به همراه ویدئو حل تمرین هر سه درس فصل آورده شده است.


جزوه درس 1 فصل 1 ریاضی دوازدهم (توابع چند جمله ای، توابع صعودی و نزولی):

در این بخش، تمرین و آموزش توابع نزولی،‌ توابع صعودی و توابع چند جمله‌ای قرار داده شده است.

ویدیو حل تمرین درس 1 فصل اول ریاضی دوازدهم:

در این بخش، حل تمرینات ریاضی دوازدهم فصل اول بخش انواع توابع قرار داده شده است.


جزوه و آموزش درس 2 فصل 1 ریاضی دوازدهم (ترکیب توابع):

در این بخش، جواب تمرین ریاضی دوازدهم تجربی و ریاضی بخش ترکیب توابع قرار داده شده است.

ویدیو حل تمرین درس 2 فصل 1 ریاضی دوازدهم:

 


آموزش و جزوه درس 3 فصل 1 ریاضی دوازدهم (تابع وارون):

در این بخش، حل تمرین تابع وارون ریاضی دوازدهم قرار داده شده است.

ویدیو حل تمرین درس 3 فصل 1 ریاضی دوازدهم:


معرفی استاد

از طریق لینک زیر می‌توانید از پروفایل استاد نریموسی دیدن کنید و علاوه بر دیدن نظرات شاگردان، درخواست کلاس خصوصی با ایشان را ثبت کنید:

پروفایل استاد مجتبی نریموسی ـ استاد ریاضی VIP استادبانک

آموزش ریاضی دوازدهم، بسته آموزشی ریاضی دوازدهم

بارها و بارها این را از بچه‌ها شنیدم که در مدرسه یا آموزشگاه در درس ریاضی برای هر فصل، ما را با یک جزوه عریض و طویل روبه‌رو می‌کنند که در ابتدا خوشحال و سرخوش از اینکه با این حجم از جزوات قطعا شاخ ریاضی را خواهیم شکست. اما پس از مطالعه یکی دو فصل خسته و دل‌شکسته، دست از مطالعه ریاضی برمی‌داریم. دنیای ریاضی دنیای بسیار بزرگی است، گفتن از تمام جزئیات ریاضی هیچ نتیجه ای ندارد جز سردرگمی.

آموزش ریاضی دوازدهم به جذاب‌ترین شکل ممکن

در این مجموعه، از طرح های گرافیکی و انیمیشنی جذابی استفاده کردیم که می‌توان گفت این شیوه برای اولین بار است که در کشور ارائه می‌شود. استفاده از طرح‌های گرافیکی و سیّال، تفهیم مطالب پیچیده ریاضی را به شدت آسان کرده است و از یکنواختی تدریس و خستگی شاگرد جلوگیری می‌کند. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که ” تستی کار می‌کنید یا تشریحی؟ ” پاسخ یک کلمه است: “هردو”.

بسته آموزشی ریاضی دوازدهم برای چه کسانی مناسب است؟

جامعه هدف ما همه دانش‌آموزان است هم دانش‌آموزان ضعیف و متوسط که اولویت آنها کتاب درسی است. برای این دست از دانش‌آموزان تک‌تک کار در کلاس‌ها و تمرین حل نشده کتاب را حل کردیم و البته گریزی هم به سوالات امتحان نهایی زدیم. شاگردانی که فکر می‌کنند سوالات و تمارین کتاب چیزی بیش از یک شوخی نیست برای این دسته از دانش‌آموزان هم نکات تستی تشریح شده و هم در جلساتی به صورت مجزا، تست‌های کنکور سراسری سال‌های گذشته و تستهای تالیفی سطح‌بندی شده (آسان، متوسط و سخت) را کار کردیم.

البته از آن دسته از بچه‌هایی که به دنبال درصد 100 ریاضی هستند هم غافل نشدیم و جلساتی را با عنوان تست‌های تکمیلی، به حل تست‌های سخت و خیلی سخت پرداختیم. اگر بخواهم کمی خلاصه‌تر بگویم اوضاع از چه قرار است: برای هر درس، کتاب و نکات تستی را آموزش دادیم سپس سراغ حل سوالات تستی و تشریحی (امتحان نهایی) رفتیم.

بی شک ریاضی دوازدهم مهمترین ریاضیِ متوسطه دوم است. هم بیشترین نقش را در کنکور دارد و هم منبع امتحان نهایی است. برای یادگیری صحیح ریاضی دوازدهم دو فاکتورِ بسیار مهم ایفای نقش می کنند:

۱) تسلط بر مباحث مشترک ریاضی دوازدهم با ریاضی دهم و یازدهم

۲)نگاه ویژه به کار در کلاس‌ها و تمارین کتاب و البته نکات کنکوری. هر فصل، درس‌هایی دارد که اینجا به صورت درس به درس کار کردیم. برای هر درس ابتدا آموزش دادیم سپس به سراغ تست و سوال رفتیم.

خدمات آموزشی جامع برای کلاس دوازدهمی‌ها

از طریق لینک‌های زیر می‌توانید محتواهای آموزشی رایگان و اختصاصی استادبانک را برای کلاس دوازدهم تجربی و ریاضی مشاهده نمایید: