گام به گام دوازدهم تجربیگام به گام دوازدهم ریاضی

جزوه و حل تمرین فصل دوم ریاضی دوازدهم + Pdf و ویدیو آموزشی

1597 0
27 شهریور 1401

ورود به مثلثات دوازدهم صرفا مخصوص دانش آموزانی است که کاملا بر مثلثات پایه تسلط دارند، البته نه فقط تسلط بر فرمول‌ها، بلکه مهم‌تر از هرچیز دیگری تسلط بر دایره مثلثاتی (نون شب!). اگر مثلثات پایه را مسلط نیستید فعلا وارد مثلثات دوازدهم نشوید قطعا این عرض بنده بیش از یک توصیه است. از این فصل دو نمره در امتحان نهایی و 2 تست در کنکور مطرح می‌شود البته نباید از دخالت مثلثات در فصل‌های دیگر نیز غافل شویم.

در این بخش از آموزش ریاضی درس اول ابتدا به متناوب بودن سینوس و کسینوس می‌پردازیم و ضابطه‌ای کلی از این دوتابع معرفی می‌کنیم این قسمت در سال‌های اخیر نگاه طراحان کنکور را به خود معطوف کرده است. در انتهای درس اول شکل لُر مانند تابع تانژانت را می‌کشیم و می‌بینیم که همچون سینوس و کسینوس، تانژانت هم متناوب است. متاسفانه از خانواده مثلثات، کتانژانت جایی در این درس ندارد.

در درس دوم ابتدا روابط دوبرابر کمان را معرفی می‌کنیم و سپس از آنها برای حل معادلات مثلثاتی استفاده می‌کنیم. معادلات مثلثاتی هم توانسته اند در چندسال اخیر نظر طراحان سوال را به خود جلب کنند.

در ادامه، جزوه آموزش ریاضی دوازدهم فصل دوم به همراه ویدئو حل تمرین هر دو درس فصل آورده شده است.


جزوه درس 1 فصل 2 ریاضی دوازدهم (تناوب و تانژانت):

در این بخش، تمرین و آموزش تناوب و تانژانت قرار داده شده است.

ویدیو حل تمرین درس 1 فصل دوم ریاضی دوازدهم:

در این بخش، حل تمرینات ریاضی دوازدهم فصل دوم بخش تناوب و تانژانت قرار داده شده است.

ویدئو تمرین 1 تا 3 درس ۱ حل تمرین فصل دوم ریاضی دوازدهم:

ویدئو تمرین 4 تا 6 درس ۱ از حل تمرین فصل ۲ ریاضی دوازدهم :

جزوه و آموزش درس 2 فصل 2 ریاضی دوازدهم (معادلات مثلثاتی):

در این بخش، جواب تمرین ریاضی دوازدهم تجربی و ریاضی بخش ترکیب توابع قرار داده شده است.

ویدیو حل تمرین درس 2 فصل 2 ریاضی دوازدهم:


معرفی استاد

از طریق لینک زیر می‌توانید از پروفایل استاد نریموسی دیدن کنید و علاوه بر دیدن نظرات شاگردان، درخواست کلاس خصوصی با ایشان را ثبت کنید:

پروفایل استاد مجتبی نریموسی ـ استاد ریاضی VIP استادبانک

آموزش ریاضی دوازدهم، بسته آموزشی ریاضی دوازدهم

بارها و بارها این را از بچه‌ها شنیدم که در مدرسه یا آموزشگاه در درس ریاضی برای هر فصل، ما را با یک جزوه عریض و طویل روبه‌رو می‌کنند که در ابتدا خوشحال و سرخوش از اینکه با این حجم از جزوات قطعا شاخ ریاضی را خواهیم شکست. اما پس از مطالعه یکی دو فصل خسته و دل‌شکسته، دست از مطالعه ریاضی برمی‌داریم. دنیای ریاضی دنیای بسیار بزرگی است، گفتن از تمام جزئیات ریاضی هیچ نتیجه ای ندارد جز سردرگمی.

آموزش ریاضی دوازدهم به جذاب‌ترین شکل ممکن

در این مجموعه، از طرح های گرافیکی و انیمیشنی جذابی استفاده کردیم که می‌توان گفت این شیوه برای اولین بار است که در کشور ارائه می‌شود. استفاده از طرح‌های گرافیکی و سیّال، تفهیم مطالب پیچیده ریاضی را به شدت آسان کرده است و از یکنواختی تدریس و خستگی شاگرد جلوگیری می‌کند. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که ” تستی کار می‌کنید یا تشریحی؟ ” پاسخ یک کلمه است: “هردو”.

بسته آموزشی ریاضی دوازدهم برای چه کسانی مناسب است؟

جامعه هدف ما همه دانش‌آموزان است هم دانش‌آموزان ضعیف و متوسط که اولویت آنها کتاب درسی است. برای این دست از دانش‌آموزان تک‌تک کار در کلاس‌ها و تمرین حل نشده کتاب را حل کردیم و البته گریزی هم به سوالات امتحان نهایی زدیم. شاگردانی که فکر می‌کنند سوالات و تمارین کتاب چیزی بیش از یک شوخی نیست برای این دسته از دانش‌آموزان هم نکات تستی تشریح شده و هم در جلساتی به صورت مجزا، تست‌های کنکور سراسری سال‌های گذشته و تستهای تالیفی سطح‌بندی شده (آسان، متوسط و سخت) را کار کردیم.

البته از آن دسته از بچه‌هایی که به دنبال درصد 100 ریاضی هستند هم غافل نشدیم و جلساتی را با عنوان تست‌های تکمیلی، به حل تست‌های سخت و خیلی سخت پرداختیم. اگر بخواهم کمی خلاصه‌تر بگویم اوضاع از چه قرار است: برای هر درس، کتاب و نکات تستی را آموزش دادیم سپس سراغ حل سوالات تستی و تشریحی (امتحان نهایی) رفتیم.

بی شک ریاضی دوازدهم مهمترین ریاضیِ متوسطه دوم است. هم بیشترین نقش را در کنکور دارد و هم منبع امتحان نهایی است. برای یادگیری صحیح ریاضی دوازدهم دو فاکتورِ بسیار مهم ایفای نقش می کنند:

۱) تسلط بر مباحث مشترک ریاضی دوازدهم با ریاضی دهم و یازدهم

۲)نگاه ویژه به کار در کلاس‌ها و تمارین کتاب و البته نکات کنکوری. هر فصل، درس‌هایی دارد که اینجا به صورت درس به درس کار کردیم. برای هر درس ابتدا آموزش دادیم سپس به سراغ تست و سوال رفتیم.

خدمات آموزشی جامع برای کلاس دوازدهمی‌ها

از طریق لینک‌های زیر می‌توانید محتواهای آموزشی رایگان و اختصاصی استادبانک را برای کلاس دوازدهم تجربی و ریاضی مشاهده نمایید: