نمونه سوال امتحانی پنجم ابتدایی

دانلود نمونه سوال امتحانی فارسی پنجم ابتدایی همراه فایل PDF

استادبانک نویسنده
73838 0
06 تیر 1401
دانلود نمونه سوالات امتحانی فارسی دبستان - استادبانک

نمونه سوال فارسی پنجم با جواب

زبان فارسی زبان مادری ما محسوب می‌شود که دانش آموز در بدو یادگیری باید نحوه‌ی درست آن را فرا بگیرد. تعلیم صحیح فارسی از ابتدا باعث می‌شود دانش آموز پایه‌ای قوی داشته و برای فراگیری دروس دیگر آمادگی کامل پیدا کند. با استفاده از نمونه سوال فارسی پنجم دانش آموزان به‌صورت جامع‌تر با فارسی آشنا می‌شوند.

تمرین درس فارسی با استفاده از نمونه سوال فارسی پنجم ابتدایی و به‌خصوص نمونه سوال فارسی پنجم نوبت دوم باعث می‌شود دانش آموز بتواند نمره بهتری در امتحان پایانی این درس کسب کند.

می توانید سایر نمونه سوالات پایه پنجم ابتدایی را نیز مشاهده کنید.

دانلود pdf رایگان نمونه سوال فارسی پنجم ابتدایی با جواب

تعدادی از نمونه سوالات درس فارسی مقطع پنجم ابتدایی به همراه جواب‌های سوالات در لینک زیر قرار داده شده است تا دانش آموزان بتوانند هم از نمونه سوالات استفاده کنند و هم با داشتن جواب سوالات جواب درست هر سوال را بدانند. به‌طورحتم با دانلود رایگان نمونه سوالات پنجم ابتدایی با جواب دانش آموزان اعتماد به نفس بیشتری برای شرکت در امتحانات میانی و همین‌طور پایانی خواهند داشت.

نصب آسان اپلیکیشن استادبانک تنها با >> یک کلیک! <<


برای نصب اپلیکیشن استادبانک، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. به زودی شرایط دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک، برای گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل IOS نیز فراهم می‌شود.

نمونه سوالات فارسی پنجم ابتدایی

برای دسترسی به بانک سوالات امتحانی و مشاهده نمونه سوالات بیشتر این درس، اپلیکیشن استادبانک را نصب نمایید.

بیش از 50 نمونه سوال فارسی پنجم ابتدایی در اپلیکیشن استادبانک وجود دارد که فقط تعداد محدودی از آن‌ها در این بخش قرار گرفته است.

تاثیر تمرین نمونه سوال فارسی پنجم ابتدایی نوبت دوم در امتحان پایانی

  • آشنایی با نمونه سوالات فارسی پنجم ابتدایی نوبت دوم
  • آشنایی با نحوه پاسخگویی به انواع سوالات
  •  آمادگی برای امتحان پایان ترم
  • مرور دوباره‌ی مطالب اول کتاب به کمک پاسخ دادن به نمونه سوالات فارسی پنجم ابتدایی نوبت دوم

چرا برای حل نمونه سوالات فارسی به کمک اساتید نیاز داریم؟

همان‌طور که قبلا گفته شد یادگیری زبان فارسی از حساسیت بالایی برخوردار است و هرچه مقطع تحصیلی بالاتر می‌رود، این حساسیت افزایش پیدا می‌کند چرا که در هر مرحله دروس جامع‌تر و نکات بیشتر می‌شوند. وجود یک معلم خصوصی ماهر می‌تواند در یادگیری صحیح به دانش آموز بسیار موثر باشد.

حل کردن نمونه سوال فارسی پنجم ابتدایی نه تنها در یادگیری بهتر و سریع‌تر موثر است بلکه به دانش آموز این اعتماد به نفس را می‌دهد که به‌راحتی از عهده‌ی امتحانات میانی و پایانی هم بربیاید.

برخی از دانش آموزان به‌دلیل یک‌سری از مسائل مانند مشکلات جسمی و بیماری‌ها، مسافرت و دوربودن از محیط آموزش و بسیاری از مسائل دیگر ممکن است از درس عقب بمانند اما معلم خصوصی با آموزش به موقع به آن‌ها کمک می‌کند تا در شرایط برابر با دانش آموزان هم سن و سال خود قرار بگیرند.

شما می‌توانید با کمک سایت استادبانک از وجود بهترین اساتید برای فرزندانتان بهره‌مند شوید. استادبانک مرجعی از انواع اساتید با رزومه‌های متفاوت دارد که به‌صورت آنلاین می‌توانید رزومه و سوابق کاری اساتید را مشاهده کرده و پس از مقایسه با یکدیگر فرد موردنظرتان را برای آموزش انتخاب کنید. رفع نقاط ضعف و اشکالات درسی با وجود یک معلم با تجربه آسان‌تر خواهد بود.

حرف آخر

به‌طور کلی آموزش و یادگیری اگر به همراه تمرین و پشتکار نباشد، نتیجه‌‌ی مطلوبی نخواهد داشت. انجام پرسش و پاسخ در درس فارسی پنجم و با استفاده از نمونه سوالات فارسی پنجم ابتدایی باعث می‌شود دانش آموز با هر نوع سوال آشنا شود و مطالب را به‌صورت عمقی و مفهومی فرا گیرد.

آیا نمونه سوالات همراه با جواب هستند؟

بله. تمامِ نمونه سوالات این بخش جواب تشریحی دارند.

آیا نمونه سوالات ترم اول و دوم تحصیلی را پوشش می‌دهد؟

بله. نمونه سوالات امتحانی شاملِ سوالات دی ماه (ترم اول) و سوالات خرداد ماه (ترم دوم) می‌شود.

آیا اپلیکیشن نمونه سوالات استادبانک رایگان هستند؟

بله. اپلیکیشن نمونه سوال و گام به گام استادبانک کاملا رایگان است.