برنامه ریزی درسی استادبانکمشاوره تحصیلی

چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟

ملیحه فراهانی نویسنده
133701 252
27 اسفند 1400
چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم

موفق و زرنگ بودن دانش‌آموز نه اتفاقی است نه خیلی به معلم و دیگر دانش‌آموزان بستگی دارد. پس چگونه همیشه شاگرد زرنگ کلاس هستند؟ پس چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟ چگونه دانش آموز خوبی باشیم؟ دانش آموز موفق کیست؟ چگونه یک شاگرد موفق باشیم؟ در جواب این سوالات باید گفت دانش‌آموزانی که پشتکار و اراده قوی برای یادگیری دارند، فقط کافیست به آن‌ها بگویید روش‌های موفق شدن چیست؟ آن‌ وقت آن‌ها با نیروی پشتکار خود و به کارگیری روش‌های موفق شدن، همیشه شاگرد زرنگ کلاس می‌شوند. شما هم اگر می‌خواهید شاگرد زرنگ کلاس شوید، بهتر است اراده و پشتکار خود را تقویت کرده و سپس با کمک روش‌های زیر برای رسیدن به موفقیت تحصیلی تلاش کنید.

چگونه دانش آموز درس خوانی باشیم؟

۱. به موقع در کلاس‌تان حاضر شوید

چگونه در کلاس آنلاین شاگرد اول باشیم؟ ساده است! همیشه آن تایم باشید. سروقت در کلاس‌تان حاضر شوید. دیر آمدن دلیل خوبی برای تشخیص بی‌نظمی و تنبلی شما در کلاس است. در ضمن دیر رسیدن در کلاس باعث بهم خوردن تمرکز معلم و کلاس می‌شود.

۲. سعی کنید کمتر غیبت داشته باشید

اگر می‌خواهید شاگرد زرنگ کلاس باشید، بهتر است همیشه در کلاس درس حاضر بوده و از نکاتی که معلم در هنگام درس می‌گویید، غافل نشوید. غیبت زیاد، شما را از درس و دانش‌آموزان دیگر عقب انداخته و خیلی از مطالبی که در کلاس مطرح می‌شود را از دست می‌دهید.

۳. همیشه سعی کنید در ردیف‌های اول بشینید

ردیف‌های آخر بیشتر برای دانش‌آموزانی است که می‌خواهند شیطنت کنند. این دانش‌آموزان ردیف آخر را انتخاب کرده تا معلم کمتر روی آن‌ها کنترل داشته باشد. بهتر است ردیف اول نشسته تا هم به معلم و هم به تخته کلاس تسلط داشته باشید. نشستن در ردیف اول کلاس یک نشانه برای دانش‌آموزان درس خوانی است که می‌خواهند همیشه اول باشند.

۴. برنامه درسی برای درس خواندن خود داشته باشید

داشتن برنامه درسی علاوه بر اینکه به مطالعه شما نظم می‌دهد، در صورت اجرا شما را به شاگرد زرنگ کلاس تبدیل می‌کند. می‌توانید با کلیک روی لینک زیر، تمام نکات مهم مربوط به برنامه‌ریزی درسی را بدانید و با آگاهی یک برنامه منظم طراحی کنید.معلم خصوصی استادبانک تدریس خصوصی

اجرای برنامه درسی به شما اعتماد به نفس می‌دهد و این اعتماد به نفس زمانی بیشتر در شما بروز می‌کند که در کلاس درس به دلیل داشتن برنامه ریزی درسی، همیشه از دیگر دانش‌آموزان آگاه‌تر و مسلط‌تر به درس هستید.

۵. یک قدم از معلم جلوتر باشید

مطالعه کلی در مورد تیتر و مطالبی که معلم قرار است در جلسه بعدی آموزش دهد، داشته باشید تا هنگامی که معلم شروع به تدریس کرد، بتوانید با او همکاری کرده و به تمام سوالات او در حین تدریس پاسخ دهید. این یکی از تکنیک‌های شاگرد زرنگ‌ها است که با به کارگیری آن، معلم را شیفته خود می‌کنند. برای این کار می‌توانید از گام به گام کتب درسی استفاده کنید و محتوای کتاب را قبل از تدریس معلم یک بار مطالعه کنید!

چگونه بهترین دانش آموز باشیم؟ چند تکنیک ساده ولی کاربردی

۶. همیشه آمادگی داشته باشید

وقتی شما در کلاس درس همیشه آماده باشید و با آمادگی بر روی مطالب تمرکز کنید، وقت کمتری از معلم گرفته می‌شود. به این دلیل که معلم دیگر لازم نیست وقت برای آموزش مطالب کم اهمیت بگذارد.

۷. مشکلات را جدی تلقی کنید

اگر در درسی ضعف دارید حتما برای رفع آن، به موقع اقدام کنید. چون ایام امتحانات زمان مرور درس‌ها است نه رفع مشکلاتی که در درس ها دارید. بهتر است در همان درس یا مبحثی که معلم در کلاس تدریس می‌کند اگر مشکل دارید با راهنمای معلم همان جلسه برطرف کنید.

۸. برای اینکه شاگرد زرنگ کلاس باشید، نکته برداری را فراموش نکنید

نکته ای از مطالبی را که معلم آموزش می‌دهد از قلم نیندازید. همیشه قلم و کاغذ همراه خود داشته و تمام نکات کلیدی که معلم می‌گوید، را یادداشت کنید.

۹. تمرین زیاد داشته باشید

اگر می‌خواهید در درسی یا درسهای‌تان تسلط کامل داشته باشید، باید در خانه تمرین زیادی حل کنید. از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده کنید. حتی می‌توانید برای تسلط  بیشتر بر مطالب درسی، از کلاس‌های خصوصی استفاده کنید. به همین منظور می‌توانید به سایت استادبانک مراجعه کرده و درخواست معلم کنید.

۱۰. کار امروز را به فردا نیندازید

دانش آموز منظم همیشه موفق خواهد بود. برای انجام تکالیف درنگ نکنید. برای انجام تکالیف امروز و فردا نکرده و انجام تکالیف خود را به ساعت و روز دیگری موکول نکنید. حتماً به موقع تکالیف خود را آماده کرده که هم استرس‌تان رفع شود و هم بتوانید به کارهای دیگر خود برسید.

چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟

۱۱. تمرکز کامل داشته باشید

وقتی معلم شروع به تدریس کرد، با تمرکز کامل به مطالبی که معلم درس می‌دهد، گوش کنید. شاگرد زرنگ‌ها در کلاس همیشه مطالب را یاد می‌گیرند. به خانه یا روزهای بعد موکول نمی‌کنند. سعی می‌کنند تمام مطالبی را که باید یاد گرفته را در همان کلاس درس یاد بگیرند.

۱۲. در فعالیت‌های کلاسی به صورت گروهی شرکت کنید

همیشه در فعالیت‌هایی که لازم است به صورت گروهی شرکت کنید، نقشی فعالی داشته باشید. مزیت کار گروهی یا مطالعه گروهی این است که هر دانش‌آموزی در گروه سعی می‌کند از دیگر هم گروهی خود بهتر باشد و همین رقابت باعث موفقیت شما می‌شود.

پس اگر می‌توانید در مطالعه با دانش‌آموزانی که جزو شاگردان زرنگ کلاس هستند هم گروه باشید، قطعاً در سبک خواندن‌تان و موفقیت شما در درس های‌تان تاثیر مثبتی دارد.

چگونه در مدرسه شاگرد اول باشیم؟ معرفی بهترین تکنیک‌ها

۱۳. به رفتار خود در کلاس توجه داشته باشید

دانش‌آموز نمونه فقط در درسش نمونه نیست، بلکه در رفتار و اخلاق با معلم و دیگر دانش‌آموزان نیز نمونه است.

چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟

۱۴. مشکلات مدرسه فقط در مدرسه و مشکلات خانه فقط در خانه

سعی کنید مشکلات خانه را به مدرسه نیاورید و همین طور مشکلاتی که در مدرسه داشتید. این‌کار باعث برهم خوردن تمرکزتان در کلاس درس در حین تدریس و یادگیری مطالب می‌شود و باعث برهم خوردن تمرکزتان در خانه در حین مطالعه و تمرین درسهای‌تان نیز خواهد شد. زمانی مشکلات خود را حل کنید که زمان مطالعه و درس خواندن‌تان نیست، اینکار به مرور باعث افزایش تمرکز و به کنترل درآوردن افکارتان می‌شود و چه چیزی بهتر از اینکه افکار خود را بتوانید به کنتر ل خود درآورید، اگر به این مرحله برسید یک قدم به موفقیت نزدیک شده‌اید.

۱۵. برای یادگیری از شیوه‌های مختلف استفاده کنید

همیشه برای یادگیری و تسلط بر مباحث به یک راه حل اکتفا نکنید، برای مطالعه به یک مکان مطالعه بسنده نکرده و همیشه برای رفع مشکلات خود از یک روش همیشگی استفاده نکنید. استفاده از راه‌های مختلف در درستان باعث افزایش قوه‌ی تفکر و استدلال در شما می‌شود. پس این فرصت را به ذهن خود بدهید که برای حل مسائل از راه‌های مختلف استفاده کرده و تمام راه‌حل‌های ممکن را امتحان کنید.

می‌توانید برای اینکه بهترین نکات روش مطالعه و درس خواندن را بدانید، روی لینک زیر کلیک کنید:

۱۶. اهداف بالاتری از کسب نمره عالی داشته باشید

به یاد داشته باشید که فقط کسب نمره عالی در درس‌ها هدف مطلوب نیست. فقط به فکر نمره نباشید. به جای اینکه بحث و جدال با معلم خود داشته که چرا شما بهترین نمره کلاس را نگرفته‌اید، بهتر است از خود سوال کنید چطور می‌توانم در درس‌های خود موفق شوم؟ چطور می‌توانم بهتر مطالعه کنم؟ چطور می‌توانم در سال‌های تحصیلی به موفقیت دست یابم؟ چطور می‌توان آینده تحصیلی خود را تضمین کرد؟ چطور می‌توان آینده تحصیلی خود را درخشان کرد؟ چطور شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ و برای بهترین پاسخ به این سوالات پشتکار و تلاش خود را به کار ببرید.

همیشه یک پله بالاتر از دیگر دانش‌آموزان قدم بردارید. حتی در انتخاب اهداف‌تان در تحصیل آینده‌نگر با اهدافی والا و فراتر از نمره قبولی باشید تا موفقیت خود را با تلاش و پشتکار قطعی کنید. در این راه می‌توانید از استادبانک نیز کمک بگیرید. ما خواهان موفقیت شما در تحصیل هستیم. به همین منظور اساتید با تجربه و حرفه‌ای در  این مجموعه حضور دارند تا شما را برای موفقیت در این مسیر پیشرفت تحصیلی همراهی کنند.

چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟

استفاده از کلاس معلم خصوصی، قدمی مهم برای پیشرفت درسی

یک دانش اموز خوب باید چگونه باشد؟ در این محتوا به سوالاتی از این قبیل پاسخ دادیم. علاوه بر نکاتی مهمی که در این محتوا گفته شد، می‌توانید از معلم خصوصی نیز استفاده کنید. چون معلم خصوصی دقیقاً آموزش و تدریس را از جایی شروع می‌کند که مشکلات درسی شما از آن نقطه آغاز شده است. تمام نکات مهم و قلق‌های درسی که در آن مشکل دارید را به شما گفته و برای مرور و تمرین و تکرار بیشتر سوالات متنوعی ارائه می‌دهد. در وقت شما صرفه‌جویی کرده و با آموزش اصولی اعتماد به نفس‌تان را بالا می‌برد.

برای دسترسی به بهترین اساتید تدریس خصوصی که می‌توانند به پیشرفت درسی شما کمک کرده و باعث شوند شاگرد زرنگ کلاس شوید، همین الان یا وارد سایت استادبانک با کلیک روی لینک معلم خصوصی شوید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید. معلم خصوصی استادبانک تدریس خصوصی

‌مهم‌ترین نکات برای اینکه شاگرد زرنگ کلاس شویم، چیست؟

داشتن یک برنامه درسی مدون برای درس خواندن، به موقع در کلاس حاضر شدن و کمتر غیبت داشتن، با تمرکز به توضیحات و آموزش‌های معلم گوش دادن به همراه تمرین و تکرار زیاد در منزل می‌تواند از شما یک دانش‌آموز زرنگ و فعال بسازد.

معلم خصوصی تا چه میزان در پیشرفت تحصیلی موثر است؟

معلم تدریس خصوصی می‌تواند بهترین روش برای رفع مشکلات درسی و در نهایت رسیدن به پیشرفت تحصیلی باشد. چون روی مشکلات دانش‌آموز تمرکز می‌کند، روش تدریس خود را بر میزان توانایی و درک دانش‌آموز مشخص کرده و با تمرین و تکرار زیاد سعی می‌کند مشکلات درسی شاگرد خود را رفع نماید.