نمونه سوالات امتحانی چهارم ابتدایی

دانلود نمونه سوال امتحانی فارسی چهارم ابتدایی به همراه فایل PDF

استادبانک نویسنده
43876 1
06 تیر 1401
دانلود نمونه سوالات امتحانی فارسی دبستان - استادبانک

نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی با جواب

زبان فارسی زبان مادری و اصلی ماست که از بدو تولد کودک با شنیدن، آموزش آن را شروع کرده و پس از مدتی با استفاده از شنیده‌هایش شروع به صحبت کردن می‌کند و سرانجام زمانی که به سن مدرسه می‌رسد، می‌تواند فارسی را به صورت تخصصی و جدی‌تر با تمام قواعد و ساختارهایش آموزش ببیند. نمونه سوال فارسی بنویسیم چهارم ابتدایی به همین منظور برای دانلود دانش آموزان طراحی شده است.

می توانید سایر نمونه سوالات پایه چهارم را نیز مشاهده کنید.

نمونه سوال فارسی بنویسیم چهارم ابتدایی

سایت استادبانک برای یادگیری بهتر و تقویت درس دانش آموزان، تعدادی از نمونه سوالات فارسی چهارم ابتدایی را گردآوری کرده و جهت دانلود در لینک زیر قرار داده است:

نصب آسان اپلیکیشن استادبانک تنها با >> یک کلیک! <<


برای نصب اپلیکیشن استادبانک، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. به زودی شرایط دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک، برای گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل IOS نیز فراهم می‌شود.

نمونه سوالات فارسی چهارم ابتدایی

برای دسترسی به بانک سوالات امتحانی و مشاهده نمونه سوالات بیشتر این درس، اپلیکیشن استادبانک را نصب نمایید.

بیش از 60 نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی در اپلیکیشن استادبانک وجود دارد که فقط تعداد محدودی از آن‌ها در این بخش قرار گرفته است.

استادبانک و معرفی بهترین معلم‌های خصوصی

از مزیت‌های معلم خصوصی این است که:

  • دانش آموز در شرایطی قرار می‌گیرد که آموزش و همچنین پرسش‌ها به‌صورت مستقیم و شخصی برای او انجام می‌شود و فضایی خصوصی‌تر از شرایط مدرسه و کلاس درس عمومی برایش فراهم می‌شود؛ در شرایط گفته شده دانش آموز ملزم می‌شود تا درس‌ را با دقت گوش داده و به سوالات مطرح شده از سمت معلم پاسخ‌گو باشد و دیگر حواس پرتی‌های محیط عمومی را نخواهد داشت.
  • همچنین از دیگر مزایای معلم خصوصی می‌توان به این نکته اشاره کرد که برخی از دانش آموزان به دلایل مختلفی مانند غیبت در کلاس، مسافرت، مشکلات روحی و اجتماعی و حتی مشکلات جسمی قادر به ادامه‌ی تحصیل در مدرسه و کلاس‌های عمومی نیستند اما با وجود یک معلم خصوصی ماهر می‌توانند درس خود را ادامه داده و با هم سن و سالان خود از نظر تحصیلی برابر شوند.

با استفاده از وبسایت استادبانک پدرها و مادرها می‌توانند بهترین معلمان خصوصی را برای فرزندانشان به‌صورت آنلاین انتخاب کنند. در این سایت رزومه‌ی کامل اساتید قرار داده شده و والدین می‌توانند اساتید را از هر جهت باهم مقایسه کرده و فرد مورد نظرشان را انتخاب کنند.

ضرورت استفاده از نمونه سوال فارسی چهارم دبستان

آموزش این درس به‌صورت حرفه‌ای باید انجام شود چرا که در یادگیری سایر دروس هم تاثیرگذار خواهد بود. در حین آموزش کتاب فارسی چهارم مقطع ابتدایی، استفاده از نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی یا همان نمونه سوالات درس به درس بنویسیم چهارم ابتدایی در یادگیری بهتر کمک خواهد کرد.

  • آشنایی با انواع مختلف نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی فصل اول تا فصل آخر
  • آمادگی برای امتحانات پایان ترم
  •  یادگیری بهتر و مفهومی مطالب درسی
  •  قوی شدن پایه‌ی درسی دانش آموز

حرف آخر

از هر مبحث خاص از درس ممکن است چندین سوال متفاوت وجود داشته باشد و اگر دانش آموز بتواند با مدل‌های مختلف سوال آشنا شود، قادر است تسلط بهتری بر روی یادگیری و درک مطالب داشته باشد و این‌جاست که اهمیت استفاده از نمونه سوال مشخص می‌شود.

در متد آموزشی جدید، هیچ‌گاه آموزش دروس به تنهایی کافی و نتیجه‌بخش نیست بلکه یادگیری به همراه پرسش و پاسخ سوالات متنوع و همین‌طور درگیر کردن دانش آموز با نکته‌های مهم موجود در هر مطلب میسر می‌شود. با حل کردن نمونه سوالات مرتبط با هر درس دانش آموز این اعتماد به نفس را پیدا می‌کند که بتواند به راحتی از امتحانات آخر هر ترم نمره‌ای عالی کسب کند.

آیا نمونه سوالات همراه با جواب هستند؟

بله. تمامِ نمونه سوالات این بخش جواب تشریحی دارند.

آیا نمونه سوالات ترم اول و دوم تحصیلی را پوشش می‌دهد؟

بله. نمونه سوالات امتحانی شاملِ سوالات دی ماه (ترم اول) و سوالات خرداد ماه (ترم دوم) می‌شود.

آیا اپلیکیشن نمونه سوالات استادبانک رایگان هستند؟

بله. اپلیکیشن نمونه سوال و گام به گام استادبانک کاملا رایگان است.